A key to being single and happy 1024x683 - 8 عادتی که برای رسیدن به خوشبختی نیاز دارید

8 عادتی که برای رسیدن به خوشبختی نیاز دارید

 • خوشبختی

  خوشبختی چیه؟

  از خودتون بپرسید ، “آیا من خوشحالم؟” پاسخ صادقانه شما چیه؟

  پرسیدن این سوال از خودمون ما رو به بخش عمیق تری از وجودمون متصل می کنه. جستجوی خوشبختی یک کار مادام العمره و همه تلاش می کنن تا در نقاط خاصی از زندگی خودشون احساس خوشبختی کنند. ما آرزوی موفقیت ، قدرت ، عشق و دوستی داریم چون اعتقاد داریم که این موارد شادی و خوشبختی رو برامون به ارمغان میارن. ما تموم زندگی خودمون رو وقف جستجوی خوشبختی و یافتن راه هایی می کنیم تا اون لحظات زودگذر شادی رو برای همیشه موندگار کنیم.

  اما اگه کارهایی که انجام می دیم بیشتر از اینکه به شانس ما در پیدا کردن خوشبختی کمک کنه ، آسیب می رسونه چی؟ چی می شه که ما خودمون رو ناراضی می دونیم؟ این نوع خودشکنی در واقع بیشتر از چیزی هست که فکر می کنید. خوشبختی بیشتر یک ذهنیته تا یک احساس؛  یک انتخابه ، و انجام اون ممکنه گاهی سخت باشه.

  what makes people happy - 8 عادتی که برای رسیدن به خوشبختی نیاز دارید
  خوشبختی

  8 عادتی که برای رسیدن به خوشبختی نیاز دارید

  1-تمرین خوداندیشی :

  خود بازتابی عمل ایجاد آگاهی درونی از اون چیزیه که در سطح ناخودآگاه اتفاق می افته و به زمان و تعهد نیاز داره. خوداندیشی از شما میخواد در مورد افکار یا روایت های تکراری که در ذهن تون می چرخه فکر کنید. وقت گذاشتن برای درون نگری به شما این امکان رو می ده که به عقب برید و درباره چیزایی که در زندگی تون اتفاق افتاده و میفته فکر کنید .

  جایی که افکار ناخودآگاه خودتون رو مرتب و اونها رو تجزیه و تحلیل می کنید تا بهتر بفهمید کی هستید و از زندگی چی می خواید. جدا از مزایای بهداشت روان ، خود اندیشی فواید جسمی زیادی هم  داره. تمرین درون بینی می تونه به آرامش ، اضطراب ، افزایش اعتماد به نفس و تقویت خلاقیت تون کمک کنه. وقت بگذارید و جنبه هایی از زندگی تون رو که باعث شادیتون می شن پیدا کنید.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

   

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  2-تمرین شکر گزاری :

  جامعه هرروز به ما این حس رو میده که باور کنیم خوشبختی ما با میزان ثروتمون در ارتباطه . بنابراین ، احساس غرق شدن در وظایفی که باید هرروزه انجام بدید طبیعیه و غیر معمول نیست اما این وظایف اینقدر زیاد هستن و با عجله مشغول انجامش هستیم که فراموش میکنیم قدردان لحظه فعلی باشیم . شکرگزاری فواید زیادی داره

  بنابراین ، چطور میشه قدرشناسی رو تمرین کرد؟

  در یک سخنرانی در سال 2013 ، برادر دیوید استیندل-راست در مورد اینکه چطور قدرشناسی شادی رو افزایش میده صحبت کرد. و گفت: هیچ لحظه ای نیست که نتونیم قدردان اون باشیم ، چون در هر لحظه ، حتی لحظه های دشوار ، فرصت انجام کاری رو داریم. با بلند شدن برای رسیدن به فرصتها در لحظه فعلی زندگی ، دری برای کشف و رشد خودتون باز می کنید. هر لحظه فرصتی رو برای شما به وجود میاره تا یک فضیلت رو یاد بگیرید ، اون فضیلت ممکنه صبر ، ایمان ، اعتقاد راسخ ، عشق یا قدرت باشه. این شما هستید که تصمیم می گیرید چه فرصتی برای خودتون ایجاد کنید.

  3-تمرین همدلی و نوع دوستی :

  علی رغم بحث درمورد اینکه انسان ذاتاً خودخواه هست یا ازخودگذشته ، برخی از دانشمندان علوم تکاملی باور دارند که انسان برای فداکاری سخت گیره. این به نفع ما ست که همدلی داشته باشیم چون که باعث میشه که غرایز اجتماعی مون رو توسعه بدیم و بقای خودمون رو تضمین کنیم. شفقت علاوه بر اینکه یه پیوند بین هر دو طرف برقرار می کنه ، باعث می شه هر دو طرف احساس بهتری داشته باشند.

  لئوناردو کریستف مور و مارکو یاکوبونی مناطق مسئول نوع دوستی رو شناسایی کردند و دریافتند که چطور از نظر عصبی بر ما تأثیر میذاره. هنگام تمرین نوع دوستی ، آمیگدالا ، قشر حسی و انسولای قدامی بیشتر فعال می شن. این مناطق مسئول رفتار و کنترل تکانه ها هستند. مطالعات اونها ثابت کرد که کسانی که سخاوت بیشتری داشتند ، تصمیم گیرندگان بهتری هم بودند.

  انجام کار داوطلبانه یا گذاشتن وقت برای گوش دادن به یک دوست مضطرب می تونه همدلی باشه.

  1590074789 115219 - 8 عادتی که برای رسیدن به خوشبختی نیاز دارید
  خوشبختی
  4 نشانه بارز برونگرایی

  4-تمرین مهربانی :

  شما بدون داشتن مهربانی نمی تونید دلسوز و همدل باشید. مهربانی مهربانی رو پرورش می ده. زمانی که بعد از انجام کار خوب برای کسی احساس خوشبختی می کنید ، به احتمال زیاد دوباره اون کار رو تکرار میکنید .

  اما ، وقتی مهربانی می کنید چه اتفاقی در مغز شما میفته ؟ بدن ما یه مقدار احساس ترحم ترشح میکنه و در ادامه اندورفین ، اکسی توسین و سروتونین آزاد میکنه و علاوه بر این ، مهربان بودن باعث کاهش سطح کورتیزول می شه. بنابراین باعث می شه احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

  5-انجام فعالیت بدنی :

  گاهی پیدا کردن انگیزه برای رفتن به باشگاه سخته اما ، در حال حاضر دلایل بیشتری برای رفتن به باشگاه وجود داره . محققان دانشگاه میشیگان تمام داده های مربوط به ورزش و خوشبختی رو با هم ادغام کردند و ارتباط مفیدی بین شادی و ورزش پیدا کردند.

  یکی از این ارتباطات مفید مربوط به نحوه تأثیر ورزش بر مغز هست. نه تنها کار کردن باعث افزایش اندورفین می شه بلکه باعث ترشح نوروپلاستیک هم میشه. نوروپلاستیک توانایی مغز در مسیر یابی مجدد و ایجاد اتصالات جدیده. فواید ورزش بدنی بر روی مغز خیلی زیاده مثل : افزایش جریان خون به مغز ، افزایش حجم ماده خاکستری ، افزایش فعالیت هیپوکامپ (که به مبارزه با افسردگی کمک می کنه) ، بهبود حافظه و رشد سلول های عصبی و اتصال سلول عصبی.

  اگرچه اکثر دانشمندان علوم مغز و اعصاب ورزش هوازی رو توصیه می کنن ، صرف نظر از اینکه چه حرکتی انجام میدید ، اعم از رقص ، دوچرخه سواری یا قدم زدن ، اثرات مفید فعالیت بدنی غیرقابل انکاره .

  به نقل از ال وودز: ”ورزش به شما آندورفین می ده. اندورفین شما رو خوشحال می کنه.

  6-خواب خوب :

  آیا شما متوجه شدید که وقتی به اندازه کافی می خوابید ، بازدهی و خوشرویی بیشتری دارید؟

  مطالعات انجام شده توسط جی یون شین از دانشگاه ملت سئول و جونگ کی کیم از دانشگاه علم و صنعت در کره جنوبی نشون داد که کمبود خواب منجر به ایجاد یک ذهنیت دوگانه می شه . مشاهده جهان از طریق این لنز می تونه باعث شه شما از وضعیت فعلی خودتون ناراضی باشید و سطح شادی خودتون رو کاهش بدید.

  lady with happy face balloon - 8 عادتی که برای رسیدن به خوشبختی نیاز دارید
  خوشبختی

  7-تمرین خوش بینی :

  خوش بینی رو می تونیم به دو دسته تقسیم کنیم: خوش بینی ذاتی و خوش بینی اکتسابی. خوش بینی اکتسابی اینه که به یک واقعه نگاه کنیم و تصمیم بگیریم به جای نتایج منفی ، بر نتایج مثبت تمرکز کنیم این کار مستلزم این هست که الگوی پیش فرض تفکر خودمون رو به هم بزنیم و به پیشرفت های مثبت آینده امیدوار باشیم. بسته به شرایط ، انجام اون ممکنه سخت باشه .

  علم ثابت می کنه کسایی که الگوهای جستجوی تجربیات و نتایج مثبت رو در زندگی روزمره شون ایجاد می کنن تمایل به زندگی بیشتری دارند. و همچنین سالم تر. تحقیقات در فنلاند نشون داد که خوش بینی خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی رو در 616 مرد میانسال ، به ویژه فشار خون بالا رو کاهش میده .

  8-جایزه دادن به خود :

  پاداش دادن به خود باعث می شه احساس انرژی و مراقبت کنید. این به عنوان تشویقی برای رفتار خوب عمل می کنه و شما رو به ادامه الگوهای رفتاری خوب ترغیب می کنه.

  دو نوع سیستم پاداش وجود دارد – داخلی و خارجی. یک مثال از یک سیستم پاداش خارجی ، پذیرایی از خودتون با یک وعده غذایی خوب یا یک روز آبگرم هست. در حالی که درونی به احساساتی که نتیجه ایجاد میکنه اشاره داره. به عنوان مثال ، یک احساس موفقیت بعد از اتمام یک پروژه سخت.  معمولا پاداش های داخلی طولانی مدت هستند و شما رو ترغیب می کنند الگوهایی رو ایجاد کنید که نتیجه اون رو دوباره بدست بیارید.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

   

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  بیشتر بخوانید :

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  ۱ دیدگاه دربارهٔ «8 عادتی که برای رسیدن به خوشبختی نیاز دارید»

  1. بازتاب: موفقیت. 6 موردی که مانع رسیدن شما به موفقیت میشن

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن