روان درمانگر

6 علامت بی اطلاع از افسردگی پنهان

 • -آیا  مراحل اولیه افسردگی به راحتی قابل تشخیص است؟  افسردگی پنهان به دلیل تأثیر منفی آن در زندگی روزمره افراد ،نه تنها یک بیماری روانی بسیار جدی است ، بلکه ممکن است که برای مدت طولانی مورد توجه قرار نگیرد. به گفته دکتر الکس میچل ، افسردگی فقط در حدود نیمی از موارد واقعی به طور دقیق شناسایی شده.

  و بیشتر این عدم دقت را می توان به این واقعیت نسبت داد که بسیاری از علائم نشان داده شده توسط افرادی که دچار افسردگی پنهان هستند ، شبیه علائم افراد سالم اما پریشان است. این منجر به این می شود که تعداد زیادی از افراد افسردگی خود را نادیده بگیرند و آن را به خاطر داشتن یک “روز بد” اشتباه بگیرند. و به همین دلیل ، مردم بیشتر اوقات ، به تنهایی با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند. بنابراین ، برای روشن کردن بیشتر این موضوع در این مقاله 6 عادت افسردگی که ممکن است در مورد آنها چیزی ندانید ، بحث خواهد شد.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و تعیین وقت از متخصصین کلینیک بوجیکا در حیطه ی درمان افسردگی و انواع آن با شماره های زیر تماس بگیرید.

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  1. لبخند زدن و تظاهر به حال خوب در افسردگی پنهان

  فکر می کنید افسردگی در افراد به ظاهر معمول چقدر قابل تشخیص است؟ لبخند زدن و تظاهر به خوب بودن یکی از عادت هایی است که افراد افسرده دارند و دانستن این مسئله برای دیگران بسیار دشوار است. به این دلیل که افرادی که از افسردگی رنج می برند برای پنهان کردن آن سخت کار می کنند. اگر مبارزات درونی خودشان را بروز دهند ، احساس خواهند کرد که می توانند دیگران را سرنگون کنند.  با این حال ، حفظ این خوشبختی اجباری بسیار دشوار است و در نهایت احساساتی مانند غم و ناامیدی درشخص ایجاد میشود.

  3 - 6 علامت بی اطلاع از افسردگی پنهان2. پرخوری یا بی اشتهایی در افسردگی پنهان

  آیا به خودتان توجه کرده اید ، یا شخص دیگری که بیش از حد غذا می خورد یا اصلاً اشتها ندارد؟ تغییرات شدید در الگوی غذایی می تواند وجود افسردگی در کسی را نشان دهد. مبتلایان به افسردگی که بیش از حد غذا می خورند به راحتی به غذای خود روی می آورند، در حالی که کسانی که اشتهای خود را از دست می دهند به دلیل روحیه پایین اصلا میلی به غذا ندارند.

  • هرچه که باشد ، افسردگی هرچه بیشتر ادامه یابد ، شدیدتر می شود. عزت نفس افراد به دلیل ظاهر ناسالم ، تضعیف خواهد شد و به دلیل اینکه زیاد غذا نمی خورند ، به طور طبیعی باعث کاهش سطح انرژی می شوند. علاوه بر این، ارتباطی بین حمل چربی اضافی و افزایش التهاب در بدن پیدا شده است که شدت علائم افسردگی را افزایش می دهد.

  3. بی توجهی به بهداشت شخصی در افسردگی پنهان

  آیا کسی را می شناسید که کم کم به بهداشت شخصی خود علاقه مند شود؟ بی توجهی به بهداشت شخصی یکی از نشانه هایی است که نشان می دهد فردی از افسردگی رنج می برد. بسیاری از مردم فکر می کنند که رعایت بهداشت شخصی از آنجا که بخشی از برنامه روزمره همه ی ماست ، یک امر خاص است. با این حال ، برای افرادی که از افسردگی رنج می برند ، هر یک از این “کارهای ساده” ممکن است به یک بار بزرگ تبدیل شود زیرا افسردگی بر میزان انرژی و خلق و خوی افراد تأثیر می گذارد. آنها احساس خواهند کرد که این فعالیتهای روزمره برای آنها بسیار خسته کننده است و ارزش تلاش آنها را ندارد و نمی تواند از تاثیر منفی ای که افسردگی بر عزت نفس افراد بر جای خواهد گذاشت ، خلاص شود و هرچه زمان بیشتر می شود ، شدیدتر می شود.

  لطفا بخوانید: چطور خجالتی بودن را درمان کنیم؟

  Depressed Woman 1000x600 1 750x430 - 6 علامت بی اطلاع از افسردگی پنهان
  افسردگی

  4. همیشه حواسشون پرته!

  آخرین باری که وقت خود را صرف فکرکردن در مورد احساسات و عواطف خود کرده اید ، چه زمانی بوده است؟ یکی از عادت هایی که ممکن است افرادی که دچار افسردگی پنهان هستند ندانند این است که آنها دائما سعی می کنند حواس خود را پرت کنند.دلیل اصلی این امر این است که آنها دوست ندارند با افکار منفی خود روبه رو شوند.

  حتی ممکن است بعضی از افراد تلویزیون خود را روشن نگه دارند ، حتی وقتی چیزی را تماشا نمی کنند. دیگران ترجیح می دهند هر بار که آزاد هستند با تلفن های همراه خود باشند. اشتباه نکنید ، انجام این کارها به طور خودکار به معنای افسردگی نیست. با این حال ، انجام این کارها تنها با هدف جلوگیری از افکار منفی می تواند نشانه ای گویا باشد.

  5. همیشه به بدترین حالات فکر کنید

  آیا شما یا هر یک از دوستانتان دائماً به بدترین حالت فکر می کنید؟ این عادت می تواند نشانه گویایی باشد که کسی از افسردگی رنج می برد. اینکه بتوان همیشه به سناریوهای بدترین حالت فکر کرد چیزی است که هر از گاهی می تواند بسیار مفید باشد و این افراد با هوش بالا هستند که همیشه این نوع سناریوها را در نظر می گیرند تا بتوانند به هر چیزی که سر راهشان قرار میگیرد ، پاسخ دهند. . با این حال ، دائماً با منفی ترین نتیجه ممکن ، چشم انداز کلی افراد را تحت تأثیر قرار می دهند. داشتن سطح بالاتری از هوش با احتمال بالاتر ابتلا به افسردگی مرتبط است.

  لطفا بخوانید: ازدواج با فرد اسکیزوفرنی 

  6. از دست دادن تمرکز در افسردگی پنهان

  آیا می توانید به شخصی فکر کنید که در طول مکالمه دائماً تمرکز خود را از دست بدهد؟ داشتن عادت دائماً حواس پرتی و تلاش برای تمرکز نشان می دهد که آن فرد از افسردگی رنج می برد. از دست دادن حافظه و تمرکز از علائم رایج افسردگی است و مطالعه ای که در سال 2014 انجام شد نشان داد که هر دو مورد با چالش کشیدن روابط کاری و شخصی بیماری را بدتر می کنند .

  2 - 6 علامت بی اطلاع از افسردگی پنهان

  لطفا بخوانید: 12 روش کاربردی و صحیح انتقاد کردن

  برای نتیجه گیری ، اگر شما یا کسی که می شناسید یکی از عادت های ذکر شده در این مقاله را دارد ، بهتر است سعی کنید با کسی صحبت کنید که به او اعتماد دارید و از نظر احساسی شما را پشتیبانی می کند. به همین ترتیب ، اگر متوجه شدید که یکی از دوستان نزدیک یا اعضای خانواده شما این علائم را نشان می دهد ، در کنار آنها باشید و تا آنجا که می توانید پشتیبانی کنید. باز هم ، افسردگی یک بیماری روانی جدی است که ممکن است برای مدت طولانی مورد توجه قرار نگیرد و افراد معمولاً به تنهایی با آن مقابله می کنند. با این حال ، این یک بیماری قابل درمان با کمک مناسب است ، بنابراین به دیگران اعتماد کنید و دیگران را در کنار خود داشته باشید.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید.

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶


  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  ۱ دیدگاه دربارهٔ «6 علامت بی اطلاع از افسردگی پنهان»

  1. بازتاب: رواندرمانگر

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن