انتظارات بی مورد

8 انتظار بی مورد در رابطه عاطفی

 • انتظارات بی مورد

  انتظارات بی مورد

  شاید این جمله را شنیده باشید: “انتظارات کینه های پیش بینی شده است”.این شعار حاوی برخی از اطلاعات کاربردی مفید در مورد روانشناسی انتظارات است. خرد آن را می توان با تصدیق دو واقعیت روانشناختی بدست آورد:

  اول اینکه، صرف انتظار اتفاقی، باعث وقوع آن نخواهد شد. روانشناس رشد ، ژان پیاژه خاطرنشان کرد: کودکان خردسال در تشخیص بین جهان ذهنی در سر و جهان بیرونی و عینی مشکل دارند. به گفته پیاژه، بنابراین کودکان گاهی اوقات معتقدند که افکار آنها می تواند مستقیماً باعث اتفاقاتی شود – به عنوان مثال ، فکر کردن افکار عصبانی در مورد برادر کوچک شما می تواند او را از پله ها پایین بیاندازد. پیاژه از این به عنوان تفکر جادویی یاد کرد.

  همان جا بود که پیاژه اشتباه کرد. به نظر می رسد که بسیاری از بزرگسالان عادی همچنان به اشکال مختلف تفکر جادویی ادامه می دهند. شاهد مثال محبوبیت زیاد قانون جذب است که می گوید افکار ما وقایع را به زندگی ما جذب می کند. برای بسیاری از ما، کنار گذاشتن این ایده که انتظار دارد اتفاقی بیفتد و آن عملی می شود ، دشوار است.

  دوم ، انسان تمایل طبیعی دارد که امید خود را برای خوشبختی به انتظارات برآورده شده، متصل کند. این به خودی خود مشکلی ندارد ، به شرط آنکه دلایل موجهی داشته باشیم که برآورده شدن یک انتظار ما را خوشحال خواهیم کرد و اقدامات لازم را در جهت تحقق این انتظارات انجام می دهیم. “دلایل خوب” ممکن است شامل این باشد که ما از تجربه گذشته بدانیم برخی موارد ما را خوشحال می کنند. به عنوان مثال ، من از تجربه می دانم که فنجان قهوه صبحگاهی من تقریباً به طور حتم کمی خوشبختی به من خواهد داد. بنابراین ، من این تجربه را هر روز صبح بعد از اتمام یوگا و صبحانه ام انتظار دارم. (هر دو مورد نیز به طور قابل قبولی به من خوشبختی می دهد).

  حتما بخوانید: 4 نوع تروما و درمان آن

  Bad Boss Bad health - 8 انتظار بی مورد در رابطه عاطفی
  انتظارات بی مورد

  چه مواقعی انتظار بی مورد داشتن، مشکل آفرین است؟

  مشکل انتظار وقتی اتفاق می افتد که انتظار داشته باشیم اتفاقی بیفتد که دلیل خوبی برای آن انتظار نداشته باشیم. اگر اعتقاد داشته باشم که انتظاراتم تنها خواسته هایم را به ارمغان می آورد، از فکر جادویی استفاده می کنم و خودم را برای ناامیدی آماده می کنم. این وقتی ما در مورد قهوه صحبت می کنیم کاملاً واضح است. من نمی توانم یک فنجان قهوه را فقط با فکر کردن به وجود آورم. برای تحقق آن باید اقدامات لازم را انجام دهم. من باید دانه ها را خرد کنم ، قهوه و آب را در دستگاه قهوه ساز خود بگذارم و دکمه را فشار دهم. فقط انتظار ظهور فنجان قهوه ام خیالی است.

  این وقتی که انتظارات ما افراد دیگر را درگیر می کند کمتر مشهود است. بسیاری از ما به اندازه کافی عاقل هستیم که درک کنیم انتظار داریم یک فنجان قهوه از افکار ما متغیر شود ، غیرواقعی است. با این حال بسیاری از ما در برخی از مواقع به اشتباه اعتقاد داشته ایم که انتظار داشتن رفتار دیگران برطبق آنچه ما می خواهیم در واقع باعث خواهد شد که آنها نیز چنین رفتاری داشته باشند. یک زن و شوهر ممکن است از دیگری انتظار قهوه درست کردن داشته باشد. اگر شخص مقابل از این کار راضی باشد این خوب است. اما چه اتفاقی می افتد که شخص مقابل علاقه ای به تحقق آن انتظار نداشته باشد؟ ما احساس شوک می کنیم، عصبانی می شویم و کینه می کنیم. انتظارات کینه های از پیش طراحی شده است.

  آسان است که به نمونه هایی از زندگی خود فکر کنید که نسبت به افرادی که انتظارات شما را برآورده نکرده اند ، کینه توزی کرده اید.

  همه ما آرزو داریم رابطه ای داشته باشیم که مطابق میل ما تنظیم شود. همه ما افرادی را می شناسیم که زندگی خود را در جستجوی شخصی کامل که می تواند انتظارات آنها را در روابطشان برآورده کند ، سپری کرده اند. حقیقت این است که ، هیچ رابطه ای کامل نیست. با این حال، می توانیم رابطه مان را راضی تر و هیجان انگیزتر کنیم. یک رابطه خوب به تلاش، سخت کوشی و فداکاری هر دو شریک نیاز دارد. انتظار غیر واقعی برای روابط، اغلب باعث ناخوشایندی ، مشاجره و هرج و مرج در یک رابطه می شود.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ – ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

  2 - 8 انتظار بی مورد در رابطه عاطفی
  انتظارات بی مورد

  8 انتظار بی مورد در رابطه عاطفی

  در اینجا 8 انتظار بی مورد در رابطه عاطفی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید، اگر می خواهید با همسرتان خوشبخت زندگی کنید:

  1. آنها هرگز متوجه شخص دیگری نخواهند شد
  فقط به این دلیل که آنها با شما در ارتباط هستند ، به این معنی نیست که آنها به افراد دیگر نگاه نخواهند کرد. ما فقط انسان هستیم و در طول مسیر متوجه افراد دیگر خواهیم شد. این بدان معنا نیست که شریک زندگی شما نسبت به شما خیانت می کند. این فقط به این معنی است که آنها از دیدن افراد مختلف نیز لذت می برند. ناراحت شدن از این موضوع فقط در روابط شما با آنها تأثیرگذار است، زیرا این نشان می دهد که شما به آنها اعتماد کافی ندارید و به آنها اعتقادی ندارید. به یاد داشته باشید که اگر شخصی قصد ترکتان را داشته باشد، نمی توانید کاری کنید که بماند اما قطعاً می توانید سهم خود را انجام دهید تا بهترین شریک زندگی برای او باشید. به جای ناراحتی از این موضوع ، می توانید یاد بگیرید که بی جهت حساس نباشید.

  2. آنها همیشه عاشقانه رفتار خواهند کرد
  در حالی که احساس عاشقانه، حس دوست داشتنی و شگفت انگیزی دارد ، درک کنید که شرکای شما در زندگی نیز وظایف دیگری دارند. آنها جدا از اینکه شما را خوشحال می کنند چیزهای زیادی برای اداره و مراقبت دارند. تا زمانی که قصد قرار ملاقات با شخصی را نداشته باشید که اصیل نباشد ، محدودیتهایی برای انجام هر کاری وجود دارد که شخص بتواند دائماً شما را راضی کند. انتظار اینکه شریک زندگی شما دائماً عاشقانه باشد ، سرانجام آنها را خسته می کند، زیرا آنها از اینکه برای خوشبخت کردن شما مجبورند همیشه کارهای خاصی را انجام دهند خسته می شوند. ژست های بسیاری علاوه بر گل سرخ و شام های شمع معمولی وجود دارد که می تواند بسیار معنی دار باشد ، مانند زمانی که آنها ظروف شما را می چینند، یک وعده غذایی برای شما می پزند، ماشین خود را می شستند و … یادگیری قدردانی از این حرکات کوچک به شما کمک می کند زیبایی واقعی رابطه خود را ببینید و از داشتن آنها در زندگی خود قدردانی می کنید.

  3. آنها همیشه از همه کارهای شما پشتیبانی خواهند کرد
  همه ما ارزشهای متفاوتی داریم که در زندگی خود از آنها پیروی می کنیم. مواقعی پیش می آید که شریک زندگی شما از اقدامات و تصمیمات شما پشتیبانی نمی کند. ممکن است از این موضوع ناراحت باشید ، اما این اتفاق در هر رابطه ای رخ خواهد داد. اگر انتظار دارید که آنها از اقدامات شما حمایت کنند ، حتی اگر کاری که انجام می دهید خلاف ارزش های آنها باشد ، فقط آنها را خسته خواهید کرد، زیرا آنها به آرامی احساس می کنند که وقتی با شما هستند همیشه باید بر خلاف ارزش های خودشان عمل کنند. بگذارید بگوییم اگر غذای تند را دوست ندارید. تصور کنید اگر شریک زندگی شما اصرار دارد که غذای پرادویه بخورید ، ادعا می کنید که مطمئناً آن را دوست خواهید داشت ، حتی اگر آن را با تمام وجود دوست ندارید. چه احساسی خواهید داشت؟ همه ما حق اعمال و تصمیمات خود را داریم ، مشروط بر اینکه بر دیگران تأثیر نگذارد. این را بدانید که انتظار دارید آنها از همه کارهایی که انجام می دهید پشتیبانی کنند نه تنها نسبت به آنها ناعادلانه است بلکه برای رابطه شما نیز ناسالم است.

  4- آنها همیشه حرف درست را می زنند
  صحنه ای از یکی از فیلم های عاشقانه ای را که تماشا کرده اید به یاد دارید ، جایی که یکی از شخصیت ها حرف اشتباهی گفته است؟ خوب ، حتی در فیلم ها می توانیم نقایصی در ارتباطات پیدا کنیم. بنابراین اجازه دهید آن را بپذیرید. همیشه نمی توانید انتظار داشته باشید که همسرتان حرف های درست بزند. آنها انسانی با گوشت و خون هستند. پس اشتباه خواهند کرد. اگر انتظار دارید همیشه حرف های درست را بزنند ، احساس می کنند که سرگرمی شخصی شما هستند. آنها از اینکه مجبور شوند شما را سرگرم کنند خسته خواهند شد و نگران ناراحت شدن شما نخواهند شد وقتی حرف درستی نزده اند. این در یک رابطه سالم نیست. کاملاً قابل بخشش است اگر آنها همیشه حرف درستی به شما نزده باشند. ما خودمان هم بعضی اوقات حرف اشتباهی می زنیم. تا زمانی که چیزی که آنها می گویند به قصد آزار شما نبوده است ، سعی کنید بپذیرید که همه ما اشتباه می کنیم و گاهی اوقات حرف های اشتباه می زنیم.

  حتما بخوانید: انواع خیانت

  5- هرگز مشاجره و اختلاف نظر وجود نخواهد داشت
  اختلافات شما همان چیزی است که در وهله اول شما را با شریک زندگی خود گره می زند. هیچ دو نفر دقیقاً شبیه هم نیستند. بنابراین ، اختلاف نظر و استدلال به دلیل دیدگاه ها یا دیدگاه های مختلف وجود خواهد داشت. تنها رابطه ای که هیچ استدلال و اختلاف نظر ندارد ، روابطی است که هر دو شریک برای دیگری مهم نیستند. انتظار اینکه شریک زندگی شما هرگز با شما مشاجره و مخالفت نکند ، تقریباً مانند این است که بخواهید برده ای باشد که از هر آنچه می گویید یا انجام می دهید اطاعت می کند. آیا این به نظر شما رابطه مناسبی است؟ مشاجره یا اختلاف باعث از بین رفتن رابطه نمی شود ، در حقیقت ، اگر اختلافات را بپذیرید ، روابط را تقویت می کند ، زیرا به شما و همسرتان کمک می کند بیشتر یکدیگر را درک کنید. هرچه بیشتر یکدیگر را درک کنید ، روابط شما قویتر می شود.

  6. همه چیز همیشه روان پیش خواهد رفت
  مواقعی پیش می آید که چالش هایی پیش می آید که مجبور می شوید دست در دست همسرتان بایستید تا دوران سخت زندگی را پشت سر بگذارید. برخی از چالش ها آسان نخواهند بود ، اما اگر مایل باشید با هم روی آنها کار کنید ، خاطرات بسیار خوبی خواهید داشت که می توانید همراه با شریک زندگی خود ایجاد کنید. نه تنها انتظار غیرقانونی است که همه چیز همیشه روان پیش برود ، بلکه یکی از راه حل های قطع رابطه شما نیز محسوب می شود ، زیرا شما آماده و مایل به راه رفتن در طوفان با شریک زندگی خود نخواهید بود. این باعث ایجاد کینه توزی در هر دو طرف در رابطه خواهد شد زیرا شما آماده نخواهید بود که با آنها در مسیر سخت قدم بگذارید و در صورت بروز چالش ها هیچ تلاشی از شما نخواهند کرد. بدانید که هیچ رابطه ای آسان نیست. هر رابطه ای به کار زیادی احتیاج دارد و گاهی می تواند احساس بدبختی در شما ایجاد کند. این چالش ها دائماً اتفاق نخواهند افتاد ، اما در بعضی از مواقع اتفاق می افتند و بهتر است اگر این واقعیت را تصدیق کنید ، انتظار این است که همه چیز همیشه آسان باشد.

  7. هرکسی در زندگی شما آنها را می پرستد
  کاملاً طبیعی است که افراد اطراف شما آنقدر که دوست دارید شریک زندگی شما را پرستش نکنند. مگر اینکه همه کسانی که می شناسید از شریک زندگی خود متنفر هستند ، اگر برخی از افرادی که می شناسید شریک زندگی شما را دوست ندارند ، این مسئله شما را خیلی آزار نمی دهد. از این گذشته ، شما کسی هستید که قرار است بیشتر اوقات خود را با شریک زندگی خود سپری کنید. هر کسی اراده آزاد خود را دارد که شخصی را دوست داشته باشد یا از آن متنفر باشد ، بنابراین انتظار می رود که هرکسی را می شناسید عاشق کسانی باشد که دوستش دارید فقط امکان پذیر نیست. همه ما در مورد چگونگی یک شخص نظر متفاوتی داریم. به همین دلیل است که ما همیشه واکنش یکسانی نسبت به یک شخص نداریم. انتظار اینکه همه در زندگی شما آنها را مورد پرستش قرار دهند ، فشار ناگفته ای به همسرتان می دهد تا به گونه ای خاص عمل کند ، تا مورد پسند واقع شود و شما را خوشحال کند. این قطعاً راه خوبی برای ایجاد یک رابطه خوب نیست. آماده پذیرفتن ترجیحات دیگران باشید ، در حالی که روی افزایش برخی از خصوصیات خوب شریک زندگی خود تلاش می کنید تا آنها در جامعه بهتر عمل کنند.

  8- آنها همیشه احساسات شما را درک خواهند کرد
  گرچه درک یکدیگر مهم است اما برای همسرتان این امکان وجود ندارد که همیشه احساسات شما را درک کند. انتظار اینکه آنها همیشه بدانند شما چه فکری می کنید، غیرواقعی است و غالباً به ناراحتی منجر می شود. خیلی مهم است که احساس خودتان را واضح بیان کنید و اگر شریک زندگی شما برای شما مهم است از احساس خود در مورد چیزی مطمئن شوید و سپس بیان کنید. بدانید که شریک زندگی شما همان شخص شما نیست و آنها همیشه احساس خود را بدون اینکه به آنها بگویید درک نخواهند کرد. رمز یک رابطه شاد و سالم، داشتن یک ارتباط خوب است. یاد بگیرید که منظورتان را بگویید. انتظار اینکه همسرتان دائماً ذهن شما را بخواند باعث سوتفاهم و سردرگمی بی مورد خواهد شد. اگر یاد بگیرید که بصورت آزادانه ارتباط برقرار کنید، از این همه سوتفاهم جلوگیری می کنید و چیزهای بیشتری درباره یکدیگر یاد می گیرید.

  مطالب پیشنهادی:

  افسردگی فصلی؛ علل و درمان آن

  قرص ویاگرا 

  علائم افسردگی

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  ۱ دیدگاه دربارهٔ «8 انتظار بی مورد در رابطه عاطفی»

  1. بازتاب: چطور بر ترس از صمیمیت، غلبه کنیم؟

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن