کاریزما | مقاله کاریزما | جملات کاریزماتیک | ویژگی افراد کاریزماتیک

جذابیت قانع کننده ای که می تواند الهام بخش فداکاری در دیگران باشد.

 • کاریزما

  کاریزما چیست؟

  معنای کاریزما چیست؟ به گفته فرهنگ لغت ، کاریزما جذابیت قانع کننده ای دارد که می تواند الهام بخش فداکاری در دیگران باشد.
  کاریزماتیک چیست؟ این قدرت ذاتی و استعدادی است که می تواند به طور طبیعی از مردم الهام بگیرد ، جذب کند و یا بر مردم تأثیر بگذارد و آنها را برای حمایت از آرمان یا عقاید خود ترغیب کند.
  رهبری کاریزماتیک در مورد رهبری از طریق محکومیت است ، و رهبران کاریزماتیک با اعتقادات و تعهد خود مردم را به آرمان خود هدایت می کنند.

  Dec19 13 1139707188 1 300x169 - کاریزما | مقاله کاریزما | جملات کاریزماتیک | ویژگی افراد کاریزماتیک
  کاریزما

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه مشاوره و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  چه چیزی باعث می شود کسی کاریزماتیک شود؟

  چه چیزی فرد را کاریزماتیک می کند؟ چه چیزی شخصیتی کاریزماتیک را تعریف می کند؟ فردی که توانایی تأثیرگذاری و ترغیب دیگران نسبت به قدرت شخصیتی خود را دارد ، می تواند شخصیتی کاریزماتیک باشد.
  بیشتر افراد کاریزماتیک می توانند با اعتقاد صحبت کنند و زبان بدن کسی را که قابل دسترسی و باز است درک کنند. کیفیت دیگری که افراد کاریزماتیک دارند ، شنونده خوب بودن است.

  آیا افرادی با کاریزمای طبیعی وجود دارند؟

  کاریزما یک ویژگی ذاتی نیست ، بلکه ناشی از تعاملات اجتماعی است. کمتر کسی وجود دارد که با این خصوصیات فوق طبیعی به دنیا آمده یا دارای این ویژگی ها باشد ، اما ویژگی های شخصیتی خاصی می تواند برخی افراد را نسبت به دیگران کاریزماتیک تر کند.

   

  charismatic leadership 300x200 - کاریزما | مقاله کاریزما | جملات کاریزماتیک | ویژگی افراد کاریزماتیک
  کاریزما

  آیا می توان کاریزما را آموخت؟

  بله ، زیرا کاریزما یک مهارت ارثی نیست بلکه یک مهارت قابل یادگیری است. برخی از کاریزماها شکایت می کنند و تصور می کنند که با این صفات متولد می شوند ، اما کاریزما همچنین می تواند به عنوان یک رفتار تلقی شود و نه فقط یک صفت.
  همانطور که کاریزما را می توان آموخت و توسعه داد ، تقریباً هر کسی که مایل به سرمایه گذاری در وقت و تلاش باشد ، می تواند با توجه به افرادی که فکر می کنند کاریزماتیک است ، رفتارهای کاریزماتیک ایجاد کند ، از آنها بیاموزد و از آن صفات استفاده کند.

  چگونه می فهمید که کاریزماتیک هستید؟

  افراد کاریزماتیک به طور طبیعی افراد دیگری را به سمت خود جذب می کنند. آنها شنوندگان درک کننده، همدل و خوبی هستند. آنها از افکار خود صحبت می کنند و می دانند چگونه وضعیت عاطفی خود را کنترل کنند.
  افراد کاریزماتیک همچنین اعتقادات محکمی در مورد خود و جهان دارند و قادرند این باورها را با دیگران به روشی قانع کننده بیان کنند.
  افراد کاریزماتیک نیازی به لاف زدن ندارند ، اما این اعتماد به نفس را دارند که اعتبار خود را برای موفقیتهای خود به روشی مثبت به دست آورند. اگر این صفات را در خود مشاهده می کنید و می بینید که به طور طبیعی قادر هستید افراد دیگر را با قدرت اعتقادات و مهارت های ارتباطی اقناعی خود به سمت خود بکشید ، کاریزما دارید.

  اگر همه این خصوصیات را ندارید ، مهم نیست. می توانید یاد بگیرید چگونه کاریزماتیک تر باشید.

  TH 2018 12 09 11 21 42 Charisma 0001 300x200 - کاریزما | مقاله کاریزما | جملات کاریزماتیک | ویژگی افراد کاریزماتیک
  کاریزما

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه مشاوره و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  چگونه کاریزماتیک تر باشیم

  1. آیا می توانید کاریزما را یاد بگیرید؟

  بله قطعاً می توانید یاد بگیرید که کاریزمای خود را توسعه دهید. قبل از شیرجه رفتن به علم کاریزم ، کمی خودآزمایی انجام دهید. شما چقدر کاریزماتیک هستید؟

  2. کاریزما برابر با کمال نیست

  آیا می توانیم همین حالا اسطوره شویم؟ یک تصور غلط رایج وجود دارد که افراد کاملاً کاریزماتیک کامل هستند. این که کاریزمای آنها ناشی از مهارت های برتر ، سطح بالا ، درآمد بالا ​​یا ظاهر خوب است. اما اصلاً اینگونه نیست! بیایید به علم نگاه کنیم:

  روانشناس ریچارد ویزمن تحقیقاتی را انجام داد که در آن دو بازیگر یک مخلوط کن را  می فروشند. بازیگر شماره 1 نمایش کاملی داشت و اسموتی بی عیب و نقص تولید کرد. بازیگر شماره 2 ارائه فوق العاده ای داشت ، اما “تصادفا” فراموش کرد که درب مخلوط کن را محکم کند و همه اسموتی روی او پاشید. بازیگر شماره 2 ، زن دست و پا چلفتی ، مورد پسند ترین قرار گرفت. ویسمن دریافت که آسیب پذیری وی او را به انسان تحریک می کند و به همین دلیل تأثیر خود را بر مخاطبان افزود.

  این اثر آسیب پذیری بارها و بارها در تحقیق نشان داده شده است. وقتی ما به ضعف اعتراف می کنیم ، دیگران با ما ارتباط برقرار می کنند و ما را دوست دارند. بنابراین ، من می خواهم که شما نواقص خود را در آغوش بگیرید. احساس نیاز به کامل ، چشمگیر یا برتر بودن را احساس نکنید. کاریزمای واقعی از اصالت ، آسیب پذیری و صداقت ناشی می شود.

  3. افراد کاریزماتیک شنونده های خوبی هستند

  عموی من یک بار به من گفت ، “شما دو گوش و یک دهان داشته دارید، بنابراین باید با میزان گوش دادن و صحبت کردن مطابقت داشته باشد.” من هیچ وقت این کلمات عاقلانه را فراموش نکرده ام. افراد کاریزماتیک می دانند که چگونه خوب گوش دهند. آنها نسبت 2: 1 از گوش دادن به صحبت را حفظ می کنند. ساده ترین راه برای صحبت کمتر و گوش دادن بیشتر این است: سؤالات شفاف ساز بپرسید.

  با پرسیدن سؤالات پیگیری و پرسیدن نمونه هایی دقیق تر را عمیق تر کنید. نه تنها اطلاعات بیشتری در مورد موضوع خواهید فهمید بلکه ارتباط خود را نیز افزایش خواهید داد.

  charismatic leadership 300x158 - کاریزما | مقاله کاریزما | جملات کاریزماتیک | ویژگی افراد کاریزماتیک
  کاریزما

  4- از دیگران بدگویی نکنید!

  یک اصل علمی وجود دارد به نام “انتقال صفات خود به خودی”. این پدیده جذاب توصیف می کند که وقتی شما درباره شخص دیگری صحبت می کنید ، مردم ویژگی هایی که درباره شخص دیگری بیان می کنید را به شما نسبت می دهند . به عبارت دیگر ، اگر می گویید فردی متوسط و بی اصالت است ، فرد گوش دهنده نمی تواند آن صفات را از شما جدا کند.

  هرگز ، هرگز پشت سر دیگران صحبت نکنید. اگر می خواهید در مورد کسی صحبت کنید ، سعی کنید حرف های مثبت بزنید. کسی را که دوستش دارید انتخاب کنید و تمام خصوصیات عالی آنها را به اشتراک بگذارید. صحبت کردن اصیل در مورد افرادی که به آنها احترام می گذارید و آن ها را تحسین می کنید بسیار جالب است.

  5- شخصیت کاریزمایی خود را بهبود بخشیده و خسته کننده را برای خود دوباره تعریف کنید

  دو حقیقت اساسی در مورد مردم وجود دارد:

  هیچ کس خسته کننده نیست. مردم لایه های زیادی دارند. استعاره خوب این است که به افرادی مانند یک پیاز با لایه ها با عطر و طعم مختلف فکر کنید. مردم نیز در زیر پوسته ی خود دارای خصوصیات زیادی هستند – به کوه یخ فکر کنید. فقط نوک بالای آب برای دیدن ماست. ممکن است برخی از افراد روی سطح خسته کننده باشند ، اما داستان آنها فقط در زیر آب مشخص است.

  شخص آرام حرف های بیشتری برای گفتن دارد. تنها باید درخواست کنید. هر کس یک داستان باورنکردنی در درون خود دارد. تنها کاری که باید بکنید گوش دادن است. شما بسیار کاریزماتیک هستید. تنها کاری که باید انجام دهید علاقه مندی است. اگر خسته شده اید مسئول هستید. افرادی که با مردم خوب هستند مسئولیت به عهده می گیرند. آنها به امید اینکه شخص دیگر چیز جالبی را به اشتراک بگذارد ، در گفتگو شرکت نمی کنند. آنها فعالانه درگیر می شوند ، شکار موقعیت می کنند و لذت می برند.

  6. از فعالیت در روزهای بد خودداری کنید

  حتی کاریزماتیک ترین افراد وقتی تصمیم می گیرند که در روزهای بد معاشرت کنند ، کاریزماتیک نمی شوند. وقتی احساس بهترین حالت خود را – از نظر جسمی ، عاطفی یا ذهنی – نمی کنید ، تعامل با افراد در بالاترین سطح کاریزما غیر ممکن است. حتی اگر سعی کنید خوشحال به نظر برسید ، چهره شما با نشان دادن ظرافت و نشانه هایی از احساسات پنهان ، به شما خیانت می کند. خیلی بهتر است به یک رویداد غیر ضروری بپردازید ، تا نشان دهید و نتوانید بهترین خود را به مردم نشان بدهید.

  7. یک پایه شایستگی ایجاد کنید

  ما دوست داریم که جذاب به نظر برسیم ، اما ترجیح می دهیم با افرادی که خونگرم هستند کار کنیم. من فکر می کنم این بدان معنی است که ما باید یک پایه مهارت را برای خودمان ایجاد کنیم و سپس بر جذابیت تمرکز کنیم. به عبارت دیگر ، اطمینان حاصل کنید که مهارت های خود به وظیفه خود عمل می کند – این یک بخش اساسی کاریزماتیک بودن در کار است. اما هنگامی که می دانید مهارت هایتان به حد و حصر رسیده است ، وقت آن است که روی جذابیت خود تمرکز کنید.

  130215creativity 300x167 - کاریزما | مقاله کاریزما | جملات کاریزماتیک | ویژگی افراد کاریزماتیک
  کاریزما
  لطفا بخوانید : مدیریت رابطه عاطفی

   

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه مشاوره و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

  https://www.scienceofpeople.com/charisma/

  https://medium.com/@priyaflorence/what-is-charisma-can-charisma-be-learned-812016a129e4

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: