چطور پدوفیلیا درمان می شود؟

پدوفیلیا، کشش جنسی به کودکانی که هنوز به سن بلوغ نرسیده اند، همچنان یک چالش آزار دهنده برای پزشکان است. آنها اغلب از خانواده های ناکارآمد ناشی می شوند و درگیری های زناشویی معمول است. بسیاری از آنها در کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.

 •  

  پدوفیلیا چیست؟

  پدوفیلیا، کشش جنسی به کودکانی که هنوز به سن بلوغ نرسیده اند، همچنان یک چالش آزار دهنده برای پزشکان است. محققان با طبقه بندی پارافیلیا، یک رفتار غیرطبیعی جنسی، هیچ درمان موثری پیدا نکردند. مانند سایر گرایش های جنسی، پدوفیلی بعید است تغییر کند. بنابراین ، هدف از درمان این است که مانع از کسی شود که به اصرارهای کودک دوستانه عمل کند  یا با کاهش تحریک جنسی در اطراف کودکان باشد یا افزایش توانایی مدیریت آن تحریک را داشته باشد اما هیچ یک به اندازه جلوگیری از دسترسی به کودکان یا نظارت دقیق بر کاهش آسیب موثر نیست.
  12150839t1h3018 - چطور پدوفیلیا درمان می شود؟
  پدوفیلیا

  حتما بخوانید : دیر حرف زدن کودک

  چه دلایلی باعث اختلال پدوفیلیا می شود؟

  بسیاری از پدوفیل ها دچار سو مصرف مواد یا وابستگی و افسردگی شده اند. آنها اغلب از خانواده های ناکارآمد ناشی می شوند و درگیری های زناشویی معمول است. بسیاری از آنها در کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.
  دلایل اساسی اختلال پدوفیلی مشخص نیست. اگرچه مدتهاست که رفتار پدوفیل با سواستفاده جنسی یا بی توجهی در دوران کودکی همراه بوده است، مطالعات اخیر تغییرات خاصی در ساختار و عملکرد مغز را در پی داشته است که ممکن است نتیجه مشکلات رشد عصبی در رحم یا در اوایل کودکی باشد.

  پزشکان بیماری پدوفیلی را در چه زمانی تشخیص می دهند؟

  افراد تخیلات، اصرارها یا رفتارهای مکرر و شدید تحریک آمیز جنسی، درمورد یک کودک یا کودکان (معمولاً از 13 سال یا کمتر) داشته اند.

  افراد احساس ناراحتی زیادی می کنند یا توانایی عملکرد خوب ندارند (در محل کار، در خانواده و یا در تعامل با دوستانشان)، یا بر اساس اصرار آنها عمل کرده اند.

  افراد 16 ساله یا بیشتر و 5 سال یا بیشتر از کودکی که مورد خیالات یا رفتارهای جنسی نامناسب است.

  آنها 6 ماه یا بیشتر به این بیماری مبتلا شده اند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

  Child abuse shutterstock 676427023 scaled - چطور پدوفیلیا درمان می شود؟
  پدوفیلیا

  آمار پدوفیلیا در بین مردان و زنان

  پدوفیلیا در مردان بسیار بیشتر از زنان است. پدوفیل ها ممکن است مورد توجه پسران جوان، دختران جوان یا هر دو قرار گیرند. اینکه دختران یا پسران بیشتر احتمال دارد قربانیان کودکان شیطانی شوند مشخص نیست، اگرچه به نظر می رسد دختران به طور کلی قربانی سواستفاده جنسی هستند.

  معمولاً بزرگسال برای کودک شناخته شده است و ممکن است یکی از اعضای خانواده، ناپدری یا شخصی بااقتدار باشد (مانند معلم یا مربی). بعضی فقط بچه های خانواده خودشان را جذب می کنند (محارم). بعضی از کودکان پدوفیل فقط به کودکان علاقه مند می شوند که اغلب در یک محدوده سنی خاص یا مرحله رشد هستند. دیگران هم کودک و هم بزرگسال جذب می کنند.

  حتما بخوانید: قصه برای کودکان


  زیر گروه های پدوفیلیا


  مهمترین مسئله تشخیصی برای پزشکان بالینی که با کودک پدوفیل احتمالی روبرو می شوند ، خطری است که بیمار ممکن است برای کودکان ایجاد کند ، اگرچه به طور مستقیم به این مسئله نمی پردازد. چندین زیر گروه تحت تشخیص پدوفیلی ذکر شده است:

  • افرادی که از نظر جنسی جذب مرد ، زن یا هر دو جنس می شوند
  • کسانی که رفتار آنها محدود به محارم است
  • افرادی که فقط درمقابل هیچ انحصاری منحصر به کودکان جذب می شوند

  a765396725e8bbb56132441fcf7d374a - چطور پدوفیلیا درمان می شود؟
  پدوفیلیا

  درمان


  هیچ مداخله ای به خودی خود موثر نیست. وقتی بیمار انگیزه داشته باشد و روان درمانی و دارو را ترکیب کند، نتایج ممکن است بهتر باشد.
  درمان تنها در صورتی موثر است که بیمار مبتلا به پدوفیلیا متعهد به کنترل رفتار خود باشد – ویژگی هایی که ارزیابی آن برای متخصصین بهداشت روان دشوار است.

  اکنون اتفاق نظر وجود دارد که پدوفیلیا یک تمایل جنسی متمایز است، نه چیزی که در کسی که همجنس باز است یا دگرجنسگرایانه ایجاد می شود. برخی از افراد با اصطلاحات کودک دوستانه نیز جذب بزرگسالان می شوند و ممکن است فقط بر اساس اصرارهای بعدی عمل کنند. از آنجا که افراد با اصرارهای کودک دوستانه تمایل دارند کودکانی از یک جنس خاص جذب شوند ، گاهی اوقات در ادبیات از آنها به عنوان پدوفیل های دگرجنسگرایانه، همجنسگرایانه یا دوجنسگرایی یاد می شود. تقریباً 9٪ تا 40٪ از کودکان پدوفیل در جهت گیری خود نسبت به کودکان همجنس باز هستند

   

  بیشتر روان درمانی برای درمان پدوفیلی استفاده می شود، اصول و فنون درمان شناختی رفتاری را در بر می گیرد. تمرکز درمان این است که بیمار بتواند منطقی بودن رفتار خود را تشخیص داده و بر آنها غلبه کند. علاوه بر این، درمان ممکن است شامل آموزش همدلی و تکنیک هایی در کنترل فشار جنسی باشد.

  متداول ترین نوع رفتار درمانی شناختی مورد استفاده با مجرمان جنسی، معروف به پیشگیری از عود بیماری، مبتنی بر درمان اعتیاد است. پیشگیری از عود به منظور کمک به بیمار در پیش بینی شرایطی که خطر آزار جنسی یا آزار و اذیت کودک را افزایش می دهد و یافتن راه هایی برای جلوگیری از پاسخ مثبت یا موثرتر به آنها. بررسی هایی که شامل مطالعات کنترل نشده و غیرمتعارف شده است به این نتیجه رسیدند که برنامه های پیشگیری از عود، عود مجدد را کاهش می دهد.

  درمان دارویی از داروهایی که تولید هورمون مردانه تستوسترون را سرکوب می کنند، برای کاهش فراوانی یا شدت میل جنسی استفاده می شود. اگرچه اخته فیزیکی گزینه دیگری است ، سرکوب تستوسترون مزایایی مانند نیاز به ویزیت های پیگیری (که به نظارت بر رفتار کمک می کند) را ارائه می دهد. سرکوب تستوسترون ممکن است سه تا 10 ماه طول بکشد تا میل جنسی را کاهش دهد.

  داروهای ضد افسردگی به نام مهارکننده های انتخابی جذب مجدد سروتونین (SSRI) نیز ممکن است مفید باشند. آنها ممکن است به کنترل انگیزه ها و تخیلات جنسی کمک کنند. آنها همچنین میل جنسی را کاهش می دهند و ممکن است باعث اختلال در نعوظ شوند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ۲ Comments
  1. […] حتما بخوانید: پدوفیلیا […]

  2. […]  چطور پدوفیلیا درمان می شود؟ […]

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: