هنردرمانی کودکان | اثر بخشی هنردرمانی در کودکان|هنردرمانی چیست| اثر هنردرمانی

 • هنردرمانی کودکان

  هنردرمانی کودکان

  هنر درمانی چیست؟

  هنر درمانی یک روش درمانی است که اشکال مختلفی از هنرهای تجسمی (از جمله نقاشی، مجسمه سازی و تکنیک های مرتبط) را به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط در اختیار دارد. هنر درمانی به منظور کمک به افرادی که با اعتیاد ، تروما ، افسردگی ، اندوه و یا انواع دیگر چالش های جسمی ، روحی یا عاطفی دست و پنجه نرم می کنند ، طراحی شده است.

  با استفاده از مداد ، رنگ ، خشت یا وسایل مختلف دیگر ، بیماران هنردرمانی قادر به ابراز احساسات هستند بدون اینکه مجبور شوند این احساسات را در کلمات قرار دهند. نشان می دهد که هنر درمانی به دلیل ماهیت “روند سه جانبه خود بین مشتری ، درمانگر و تصویر یا مصنوعات” بینشهای بی نظیری را ارائه می دهد.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  art therapy ideas min 300x215 - هنردرمانی کودکان | اثر بخشی هنردرمانی در کودکان|هنردرمانی چیست| اثر هنردرمانی
  هنر درمانی کودکان

  مزایای هنر درمانی چیست؟

  هنر درمانی برای افرادی که به دلیل انواع مسائل و شرایط تحت درمان قرار می گیرند ، مزایای بسیاری دارد.

  اول ، همانطور که در بالا ذکر شد ، هنر درمانی این امکان را برای بیماران فراهم می کند که موضوعات را برطرف کنند یا خود را به روش هایی بیان کنند که از زبان گفتاری یا نوشتاری فراتر رود. تجربیات عاطفی قابل توجهی مانند بازیابی اعتیاد و بهبودی از تروما احتمالاً باعث احساسات یا خاطراتی می شوند که به راحتی نمی توانند در کلمات قرار گیرند. هنر درمانی با ارائه وسیله ای بی نظیر برای بیان ، این مسئله را برطرف می کند.

  دوم، عمل ایجاد تصاویر بصری یک فعالیت مغز راست است. مغز مناسب بخشی از مغز است که در آن حافظه های بصری ذخیره می شود ، و همچنین ناحیه ای از مغز که بیشترین اعتماد را به پیشرفت توانایی فرد در استفاده از زبان گفتاری داشته است.

  فایده سوم این است که هنر درمانی هم درمانگر و هم مشتری را از محیط درمانی “سنتی” بحث های یک به یک یا گروهی خارج می کند. این تغییر ممکن است باعث شود بیمار بتواند مواردی را که بیش از حد از آن محافظت شده یا مردد بوده و در طول دوره درمان فردی یا گروهی سنتی به آن پرداخته ، تشخیص دهد و به آن بپردازد.

   چه اختلالاتی با هنری درمانی درمان می شود؟

  هنر درمانی می تواند در طیف گسترده ای از موارد ، از جمله بهبودی تروما ، درمان غم و اندوه ، رابطه جنسی، بازیابی اجباری قمار و درمان چالش های روحی و روانی مانند افسردگی ، وحشت و اضطراب مفید باشد.

  چگونه هنر درمانی می تواند به کودکان کمک کند

  هنر درمانی روان درمانی است که در آن بیماران از روش های مختلفی از هنر استفاده می کنند. متداول ترین روش فرار از استرس بیماری یا ناتوانی است. همچنین از آن به عنوان یک زبان نمادین استفاده می شود. کودک با کمک درمانگر ، معنای تصویر را رمزگشایی می کند و در مورد موضوعات اساسی که الهام بخش آثار هنری است بحث می کند. مهم نیست که چگونه از آن استفاده می شود ، هنر درمانی می تواند خروجی خلاق برای کودکانی باشد که با شرایط زندگی خود می جنگند.

  brushes 3129361 1920 300x200 - هنردرمانی کودکان | اثر بخشی هنردرمانی در کودکان|هنردرمانی چیست| اثر هنردرمانی
  هنردرمانی کودکان

  چگونه هنر درمانی می تواند به کودکان کمک کند

  هنر درمانی برای کودکان، به طور طبیعی خلاق هستند و معمولاً ترسیم یک تصویر بر خلاف پاسخ مستقیم به سؤالات برای آنها ساده تر است. آنها ممکن است نسبت به بحث درباره موضوعات خاص تمایلی داشته باشند. ایجاد آثار هنری یک مکان غیر تهدیدآمیز است که به بچه ها امکان می دهد مسائل سخت را به روشی خلاقانه حل کنند. صحبت با کودکان در مورد نقاشی ها آنها و کمک به آنها در تفسیر هنر می تواند زمینه ای را برای درمانگران ایجاد کند تا بتوانند در قلب مشکلات مربوط به بیماران جوان خود قرار بگیرند.

  می توان از هنر درمانی برای کمک به کودکان در تعدادی از موارد زیر استفاده کرد:

  • مرگ یکی از اعضای خانواده یا یک دوست
  • تروما در دوران کودکی که شامل سوء استفاده جسمی ، روحی یا جنسی می شود
  • ناتوانی های یادگیری
  • مسائل عاطفی مانند ترس از ترک یا هراس
  • بهبود توانایی های شناختی
  • با چالش های بیماری های جدی مانند سرطان مقابله کنید
  • درمان اختلالات روانی مانند اسکیزوفرنی یا افسردگی
  • به کودکان کمک کنید تا با معلولیت های جسمی آشنا شوند و کنار بیایند
  • مشکلات رفتاری را درک و درمان کنید

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  چگونه هنردرمانی برای کودکان کار می کند؟

  روند دقیق بستگی زیادی به هنرپیشه، سن کودک و مشکلی که تحت درمان دارد، می باشد. به طور کلی، متخصصین هنری، کودکان را برای هنر سن مناسب تهیه می کنند و آنها را برای بیان خود آزاد می کنند. در بیشتر مواقع غیر از این، درمانگر سریعاً شروع به کار با کودک می کند. به عنوان مثال، او ممکن است از کودک بخواهد خانه یا غذای مورد علاقه خود را بسازد.

  پس از اتمام تصاویر، درمانگر با تلاش برای فهمیدن افکار یا احساساتی که بیان می کند ، در مورد جنبه های مختلف این اثر هنری از کودک سؤال خواهد کرد. سپس درمانگر از این بازخورد برای تهیه یک برنامه درمانی مؤثر استفاده می کند که به کودک در پیشبرد و پیشرفت کمک می کند.

  group art therapy5 web 300x258 - هنردرمانی کودکان | اثر بخشی هنردرمانی در کودکان|هنردرمانی چیست| اثر هنردرمانی
  هنردرمانی کودکان

  آیاهنر درمانی در کودکان تاثیری دارد؟

  برای بسیاری از بچه ها، هنر درمانی فوق العاده به آنها کمک می کند. با این حال، به یاد داشته باشید که هر کودکی متفاوت است و ممکن است به همین روش به این درمان پاسخ ندهد. برخی از بچه ها قلب خود را بر روی صفحه می ریزند در حالی که ممکن است دیگران قبل از باز شدن کمی فضای بیشتر و زمان نیاز داشته باشند. این حتی برای بزرگسالان صادق است.

  مهمترین چیز در رابطه با کودک  و درمانگر اعتماد به نفس است. بنابراین، در جستجوی یک متخصص هنری که کودک بتواند با آن ارتباط برقرار کند، بسیار مهم است. متخصصی را انتخاب کنید که تجربه زیادی در زمینه درمان کودکان با همان مسائل مشابه خود داشته باشد که فرزند شما با آن دست و پنجه نرم می کند. مکان خوبی برای شروع این است که از دوستان یا اعضای خانواده بخواهید به شما توصیه کنند. پزشکی و سایر متخصصان روانشناسان نیز می توانند منبع خوبی برای مراجعه به این بیماران باشند.

  وارد هنردرمانی کودکان شویم

  همیشه نیاز به متخصصان واجد شرایط روانشناس که عاشق کار با کودکان هستند وجود دارد. ورود به این زمینه اما می تواند کمی چالش برانگیز باشد. اولین قدم کسب مدرک کارشناسی ارشد هنر درمانی از طریق یک برنامه آموزشی معتبر از یک مدرسه معتبر پس از دوره متوسطه است. این مدرک را می توان از یکی از دو روش دریافت کرد. یک راه این است که مدرک خود را در یک رشته مرتبط مانند روانشناسی یا مشاوره دریافت کنید و سپس در رشته هنری درمانی گواهینامه تحصیلات تکمیلی دریافت کنید. راه دیگر ورود و تکمیل برنامه کارشناسی ارشد هنر درمانی است.

  Groups BLOG 300x180 - هنردرمانی کودکان | اثر بخشی هنردرمانی در کودکان|هنردرمانی چیست| اثر هنردرمانی
  هنردرمانی کودکان

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

  دکتر آرش رستمی | دکتر روانشناس بالینی 

  سوگ کودکان و استفاده از هنر برای تسلی بخشیدن به آنها 

  هنر درمانی چیست؟ | بهترین مرکز مشاوره در شمال و غرب تهران

  روانشناسی بالینی | بهترین مرکز روانشناسی در شمال و غرب تهران

  دکتر روانشناس خوب |دکتر روانشناس بالینی چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟

  مرکز روان شناسی شمال و غرب تهران | بهترین مرکز روانشناسی شمال و غرب تهران

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ۲ Comments
  1. یاسی احسنی پور says

   سلام. من دانشجوی کارشناسی ارشد ارت تراپی در دانشگاه جورج واشنگتن هستم. پایان نامه ی من در مورد ارت تراپی در ایران هست. خیلی ممنون میشم اگر بتمن تماس بگیرین که بتونم راجع به مرکزتون و روش‌هایی که استفاده می‌کنید سوال بپرسم.
   با تشکر فراوان

   1. بوجیکا says

    سلام وقتتون بخیر
    خیلی خوشحال میشیم که بتونبم بهتون کمک کنیم
    با شماره های مرکز یا واتس اپ در ارتباط باشید راهنماییتون میکنن

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: