موبایل برای کودکان|مضرات موبایل برای کودکان| آسیب های موبایل برای کودکان

موبایل برای کودکان

کودکانی که تمایل به استفاده از تلفن های طولانی مدت دارند و آنها را نزدیک گوش خود نگه می دارند ، شانس بیشتری برای ابتلا به تومورهای غیر بدخیم به ویژه در نواحی گوش و مغز نشان داده اند. استخوان ها ، بافت ها و پوشش های محافظ برای اندام هایی مانند مغز هنوز در بچه ها بسیار نازک است.

 • موبایل برای کودکان

  موبایل برای کودکان

  4b2825d7343470287280ad7c13d4d84e 300x200 - موبایل برای کودکان|مضرات موبایل برای کودکان| آسیب های موبایل برای کودکان
  موبایل برای کودکان

   مضرات موبایل بر کودکان:

  1. تومورها

  مدتی است که تحقیقات گسترده ای در زمینه درک اثرات پرتوهای مضر موبایل روی کودکان انجام شده است. از آنجا که کودکان هنوز در مرحله ای قرار دارند که بدن آنها دستخوش تغییر و رشد می شود ، اثرات پرتوهای متحرک می تواند بر روی آنها متفاوت باشد. کودکانی که تمایل به استفاده از تلفن های طولانی مدت دارند و آنها را نزدیک گوش خود نگه می دارند ، شانس بیشتری برای ابتلا به تومورهای غیر بدخیم به ویژه در نواحی گوش و مغز شوند. استخوان ها ، بافت ها و پوشش های محافظ برای اندام هایی مانند مغز هنوز در بچه ها بسیار نازک است.

  از این رو ، این اندامها در نهایت تابش بیش از 60٪ پرتویی را که از تلفن های همراه ساطع می شود ، جذب می کنند. پرتودرمانی می تواند اثرات عجیب و غریبی بر بدن انسان بگذارد ، گاهی اوقات به طور مستقیم بر سیستم عصبی نیز تأثیر می گذارد. این توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان “سرطان زای احتمالی” طبقه بندی شده است و خطر بالقوه سرطان را به همراه دارد.

  2. فعالیت مغز مختل شده

  موبایل در درجه اول بر روی امواج الکترومغناطیسی برای همه نوع ارتباطات ، حتی داخلی کار می کنند. مغز تکانه های الکتریکی خود را دارد و ارتباطات در شبکه عصبی انجام می شود. در کودکان ، امواج ناشی از تلفن به راحتی می توانند مستقیماً به قسمت های داخلی مغز نفوذ کنند ، زیرا آنها سپر قوی ندارند. تحقیقات نشان داده است که صرفاً با صحبت کردن به مدت 2 دقیقه با تلفن ، می توان فعالیت الکتریکی موجود در مغز کودک را تغییر داد. این فعالیت نامنظم می تواند باعث ایجاد تغییر در الگوهای خلق و خو و تمایلات رفتاری شود و ممکن است کودکان در یادگیری چیزهای جدید یا تمرکز درست دچار مشکل شوند.

  3. عملکرد تحصیلی با موبایل برای کوکان

  بسیاری از کودکان موبایل خود را با خود به مدارس  میبرند. گپ زدن با دوستان یا بازی در حین زنگ تفریح مدرسه یا حتی در کلاس روز به روز بیشتر می شود. این امر باعث می شود که کودکان در کلاس توجه نکنند ، درسهای مهم را از دست ندهند و به تبع آن در مورد مطالعات و امتحانات با مشکل مواجه شوند.

  boy with finger lips showing broken smartphone glass standing against yellow background 23 2148089270 300x224 - موبایل برای کودکان|مضرات موبایل برای کودکان| آسیب های موبایل برای کودکان
  موبایل برای کودکان

  4- سوءاستفاده در مدرسه

  موبایل نه تنها کودکان را از مطالعه دور می کنند ، بلکه ممکن است ابزاری برای ناسازگاری برای موفقیت در امتحانات باشد. استفاده از ماشین حساب داخلی در امتحاناتی که در آن مجاز نیست ، ذخیره کردن عکس یا اطلاعات مرجع برای تقلب در امتحان و یا حتی تبادل جواب با سایر دانش آموزان از طریق چت در طول امتحان ، در مدارس مختلف بسیار مشاهده شده است. چنین رفتاری نه تنها بر عملکرد تحصیلی تأثیر می گذارد بلکه منجر به یک مسئله شخصیت نیز می شود.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه ی 
  کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  -02126767945-02122636858- 09212773724

  5- رسانه نامناسب

  مانند هر ابزار دیگر ، موبایل نیز ابزاری است و می تواند برای اهداف اشتباه استفاده شود. بچه ها می توانند با پیام ها ، تصاویر و یا متن های نامناسب به اشتراک گذاشته شده توسط دوستان یا گروه خود روبرو شوند و آنرا به دیگران منتقل کنند. آنها می توانند در سنین پایین راه خود را برای پورنوگرافی بیابند و برداشت و روند تفکر خود را تغییر دهند. حتی تبادل تصاویر از خود ، به طور غیر مسئولانه ، می تواند یک فیاسکو ایجاد کند که برای مدت طولانی بر زندگی آنها تأثیر بگذارد.

  6. اختلال خواب

  ممکن است بچه ها تا دیر وقت با دوستان صحبت کنند ، بازی کنند و یا از طریق رسانه های اجتماعی پیمایش کنند که در طی یک دوره زمانی باعث خستگی و بیقراری می شود. خواب همچنین زندگی آکادمیک را مختل می کند ، زیرا بچه ها بیش از حد خواب آلود هستند که بتوانند روی آنچه در مدرسه تدریس می شود تمرکز کنند. از این رو ، این یک اثر دومینو است که به همه ابعاد زندگی آنها سرازیر می شود.

  GettyImages 180262627 58ee54bc3df78cd3fc21f943 300x200 - موبایل برای کودکان|مضرات موبایل برای کودکان| آسیب های موبایل برای کودکان
  موبایل برای کودکان

  7. مسائل پزشکی

  در مورد کودکانی که در طول وقت آزاد به موبایل چسبیده اند ، در فعالیت های بدنی شرکت نمی کنند و هوای تازه به دست می آورند. این امر آنها را در معرض خطر چاقی و بیماریهای دیگر قرار می دهد که بعدا می توانند به بیماری های مضر مانند دیابت و فشار خون بالا تبدیل شوند.

  8- سلامت روان

  کودکان در رسانه های اجتماعی ممکن است با مجرمان سایبری که اذیت و آزار آنها از طریق اینترنت است ، تماس بگیرند. بسیاری از کودکانی که در فضای مجازی مورد سوء استفاده قرار گرفته اند ، ممکن است خیلی دیر متوجه اشتباه خود شوند زمانیکه آسیب روحی اتفاق افتاده است.در رسانه های اجتماعی همچنین ممکن است وقتی به بچه ها توجه آنلاینی که انتظار دارند نشود ، باعث افسردگی و اضطراب شوند.

  نکات ایمنی موبایل برای کودکان و کاهش خطر

  • از دادن تلفن های همراه به کودکان زیر 16 سال خودداری کنید ، کودکان کوچک هنوز تراکم استخوانی جمجمه و بافت محافظ مغزشان کامل نشده است و باعث می شود که آنها در برابر اثرات پرتونگاری آسیب پذیر باشند.
  • وقتی کودک شما با تلفن صحبت می کند ، به جای نگه داشتن تلفن در گوش ، از او بخواهید از هدست سیمی استفاده کند.
  • هنگام مسافرت ، از دادن تلفن همراه خود به طور مداوم به کودک خودداری کنید. بدنه فلزی وسیله نقلیه سیگنال ها را مسدود می کند و این باعث می شود افزایش قدرت در گرفتن آنها اتفاق بیفتد.
  • اجازه ندهید کودک شما در مناطقی که قدرت سیگنال ضعیف است از تلفن همراه استفاده کند. در چنین مواردی موبایلها تابش خود را تقویت می کنند تا از قدرت سیگنال مناسبی برخوردار شوند ، که می تواند برای کودک مضر باشد.
  • به عنوان یک بزرگسال ، برای والدین و افراد دیگر در خانه مهم است که هنگام نزدیکی فرزندان ، استفاده از تلفن را محدود کنید. این نه تنها به منظور جلوگیری از تابش ، بلکه برای ایجاد یک الگوی رفتاری نیز هست.

   should kids have cell phones 300x200 - موبایل برای کودکان|مضرات موبایل برای کودکان| آسیب های موبایل برای کودکان
   موبایل برای کودکان

  • توصیه می شود در صورت وجود برج تلفن همراه در مجاورت شما، یا حتی در نزدیکی مدرسه کودک ، از آنجایی که قرار گرفتن در معرض اشعه بیش از حد معمول است ، مراقبت بیشتری کنید.
  • کودک خود را از بردن تلفن به مدرسه کاملاً محدود کنید. شماره تماس مدرسه را نگه دارید و در مواقع اضطراری از این طریق با آنها ارتباط برقرار کنید.
  • تلفن های همراه خود را در جایی مطمئن در کنار خودتان و دور از چشم بچه های خود نگه دارید. بدون اینکه شما متوجه شوید ، کودکان ممکن است بی سر و صدا سعی در برداشتن آن داشته باشند.
  Hero Final 1920x1080 1024x576 300x169 - موبایل برای کودکان|مضرات موبایل برای کودکان| آسیب های موبایل برای کودکان
  موبایل برای کودکان

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه ی 
  کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  -02126767945-02122636858- 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: