مهارت های ارتباطی | اهمیت مهارت های ارتباطی | مهارت های ارتباطی کودکان

نشان دادن مهارت های ارتباطی قوی این است که بتوانید اطلاعات را به روشی ساده و بدون ابهام به دیگران انتقال دهید.

 • مهارت های ارتباطی

  مهارت های ارتباطی

  اکثر مشاغل مستلزم داشتن مهارت های ارتباطی خوب برای کارمندان هستند تا بتوانند منظور خود را به صورت مثبت و واضح بیان کنند ، هم هنگام صحبت با مردم و هم به صورت کتبی. ارتباطات یکی از مؤلفه های اصلی موفقیت شرکت ها است ، اما مشکل این است که عبارت “مهارت های ارتباطی خوب” اصطلاحی است که تشخیص دادن معنای آن در واقع کمی دشوار است. مهارت های ارتباطی قوی این است که بتوانید اطلاعات را به روشی ساده و بدون ابهام به دیگران انتقال دهید.

  figures jumbled v concise thinking 1600 clr 19439 e1538738783865 300x277 - مهارت های ارتباطی | اهمیت مهارت های ارتباطی | مهارت های ارتباطی کودکان
  مهارت های ارتباطی

  این شامل توزیع پیام ها به طور واضح و مختصر است ، به روشی که با مخاطب ارتباط برقرار کند. ارتباط خوب در مورد درک دستورالعمل ها ، کسب مهارت های جدید ، ایجاد درخواست ، پرسیدن سوالات و انتقال اطلاعات به راحتی است. مهارت های ارتباطی خوب شاید ابتدایی ترین مهارتی باشد که می توانید به عنوان کارمند در اختیار داشته باشید ، اما همچنان یکی از مورد درخواست ترین خصوصیات برای کارفرمایان است.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و یادگیری مهارت ارتباط موثر و تعیین نوبت ویزیت در کلینیک بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

    02126767945-02122636858- 09212773724

  communication skills 10 300x300 - مهارت های ارتباطی | اهمیت مهارت های ارتباطی | مهارت های ارتباطی کودکان
  مهارت های ارتباطی

  اهمیت مهارت های ارتباطی در محیط کار

  مهم نیست که در چه شغلی کار می کنید. هنگامی که مشکل در ارتباطات رخ می دهد ، اغلب کارایی ، روحیه و اهداف مختل می شوند. در بازار مشاغل رقابتی امروز ، مهارت های ارتباطی در دنیای تجارت بسیار مورد توجه است و استخدام کنندگان به دنبال افرادی هستند که بتوانند با مشتریان ارتباط برقرار کنند و با آنها مذاکره انجام دهند. گوش دادن به دقت ، صحبت صریح و راحت با دیگران از ویژگی های بسیار ارزشمندی برای استخدام یک نیروی خوب است.

  لطفا بخوانید:مشاوره فردی 

  راه های کسب مهارت های ارتباطی

  1. هوش هیجانی

  هوش هیجانی توانایی درک و مدیریت احساسات شما به منظور برقراری ارتباط موثر ، جلوگیری از استرس ، غلبه بر چالش ها و همدلی با دیگران است. این مهارتی است که به مرور زمان به دست می آید. چهار اصل اساسی برای هوش هیجانی وجود دارد: خودآگاهی ، خود مدیریتی ، آگاهی اجتماعی و مدیریت روابط.. هر یک از این اصول به روش خاص خود دارای اهمیت هستند و به شما امکان می دهند با اعتماد به نفس با افراد مختلفی ارتباط برقرار کنید.

  2. انسجام و وضوح

  ارتباط خوب خیلی موثرتر از گفتن حرف درست است؛ این در مورد برقراری ارتباط بین پیام ها به طور واضح و مختصر است. قبل از شروع یک مکالمه ، یک ایمیل یا یک بحث ، بیان کنید که هدف از این ارتباط چیست و اطلاعاتی را که می خواهید در نتیجه به دست بیاورید ، را نیز بیان کنید. عدم وضوح و انسجام می تواند منجر به تصمیمات ضعیف و سردرگمی شود.

  How to Improve Communication Skills 3 Tips for Real Estate Professionals propy blog 1024x5761 300x169 - مهارت های ارتباطی | اهمیت مهارت های ارتباطی | مهارت های ارتباطی کودکان
  مهارت های ارتباطی
  3. دوستی

  در هر نوع ارتباط ، مطمئن شوید که لحن مناسب را تنظیم کرده اید. لحن دوستانه دیگران را به برقراری ارتباط با شما تشویق می کند. همیشه سعی کنید پیام ها را شخصی سازی کنید ، به خصوص هنگام کار با شرکا یا همکاران. به عنوان مثال ، آرزو کردن برای دریافت کننده برای یک آخر هفته خوب ، راهی عالی برای شخصی سازی پیام شما است.

  4- اعتماد به نفس

  در همه تعاملها ، اعتماد به نفس (اما نه بیش از حد اطمینان) بسیار مهم است. نشان دادن اعتماد به نفس به مشتریان اطمینان خواهد داد که به توانایی های شما برای تحویل آنچه مورد نیاز است ، کافیست و آنچه را که وعده داده اید ، انجام خواهید داد. انتقال اعتماد به نفس می تواند به سادگی با حفظ ارتباط چشمی هنگام مکالمه یا استفاده از لحن محکم اما دوستانه هنگام صحبت با افراد از طریق تلفن باشد. مراقب باشید که به همان اندازه پرخاشگر نباشید ، زیرا این نتیجه متضاد آنچه را که می خواهید ، خواهد داشت.

  5- همدلی

  در یک محیط کاری شلوغ ، هر کس ایده های خود را در مورد چگونگی انجام کارها خواهد داشت. حتی اگر با همکاران یا شرکای خود اختلاف نظر دارید ، نظر آنها باید مورد توجه و احترام باشد. همدلی همچنین هنگام صحبت با مشتریان در انواع خاصی از نقش مشتری مداری مفید است. هدف در اینجا این است که درک کنید شخص دیگر از کجا می آید – و به نظرات آنها احترام بگذارید حتی اگر آنها بسیار متفاوت از خود شما باشند.

  41 416867 communication clipart professional communication scientific communication clipart 300x201 - مهارت های ارتباطی | اهمیت مهارت های ارتباطی | مهارت های ارتباطی کودکان
  مهارت های ارتباطی

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و یادگیری مهارت ارتباط موثر و تعیین نوبت ویزیت با شماره های زیر تماس بگیرید

    02126767945-02122636858- 09212773724

  6. گوش دادن

  گوش دادن برای ارتباط برقرار کردن همیشه موثر است. وقت بگذارید تا به حرفهای شخص دیگری گوش دهید و گوش دادن فعال را تمرین کنید. توجه داشته باشید که شخص دیگری چه می گوید ، سؤال کنید و نکات را روشن کنید و آنچه را که گفته اند را مجدداً تکرار کنید تا بدانند که شما درست درک کرده اید.

  7- ذهنیت باز

  سعی کنید بدون داشتن دستور کار ، وارد ارتباطات شوید. ارتباطات قوی نیاز به یک ذهن باز و تعهد برای درک دیدگاه افراد دیگر دارد. اگر با افرادی که با آنها صحبت می کنید مخالف هستید ، سعی کنید به یک میانه برسید که به نفع همه طرفین باشد. نزدیک شدن به بحث با ذهن باز به احتمال زیاد نتیجه موفقی خواهد داشت.

  8. لحن صدا

  لحن صدای شما می تواند کل روحیه گفتگو را تنظیم کند. اگر بحث را با شیوه ای پرخاشگرانه یا ناشایست شروع کنید ، گیرنده تمایل بیشتری به پاسخگویی به روشی مشابه دارد لحن و تن صدای شما شامل میزان احساسی است که شما استفاده می کنید ، میزان استفاده شما و سطح ارتباطی که انتخاب می کنید. هر جمله بسته به اینکه در آن روی چه کلماتی تأکید شده است و لحن صدای شما نیز می تواند معنای بسیار متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال ، در یک سناریوی شکایت مشتری ، صدای شما باید تا حد ممکن آرام باشد.

  9. پرسیدن سوالات خوب

  سؤالات خوب می تواند به جریان مکالمات و بهبود نتیجه کمک کند. در طی یک مکالمه ، همیشه هدف خود را از پرسیدن سؤالات روشن کنید. این سؤالات باید سؤالاتی باشد که گیرنده را ترغیب می کند در مورد برخی نکات صحبت کند و پاسخ های دقیق تری بدهد. این احتمال وجود دارد که شما نیاز به نشان دادن شواهدی از مهارت های ارتباطی خود در طی مصاحبه مبتنی بر شایستگی داشته باشید. سؤالاتی که ممکن است از شما پرسیده شود عبارتند از: نمونه ای از چگونگی برخورد با وضعیت دشوار یا حساس که به ارتباط گسترده نیاز داشته است.

  The importance of positive self talk HN1458 iStock 694857876 Sized 1 300x168 - مهارت های ارتباطی | اهمیت مهارت های ارتباطی | مهارت های ارتباطی کودکان
  مهارت های ارتباطی

  کدام شغل ها به مهارت های ارتباطی نیاز دارند؟

  تقریباً هر شغلی نیاز به مهارت های ارتباطی قوی از یک طریق دارد. شغلی که برای آن متقاضی هستید ، تعیین خواهد کرد که در مهارتهای ارتباطی به چه مواردی نیاز دارید و میزان استفاده از این موارد چیست. در اینجا چند مثال شغلی وجود دارد و مهارت های ارتباطی برای هر کدام که بیشتر به دنبال چه مواردی هستند:

  درس دادن:

  یک معلم به تعدادی از مهارت های ارتباطی از جمله وضوح ، گوش دادن فعال و همدلی نیاز دارد تا چند مورد را ذکر کند. آنها برای درک مشکلاتی که دانش آموزان دارند ، باید از مهارت های گوش دادن خود استفاده کنند ، به همراه مهارت های نوشتاری بسیار خوبی که بتوانند گزارش ها و برنامه هایی را برای درس خود تهیه کنند.

  خدمات مالی:

  در حالی که مهارت های ارتباطی کتبی هنگام تهیه اسناد یا گزارش ها ضروری هستند ، افراد مالی نیز باید در گوش دادن خوب باشند ، تا بتواند با شرکا ، ذینفعان و کارمندان همکاری کند. یک حسابدار مالی در هنگام تهیه حساب یا انجام ممیزی شرکت ، به این نیاز دارد که بتواند سوالات خوبی را طرح کند ، بنابراین می تواند تصویر کاملی از تجارت مورد نظر ایجاد کند.

  بازار یابی:

  در حرفه بازاریابی ، ارتباط خوب ضروری است. نه تنها بازاریابان برای اطلاع از مشتریان خود باید با صاحبان مشاغل ارتباط برقرار کنند بلکه باید سؤالهایی بپرسند ، با اعتماد به نفس وارد مذاکره شوند و تجارت جدیدی را تضمین کنند ، که همه اینها به یک ترکیب منحصر به فرد از مهارتهای ارتباطی خوب نیاز دارند.

  منابع انسانی:

  کارمندان منابع انسانی باید سؤالات درست بپرسند ، با وضوح ارتباط برقرار کنند و اسناد مانند قراردادها و خط مشی ها را تهیه کنند. آنها اغلب مجبورند با اختیار عمل کنند و مردم را با اعتماد به نفس به خود جلب کنند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و یادگیری مهارت ارتباط موثر و تعیین نوبت ویزیت در کلینیک بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

    02126767945-02122636858- 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

  اختلال شخصیت مرزی 

  چگونه با کودکان ارتباط برقرار کنیم

  مشاوره قبل از ازدواج 

  روانشناسی کودک

  https://www.wikijob.co.uk/content/interview-advice/competencies/communication

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: