marriage problems red - مشکلات زوجین ؛ بیشترین مشکلات زوجین؛ مشکلات زندگی مشترک

مشکلات زوجین ؛ بیشترین مشکلات زوجین؛ مشکلات زندگی مشترک

 • مشکلات زوجین

  مشکلات زوجین

  marriage problems 300x230 - مشکلات زوجین ؛ بیشترین مشکلات زوجین؛ مشکلات زندگی مشترک
  مشکلات زوجین

  اختلاف نظرها در تمام روابط نزدیک اتفاق می افتد و یک بخش عادی برای مقابله با اختلاف در عقاید و دیدگاه ها است.
  با این حال، درگیری و استرس رابطه یک مسئله جدی است. این بیماری با سلامت روانی و جسمی ضعیف تری پیوند یافته است و می تواند زمینه های دیگر زندگی مانند روابط با خانواده و دوستان و همکاران را نیز تحت تأثیر قرار دهد. کودکان همچنین در معرض درگیری های زیاد در خانه رنج می برند و بیشتر در معرض خطر اضطراب، افسردگی، مشکلات رفتاری و بهداشت روانی ضعیف قرار دارند. یادگیری راه های مؤثر و قابل احترام برای برقراری ارتباط تفاوت مهمی است برای ایجاد یک رابطه سالم و موفق، که می تواند به نفع ما و اطرافیان ما باشد.

  چه عواملی باعث ایجاد مشکلات زوجین می شود؟

  یک دلیل واحد برای مشکلات روابط وجود ندارد اما تعدادی از عوامل می توانند نقش داشته باشند.

  • تجارب گذشته
   خانواده و تربیت یک شخص می تواند نقش مهمی در روابط آینده او داشته باشد. افرادی که والدین آنها طلاق گرفته اند بیشتر از افرادی که والدین آنها در کنار هم بوده اند، دچار اختلافات روابط می شوند و دیدن درگیری های زیاد در دوران کودکی و بزرگسالی یا تجربه سوءاستفاده در سال های ابتدایی، بعداً با مشکلات زندگی مشترک شان در ارتباط خواهد بود.
  • انتقال زندگی و استرس
   گذار زندگی مانند انتقال از زندگی مجردی به ازدواج، داشتن یک کودک، ترک فرزندان از خانه و رفتن به دوران بازنشستگی می تواند یک رابطه را متوقف کند و زوجین می توانند احساس کمتری نسبت به یکدیگر داشته باشند.
  • مردم چگونه فکر می کنند
   طرز تفکر مردم در مورد خود ، شریک زندگی و رابطه آنها عامل مهمی در نتایج رابطه است. زوج هایی که مشکلی را تجربه می کنند می توانند شروع به سرزنش یکدیگر کنند و یکدیگر را دلیل مشکلات ببینند، رفتار همسر خود را خودخواهانه و عمدی بدانند . دیدن رابطه یا شخص دیگر از طریق یک دید منفی می تواند منجر به مشکلات بیشتر شود.
  • عوامل رفتاری
   الگوهای خاص رفتاری می تواند نشانه های مهمی از خطرناک بودن یک رابطه باشد. تعاملاتی که شامل بی احترامی، رفتار دفاعی یا انتقاد، نشانه هایی است که نشان می دهد یک رابطه در بحران است.
  لطفا بخوانید: روانشناس خوب

  برای استفاده از خدمات روانشناسی زوج درمانی
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  -02122636858- 09212773724

  shutterstock 141473485 300x200 - مشکلات زوجین ؛ بیشترین مشکلات زوجین؛ مشکلات زندگی مشترک
  مشکلات زوجین

  عادات رابطه سالم در مشکلات زوجین

  مشکلات روابط

  یادگیری راههای مؤثر و قابل احترام برای برقراری ارتباط تفاوت مهمی است برای ایجاد یک رابطه سالم و موفق، که می تواند به نفع کلی ما و اطرافیان ما باشد. زن و شوهرهایی که با موفقیت از گذرگاه های زندگی حرکت می کنند، افرادی هستند که در مورد چگونگی مدیریت تغییرات می توانند وقت بگذارند و با احساسات و رفتارهای مثبت مداوم می توانند در برابر فراز و نشیب های منظم زندگی از یکدیگر محافظت کنند.

  زن و شوهرهایی که احساسات مثبت را ابراز می کنند و همدیگر را در یک نور مثبت می بینند، بیشترین موفقیت را در روابط خود تجربه می کنند،  در حالی که دیدگاه مثبت به رابطه می تواند به ارتقاء ثبات در رابطه کمک کند و از محافظت در برابر احساسات منفی، حتی در حین بحث و گفتگو نیز محافظت کند. بخشش یکدیگر، همچنین ابراز احساسات و ابراز قدردانی، هر دو تأثیرات مثبتی بر رابطه دارند.

  در حالی که وقایع استرس زا می توانند تأثیر منفی بر رابطه داشته باشند، همچنین می توانند به مهارت های مقابله ای قوی در زوج کمک کنند. مقابله با عوامل استرس زا در اوایل زندگی مشترک می تواند منجر به افزایش دانش و اعتماد به نفس در مدیریت مشکلات آینده شود.

  توانایی گوش دادن و درک دیدگاه و تجربه عاطفی شخص مقابل، به اشتراک گذاشتن افکار و تجربه های شخص با شریک زندگی خود و مشارکت در حل مسئله در کنار هم از ویژگی های روابط پاداش دهنده و موفق است. این خصوصیات به زوجین کمک می کند که نه تنها در کنار هم بر استرس زندگی بلکه در تقویت روابط خود در شرایط خوب و بد زندگی نیز موثر باشند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی زوج درمانی
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  -02122636858- 09212773724

  223141 کیف تتعامل الزوجه مع غضب زوجها 300x200 - مشکلات زوجین ؛ بیشترین مشکلات زوجین؛ مشکلات زندگی مشترک
  مشکلات زوجین

  چگونگی رفتار در مشکلات زوجین

  • تغییر دیدگاه رابطه
   به جای مقصر دانستن یکدیگر، برای هر دو طرف بهتر است که بپذیرند که نگرش و رفتارهای آنها بر رابطه تأثیر می گذارد. هر یک از طرفین ممکن است در مورد دلایل و پیامدهای رفتار خود فکر کند و درک بهتری از چگونگی تأثیر اعمال آنها بر همسرتان  بگذارد .
  • ابراز احساسات
   زوج هایی که در رابطه خود دچار مشکل هستند اغلب از بیان احساسات یا آسیب پذیری های خود دوری می کنند یا ممکن است یکدیگر را مورد انتقاد یا سرزنش قرار دهند. به اشتراک گذاشتن افکار و احساسات خصوصی و تشویق دلسوزی، درک و پذیرش از شریک زندگی می تواند در ایجاد نزدیکی در یک رابطه مفید باشد.
  • با استفاده از محبت و شوخ طبعی
   استفاده از بازیگوش بودن، محبت و شوخ طبعی مثبت (به جای طنز که شامل انتقاد یا تحقیر) باشد، به ویژه در هنگام بحث و گفتگو، رضایت روابط و نزدیکی را نیز ارتقا می بخشد.
  • بهبود ارتباطات
   یادگیری مهارت های ارتباطی موثر و حل مسئله می تواند بخش مهمی از بهبود تعامل در یک رابطه باشد. به عنوان مثال، در صورت وجود انتقاد یا سرزنش زیاد، هر شریک ممکن است روش های جدیدی را برای بیان آشکار اما با احترام ابراز نگرانی های خود بیاموزد. یا برای زوج هایی که از ایجاد ارتباط جلوگیری می کنند، ممکن است با خیال راحت نتوانند نگرانی های خود را به اشتراک بگذارند .
  • ارتقاء نقاط قوت
   تمرکز بر روی جنبه های مثبت رابطه و شریک زندگی شما می تواند سطح لذت و رضایت را بالا ببرد و رفتار مثبت را ترغیب کند . به عنوان مثال ممکن است زوج ها دوست داشته باشند در وهله اول فکر کنند که چه چیزی آنها را به شریک زندگی خود جذب کرده است یا فکر کنند در مورد کارهایی که آنها می توانند انجام دهند که شریک زندگی شان از آنها قدردانی کند  و عمداً آن کارها را بیشتر و بیشتر انجام دهند
  لطفا بخوانید :روانشناس بالینی
  dispute1 300x169 - مشکلات زوجین ؛ بیشترین مشکلات زوجین؛ مشکلات زندگی مشترک
  مشکلات زوجین

  برای استفاده از خدمات روانشناسی زوج درمانی
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  -02122636858- 09212773724

  10 راه برای بهبود روابط زوجین

  1_ روی کاهش استرس در زندگی خود کار کنید، که ممکن است روابط شما را تحت فشار قرار دهد.

  2_ وقت بگذارید تا با شریک زندگی خود در مورد استرس های زندگی و نحوه مدیریت آنها با هم صحبت کنید. در شرایط سخت به دنبال پشتیبانی از یکدیگر باشید.

  3_ بر ایجاد تعامل مثبت در روابط خود متمرکز شوید. به یاد داشته باشید که قدردانی و مراقبت را نشان دهید.

  4_ برای به اشتراک گذاشتن نظرات، ایده ها و احساسات خود راحت باشید. این باعث نزدیکی و درک بیشتر طرفین می شود. روی طرز بیان ناامیدی، عصبانیت آشکار و سازنده کار کنید.

  5_ از دیدگاه شریک زندگی خود به مسایل نگله کنید و به جای پرش و نتیجه گیری، به دنبال درک این باشید که شریک زندگی شما چگونه فکر می کند و چه احساسی دارد یا چرا ممکن است وی به روشی خاصی عمل میکند.

  6_ ثابت کنید که شما در واقع با همان ارزشها، انتظارات و استانداردهای مشابه برای روابط خود مشترک هستید

  7_ وقتی درگیری پیش می آید، حتماً به یکدیگر احترام بگذارید. در صورت لزوم وقت بگذارید تا خود را آرام کنید و بعداً به بحث برگردید. اطمینان حاصل کنید که هر دو برای ترمیم هرگونه صدمه ناشی از آن تلاش می کنید.

  8_ با قدردانی از نقش های یکدیگر در رابطه، اهدافی که شما را پیوند می دهد و راه های کمک و تأثیرگذاری هر یک از شما بر یکدیگر و زندگی مشترک خود، احساس معنای مشترک را در روابط خود ایجاد کنید.

  9_ شریک زندگی خود را در کار، دوستی و فعالیت خود تشویق کنید. موفقیت ها را جشن بگیرید.

  10_ در خود احساس بازیگوشی، محبت و طنز مثبت را زنده نگه دارید.

  APS TIP 07 Relationships psych consulting couple 548x274 300x150 - مشکلات زوجین ؛ بیشترین مشکلات زوجین؛ مشکلات زندگی مشترک
  مشکلات زوجین

  برای استفاده از خدمات روانشناسی زوج درمانی
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  -02122636858- 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن