مرکز مشاوره روانشناسی

مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران کجاست؟ بوجیکا بهترین مرکز مشاوره روانشناسی

 • مرکز مشاوره روانشناسی

  مرکز مشاوره روانشناسی چجور جاییه؟

  مرکز مشاوره روانشناسی جایی هست که توسط متخصصین به ارزیابی،تشخیص، درمان و همچنین ارتقاء می پردازد، این نکته بسیار با اهمیت می باشد که خدمات روانشناسی تنها به درمان یکسری از اختلالات روانشناسی محدود نمی شود و ارتقاء دادن در ابعاد مختلف شناختی، رفتاری و هیجانی یکی از اهداف اصلی روانشناسی امروز می باشد.
  یک مرکز مشاوره روانشناسی با سطح علمی قوی تنها به مشکل آنی کودک ، نوجوان یا بزرگسال تمرکز ندارد و هدف آن افزایش ارتقاء سلامت روانی کودک و کل اعضای خانواده می باشد و همه ی اعضا را تحت پوشش قرار می دهد.
  وقتی انواع متخصصین که همه با هم در حوزه بخصوص کودک و نوجوان هستند و در یک مرکز مشاوره روانشناسی باهم فعالیت می کنند اعتماد افراد به آن مرکز افزایش پیدا می کند چرا که نشان دهنده این موضوع اصلی می باشد که آنجا امکانی می دهد که متخصصین در صورت نداشتن مهارت کافی در یک حوزه آن را به همکار خود که متخصص آن است ارجاع می دهند.
  images - مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران کجاست؟ بوجیکا بهترین مرکز مشاوره روانشناسی
  مرکز مشاوره روانشناسی

  اما وقتی وارد مرکز مشاوره روانشناسی بوجیکا می شویم چه اتفاقی می افته:

  در مرکز مشاوره روانشناسی بوجیکا اولین جلسه مربوط به ارزیابی کودک و نوجوان شما و همچنین بررسی فرد بزرگسال با هر مشکل بالینی می باشد. برای ارزیابی از دو روش استفاده می شود، یکی مصاحبه بالینی و دیگری استفاده از تست های روانشناسی، اینکه چه نوع تستی را باید بدهید مربوط به مصاحبه بالینی شما می شود، در مصاحبه بالینی شما مشکل خود را مطرح می کنید و روانشناس سوال های متفاوتی می پرسد تا به ریشه مشکل و نوع آن پی ببرد.
  گاهی اختلالات روانشناسی خیلی نزدیک بهم هستند و تشخیص آن ممکن است در ابتدا سخت باشد به همین خاطر تست های روانشناسی خیلی در این زمینه کمک کننده هستند و کمک می کنند که ارزیابی زود انجام شود.
  مرحله بعد از تشخیص درمان هست اینکه چند جلسه شما نیازمند هستید کاملا به مشکلتتان بستگی دارد ولی معمولا 10 تا 15 جلسه ممکن است که کودک شما به درمان نیاز داشته باشد، در زمان ارزیابی ممکن است فرد متخصص شما رو به درمانگر متخصص در آن زمینه ارجاع دهد.
  در حین درمان کودک روانشناسی که با کودک شما کار می کند شما را بسیار درگیر فضای درمانی می کند و ممکن است به این نتیجه برسد که علت اختلال و مشکل فرزندتان به شما یا نحوه تعامل غلط شما با والد دیگر بر می گردد و برای این موضوع برای شما و والد دیگر نیز جلساتی را در نظر بگیرد و به این صورت اتفاقی که می افتد کل اعضای خانواده درگیر این فرایند می شوند و ارتقاء پیدا می کنند.

  مرکز مشاوره روانشناسی بوجیکا برای مشکلات زیر خدمات روانشناختی ارائه می دهد:

  • افسردگی/ آسیب به خود/ افکار مربوط به خودکشی و اقدام به آن
  • انواع اختلالات اضطرابی مانند اختلال اضطراب فراگیر و اضطراب جدایی
  • انواع فوبی ها
  • وسواس
  • اوتیسم
  • بیش فعالی
  • نافرمانی مقابله ای
  • پرخاشگری
  • مشکلات مربوط به خواب و شب ادراری
  • مقاومت نسبت به مدرسه رفتن
  • عملکرد تحصیلی ضعیف
  • مشکل در برقراری ارتباط با والدین
  • سوگ و از دست دادن یکی از اعضای خانواده
  • ضربه روانی شدید مربوط به یک حادثه یا اتفاق
  • روابط اجتماعی ضعیف
  • عزت نفس و اعتماد به نفس پایین
  • مشکلات مربوط به هویت جنسی در نوجوانان
  • طلاق والدین
  • مشکلات تغذیه
  • مشکلات یادگیری
  و اختلالات و مشکلات رفتاری و هیجانی دیگر، اما آیا تمامی بار این مشکلات به دوش کودک هست و والدین نیازمند درمان هستند یا خیر!
  بسیاری از اختلالات و مشکلات رفتاری کودک بخاطر  تعامل غلط و روش های تربیتی ناکار آمد در این دوران می باشد و یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب کمک می کند که در کنار کودک متخصص دیگری به والدین آنها آموزش های لازم را دهد و در صورت نیاز جلسات درمانی فردی و یا زوج درمانی را برای والدین در نظر بگیرد.
  2003909 300x300 - مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران کجاست؟ بوجیکا بهترین مرکز مشاوره روانشناسی
  مرکز مشاوره روانشناسی

  خدمات درمانی که در مرکز مشاوره روانشناسی بوجیکا برای والدین ارائه میشه شامل:

  • آموزش فرزند پروری موثر و نحوه تعامل صحیح والدین با یکدیگر و با فرزندشان
  • شناسایی الگوهای مخرب در والدین که منجر به تاثیرات منفی در فرزندشان می شود.
  • گاهی والدین دچار اختلالاتی هستند که از آن آگاهی ندارند و این موضوع در اختلال روانشناختی فرزندشان مشخص می شود.
  • مشکلات بین فردی والدین با یکدیگر و آموزش و زوج درمانی این مشکلات
  • محیط خانوادگی که کودک در آن خشونت زیادی را مربوط به اعضای خانواده تحمل می کند
  • والدینی که در گیر و دار طلاق هستند و نمی دانند این موضوع را چطور با فرزند خود حل کنند

  اما همانطور که قبلا ذکر کردیم خدمات روانشناسی تنها محدود به درمان نمی شود و ارتقاء سهم مهمی را در این بین دارد

  divort copil parinti divortati 1024x550 - مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران کجاست؟ بوجیکا بهترین مرکز مشاوره روانشناسی
  مرکز مشاوره روانشناسی

  خدمات درمانی مربوط به ارتقاء سلامت روانی در دوران کودکی و نوجوانی

  • آموزش شناخت انواع هیجان ها و چگونگی کنترل و مدیریت آنها
  • شناخت خطاهای فکری ومدیریت آنها
  • آموزش ایجاد تفکر مثبت در کودکان و نوجوانان
  • آموزش مهارت های زندگی
  • آموزش مهارت های کنترل خشم
  • آموزش مایندفولنس یا مهارت هایی یادگیری بودن در لحظه حال
  • آموزش مهارت های اجتماعی
  • افزایش عزت نفس، اعتماد به نفس، خود کنترلی
  happy child drawing a sunny landscape - مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران کجاست؟ بوجیکا بهترین مرکز مشاوره روانشناسی
  مرکز مشاوره روانشناسی

  درمان های فردی با کودکان و بزرگسالان

  بازی درمانی:

  بازی یکی از بهترین راهها برای شناخت دنیای روانی کودک می باشد، کودکان افکار ودغدغه هایشان را از طریق بازی بیان می کنند به همین خاطر متخصصین از بازی به عنوان یکی ابزارهای قدرتمند برای آموزش و تغییر در کودکان استفاده می کنند، درمانگر سعی می کند از طریق بازی به دنیای روانی کودک وارد شود و با ترس ها، نگرانی ها و دغدغه هایش آشنا شود، والدین امروزه مشغله های فراوانی دارند. این موضوع باعث بی توجهی آنها در رابطه با فرزندشان شده است، درمانگر ممکن است که یکسری از بازی ها را طراحی کند تا والدین در منزل با کودک خود انجام دهند و مشکلات پیش آمده بین همدیگر را کاهش دهد.

  هنر درمانی:

  هنر در کنار بازی برای کودکان بسیار مفید می باشد، کودکان حرف های نگفته خود را از طریق هنر بیان می کنند، کودکان استفاده از ابزار هنری را بسیار دوست دارند و بسیار سریع در کنار یک درمانگر متخصص در این زمینه خود را بیان می کنند، کودکان بر خلاف بزرگسالان که مقاومت زیادی برای بیان خود دارند بسیار زود درباره واقعیت ها حرف می زنند، می پذیرند و تغییر می کنند، معمولا برای کودکان هنر درمانی با بازی درمانی تلفیق می شود و درمانگر علاوه بر درمان مشکلات فردی، مهارت های بسیاری را با استفاده از ابزار هنری آموزش می دهد.

  نوروفیدبک:

  مغز ما، تمامی ماست، تمامی آن چیزی که هستیم و انجام می دهیم توسط مغز شکل می گیرد، بسیاری از مشکلات هیجانی، شناختی و رفتاری کودکان بر اساس بهم خوردن تعادل مغزی صورت می گیرد، نورو فیدبک امواج مغزی که هر لحظه توسط مغز تولید می شود را ثبت می کند و کاملا دقیق به ما نشان می دهد که در مغز فرد چه اتفاقی در حال رخ دادن می باشد، شما یا کودکتان می توانید با استفاده از دستگاه نوروفیدبک امواج مغزی خود را تنظیم کنید، درمانگر در تمام مدت کنار شماست و به شما کمک می کند تا بتوانید به خوبی این کار را انجام دهید.

  برای مثال شما یا کودکتان می آموزید که چگونه می توانید در هنگام اضطراب امواج مغزی خود را به سمت آرامش هدایت کنید، اختلالاتی که برای درمان آنها از نورو فیدبک استفاده می شود شامل: اضطراب ،استرس،افسردگی،بیش فعالی – کم توجهی، سردرد (میگرن)،دردهای مزمن،اختلالات خواب،سوء مصرف مواد،وسواس،صرع(تشنج) و بازتوانی سکته مغزی می باشد.

  گروه درمانی:

  ما به  طور کلی خود را در آینه دیگران می بینیم و می شناسیم، جمع و گروه به ما خیلی چیزهای مثبت و منفی یاد داده است و یکی از بهترین راههای تغییر رفتار ،شناخت و دیدگاههایمان گروه است، گروه درمانی به افراد کمک می کند تا سریعتر تغییر کنند، وقتی افرادیبا مشکلات شبیه به  خود را می بینند که مشکلاتی شبیه مشکلات آنها و شاید گاهی سخت تر دارند می فهمند که در دنیا و در برابر مشکلاتشان تنها نیستند، آنها در کنار یکدیگر مهارت های لازم را کسب می کنند و به همدیگر یاد می دهند.

  درمانگر در گروه درمانی به افراد کمک میکند تا بر همدیگر تاثیرات مثبت بگذارند، گروه درمانی به افراد کمک می کند تا افرادی را بیابند که دغدغه های مشابه خودشان دارند، به طور کلی روند درمان در گروه سریعتر است اتفاق می افتد.

  دارو درمانی:

  گاهی بعضی مشکلات و اختلالات روانشناختی  بسیار حاد و پیچیده می باشد، در اینجور مواقع دارو کمک زیادی به آنها می کند که در کنار روان درمانی و  دارو هم مصرف کنند، بعد از این که مشکل حاد کمی بر طرف شد متخصص میزان دارو را کاهش می دهد و در کنار آن روان درمانی ادامه پیدا می کند تا بهبودی کامل کسب شود و فرد بتواند به خوبی رفتار خود را کنترل نماید.

  کودکی مهمترین دوران در زندگی هر انسانی می باشد، در این دوران است که زیر بنای اصلی شخصیت شکل می گیرد و نقش کلیدی و تعیین کننده ای را در ساختن آینده فرد دارد، نباید از اهمیت این دوران غافل بمانیم، دنیای مدرن و روزمرگی های والدین امروزه تبعات خوبی برای کودکان نداشته است و والدین امروزه نیازمند آموزش های لازم و کافی هستند تا بتوانند کودکی شاد و موفق داشته باشند، زمانی که تصمیم گرفته ایم که این نقش مهم مادر یا پدر بودن را بپذیریم باید به این نقش پر مسئولیت بیشتر از هر نقشی اهمیت بدهیم.

  دنیای امروزه ما مسائل و مشکلاتی را دارد که در گذشته هیچگاه مطرح نبوده است و لازمه فائق شدن بر این مشکلات آموزش درست و صحیح می باشد.

  اما مرکز مشاوره بوجیکا چه کارهایی در زمینه نوجوانان انجام می دهد؟

  مرکز مشاوره نوجوان  بوجیکا که به طور اختصاصی به مشکلات و دغدغه های نوجوانان و خانواده های آنها می پردازد، به سوالات زیر ممکن است تصویر واضحی بدهد که چه کاری در آنجا صورت میگیرد. دوره نوجوانی به دوره طوفان و فشار معروف هست و اتفاقات شخصیتی مهمی در این دوره می افتد، والدین باید در نظر داشته باشند که در این دوره امکان تغییر بسیار بالاست و به نوعی می توانند کم کاری های خودشان را در دوران کودکی در این دوران جبران کنند. تغییرات جسمی و هورمونی در این دوران تاثیرات بسیار زیادی بر خلق و خو  و رفتارهای نوجوانان میگذارد و گاهی موجب شرایط بسیار سختی برایشان می شود. بهترین عملکرد در این دوران کمک گرفتن از یک متخصص روانشناس آموزش دیده مرتبط با این دوران می باشد.

  فرد متخصص در زمینه روانشناسی نوجوان چه کسی است؟

  64188182de179a9161d83e217bed02a213c39aa2identity crisis1 - مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران کجاست؟ بوجیکا بهترین مرکز مشاوره روانشناسی
  مرکز مشاوره روانشناسی

  اگر فرزند شما بین 13 تا 21 سال قرار دارد خدمات مرکز مشاوره نوجوان بوجیکا را می تواند دریافت کند, نوجوانان امروزه با فشار بسیار زیاد اجتماعی و تحضیلی قرار دارند و همچنین با بیماری های جسمی و روانی، عادت ها و رفتارهای بالقوه تهدید کننده زندگی مواجه هستند.

  فردی که به عنوان روانشناس در مرکز مشاوره نوجوان کار می کند، به خوبی با دغدغه ها این سن، تغییرات جسمی، جنسی و فیزیولوژیکی این دوران آشناست، کسی که در این زمینه کار می کند حتما باید دانش بسیار قوی در زمینه مراحل رشد و تغییرات آن داشته باشد و همه اینها به این معناست که یک روانشناس نوجوان یک نوجوان را با زمینه اجتماعی، بیولوژیکی، خانوادگی و تحصیلی می بیند، این سن زمان شکل گیری نقش ها و گروههای اجتماعی است، یک روانشناس نوجوان می داند بحران اساسی در این دوره شکل گیری هویت می باشد و نوجوان با درگیری های درونی زیادی مواجه می باشد.

  برخی از روانشناسان این دوره به طور انحصازی با یک جمعیت خاص مثل اوتیسم، اختلال شخصیت، کسانی که درگیر سو مصرف مواد هستند کار می کنند.

  روانشناس نوجوان در مرکز مشاوره روانشناسی نوجوان بوجیکا دقیقا چه کاری انجام می کند؟

  Freud Blue Chair 213x300 - مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران کجاست؟ بوجیکا بهترین مرکز مشاوره روانشناسی
  مرکز مشاوره روانشناسی نوجوان

  روانشناسان نوجوان در مرکز بوجیکا با توجه به مشکل فرد یک طرح درمانی تدوین می کند و حتما این موضوع را در نظر دارد که آموزش یکسری از مهارت ها برای این سنین و آینده فرد ضروری است، اما اینکه چه تکنیک های درمانی برای این سن استفاده می شود کاملا بستگی به سن فرد دارد، مثلا برای کودکان بیشتر از تکنیک های بازی درمانی استفاده می شود.

  اما در نوجوانان استفاده از هنر و بازی با توجه با سن آنها کاملا تغییر می کند، روانشناس حتما در نظر می گیرد که یکسری از مهارت های لازم را به نوجوان یاد دهد گاهی اوقات نداشتن یکسری از مهارت ها مثل کنترل خشم، همدلی، حل مسئله و …. باعث آسیب های زیادی به او و اطرافیانش می شود.

  در روند کار درمانی روانشناس ممکن است که والدین فرد را نیز وارد کار درمانی کند بسیاری از اوقات ریشه عمیق مشکلات نوجوان والدین و ناکارآمدی روابط والدین با وی می باشد.

  والدین حق دارند که گاهی در رابطه برخورد با فرزند خود گیج و گم شوند زیرا تغییرات در این سن بسیار بالاست و ممکن است که نتوانند به خوبی از پس این رابطه بر بیایند.

  در این بین والدینی هستند که ممکن است تصور کنند که اگر از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرند به این معناست که آنها شکست خورده هستند اما عواقب این تفکر غلط بسیار بیشتر از چیزی است که فکر می کنید و این ممکن است بهترین هدیه ای باشد که در زندگی خود به فرزندتان یا خودتان می دهید.

  یک روانشناس مجرب رابطه شما و فرزندتان را از بیرون می بیند و با توجه به دانشی که دارد می تواند از نقطه ای شروع کند که برای هر دوی شما یک اتفاق کاملا مثبت می باشد.

  درمان های مختلفی که در مرکز مشاوره نوجوان بوجیکا ارائه می شوند شامل:

  جلسات فردی با رویکرد شناختی – رفتاری:

  درمان شناختی رفتاری که نام اصلی آن cognitive behavioral therapy می باشد یکی از درمان هایی هست که در نیم قرن اخیر با استقبال زیادی از طرف روانشناسان مواجه شده است، این درمان بر روی خطاهای شناختی افراد کار می کند و بر این اساس پیش می رود که شناسایی و تغییر خطاهای فکری باعث تغییر احساس افراد و در تیجه رفتار افراد می شود.
  آموزش های هفتگی و تمریناتی که هر هفته توسط روانشناس تعیین می شود و فرد در خانه انجام می دهد کم کم یک توانایی را در فرد ایجاد می کند که بتواند هر لحظه بر افکار و احساساتش مسلط شود و بدون نیاز به روانشناس از پس موقعیت های مختلف بر بیاید.
  PCOS female clinician counseling young woman - مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران کجاست؟ بوجیکا بهترین مرکز مشاوره روانشناسی
  مرکز مشاوره روانشناسی

  جلسات فردی با رویکرد هنر درمانی:

  هنر درمانی یکی از انواع رواندرمانی می باشد که از هنر به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط بهتر با فرد استفاده می شود، در واقع هنر در این درمان زبان فرد می شود و نیاز به گفت و گو را کمتر می کند، هنر درمانی در ایران کمی نوپا و نوین می باشد، ما در مرکز مشاوره روانشناسی نوجوان بوجیکا به طور تخصصی به این درمان می پردازیم و از انواع شاخه های هنردرمانی و درمانگران آنها استفاده می کنیم، هنر به فرد کمک می کند بتواند به عمیقترین لایه های عاطفی خود نزدیک شود و آن را لمس کند و همچنین احساسات خود را واقعی تر و شفاف تر بیان کند تمامی این موارد کمک می کند که نوجوان به درکی از خود و مسائل خود برسد که تا آن لحظه هرگز بدین گونه خود را لمس نکرده است.
  ارتباط ژرف و عمیق با خود و درک واقعی خویشتن مهمترین اتفاقی است که در جلسات رواندرمانی می افتد، اینکه بتوانیم خود را از جایی ببینیم که تا حالا ندیده ایم و به خود بیشتر و بیشتر نزدیک شویم، در این بین خانواده هم گاهی وارد فضای درمانی می شوند و اگر نوجوان با کسی از اعضای خانواده بیشترین تعارضات را داشته باشد سعی در بهبود رابطه و حل تعارضات می شود.
  برای آشنایی بیشتر با این درمان می توانید این مقاله را مطالعه کنید.
  art therapy adol - مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران کجاست؟ بوجیکا بهترین مرکز مشاوره روانشناسی
  مرکز مشاوره روانشناسی

  جلسات رواندرمانی گروهی در مرکز مشاوره روانشناسی نوجوان بوجیکا:

  گروه درمانی یکی از درمان های بسیار اثر بخش در روانشناسی می باشد، گاهی گروه درمانی از جلسات فردی مفید تر می باشد، گروه درمانی کمک می کند تا نوجوان به این واقعیت برسد که تنها نیست، همسن های او در درگیری های مشابه و گاهی بدتر از او هستند، گروه درمانی بر اساس یک هدف اصلی تشکیل می شود و معمولا افراد حاضر در گروه دغدغه مشترکی دارند، نوجوانی دوره ای است که انزوا طلبی در آن بسیار دیده می شود و گاهی نوجوانان توانایی برقراری ارتباط اجتماعی خوبی ندارند و این مساله آنها را به گوشه نشینی می کشاند، گروه درمانی ترس هایی این چنینی در نوجوان را از بین می برد و او را قادر می سازد که بتواتد در فضاهای جمعی وارد شود و خود را ابراز کند.
  همچنین تغییرات بسیاری در زمینه شناختی پیدا می کند که به خوبی آن را می فهمد، گروه جامعه ی کوچک و همچنین آینه ای می شود که فرد خود را در آن می بیند.
  shutterstock 525198115 - مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران کجاست؟ بوجیکا بهترین مرکز مشاوره روانشناسی
  مرکز مشاوره روانشناسی

  جلسات درمانی با روانپزشک:

  چه زمانی نیازمند مراجعه به روانپزشک هست؟ ما در مقاله ای جدا به طور کامل تفاوت روانشناس و روانپزشک را بررسی کرده ایم برای خواندن آن روی اینجا کلیک کنید.
  اما به طور خلاصه یکسری از مشکلات و اختلالات وقتی بسیار حاد می شوند نیازمند هست که فرد حتما دارو مصرف کند تا زمانی که تعادل مغزی فرد ایجاد شود و برای جلوگیری از برگشت حالت های قبلی شروع جلسات رواندرمانی فردی یا گروهی ضروری است چون هر انسانی باید یاد بگیرد که با کنترل هیجانات خود از بسیاری از اتفاقاتی که برایش سخت هست عبور کند و مشکلاتش را با اطرافیانش حل کند.
  اما ریشه بعضی از بیماری ها و اختلالات سرشتی یا ژنتیکی است و فرد نسبت به بقیه اعضای جامعه بیشتر مستعد ابتلا به آن می باشد با آگاهی از این موضوع روانپزشک کمک می کند تا فرد این موضوع را بفهمد و برای درمان خود بهتر و موثرتر اقدام نماید، می توانید برای آشنایی بیشتر با اختلالات روانپزشکی کودکان و نوجوانان این مقاله را بخوانید.
  نویسنده: فریبا دارابی
  روانشناس و هنردرمانگر

  یه پیشنهاد خوب

  مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی بوجیکا کادر روانپزشکی و روانشناسی کودک مجربی داره که شما می توانید از خدمات این متخصصین استفاده کنید.

  همین حالا اقدام کن

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  ۱ دیدگاه دربارهٔ «مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران کجاست؟ بوجیکا بهترین مرکز مشاوره روانشناسی»

  1. بازتاب: لیست روانشناس خوب در تهران | بهترین و معروف ترین روانشناسان تهران - بوجیکا

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن