مادران شاغل

مادران شاغل | مادران شاغل و کودکان وابسته | جدایی کودک از مادر شاغل

 • مادران شاغل

  مادران شاغل 

  مادر بودن مسئولیت تربیت فرزند را به زن واگذار می کند. این روند همچنین شیوه درک او در جامعه و محل کار او را تغییر می دهد. این امر ممکن است باعث شود او بیش از مقدار ممکن مرخصی بخواهد و امنیت شغلی او در معرض خطر قرار بگیرد. برای مقابله با چنین وضعیتی ، تنظیمات اجتماعی و شخصی قابل توجهی ضروری است.

  مادران زیادی نیروی کار هستند. طبق گفته مرکز پیشرفت آمریکا ، “زنان اکنون نیمی از کل کارگران آمریکا را تشکیل می دهند .” بودن یک مادر شاغل تمام وقت به دلیل توجه تقسیم شده بین کار و خانواده ، می تواند به احساس گناه و استرس منجر شود. نکته اصلی تمرکز روی یک برنامه ، سازماندهی و یافتن تعادل مناسب بین کار و خانواده است. در اینجا 10 روش برای کمک به اطمینان از شکوفایی شغلی و خانوادگی شما ارائه شده است.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه ی کود ک و خانواده و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  1.احساس گناه را از خود دور کنید

  به جای اینکه به این فکر کنید که با فرزند خود نیستید ، به این فکر کنید که نقش شما در شرکت و کار کردن به نفع خانواده چیست. شاید شما می توانید با کار کردن کلاسهای خاصی یا فرصت های تحصیلی برای فرزندان خود فراهم کنید و یا اینکه می توانید در پرداخت شهریه دانشگاه به خانواده کمک کنید.

  لیزا پیرسون وینبرگر ، وکیل و بنیانگذار می گوید: “موفق ترین مادران شاغل راه هایی برای کارآمد بودن در هر دو جهان پیدا کرده اند — و این امر مستلزم این است که بتوانیم با انتخاب ها هماهنگ شویم و بر اولویت هایی که در حال حاضر وجود دارد متمرکز شویم.” بپذیرید که روزهای خوب و بدی پیش رو خواهد بود. مادران باید بدانند که تنها نیستند و باید در مورد احساسات خود با همسران یا گروه های پشتیبانی صحبت کنند.

  1 vsQC6vfCXDHOmpExUNz6bw 300x200 - مادران شاغل | مادران شاغل و کودکان وابسته | جدایی کودک از مادر شاغل
  مادران شاغل

  2.امکانات مراقبت از کودک با کیفیت را پیدا کنید

  از شبکه دوستان و خانواده خود بخواهید که به پرستار بچه ها ، نوزادان و مراکز مراقبت های روزانه مراجعه کنند. لیستی از معیارهای مهم را تهیه کنید و سپس زمان مصاحبه با ارائه دهندگان واجد شرایط مراقبت از کودک را تعیین کنید. استخدام پرستار بچه ها با سابقه تعهدات طولانی مدت به خانواده ها توصیه می شود. این نشان می دهد که آنها تجربه عالی دارند و با گروه های سنی مختلف سازگار هستند .

  همچنین خانواده ها ترغیب می شوند تا یک دیدار با کودک را برای پرستاران ترتیب دهند ، زیرا “این نمایشنامه (به طور معمول دو تا چهار ساعت) به خانواده این امکان را می دهد تا نحوه تعامل پرستار بچه با کودک را در یک شرایط کمتر رسمی ارزیابی کنند.” یک ارائه دهنده مراقبت از کودک خوب باید تجربه گسترده ، منابع عالی و سابقه ای برای اثبات آن داشته باشد. یک مهدکودک خوب باید دارای ساعات انعطاف پذیر ، ارتباط خوب معلم با دانش آموز ، فضای باز ، مجوزهای به روز و کارمندانی که پیشینه خوبی را دارند باشد.

  3.صبح ها را آسانتر کنید

  با سازماندهی شب قبل از شروع روز از یادداشت گذاشتن یا با عجله کار کردن جلوگیری کنید. ناهارهای بچه ها را بسته بندی کنید ، لباس های آنها را (به علاوه خودتان) آماده کنید و در صورت نیاز کودک خود را حمام کنید. “شما همچنین باید تصمیم بگیرید که چه چیزی را برای صبحانه درست کنید ، و کوله پشتی ، کیف پول یا کیف های کاری را که قرار است هر کدام از افراد خانواده با خود ببرید ، درست کنار کلیدهای خود ، آماده کنید.

  به لیست کارهای روز بعد نگاه کنید و تقسیم برنامه را انجام دهید ، تعیین کنید بچه ها را چه کارهایی دارند ، مواد غذایی لازم برای خریدن چه چیزهایی هستند و چه چیزهایی برای وعده های غذایی باید بپزید. صبح زمان خوبی برای بحث در مورد هرگونه تغییر در برنامه خانواده است. دانستن این که بسیاری از کارها انجام شده است به شما امکان می دهد چند دقیقه صبحانه را با بچه ها صرف کنید بدون اینکه با عجله از خانه بیرون بروید.

  4.یک تقویم خانوادگی ایجاد و سازماندهی کنید

  اولویت های خانواده خود را بفهمید. یک تقویم می تواند شامل تاریخ هایی باشد که صورتحساب ها ، نمودار کاری برای بچه ها ، لیستی از وقایع مدرسه و خانواده ، فعالیت های فوق برنامه ، روزهای تولد و موارد دیگر باشد.

  بنیانگذار و مدیر توسعه مرکز یادگیری خلاق کودکان ، پیشنهاد می کند “هر آخر هفته 15 دقیقه وقت بگذارید تا برنامه هفته آینده را مرور و آماده کنید. این امر به از بین بردن مشغله ها در طول هفته کمک می کند. خانواده ها باید تقویم را با پرستار بچه خود به اشتراک بگذارند. به طوری که همه در مورد فعالیت های برنامه ریزی شده آگاه باشند.

  5.با کارفرمای خود در ارتباط باشید

  قبل از صحبت با کارفرما یا نماینده منابع انسانی خود ، برنامه ای کتبی بسازید که جزئیات مورد نیاز شما را شرح دهد. قوانین هر کارفرما متفاوت است و شما با شناخت او می دانید که چقدر می توانید شرایط خود را به اشتراک بگذارید ، اما سعی کنید تا حد ممکن صادق باشید.

  مادرانی که به دنبال مرخصی زایمان هستند باید قبل از شروع همکاری درباره شرایط آن سؤال کنند. دو سؤال بزرگ برای پرسیدن این است که “چقدر زمان می توانم مرخصی بگیرم؟” و “چه مقدار از آن زمان مرخصی با حقوق است؟” در مورد  مدت تعطیلات صحبت کنید تا بتوانید بخشی از وقت خود را برای تعطیلات اختصاص دهید.

  6.در طول روز در ارتباط باشید

  با فرزندان خود در ارتباط باشید حتی وقتی در کنار هم نیستید. برای مادران با بچه های کوچکتر ،صدای خود را ضبط کنید که در حال صحبت کردن یا آواز خواندن هستید یا خواندن صدای خود را به هنگام خواندن یک کتاب کودک ضبط کنید. اگر قرار است یک رویداد مهم درباره کودک بزرگتر را از دست بدهید و یا دیر به آن برسید، صبح یک چیز خاص را به او بدهید ، مانند یک هدیه کوچک یا یک یادداشت شخصی.

  از کسی که در این برنامه شرکت دارد بخواهید فیلمبرداری این رویداد را انجام دهد تا بعداً آن را تماشا کنید و لحظه ای را از دست ندهید. عکس هایی از خود و شریک زندگی خود آویزان کنید تا بچه ها بتوانند چهره های شما را ببینند. در حین استراحت در محل کار ، با فرزند خود تماس بگیرید. شنیدن صدای او می تواند به شما کمک کند سختی روز را کم کنید ، و به او دلداری می دهد که شما نزدیک و به فکر او هستید.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه ی کود ک و خانواده و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  working mother 700x467 300x200 - مادران شاغل | مادران شاغل و کودکان وابسته | جدایی کودک از مادر شاغل
  مادران شاغل

  7.حواس پرتی ها و هدر رفتن زمان را محدود کنید

  در هنگام بررسی ایمیل یا برقراری تماس تلفنی ، انضباط داشته باشید و محدودیت زمانی تعیین کنید ، کارهایی را هنگام خواب بچه ها می توانید انجام دهید. تماشای تلویزیون را به یک بار در هفته کاهش دهید تا در طول شب ها حداکثر وقت خود را با شریک زندگی خود بگذرانید. سعی کنید از انجام کار در خانه مخصوصاً هنگام گذراندن وقت با فرزندان خودداری کنید.

  در محل کار خود سعی کنید از اتلاف وقت خودداری کنید. مطمئناً خوب است با همکاران ارتباط برقرار کنید ، اما گشت و گذار در اینترنت گاه به گاه و ناهارهای طولانی باعث می شود وقت شما بیهوده بگذرد. در کارهای خود متمرکز شوید و در هنگام استراحت یا ناهار با همکاران خود صحبت کنید.

  8.فعالیتهای ویژه خانوادگی ایجاد کنید

  ایجاد وقت برای فرزندانتان ، هم در طول هفته و هم در آخر هفته بسیار مهم است تا خانواده خود را پویا پرورش داده و به همه اعضا اجازه پیوند دهید. اگر مدت زمانی تحت فشار کاری قرار گرفتید ، صبحانه خانوادگی یا یک شب خانوادگی یا بازی یا تماشای فیلم می تواند آن را جبران کند .وقتی در خانواده دور هم جمع می شوید ، از صحبت کردن در مورد کار یا چک کردن تلفن خودداری کنید. درعوض ، درباره موضوعات مورد علاقه بچه های خود مانند دوستان ، کلاس ها و سرگرمی ها تمرکز کنید. در پایان ، مهم نیست چه کاری انجام می دهید تا زمانی که این کارها را با خانواده خود انجام دهید.

  working mother e1480451845867 300x200 - مادران شاغل | مادران شاغل و کودکان وابسته | جدایی کودک از مادر شاغل
  مادران شاغل

  9.برای شریک زندگی خود وقت بگذارید

  به یاد داشته باشید که رابطه خود را با شریک زندگی خود پرورش دهید ، که غالباً فرد شماره یک در کنار شما خواهد بود. برای نزدیک شدن ، احساس جوانسازی و لذت بردن از وجود یکدیگر از قرار گذاشتن در بعضی مواقع شروع کنید. اغلب اگر مشغول کار و خانه هستید شریک زندگی شما اولین کسی است که مورد غفلت قرار می گیرد.

  تقویت این رابطه باعث ایجاد هیجان در رابطه می شود و به شما کمک می کند تا “با همدیگر” وقت بگذرانید. برای برخی از زوج ها ، بیرون رفتن در یک برنامه ماهانه می تواند دشوار و گران باشد ، اما این بدان معنی نیست که نمی توانند روی یکدیگر متمرکز شوند. می توانید یک شب مشترک را با پختن یک وعده غذایی در کنار هم یا حتی نشستن در کنار هم و صحبت کردن (اما نه در مورد کار یا بچه ها) سپری کنید.

  10.برای خود زمان بگذارید

  با مدیریت زمان عاقلانه ، می توانید به طور مرتب در برنامه خود برای خودتان زمان بگذارید. استراحت توجه و مراقبت از نیازهای شخصی به شما در شارژ مجدد کمک می کند. “از آنجا که زمان شما بین خانه و حرفه شما تقسیم شده است ، حتماً انرژی خود را به خوبی مدیریت کنید. اگر خودتان خوب نباشید نمی توانید همسر یا والدین خوبی باشید ، بنابراین وقت بگذارید تا از خود مراقبت کنید تا احساس آرامش کنید. به یاد داشته باشید که به خوبی غذا بخورید و استراحت کافی داشته باشید – چیزهای ساده ای که حتی هوشمندترین مادران نیز گاهی از آن غفلت می کنند.

  mommy tax 300x200 - مادران شاغل | مادران شاغل و کودکان وابسته | جدایی کودک از مادر شاغل
  مادران شاغل

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه ی کود ک و خانواده و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  مطالب پیشنهادی: 

  https://www.parents.com/parenting/work/life-balance/moms-balance-work-family/

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن