9 نشانه ی عشق اشتباهی

در مراحل اولیه رابطه، تشخیص تفاوت بین عشق و هوس دشوار است. هر دو با جاذبه جسمی خوب احساس می شوند، همراه با تمایل غالباً نزدیک شدن به فرد دیگر اما تنها یک مورد طولانی است: عشق.

 • عشق اشتباهی

  عشق اشتباهی

  آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا برخی از افراد همیشه به نظر می رسد یک نوع شریک زندگی اشتباهی را جذب می کنند؟ شاید آن شخص حتی شما بوده باشید. با این حال هیچ کس خواسته و آگاهانه شریک زندگی بد را انتخاب نمی کند.

  این نشان می دهد که شما ممکن است بخشی از مشکل باشید، حتی اگر به نظر برسد که همه کارها را درست انجام می دهید. به عنوان مثال نحوه برخورد شما با عشق را در نظر بگیرید. عاشق شدن به صورت غیرقابل انکار احساس خوبی دارد، بنابراین جای تعجب نیست که ما به دنبال این احساس برویم.

  برخی از تعاریف احتمالی عشق عبارتند از:

  • تمایل به اولویت قرار دادن رفاه یا خوشبختی دیگران بیش از آنچه که در زندگی شماست.
  • احساس شدید دلبستگی، محبت و نیاز.
  • احساس دراماتیک ناگهانی جذب و احترام.
  • احساسی زودگذری از مراقبت، محبت و مانند آن.
  • انتخابی برای تعهد به کمک، احترام و مراقبت از دیگری، مانند ازدواج یا هنگام داشتن فرزند.
  • ترکیبی از احساسات فوق.

  بحث های زیادی در مورد اینکه آیا عشق یک انتخاب است، چیزی دائمی یا زودگذر است و اینکه آیا عشق بین اعضای خانواده و همسران از نظر بیولوژیکی برنامه ریزی شده است یا از نظر فرهنگی تلقین شده است، بحث های زیادی شده است. عشق ممکن است از فردی به فرد دیگر و فرهنگ به فرهنگ دیگر متفاوت باشد. هر یک از بحث ها در مورد عشق ممکن است در بعضی از زمان ها و مکان ها دقیق باشد. به عنوان مثال، در بعضی موارد، عشق ممکن است یک انتخاب باشد در حالیکه در موارد دیگر احساس غیرقابل کنترل بودن می کند.

  61720248 - 9 نشانه ی عشق اشتباهی
  عشق اشتباهی

  عشق و شهوت

  به خصوص در مراحل اولیه رابطه، تشخیص تفاوت بین عشق و هوس دشوار است. هر دو با جاذبه جسمی خوب احساس می شوند، همراه با تمایل غالباً نزدیک شدن به فرد دیگر اما تنها یک مورد طولانی است: عشق.

  عشق چیزی است که بین دو نفر پرورش می یابد و با گذشت زمان، از طریق شناختن او و تجربه زندگی پر فراز و نشیب زندگی مشترک، رشد می کند. این شامل تعهد، زمان، اعتماد متقابل و پذیرش است.

  از طرف دیگر، هوس، به احساسات جنسی محور مربوط می شود که افراد را در ابتدا به سمت یکدیگر می کشاند و عمدتاً با اصرار به تولید مثل ایجاد می شود. هوس هورمون های جنسی و شیفتگی آرمان گرایانه مشخص می شود ، توانایی ما در دیدن یک فرد برای آنچه که واقعاً هست، تار می شود و در نتیجه ، ممکن است منجر به یک رابطه طولانی مدت شود.

  برخی ممکن است بگویند سناریوی ایده آل روابط صمیمی شامل ترکیبی متعادل از عشق و شهوت است. به هر حال ، هوس کردن به شخصی به عنوان یک مرحله مهم در یک همکاری طولانی مدت است و احیای مجدد آن جرقه اولیه عملی است که ارزش پرورش آن را برای زوج های متعهد دارد.

  حتما بخوانید: 4 نوع تروما و درمان آن

  635499390647463133 - 9 نشانه ی عشق اشتباهی
  عشق اشتباهی

  نشانه های همراهی با یک فرد اشتباه

  در اینجا نشانه هایی وجو د دارد که می توانید بفهمید درگیر یک فرد اشتباه و عشق اشتباهی هستید.

  1. عزت نفس شما ضربه بزرگی خورده است

  عشق نباید صدمه ببیند. اگر متوجه شدید که بعد از گذراندن وقت با شریک زندگی خود احساس بدتری نسبت به خود دارید ، وقت آن است که رابطه خود را دوباره ارزیابی کنید. متأسفانه ، هنگامی که عزت نفس شما به دلیل رابطه نامناسب کاهش می یابد ، یک چرخه معیوب از آنجا آغاز می شود که شما همچنان درمان ضعیف را قبول می کنید ، زیرا احساس می کنید یا نمی توانید کار بهتری انجام دهید یا لیاقت بهتر را ندارید.

  “افرادی که دارای عزت نفس پایین هستند، اعتماد به نفس کمتری دارند که دیگران آنها را از نظر مثبت درک می کنند. آنها تردید دارند که آیا غریبه ها آنها را دوست دارند یا خیر و آنها مطمئن نیستند که افراد نزدیک به آنها همچنان دوست دارند، آنها را دوست دارند، آنها را می پذیرند یا آنها را می خواهند یا نه ”

  2. شما خودتان نیستید

  شخصی که واقعاً شما را دوست داشته باشد، شما را همانگونه که هستید قبول می کند. شما نباید احساس فشار کنید تا در قالبی که شریک زندگی شما برای شما تراشیده است قرار بگیرید. شما خود را مدیون یک زندگی اصیل می دانید. اگر احساس می کنید باید برخی از جنبه های شخصیتی خود را نادیده بگیرید یا تظاهر کنید که از رویدادها یا فعالیت هایی که می توانید کمتر به آنها اهمیت دهید لذت می برید، به خود و شریک زندگی خود لطمه می زنید. “چه چیزی برای شما قابل معامله نیست؟ شما باید در این باره کاملاً واضح باشید و این موارد را به شخصی که قرار است با او باشید منتقل کنید. ”

  3. شما احساس امنیت نمی کنید

  اگر شریک زندگی شما از نظر جسمی یا کلامی خشن بوده است ، باید بدانید که این عشق نیست. برای حذف خود از این وضعیت اقدامات لازم را انجام دهید و خود را با افرادی احاطه کنید که می توانند ایمنی شما را تضمین کنند. آنچه ممکن است مانند عشق احساس شود اغلب ترس یا حتی امید تحریف شده است.

  4. شما در حال فکر کردن به شخص دیگری هستید

  آیا شما دائماً به عشق گذشته فکر می کنید و فکر می کنید “اگر اینطور و آنطور بشود؟” این می تواند راه قلبی شما باشد تا شما را برافروخته و به شما اعلام کند که در جای اشتباهی قرار دارید.

  5- از نظر احساسی خسته شده اید

  یک رابطه خوب باید احساس انرژی داشته باشد نه اینکه خسته شوید. زندگی برای شما بسیار کوتاه است تا بتوانید وقت خود را با یک خون آشام احساسی سپری کنید. به محض اینکه فهمیدید با کسی هستید که از نظر احساسی شما را تخلیه می کند، برای شما مهم است که تمام تلاش خود را برای دور شدن از او انجام دهید. رفاه شما به آن بستگی دارد.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

  حتما بخوانید: روانشناس خوب

  6. تلاش نابرابر وجود دارد

  به نظر می رسد شما تنها کسی هستید که واقعا به زنده ماندن رابطه اهمیت می دهید؟ روابط شما باید مقدار قابل توجهی بدهی و گرفتن داشته باشد، بنابراین این نشانه دیگری است که ممکن است با فرد مناسبی نباشید. اگر شریک زندگی شما واقعاً به شما اهمیت می دهد، سعی می کند رابطه را عملی سازد. از طرف دیگر، همچنین اطمینان حاصل کنید که در دام نگه داشتن امتیاز قرار نمی گیرید.

  7. می ترسید هر لحظه رابطه پایان یابد

  آیا احساس می کنید هر زمان که در کنار همسرتان هستید مجبورید مرتباً روی پوسته تخم مرغ راه بروید؟ شما باید از نظر عاطفی در روابط خود احساس امنیت کنید. در یک رابطه سالم ، لازم است که هر دو شریک بتوانند صریح و صادقانه صحبت کنند. اگر شریک زندگی شما دائماً تهدید می کند که چیزهای کوچک را رها می کند ، زمان آن است که تصمیم بگیرید که آیا می خواهید بمانید یا بروید.

  8. شما نمی توانید آینده را با هم ببینید

  وقتی به آینده فکر می کنید شریک زندگی شما در آن است؟ اگر نه ، این یک پرچم قرمز است. زوجینی که می دانند قرار بوده است با هم باشند نمی توانند آینده ای را بدون شریک زندگی خود تصور کنند. اگر وقتی فکر می کنید در کنار همسرتان نیستید احساس خوشبختی می کنید مشکلی دارید. به جای اینکه امیدوار باشید همه چیز بهتر می شود، در مشاوره روی مشکلات خود کار کنید یا ادامه دهید.

  9. برای ماندن بهانه می گیرید

  وقتی بدانید که با یک فرد مناسب هستید ، مجبور نیستید که برای با او بودن بهانه بگیرید. اگر بهانه می گرفتید که چرا باید با شریک زندگی خود بمانید، عمیقاً حفاری کنید و دقیقاً از خود بپرسید که چرا این مدت طولانی مانده اید. آیا از تنها ماندن می ترسید؟ فکر می کنی نمی توانی بهتر عمل کنی؟ دلیل تصمیمات شما ممکن است به مسائل مربوط به عزت نفس شما مرتبط باشد.

   

  مطالب پیشنهادی:

  چطور بر ناامیدی در زندگی غلبه کنیم؟

  چطور عزت نفس خود را بالا ببریم؟

  مرکز روانشناسی خوب در تهران

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: