چطور جلسات روانشناسی به صورت آنلاین مفید واقع می شه ؟

چطور جلسات روانشناسی به صورت آنلاین مفید واقع می شه ؟

 • چطور جلسات روانشناسی به صورت آنلاین مفید واقع می شه ؟

  روانشناسی آنلاین

  حال روحی خوبی نداشتم و قرار بود تصمیم بزرگی رو در مورد شغلم بگیرم که آینده مو تضمین می کرد ، می دونستم احتیاج به جلسات روانشناسی دارم ، از طرفی روزای آخر سال بود و خیابونا به طرز خیلی بدی شلوغ بود و اینکه تو این روزای کرونا من همیشه از موقعیت های شلوغ فاصله می گرفتم ، وقتی زنگ زدم که برای جلسه روانشناسی وقت بگیرم مسئول پذیرش اون کلینیک پیشنهاد برگزاری جلسه به صورت آنلاین رو داد…

  آیا به درمان آنلاین فکر می کنین؟ اینترنت راه های جدیدی رو برای درمان سلامت روان باز کرده ، اما یه سری مزایا و معایب وجود داره که بهتره قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا درمان آنلاین برای شما مناسبه یا نه ،از اونا آگاه باشین.

  online psikoloji danismanlik egitimi 750x430 - چطور جلسات روانشناسی به صورت آنلاین مفید واقع می شه ؟
  روانشناسی آنلاین

  درمان آنلاین چیه؟

  درمان آنلاین به روان درمانی یا خدمات مشاوره ای گفته می شه که از طریق اینترنت انجام میشه. برخلاف درمان حضوری، درمان آنلاین به شما این امکان رو می‌ده تا با استفاده از هر دستگاهی که به اینترنت متصل میشه، مثل رایانه، تبلت یا تلفن هوشمند، با یک درمانگر یا مشاور دارای مجوز ارتباط برقرار کنین.

  اصطلاحات دیگری که اغلب به جای درمان آنلاین استفاده می شه عبارتند از تله درمانی یا الکترونیک درمانی.

  اگه میخواین در مورد روانشناسی آنلاین اطلاعاتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  حتما بخوانید : بوجیکا بهترین مرکز مشاوره روانشناسی

  مزایای درمان آنلاین

  دلایل زیادی وجود داره که مردم درمان آنلاین رو به درمان حضوری ترجیح می دن. موارد زیر برخی از بزرگترین مزایای درمان آنلاینه.

  درمان آنلاین میتونه به همان اندازه درمان حضوری مؤثر باشه

  تحقیقات نشون می ده که درمان آنلاین می تونه به اندازه درمان حضوری برای شرایط مختلف سلامت روان موثر باشه. مطالعات نشون میده که درمان شناختی رفتاری آنلاین (CBT) به همان اندازه درمان حضوری در درمان افسردگی متوسط ​​مؤثره.

  بررسی دیگه ای نشون میده که CBT آنلاین به همان اندازه حضوری برای اختلال هراس، اختلال اضطراب اجتماعی و اختلال اضطراب فراگیر مؤثره .

   گزینه خوبی برای مناطق دور افتاده

  درمان آنلاین ، به درمان سلامت روان برای افراد روستایی یا مناطق دورافتاده دسترسی می ده. کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنن ممکنه به هیچ شکل دیگری از درمان سلامت روان دسترسی نداشته باشن چون خدمات سلامت روانی در منطقه اونها کمه یا اصلا وجود نداره.

  مجبور شدن به رانندگی در مسافت های طولانی و صرف زمان قابل توجهی برای جستجوی درمان حضوری می تونه برای افرادی که به کمک نیاز دارن اذیت کننده باشه در صورتی که اگه به اینترنت دسترسی مطمئنی دارین، درمان آنلاین فرصت نسبتاً سریع و آسونی رو به شما می ده

  31 MS Access 2016 Introduction 750x430 - چطور جلسات روانشناسی به صورت آنلاین مفید واقع می شه ؟
  چطور جلسات روانشناسی به صورت آنلاین مفید واقع می شه ؟

  دسترسی آسان برای افراد با محدودیت های فیزیکی

  درمان آنلاین امکان دسترسی به افراد ناتوان یا محصور در خانه رو فراهم می کنه ،افرادی که به دلایل مختلف مانند بیماری جسمی یا روانی قادر به ترک خانه خود نیستن، ممکنه درمان آنلاین رو جایگزین مفیدی برای روان درمانی حضوری بدونن.

  راحتی و مقرون به صرفه بودن

  درمان آنلاین معمولاً نسبتاً مقرون به صرفه و راحته. از اونجایی که شما به صورت آنلاین و در راحتی در خونه خودتون در جلسات درمانی شرکت می کنین، اغلب می تونین جلسات درمانی خودتون رو برای زمان هایی که برای شما راحت تره برنامه ریزی کنین.

  همینطور ،درمانگرانی که فقط بیماران رو به صورت آنلاین درمان می کنن، احتمالاً هزینه های سربار کمتری مانند اجاره فضای اداری دارن. بنابراین، درمانگران آنلاین اغلب می تونن گزینه های درمانی مقرون به صرفه رو  ارائه بدن.

  همینطور برای افرادی که در خارج از ایران زندگی می کنن و درآمدشون از ایران تامین می شه هم درمان آنلاین براشون مقرون به صرفه ست

  درمان می تونه قابل دسترس تر باشه

  اینترنت ،درمان سلامت روان رو قابل دسترس تر می کنه. ممکنه افراد در صحبت با دوستان و خانواده در مورد مسائل مربوط به جلسات رواندرمانی احساس راحتی کنن، اما ممکنه در مورد عنوان کردن نگرانی های مربوط به سلامت روان خودشون با درمانگر به صورت حضوری احساس راحتی نکنن و درمان آنلاین این مشکل رو برطرف می کنه

  وقتی اولین جلسه مو با درمانگرم به صورت آنلاین تو خونم و پشت میزم برگزار کردم احساس آرامش بیشتری داشتم چون هم استرس دیر رسیدن رو تحمل نکرده بودم هم با خیال آسوده و در آرامش خونم جلسه م برگزار شده بود

  اگه میخواین در مورد روانشناسی آنلاین اطلاعاتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  در ادامه بخوانید : مشاوره خانواده آنلاین با چه تکنیک هایی مشاوره می دهد؟

  معایب درمان آنلاین

  در حالی که درمان آنلاین به طور بالقوه می تونه برای افراد در موقعیت های خاص بسیار مفید باشه، اما نسبت به گزینه های درمانی حضوری،بدون معایب هم نیست:

  محرمانه بودن، حریم خصوصی و فناوری غیرقابل اعتماد

  محرمانه نگه داشتن اطلاعات شخصی شما یکی از نگرانی های اصلی در روان درمانیه، اما درمان آنلاین لایه ای از پیچیدگی رو اضافه می کنه. رازداری در درمان آنلاین به همان اندازه مهمه که در اشکال دیگه ارائه درمان اهمیت داره.

  از اونجایی که اطلاعات به صورت آنلاین منتقل می شه، این وضعیت باعث می شه که نشت حریم خصوصی و هک ها بیشتر نگران کننده باشه. مشکلات فناوری مثل قطع و وصلی اینترنت ،هم می تونه دسترسی به درمان رو در زمانی که واقعاً به اون نیاز دارید دشوار کنه.

  عدم امکان پاسخگویی در شرایط بحرانی

  از اونجایی که درمانگران آنلاین از درمانجو فاصله دارن، پاسخ سریع و مؤثر در زمان وقوع بحران برای اونها دشواره .

  اگر درمانجو افکار خودکشی رو داشته باشه یا دچار یک تراژدی شخصی شده باشه، ارائه کمک مستقیم برای درمانگر ممکنه دشوار یا حتی غیرممکن باشه.

  برای بیماری های روانی جدی مناسب نیست

  درمان الکترونیکی می‌تونه برای موقعیت‌های مختلف مفید باشه ، اما نه برای افرادی که نیاز به درمان نزدیک و مستقیم یا مداخله حضوری دارن.

  برای مثال، اگر اعتیاد جدی دارید یا علائم شدیدتر یا پیچیده‌تری از یک بیماری روانی دارید، درمان آنلاین ممکنه توصیه نشه مگر اینکه سایر درمان‌ها یا درمان‌های حضوری هم در برنامه شما نقش داشته باشن. دامنه درمان آنلاین می تونه محدود باشه، بنابراین ممکنه برای موقعیت های پیچیده تر موثر نباشه.

  psiholog 2 750x430 - چطور جلسات روانشناسی به صورت آنلاین مفید واقع می شه ؟
  چطور جلسات روانشناسی به صورت آنلاین مفید واقع می شه ؟

  زبان بدن رو نادیده می گیره

  اگر از درمان مبتنی بر تماس صوتی  استفاده کنید، درمانگر شما نمی تونه حالات چهره، یا زبان بدن روببینه. این موارد اغلب می‌تونن کاملاً گویا باشن و تصویر واضح‌تری از احساسات، افکار، حالات و رفتارهای شما به درمانگر بدن.

  و همینطور این نوع ارتباطها نسبت به ارتباطات حضوری از  صمیمیت کمتری برخوردار هستن

  برخی از افراد ممکنه احساس راحتی بیشتری برای انجام درمان در محیط دیجیتال داشته باشن، به ویژه افراد جوان‌تر که با این روش‌های ارتباطی آشنایی نزدیک‌تری دارن، اما برخی دیگر از درمانگران و بیماران ممکنه از درمان حضوری بیشتر استقبال کنن

  حتما بخوانید : کلینیک روانشناسی خوب چطوری پیدا کنم؟

  البته برای من واقعا گزینه مناسبی بود و واقعا از مسئول پذیرش متشکرم که پیشنهاد خدمات روانشناسی آیلاین رو به من داد

  اگه میخواین در مورد روانشناسی آنلاین اطلاعاتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  سخنی از بوجیکا

  درمان آنلاین می تونه راهی موثر و راحت برای دسترسی به خدمات سلامت روان باشه. اما این به این معنا نیست که برای همه مناسبه. اینکه آیا درمان آنلاین ممکنه برای شما مناسب باشه یا نه بستگی به وضعیت شما و شدت علائم شما داره

  اگر علاقه مند به امتحان آنلاین درمانی هستید، قبل از انتخاب خدمات روانشناسی آنلاین، گزینه های خودتون رو بررسی کنین و نظرات دیگران رو هم بخونین. پیدا کردن درمانگر آنلاین مناسب ممکنه کمی طول بکشه، اما ارزش تلاش کردن رو داره.

  5 750x430 - چطور جلسات روانشناسی به صورت آنلاین مفید واقع می شه ؟
  نوبت روانشناس

  بیشتر بخوانید :

  فواید ماساژ کودک

  سندرم مرگ ناگهانی نوزاد 

  درمان پانیک با روانکاوی

  افزایش تمرکز با نوروفیدبک

  ترس از مرگ

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن