رابطه ناسالم | بهم خوردن رابطه |قطع رابطه عاشقانه | رابطه واکنشی چیست؟

رابطه ناسالم

رابطه ناسالم
روابط چیزی است که ما از لحظه به دنیا آمدن تا زمان مرگ خود داریم. سالم یا ناسالم ، روابط ما با والدین ، خانواده ها ، همکلاسی های مدرسه ، دوستان و غیره شروع می شود.

 • رابطه ناسالم

  رابطه ناسالم

  236299 1600x1030 sound advice ending unhealthy relationships 750x430 - رابطه ناسالم | بهم خوردن رابطه |قطع رابطه عاشقانه | رابطه واکنشی چیست؟

  چه چیزی باعث ایجاد یک رابطه ناسالم می شود؟

  روابط چیزی است که ما از لحظه به دنیا آمدن تا زمان مرگ خود داریم. سالم یا ناسالم، روابط ما با والدین، خانواده ها، همکلاسی های مدرسه ، دوستان و غیره شروع می شود. هر یک از این روابط می تواند به ما کمک کند، ما را غنی سازد و ما را به انسان های بهتر تبدیل کند و همچنین به ما شادی میبخشد. روابط ناسالم به ندرت باعث ایجاد هر یک از این احساسات منفی و پوچی می شود.

  روابط ناسالم می تواند باعث شود احساس ناراحتی، غم و اندوه و ترس در ما شود. برای مردم بسیار دشوار است که اجازه دهند تحقق این مسئله تصور شود که شاید یک دوست، همکار یا یکی از اعضای خانواده، مطابق آنچه باید باشد، با آنها خوب و محترمانه رفتار نمی کند. حتی وقتی فردی که با این روش رفتار می کند، عاشق است حتی می تواند مشکل تر باشد.

  این بدان معنا نیست که اگر کسی با شما رفتار بدی داشته باشد یا اختلاف داشته باشید که رابطه به طور خودکار ناسالم است. اختلاف نظرها در روابط سالم اتفاق می افتد. بیشتر اوقات آنچه رابطه را سالم می کند نیاز و عمل سازش در هنگام بروز اختلافات است.

  کنترل و سوء استفاده

  رابطه ناسالم به دلیل نیاز به کنترل یک یا دیگری دچار مشکل می شود. وقتی یک طرف دیکته می کند که طرف مقابل چگونه به لباس بپوشد، وقتی برای آنها یا دوستان شان وقت لازم را ندارد. هنگامی که ترس از خلق و خوی آن شخص دارد، وی را از روابط یا نزدیکی با افراد دیگر دلسرد می کند. در روابطی که یک طرف از آن برای جبران همکاری و آسیب طلبی، آسیب های جسمی، کلامی یا عاطفی استفاده می کند، سلامتی نیست. هیچ یک از این علائم سالم در یک رابطه نیستند.

  ترس، اندوه و عصبانیت جزء احساسات عادی و مناسب نیستند؟ بله، مردم از روند عادی امور عصبانی ناراحت می شوند اما وقتی ثابت باشد و به یک سطح “سوء استفاده” برسید، رابطه سالم نیست.

  bigstock 163114430 750x430 - رابطه ناسالم | بهم خوردن رابطه |قطع رابطه عاشقانه | رابطه واکنشی چیست؟
  رابطه ناسالم
  لطفا بخوانید: ترس از سگ

  سوء استفاده ذهنی و عاطفی

  سوءاستفاده لزوماً جسمی نیست، اگرچه وقتی افراد سوء استفاده را در نظر می گیرند، به کبودی و جراحات فکر می کنند. سوء استفاده ذهنی و عاطفی بسیار ظالمانه است، زخم های بسیار عمیقی بر جای می گذارد و همیشه قابل رویت نیست.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی بالینی و تخصیصی
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

  3 نشانه از یک رابطه سمی که فکر می کنید طبیعی است

   

  روابط مسموم می تواند به اشکال مختلفی شکل بگیرد اما تعدادی از نشانه های گویای روابط بد که بسیاری از افراد آنها را نادیده می گیرند یا بدتر از آن، فکر می کنند در واقع نشانه های یک رابطه سالم است، در اینجا فهرست شده است.

  1. امتیازات مربوط به رابطه

  هنگامی که شخصی که با او ملاقات می کنید همچنان شما را به خاطر اشتباهات گذشته سرزنش می کند. اگر هر دو نفر در روابط این کار را انجام دهند، به آنچه من “کارت امتیازی رابطه” می نامم تبدیل می شود، جایی که این رابطه به نبردی برای دیدن اینکه چه کسی بیشتر در همه ماه ها یا سال ها بیشتر از دیگران بدهکار است.
  بسیار مهم است که درک کنید که با همه اعمال و رفتارهای قبلی او همراه باشید. اگر آنها را قبول ندارید، در نهایت، شریک زندگی خود را قبول نمی کنید. اگر یک سال قبل چیزی به این زحمت شما را آزار می داد، باید یک سال پیش با آن مقابله می کردید.

   

  2. سرزنش شریک زندگی خود برای احساساتش

  بیایید فرض کنیم شما روز سختی را سپری می کنید و شریک زندگی شما کاملاً دلسوز یا حمایت کننده نیست – شاید شما می خواهید با هم در خانه بنشینید و فقط امشب یک فیلم تماشا کنید، اما شریک زندگی شما قصد دارد بیرون برود و دوستانش را ببیند. شما درخواست حمایت عاطفی نکرده اید اما شریک زندگی شما باید به طور ذاتی بداند تا شما احساس بهتری داشته باشید.

  3. نمایش عشق ورزیدن

  هنگامی که همسرتان در مجاورت شخص دیگری صحبت می کند، تماس می گیرد، پیام کوتاه می فرستد یا عطسه می کند، خشمگین می شوید و سعی در کنترل رفتار او دارید. این اغلب منجر به رفتارهای جنون آمیز مانند هک کردن حساب ایمیل شریک زندگی شما، جستجوی پیام های متنی وی در هنگام دوش گرفتن یا حتی دنبال کردن آنها در سطح شهر می شود.

  برای من تعجب آور است که بعضی از افراد این را به نوعی نمایش مهرورزی توصیف می کنند، تصور می کنند نادرست است اگر همسر آنها حسادت نمی کند، به این معنی است که آنها را به اندازه کافی دوست ندارند. در واقع به جای اینکه به اندازه کافی دوست داشته شوید، فقط کنترل کننده است. وبدتر از همه، تحقیر کننده است. اگر شریک زندگی من نمی تواند به من اعتماد کند که خودم به تنهایی در کنار زنان جذاب دیگری باشم ، این بدان معنی است که او معتقد است که من یا دروغگو هستم یا توانایی کنترل انگیزه هایم را ندارم.

  iStock 926246238.2e16d0ba.fill 1200x630 c0 750x430 - رابطه ناسالم | بهم خوردن رابطه |قطع رابطه عاشقانه | رابطه واکنشی چیست؟
  رابطه ناسالم
  لطفا بخوانید: روانشناس خوب 

  چه چیز دیگری را می خواهید در مورد خودتان بهبود بخشید؟
  آنچه را که بیشتر به آن احتیاج دارید انتخاب کنید و برای ارتقاء خود لازم دارید:

  • عادت های بد را بشکنید
  • مهارت های بیشتری را بیاموزید
  • تمرکزتان را بهبود بخشید
  • سرزنش کردن را متوقف کنید

  برای استفاده از خدمات روانشناسی بالینی و تخصیصی
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  1 Comment
  1. […] حتما بخوانید: رابطه ناسالم […]

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: