رابطه معنی دار

چطور رابطه معنی دار و عمیق بسازیم؟

 • 6 راهکار برای کمک به شما در ایجاد یک رابطه معنی دار

   

  همه ما خواهان رابطه های معنی دار هستیم. ما با الک کردن اتصالات ساده و تمرکز بر روی افراد با ارزش و مهم در زندگی خود ، ارتباطات معناداری برقرار می کنیم. این ارتباطات اغلب می توانند یک عمر ادامه داشته باشند.

  ارتباطات معناداری می تواند در زندگی ما ایجاد شود ، چه در سن 8 سالگی و چه در سن 80 سالگی. نیازی نیست که از ارتباطات سطحی خود صرف نظر کنیم ، اما جمله “کیفیت بیش از کمیت” در اینجا وجود دارد.

  شما می توانید یک میلیون ارتباط داشته باشید ، اما فقط در یک ارتباط معنی دار ارزش عاطفی بیشتری وجود دارد. قبل از اینکه من در مورد چگونگی ایجاد ارتباطات معنی دار به شما پیشنهاد بدهم ، بیایید درک کنیم که اتصالات معنی دار چیست.

  برای تعیین وقت از روانشناسان کلینیک در زمینه ایجاد روابط سالم با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  یک ارتباط معنی دار یک خیابان دو طرفه است که در آن هر دو نفر درگیر چیزی از آن رابطه هستند. این شامل پیوندی است که هر دو طرف می توانند از آسیب پذیری استفاده کنند ، منافع مشترک و ارزش ها نمونه هایی از معنا هستند.

  بعد از خواندن این مطلب اگر فکر می کنید ممکن است از قبل با کسی ارتباط معنی داری داشته باشید ، ممکن است کسی باشد که در هنگام نگرانی یا ناامیدی با او تماس می گیرید یا با او ملاقات می کنید. مثلا هنگامی که شخصی در هنگام نیاز با شما تماس می گیرد و این یک پیوند مثبت است و شما از پذیرفتن تماس بسیار خوشحال می شوید

  زیرا شما علاقه مند به گوش دادن صحبت های او هستید. این همان شخصی است که اگر به شما زنگ بزند تا اتفاقات شگفت انگیزی که برایش اتفاق افتاده باشد را تعریف کند، سپاسگزار خواهید بود حتی شما نگران سلامتی آنها هستید ، چه خوب و چه ضعیف.

  اگر احساس می کنید هنوز ارتباط معناداری با شخصی برقرار نکرده اید ، پس به خواندن ادامه دهید. امروز من برخی از کارهایی را که می تواند برای کمک به شما در ایجاد یک ارتباط معنی دار مفید باشد را روشن می کنم.

  1 7ugmSeBU UO0X1V5wgzL1g - چطور رابطه معنی دار و عمیق بسازیم؟
  رابطه معنی دار

  بیشتر بخوانید: 8 علامت قابل توجه شخصیت درون گرا

  1. کشف کردن هدف خود از رابطه

  برای روابط خود هدفی اساسی پیدا کنید یا متقابلاً یک ستون قدرت برای یکدیگر باشید زیرا زندگی همچنان تغییر می کند ، از یکدیگر حمایت می کنید تا دریابید چگونه می توانید رشد معنوی خود را به اشتراک بگذارید

  یا با یکدیگر همیشه موفقیت و خوشبختی را بررسی کنید. لذت بردن از ناهار با هم اکنون و پس از آن کافی نیست. دانستن آنچه برای همدیگر فراهم می کنید باعث می شود شما منتظر زمانهایی باشید که می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

  2. توجه کردن به احساسات یکدیگر در رابطه معنی دار

  حساسیت به خود سلامتی شما را حفظ می کند و توانایی درک دیگران را افزایش می دهد. بسیاری از افراد احساسات درونی خود را نادیده می گیرند یا آنها را رد می کنند ، اما وقتی می خواهید ارتباطات معنی داری برقرار کنید می توانید یک منبع با ارزش دانش باشید. به عنوان مثال ، اگر کسی باعث احساس ناامنی یا ناراحتی در شما شود ،

  تلاش برای ایجاد ارتباط با او هیچ فایده ای ندارد. ممکن است همیشه آسان نباشد ، اما آنها را به عنوان گام های کودکانه به سمت یک ارتباط معنی دار در نظر بگیرید. نباید ارتباط معنادار با کسی ایجاد شود که باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان و یا رابطه خود با او نداشته باشید.

  na 5a870de892bf0 - چطور رابطه معنی دار و عمیق بسازیم؟
  رابطه معنی دار

  بیشتر بخوانید: راهکار هایی برای درمان افسردگی 

  3. توجه کردن به موارد دیگری بیش از سخنان آنها

  هنگامی که با شخصی صحبت می کنید ، به موارد دیگری بیش از سخنان آنها توجه کنید. احساس کنید آنها چه چیزی را پشت سر می گذارند. به کاری که آنها انجام می دهند توجه کنید. سعی نکنید آنها را اصلاح کنید ، یا به آنها بگویید نباید چنین احساسی داشته باشند ، یا به آنها بگویید که فکر می کنید چه کاری باید به نفع آنها انجام دهید.

  در عوض ، به آنها بگویید که می فهمید تجربه آنها برایشان چقدر مهم است. به آنها بگویید که شما برای آنها آنجا هستید و آماده کمک کردن به آنها در هر چیزی که نیاز داشته باشند هستید. همه ما به افرادی احتیاج داریم که ما را همانگونه که هستیم بپذیرند و همه ما لیاقت این را داریم که احساس محبوبیت و قدردانی کنیم.

  4. بررسی انتظارات در رابطه معنی دار

  آرزوهای ناگفته بزرگترین تهدید برای یک رابطه است. اگر دوست شما نمی تواند انتظارات شما را برآورده کند ، سعی کنید هر چه زودتر صحبت کنید. این ممکن است آسان نباشد ، اما ارزش آن را برای خود شما دارد. اگر کینه خود را در درون خود نگه دارید ، این باعث سوختن و خراب شدن ارتباطی می شود که می خواهید ایجاد کنید.

  اگر دوستتان از شما ناامید شود و از خود دفاع نکنید، انتظار مایوس کننده ای خواهید داشت. این ممکن است ساده ترین چیز نباشد اما سعی کنید و به خاطر داشته باشید که این یک حمله شخصی به شما نیست ، آنها فقط سعی در ابراز وجود دارند.

  علت سردرگمی را بررسی کنید. از این واقعه ابراز تاسف کنید. سپس دریابید که شما و دوستتان در آینده باید چه کار کنید تا از تکرار اوضاع جلوگیری کنید. توانایی ابراز وجود در کنار اعتماد پایه و اساس روابط قوی است.

  bigstock three beautiful young women fr 22896902 2 - چطور رابطه معنی دار و عمیق بسازیم؟
  رابطه معنی دار

  5. خندیدن با هم در رابطه معنی دار

  دوستانی که با هم می خندند ، کنار هم می مانند. خنده تنش را کاهش می دهد و احساس اجتماعی بودن بیشتری در ما ایجاد می کند. جوک گفتن و تفریح ​​با هم می تواند به تقویت ارتباط شما کمک کند. این به شخص دیگر کمک می کند تا شما را به صورت شخصی شگفت انگیز که واقعاً هستید، ببیند.

  6. برنامه ریزی در دنیای واقعی

  با یک دوست ملاقات کنید ، قدم بزنید ، از دستان خود برای ساختن چیزی استفاده کنید یا روی نیمکت بنشینید و وقت خود را با هم بگذرانید و روی یکدیگر تمرکز کنید و در لحظه حضور داشته باشید.

  نکته: با گوش دادن ، مشاهده ، یادگیری و پرسیدن سوالات ، همدلی ایجاد کنید. کنجکاو باشید؛ وارد فعالیتی شوید که اهمیت شخصی شما را دارد و شما را به خود جلب می کند. هر دو این روشها، “عمیق تر” شدن است.

  برای تعیین وقت از روانشناسان کلینیک در زمینه ایجاد روابط سالم با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  • بیشتر بخوانید:

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن