دکتر روانپزشک | دکتر روانپزشک خوب | روانپزشک خانم | بهترین روانپزشک تهران

 • دکتر روانپزشک

   دکتر روانپزشک

  از آنجا که دکترروانپزشک به درجه ی پزشکی نائل می شوند، ارتباط بین مشکلات جسمی و روانی را به خوبی درک می‌کنند. بنابراین می‌ توانند داروها را تجویز کنند. بیمارانی که توسط روان پزشک معالجه می شوند عبارتند از افسردگی شدید، جنون روانی، اختلال شخصیتی و دوقطبی بودن و … .  افرادی که اقدام  به خود کشی میکنند نیز میتوانند شامل این افراد قرار بگیرند.

  روانپزشک خانم یا آقا با مصاحبه تشخیصی دقیق سعی در کشف اختلالات روانشناسی مانند اضطراب، افسردگی، وسواس، دوقطبی و … دارند تا با دارودرمانی و روان درمانی با کمک متخصص روانشناس به درمان شخص بپردازند.

  همچنین بیمارانی که به متخصصان روانشناسی بالینی، زوج درمانی، کودک درمانی، روانکاو و … مراجعه می کنند در صورت نیاز بیماران را به روانپزشک ارجاع می دهند تا ضمن جلسات روان درمانی از درمان دارویی نیز برخوردار شوند. مدت زمان مصرف دارو بستگی به نوع مشکل فرد و مدت زمان درگیری وی با مشکل می باشد.

  همکاری روانپزشک و روانشناس با یکدیگر:

  معمولا یک روانپزشک و روانشناس با هم بیمار را معاینه میکنند. ممکن است یک روانپزشک ابتدا ارزیابی های اولیه خود را انجام دهد، سپس فرد را به روانشناس برای ادامه درمان ارجاع دهد، زیرا متوجه میشود فرد به گفتار درمانی نیاز دارد.

  Psychologist 1 750x430 300x172 - دکتر روانپزشک | دکتر روانپزشک خوب | روانپزشک خانم | بهترین روانپزشک تهران
  دکتر روانپزشک

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 –  09212773724

   

  اتفاقی که در زمان دیدار با دکتر روانپزشک رخ می دهد:

  در طول این قرار، روانپزشک شخصیت شما را ارزیابی می‌کند. روانپزشک ممکن است خود به تنهایی به درمان شما ادامه دهد. اما این امکان  نیز وجود دارد که شما را برای ادامه درمان به یک روانشناس معرفی کند. پزشکان بیمارانی را که با مشکلاتی روانی دست و پنجه نرم می‌کنند را معالجه می‌کند، به طور مثال مسائل عاطفی و اختلالات رفتاری، حتی انها برای ادامه درمان فرد نیاز به اطلاعات کافی و حتی سابقه بیمار دارند تا درمان را کامل کنند.

  tieu duong 300x169 - دکتر روانپزشک | دکتر روانپزشک خوب | روانپزشک خانم | بهترین روانپزشک تهران
  دکتر روانپزشک

  تشخیص بیماران توسط دکتر روانپزشک :

  آنها میتوانند طیف زیادی از آزمایشات پزشکی و آزمایش های روان شناختی را در کنارگفتگو با بیماران و حتی هرگونه واکنش های روانی را  انجام دهند و حتی با آنان مشورت کنند. داروهای روانپزشکی میتواند به عدم تعادل در مغز کمک کند و همین موضوع بسیار مهم است، چرا که روانپزشک در درمان طولانی مدت دارو باید بداند که چگونه عوارض دارو را کنترل کند.

  بعضی از روانپزشکان در ارتباط با گروههای سنی مختلف  تخصص دارند بطور مثال : روانپزشک اطفال در ارتباط با کودکان و مشکلاتشان بصورت حرفه ای تخصص دارند. روانپزشک سالمندان در خصوص ارتباط با سالمندان و سایر روانپزشکان و متخصصان در زمینه روانپزشکی در ارتباط با موضوعات مختلف مثل روان درمانی ژنتیکی، تصویربرداری عصبی، اختلالات مرتبط با بیماریهای مختلف مثل آلزایمر، مشکل بیش فعالی، کمبود توجه، تختلالات خوردن، مشکلات جنسی، سلامت روانی، اختلالات رفتاری و اضطرابی و مشکل وسواس اجباری. در نهایت روانپزشک یک پزشک است که با تخصص در روانپزشکی به شناخت، پیشگیری، مطالعه و نیز حل اختلالات عصبی میپردازد. یکی از تفاوت های روانپزشک با روانشناس این است که روانپزشک تشخیص میدهد که واکنش های رفتاری بیمار به چه دلیل است آیا به دلیل بیماریهای جسمی و فیزیکی میباشد یا اینکه به دلیل وجود بیماریهای روانی است.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 –  09212773724

  1729889 300x204 - دکتر روانپزشک | دکتر روانپزشک خوب | روانپزشک خانم | بهترین روانپزشک تهران
  دکتر روانپزشک

   

  روانپزشک در مقابل روانشناس:

  یک روانشناس و یک روانپزشک گاها به دلیل داشتن معنی مشابه موجب گیجی افراد میشوند. در حالی که هر دو، مغز، احساسات فرد و افکار بیمار را مورد مطالعه  قرار می دهند، تفاوت های  خاصی  بین دو حوزه علمی وجود دارد.

  تبدیل شدن به یک روانپزشک :

  ابتدا نیاز به رفتن به دانشکده پزشکی. بعد از تکمیل  کردن دوره پزشکی، شما در یک برنامه تحصیلات تکمیلی پزشکی خود شرکت خواهید نمود. پس از دوران پزشکی، شما چهار سال رزیدنتی را کامل خواهید نمود. در این زمان آموزش شما در روانپزشکی خواهد بود. تعدادی از تخصصها  نیز وجود دارد که می توانید به عنوان روانپزشک عمومی، روانپزشکی کودکان، روانکاوی، روانپزشکی قانونی و تعدادی از انتخابهای دیگر را نیز بگذرانید.

  اگرچه در دو حوزه روانشناسی و روان پزشکی اختلاف وجود دارد، اما روانپزشکان و روانشناسان گاها با درمان بیماران همکاری می کنند. یک روانشناس قادر به نوشتن نسخه  ودارو نمیباشد اماا اغلب امکان دارد که وی بیمار خود را به یک روانپزشک همکار برای نوشتن دارو ارجاع دهد. بالعکس برای روانپزشکان نیز همینطور است انها گاها بیماران خود را به جهت گفتار درمانی و یا مشاوره و درمان روان درمانی به روانشناسان و یا روانکاوان  ارجاع میدهند.

  روانپزشکان به عنوان بخشی از فرایند ارزیابی ، امکان دارد یک معاینه وضعیت روانی را انجام دهند؛  که شامل معاینه فیزیکی؛ تصویربرداری مغز مثل یک توموگرافی کامپیوتری، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی، یا اسکن توموگرافی انتشار پوزیترون، آزمایش خون می باشد. روانپزشکان دارو را  تجویز میکنند و همچنین گاهی امکان دارد که توصیه کنند در حین مصرف دارو از راهنمایی و مشاوره یک روانشناس استفاده کنند.

  Know You Are Getting Your Period Step 9 300x225 - دکتر روانپزشک | دکتر روانپزشک خوب | روانپزشک خانم | بهترین روانپزشک تهران
  دکتر روانپزشک

  اکثر افراد مبتلا به بیماری روحی نیز، توسط دکتر خانوادگی تشخیص داده نمی شوند به  همین علت مجبور میشوند به روانپزشکان مراجعه کنند. پزشک  خانوادگیشان احتمالا  چند دقیقه با آنها صحبت می کند، یک نسخه برایشان  تجویز می کنند، اما در نهایت فرد اگر همچنان نگران شرایطش باشد خود به یک روانپزشک مراجعه میکند.  بسیاری از افراد به طور کامل دوره درمان را طی نمیکنند و  نمی روند و از درمان اضافی  برای خود فرار می کنند، این کار در روند درمان انها تاثیر کاملا منفی و مخربی خواهد داشت. پیگیری دورهای درمان روانپزشکی بسیار حایز اهمیت میباشد. تشخیص نوع مشکل بیمار نیز از مهمترین قسمتهای شناخت بیماری فرد میباشد، چرا که ممکن است از دید فرد،  یک نوع افسردگی ساده باشد اما در واقعیت چیزی متفاوت از افسردگی باشد. مثل تشخیص  مانیا در افسردگی بسیار خطرناک است زیرا تنها این اختلال در بسیاری ازاختلالات دو قطبی وجود دارد.

  روانپزشکان از روشهای متفاوتی برای تعیین اینکه آیا نشانه های فردی روان پریشی، در اثر یک بیماری فیزیکی یا ترکیبی یا هر دو میباشد استفاده می کنند و تنها یک روانپزشک  است که با توجه به شناخت کامل دانش جامع پزشکی عمومی، روانشناسی، عصب شناسی، زیست شناسی، بیوشیمی و داروشناسی میتواند این موضوع را تشخیص دهد.

  قطعا  بیشتر از هر پزشک دیگر، روانپزشکان باید در روابط دکتر و بیمار مهارت داشته باشند و برای استفاده از روان درمانی و سایر متد های ارتباطی درمانی، برای  شناخت کیفی و نظارت بر شرایط روحی آموزش ببینند. درمان نیز به طرق مختلف و با صلاح دید روان پزشک صورت میگیرد که حتی ممکن است به شکل  سرپایی یا حتی به صورت بستری شدن فرد در یک بیمارستان روانی انجام پذیرد.

  روانپزشک کلینیک روانشناسی بوجیکا

  photo 2020 04 13 22 22 47 290x300 - دکتر روانپزشک | دکتر روانپزشک خوب | روانپزشک خانم | بهترین روانپزشک تهران
  دکتر سارا حجتی، روانپزشک کلینیک روانشناسی بوجیکا

  دکتر سارا حجتی یکی از روانپزشکان با تجربه در کلینیک روانشناسی بوجیکا است که به تشخیص و درمان دارویی بسیاری از بیماران کمک می کند

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 –  09212773724

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ۳ Comments
  1. مریم بانو says

   سلام آیا روانپزشک هم میتونه روانکاوی انجام بده؟

  2. زرزری says

   بسیار عالی بود

  3. yekta says

   perfect. thanks

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: