8 علامت قابل توجه شخصیت درون گرا

درون گراها تمایل دارند ساکت، درون نگر باشند. برخلاف برون گراها که از تعامل اجتماعی انرژی می گیرند، درون گراها باید در موقعیت های اجتماعی انرژی صرف کنند.

 • درونگرایی

  درونگرایی چیست؟

  درون گرایی یکی از اصلی ترین ویژگی های شخصیتی است که در بسیاری از نظریه های شخصیت شناسایی شده است.

  افرادی که درون گرا هستند تمایل دارند که رو به درون باشند یا بیشتر به جای اینکه به دنبال تحریک خارجی باشند، بیشتر بر روی افکار، احساسات و حالات درونی متمرکز هستند.

  اصطلاحات درونگرایی و برون گرایی با کار کارل یونگ رواج پیدا کرد و بعداً به بخشهای اصلی دیگر نظریه های برجسته از جمله 5 تئوری بزرگ شخصیت تبدیل شدند. بعد درون گرایی – برونگرایی نیز یکی از چهار حوزه شناسایی شده توسط شاخص نوع مایرز-بریگز (MBTI) است. طبق بسیاری از نظریه های شخصیت ، همه دارای درجاتی از درونگرایی و برون گرایی هستند. با این حال، مردم اغلب تمایل دارند که به یک روش بیشتر متمایل باشند.

  درون گراها تمایل دارند ساکت، درون نگر باشند. برخلاف برون گراها که از تعامل اجتماعی انرژی می گیرند، درون گراها باید در موقعیت های اجتماعی انرژی صرف کنند. افراد درون گرا پس از شرکت در یک مهمانی یا گذراندن وقت در گروه بزرگی از افراد، معمولاً با گذراندن یک دوره زمانی تنها احساس نیاز به “شارژ مجدد” می کنند.

  حتما بخوانید: علائم افسردگی

   

  IntExt3 - 8 علامت قابل توجه شخصیت درون گرا
  درونگرایی

  علل

  برای اینکه بدانید چرا برخی افراد درون گرا و برخی افراد برون گرا هستند، درک نقشی که فیزیولوژی بدن شما بازی می کند مهم است. روشی که بدن شما به محیط بیرون پاسخ می دهد در تعیین سطح برونگرایی و درونگرایی شما نقشی اساسی دارد.

  در سطح فیزیولوژیکی، شبکه ای از سلول های عصبی واقع در ساقه مغز معروف به سیستم فعال کننده مشبک (RAS) وظیفه تنظیم سطح تحریک از جمله بیداری و انتقال بین خواب و بیداری را دارد .RAS  همچنین در کنترل میزان اطلاعاتی که بیدار هستید را کنترل می کند. هنگامی که با تهدیدات احتمالی در محیط مواجه شوید، RAS سطح تحریک شما را افزایش می دهد تا بتوانید هوشیار و آماده برای مقابله با خطر باشید. هر فرد از نظر سطح برانگیختگی یک نقطه تنظیم اساسی دارد.

  روانشناس هانس آیزنک اظهار داشت که می توان این سطوح برانگیختگی را یک پیوستار دانست. طبق نظریه برانگیختگی برون گرایی وی:

  15 درصد از افراد نقطه تعیین شده کمی دارند ، به این معنی که به طور طبیعی سطح تحریک آنها کم است
  15 درصد از افراد دارای تنظیمات بالا هستند ، به این معنی که آنها به طور طبیعی بیشتر تحریک می شوند
  70 درصد مردم جایی در وسط پیوستار دراز می کشند

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

  علائم 

  آیا تصور می کنید که می دانید چه فردی درون گرا است و چه کسی نه؟ گرچه ممکن است شما یک فرد درونگرا را به عنوان یک فرد خجالتی در نظر بگیرید که ترجیح می دهد به جای معاشرت در خانه تنها بماند  اما افراد درونگرا در انواع مختلف با ویژگی های بسیار متنوعی وجود دارند. مطمئناً افراد درون گرای زیادی وجود دارند که از نظر اجتماعی محفوظ هستند و ترجیح می دهند در خانه بمانند و کتاب بخوانند تا اینکه به یک مهمانی بزرگ بروند اما افراد درون گرا نیز هستند که از معاشرت لذت می برند. موارد زیر تنها برخی از نشانه هایی است که نشان می دهد شما (یا شخصی که می شناسید) یک فرد درون گرا هستید.

  1. در جمع بودن افراد باعث کاهش انرژی شما می شود

  آیا بعد از گذراندن وقت با افراد زیادی احساس خستگی می کنید؟ آیا بعد از یک روز تعامل با دیگران، شما نیاز به عقب نشینی در یک مکان ساکت و زمان طولانی برای خود دارید؟ یکی از ویژگی های اصلی این تیپ شخصیتی این است که افراد برون گرا مجبورند در موقعیت های اجتماعی انرژی صرف کنند ، بر خلاف برون گراها که از چنین تعاملات انرژی می گیرند. این بدان معنا نیست که همه افراد درونگرا به کلی از وقایع اجتماعی دوری می کنند. بسیاری از افراد درونگرا در واقع از گذراندن اوقات در کنار دیگران لذت می برند ، با یک هشدار مهم – درونگراها تمایل دارند شرکت دوستان نزدیک را ترجیح دهند. در حالی که یک برون گرا ممکن است به مهمانی با هدف ملاقات با افراد جدید برود ، یک فرد درون گرا قصد دارد وقت با کیفیتی را برای گفتگو با دوستان خوب بگذراند.

  2. از تنهایی لذت می برید

  به عنوان یک درون گرا، ایده شما برای یک وقت خوب یک بعد از ظهر آرام برای خودتان است تا از سرگرمی ها و علایق خود لذت ببرید. چند ساعت تنها با یک کتاب خوب، یک طبیعت گردی آرام یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود. روش های عالی برای کمک به شما در احساس شارژ و انرژی هستند. این بدان معنا نیست که یک فرد درونگرا می خواهد همیشه دائما تنها باشد. بسیاری از افراد درونگرا عاشق گذراندن وقت با دوستان و تعامل با افراد آشنا در موقعیت های اجتماعی هستند. نکته کلیدی که باید به خاطر بسپارید این است که بعد از یک روز طولانی فعالیت اجتماعی، یک فرد درونگرا احتمالاً می خواهد در یک مکان آرام برای فکر کردن، تأمل و شارژ مجدد عقب نشینی کند. اگر چند ساعت تنها ماندن به نظر ایده خوب شما می رسد، ممکن است یک فرد درونگرا باشید.

  3. شما یک گروه کوچک از دوستان نزدیک دارید

  یک تصور غلط رایج در مورد افراد درونگرا این است که آنها مردم را دوست ندارند. گرچه افراد درونگرا معمولاً از معاشرت زیادی برخوردار نیستند اما از داشتن گروه کوچکی از دوستان که به ویژه با آنها نزدیک هستند لذت می برند. افراد درون گرا به جای داشتن یک حلقه اجتماعی وسیع از افرادی که فقط در سطح سطحی می شناسند، ترجیح می دهند به روابط عمیق و طولانی مدت پایبند باشند که با نزدیکی و صمیمیت زیادی مشخص شده است. محققان دریافته اند افراد بالای این ویژگی تمایل به داشتن گروه کوچکتر از دوستان دارند. در حالی که برون گراها عموماً دوستان و آشنایان گسترده ای دارند، افراد درون گرا معمولاً با دقت بیشتری دوستان خود را انتخاب می کنند. نزدیکترین روابط آنها عمیق و قابل توجه است. آنها همچنین ترجیح می دهند به جای یک گروه بزرگ، با افراد بر اساس یک به یک ارتباط برقرار کنند. اگر دایره اجتماعی شما تمایل به کوچک ، اما بسیار نزدیک بودن داشته باشد، احتمال اینکه درون گرا باشید بسیار زیاد است.

  4- مردم غالباً شما را به عنوان ساکت توصیف می کنند و ممکن است شناختن شما دشوار باشد

  افراد درونگرا اغلب ساکت و ملایم توصیف می شوند و گاهی اوقات با خجالتی بودن اشتباه می شوند. در حالی که برخی از افراد درونگرا مطمئناً خجالتی هستند. در بسیاری از موارد، افراد با این تیپ شخصیتی به سادگی ترجیح می دهند کلمات خود را با دقت انتخاب کنند و وقت و انرژی خود را صرف چت و گفتگوی بی مورد نکنند. اگر از نوع ساکت و کمی مقید هستید ، احتمالاً درون گرا هستید.

  حتما بخوانید: پدوفیلیا

   

  5- تحریک بیش از حد باعث می شود احساس حواس پرتی و تمرکز نداشته باشند

  وقتی افراد درونگرا مجبور به گذراندن وقت خود در فعالیت ها یا محیط هایی هستند که بسیار شلوغ است، در نهایت می توانند احساس تمرکز و فشار کافی کنند. از طرف دیگر ، برون گراها در شرایطی که فعالیت زیادی وجود دارد و احتمال کسل شدن کمی وجود دارد ، تمایل به رشد دارند. بر اساس یک مطالعه، محققان دریافته اند که افراد درونگرا نسبت به افراد برونگرا به راحتی حواس پرت می شوند.

  6. شما بسیار خودآگاه هستید

  از آنجا که افراد درونگرا تمایل به درون گرایی دارند، زمان زیادی را نیز به بررسی تجربیات داخلی خود اختصاص می دهند. اگر احساس می کنید دانش و بینش بسیار خوبی در مورد خود، انگیزه ها و احساسات خود دارید ، ممکن است بیشتر فردی درون گرا باشید.

  افراد درونگرا معمولاً از فکر کردن و بررسی موارد در ذهن خود لذت می برند. خودآگاهی و درک خود برای افراد درونگرا مهم است، بنابراین آنها اغلب وقت زیادی را صرف یادگیری بیشتر در مورد خود می کنند. این ممکن است شامل سرگرمی هایی باشد که از آنها لذت می برند، فکر کردن در مورد زندگی خود و خواندن کتابهایی که موضوعات و موضوعاتی را که برای آنها مهم است کشف می کنند. اگر احساس می کنید خود آگاهی دارید و از به دست آوردن دانش عمیق درباره خود لذت می برید، ممکن است بیشتر یک فرد درون گرا باشید.

  7. شما دوست دارید با تماشا یاد بگیرید

  در جایی که برون گراها ترجیح می دهند از طریق تجربه عملی یاد بگیرند، افراد درونگرا معمولاً یادگیری را از طریق مشاهده ترجیح می دهند. در حالی که برون گراها معمولاً از طریق آزمون و خطا یاد می گیرند، افراد درون گرا با تماشای آن بهترین چیز را می آموزند.

  افراد درونگرا دوست دارند دیگران را مکرراً انجام یک کار را تماشا کنند تا زمانی که احساس کنند می توانند به تنهایی اقدامات را تکرار کنند. وقتی افراد درونگرا از تجربه شخصی خود یاد می گیرند، ترجیح می دهند در جایی خصوصی تمرین کنند که بتوانند مهارت ها و توانایی های خود را بدون نیاز به اجرای برنامه برای مخاطب ایجاد کنند. اگر دوست دارید بیشتر با تماشا بیشتر از انجام کار یاد بگیرید، این احتمال وجود دارد که شخصیتی درون گرا داشته باشید.

  8- شما به مشاغلی می پردازید که مستقل هستند

  همانطور که تصور می کنید، مشاغلی که به تعامل اجتماعی زیادی احتیاج دارند معمولاً جذابیت چندانی در افراد درونگرا ندارند. از طرف دیگر، مشاغلی که مستلزم کار مستقل هستند، غالباً انتخاب بسیار خوبی برای افراد درونگرا هستند. به عنوان مثال ، یک فرد درون گرا ممکن است از کار به عنوان نویسنده ، حسابدار ، برنامه ریز رایانه ، طراح گرافیک ، داروساز یا هنرمند لذت ببرد.

  13254818 1162217537162548 4413249624064691611 o - 8 علامت قابل توجه شخصیت درون گرا
  درونگرایی

  سایر علائم:

  • برای تمرکز نیاز به سکوت دارید
  • خودآگاه هستند
  • برای تصمیم گیری وقت میگذارند
  • در تنهایی راحت هستند
  • کارهای گروهی را دوست ندارند
  • نوشتن را ترجیح می دهند تا صحبت کردن
  • بعد از حضور در جمع احساس خستگی می کنند
  •  خیال بافی می کنند
  download 1545514996914 - 8 علامت قابل توجه شخصیت درون گرا
  درونگرایی

   

  درون گرایی در مقابل کمرویی

  توجه به این نکته مهم است که درونگرایی لزوماً با کمرویی برابر نیست. کمرویی نشان دهنده ترس از افراد یا موقعیت های اجتماعی است. از طرف دیگر افراد درونگرا به سادگی دوست ندارند وقت زیادی را برای تعامل با افراد دیگر بگذرانند.

  با این حال، افراد درونگرا از بودن در کنار افرادی که به آنها نزدیک هستند قدردانی می کنند. آنها درگیر کردن در “گفتگوی کوچک” را خسته کننده می دانند اما از مکالمه های عمیق و معنی دار لذت می برند. درون گراها همچنین تمایل دارند قبل از صحبت درمورد چیزها فکر کنند. آنها می خواهند قبل از ابراز عقیده یا تلاش برای ارائه توضیحی ، درک کاملی از یک مفهوم داشته باشند.

  مطالب پیشنهادی:

  سرد شدن رابطه بعد از زایمان

  خود سرزنشگری

  چطور فرسودگی شغلی را بهبود ببخشیم؟

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  1 Comment
  1. […]  ۸ نشانه درونگرایی […]

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: