درمان افسردگی

درمان افسردگی با 19 روش سریع درمان به همرا علائم و تشخیص

 •  

  نوزده سالمه و احساس میکنم وضعیت روحی خوبی ندارم. با اینه پدر و مادرم آدم های تحصیل کرده ای هستن اما خیلی سختگیری می کنن و من همیشه به خاطر این موضوع تحت فشارم. حتی زمانی که بچه بودم خیلی کم اجازه می دادن تولد دوست هام برم یا برم باهاشون بازی کنم. ا

  لان هم با اینکه دیگه دانشجو شدم ولی نسبت به هم سن و سالام خیلی محدودم. از طرفی هم درگیر یه رابطه عاطفی شدم که اینجوری که دوست دارم پیش نمیره. فشار تحصیل توی یه رشته ی فنی اونم تو یه دانشگاه مطرح و به نام همشون دست به دست هم دادن تا روز به روز من از شرایط ناراضی تر و افسرده تر بشم.

  دو سه هفته پیش به خاطر سختگیری های زیاده بابام، باهاش درگیر شدم و موضوع تا جایی پیش رفت که بابام موبایل و سوییچ ماشین و ازم گرفت.
  خیلی خیلی عصبی شدم و احساس می کنم اونا من و درک که نمی کنن هیچ، بلکه عذاب هم میدن و من براشون بی ارزشم .

  بعد از جر و بحث، دیگه فکرم کار نمی کرد و نمیدونم چرا یه تعداد زیادی قرص خوردم و دراز کشیدم. بعد از یه مدت فهمیدم که مامانم اومد تو اتاق و صدام کرد و شروع کرد به جیغ  داد کردن. چیز های خیلی کمی از راه بیمارستان و توی بیمارستان یادمه. بعد از دو  روز که از بیمارستان مرخص شدم، سخت ترین روز های زندگیم و به چشم دیدم.

  حس این که من منبع ناراحتی مامان و بابام شده بودم اذیتم می کرد. فعلا اوضاع آرومه ولی می ترسم بعد از یه مدت باز هم سختگیری هاشون شروع بشه و دوباره حالم بد بشه. نمیدونم حالم چه جوریه و باید چه کار کنم.

  یه موضوع مهم، توی یه سن حساس و عدم آگاهی والدین این مشکل مراجعه کننده امروز بود. شرایط دست به دست هم دادن و باعث شدن که این دختر نوزده ساله دچار افسردگی بشه.

  1 750x430 - درمان افسردگی با 19 روش سریع درمان به همرا علائم و تشخیص
  درمان افسردگی

  درمان افسردگی

  آیا تاکنون دچار افسردگی شده اید؟ آیا تا به حال به دنبال راه حلی برای درمان افسردگی بوده اید؟ در جامعه امروزی با توجه به تغییر سبک زندگی، افراد بسیاری در معرض ابتلا به افسردگی هستند. افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات روانی است. در واقع بیماری است که ممکن است برای همه افراد اتفاق بیافتد. افسردگی نه تنها در کیفیت زندگی شما بلکه در زندگی اطرافیانتان نیز تاثیر می گذارد.

  وقتی دچار افسردگی می شوید، ممکن است به شدت بی انگیزه شوید و دیگر از فعالیت های سابق لذت نبرید. اما باید بدانید که حتی شدیدترین افسردگی ها نیز درمان می شود. امروزه روشهای بسیاری از جمله روان درمانی و دارو درمانی و تغییر سبک زندگی برای درمان افسردگی بکار گرفته می شود. در این مقاله سعی داریم شما را با بیماری افسردگی و روش های درمان افسردگی آشنا کنیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

  اگه دنبال یه تجربه متفاوت برای درمان افسردگی هستی با متخصصان بوجیکا تماس بگیر 

  هنر ما حال خوب شماست 

  6858 2263 021  –  2006 2262 021

  افسردگی چی هست؟

  به اختلال توی خلق و خوی آدم ها که شامل غم و اندوه زیاد و مداوم هست و یا امکان داره علاقه هاشون رو از دست بدن می گن افسردگی. افسردگی با نوسانات خلقی که هر آدمی با توجه به حوادث و اتفاقاتی که بخشی از زندگیه فرق داره.

  ممکنه شما توی زندگی اتفاقاتی مهمی مثل فوت عزیزی که دوست دارید یا از دست دادن شغلتون رو تجربه کنید و برای مدتی ناراحت باشید. به این ناراحت بودن شما افسردگی نمیگن چون یه چیز کاملا طبیعیه. اما اگر این ناراحتی و اندوه، مدت زمان زیادی، یعنی چندین هفته و یا چند سال طول بکشه به معنی افسردگیه و نیاز هست که درمان افسردگی رو شروع کنید.

  وقتی افسرده هستید، ممکنه احساس کنید که هرگز از زیر این سایه تاریک بیرون نمیاید. با این حال، حتی شدیدترین افسردگی نیز قابل درمانه بنابراین، اگر افسردگی شما را از داشتن زندگی دلخواه باز می داره از جستجوی کمک دریغ نکنید. از درمان گرفته تا دارو و تغییرات سبک زندگی سالم، گزینه‌های درمانی متفاوتی برای افسردگی وجود داره.

  البته، همونطور که هیچ دو نفر دقیقاً به یک شکل تحت تأثیر افسردگی قرار نمی‌گیرن، درمان «یک اندازه متناسب با همه» هم برای درمان افسردگی وجود نداره.چیزی که برای یک نفر جواب می ده ممکنه برای نفر دیگه جواب نده.با این حال، با خوندن این مطلب تا حد امکان، می‌توانید درمان‌هایی را که می‌تونه به شما در غلبه بر افسردگی، احساس شادی و امید دوباره و بازیابی زندگی‌تان کمک کنه پیدا کنید.

  افسردگی بالینی یا اختلال افسردگی شامل یک دوره از احساس غم و اندوه است که باعث بی علاقگی فرد از فعالیتهایی می شود که در گذشته باعث شادی و لذت او می شد و فرد علاقه خود را نسبت به فعالیتهای معمول از دست می دهد و اکثر اوقات احساس ناراحتی می کند.

  رفتارهای افراد افسرده :

  • غم و اندوه
  • احساس پوچی و ناامیدی
  • منزوی شدن و کناره گیری از خانواده و دوستان
  • عدم اعتماد به نفس
  • عدم تمرکز
  • بی علاقگی نسبت به فعالیتهایی که در گذشته برایش لذت بخش بود
  • عدم مشارکت در فعالیتهای خانه و محیط کار

  علائم و نشانه های افسردگی چیه؟

  • داشتن خلق و خوی غم و اندوه
  • کاهش علاقه یا لذت به فعالیت هایی که قبلا دوست داشتید
  • از دست دادن میل جنسی
  • تغییرات در اشتها
  • کاهش یا افزایش وزن
  • زیاد یا کم خوابیدن
  • بی قراری و دلشوره
  • کند شدن حرکات و حرف زدن
  • خستگی یا از دست دادن انرژی
  • احساس بی ارزشی یا گناه
  • مشکل در تفکر، تمرکز یا تصمیم گیری
  • فکر کردن به مرگ، خودکشی یا اقدام به خودکشی

  موارد گفته شده، علائم افسردگی هست که می تونه توی افراد همش با بعضی از اونها دیده بشه.

  2 750x430 - درمان افسردگی با 19 روش سریع درمان به همرا علائم و تشخیص
  درمان افسردگی

  چرا افراد دچار افسردگی می شوند؟

   

  علت افسرگی چیه؟

  جامعه پزشکی به طور کامل علل افسردگی رو نمیدونه ولی گاهی اوقات یک دلیل و یا چندین عامل باعث بروز افسردگی میشه:

  عواملی که احتمالاً نقش دارند عبارتند از:

  • ویژگی های ژنتیکی
  • تغییرات در سطوح انتقال دهنده های عصبی مغز
  • فاکتورهای محیطی
  • عوامل روانی و اجتماعی
  • شرایط اضافی، مانند اختلال دوقطبی

  ممکنه شما با یک روش بتونید توی درمان افسردگی موفق بشید و گاهی ممکنه که با ترکیب چندین روش این اتفاق بیوفته. چند نمونه از درمان های افسردگی رو براتون می گم . از نظر روانشناسان عوامل مختلفی باعث ابتلاء افراد به افسردگی می شود که عبارتند از :

  • ضربه روحی 

  اکثر افراد که در کودکی و نوجوانی دچار ضربه روحی می شوند، با گذشت زمان و واکنش های مغزی در مقابل استرس ها و فشار های زندگی، دچار افسردگی می شوند.

  • ژنتیک

  گاهی اوقات افراد به طور ژنتیک دچار اختلالات روانی و تمایلات خودکشی می شوند. اما در واقع می توان گفت عوامل محیطی و شرایط استرس آور تاثیر زیادی در فعال شدن و بروز علادم افسردگی دارد. عامل ژنتیک باعث بروز افسردگی در سنین پایین تر می شود.

  • ساختار مغز

  مطالعه ساختار مغزی افراد مبتلا به افسردگی نشان می دهد که فعالیت لوب فرونتال در این افراد بسیار کمتر از افراد عادی است.

  • اختلالات روانی

  بطور کلی احتمال ابتلا به افسردگی در افرادی که به اختلالات روانی از جمله اضطراب، ADHD، اختلالات خواب مبتلا هستند، بیشتر است.

  • مواد مخدر

  اعتیاد و مصرف مواد مخدر، یکی دیگر از عوامل ایجاد افسردگی در افراد می باشد.

  اگه دنبال یه تجربه متفاوت برای درمان افسردگی هستی با متخصصان بوجیکا تماس بگیر 

  هنر ما حال خوب شماست 

  6858 2263 021  –  2006 2262 021

  چه موقع برای درمان افسردگی اقدام کنیم؟

  وقتی که احساس افسردگی در شما به حدی برسد که باعث گوشه گیری و عدم علاقه شما به خانواده و دوستان و اطرافیانتان شود و خود به تنهایی نتوانید برای بهتر شدن حس و حالتان کاری انجام دهیید، حتی ممکن است به مرحله ای برسید که از علایقتان در گذشته هیچ لذتی نبرید. در این هنگام بهتر است با پزشک یا روانشناس خود صحبت کنید و برای درمان افسردگی تان اقدام کنید.

  انواع روشهای درمان افسردگی

  برای درمان افسردگی بهتر است ابتدا با مراجعه به پزشک یا روانشناس علائم افسردگی راریشه یابی کنید تا مطمئن شوید که ناشی از سایر بیماری های زمینه ای نباشد. همچنین باید شدت افسردگی خود را نیز بدانید و سپس نسبت به درمان آن اقدام کنید. بهتر است ابتدا به روانشناس مراجعه و با بررسی وضعیت شما روشهای درمانی مناسب برای شما به کار گرفته شود.

  ممکن است پیدا کردن روش مناسب برای درمان کامل افسردگی کمی زمان بر باشد. ممکن است مجبور باشید به چندین روانشناس مراجعه کنید تا نتیجه دلخواه را بدست آورید. بهتر است در کنار درمان دارویی ازجلسات روان درمانی نیز استفاده کنید.

  چون درمان دارویی در طولانی مدت روش مناسبی برای درمان افسردگی نمی باشد و ممکن است در دراز مدت دچار عوارض جانبی ناخواسته شوید. به طور کلی درمان دارویی زمانی اثر بخش خواهد بود که با تغییر سبک زندگی شما همراه باشد.

  به طور کلی 3 روش روان درمانی، درمان دارویی و شناختی رفتاری برای درمان افسردگی به کار گرفته می شود و گاهی از روشهای ترکیبی نیز استفاده می شود. این روشها به شما کمک می کند تا ریشه و علت احساسات خود را بیابید و بتوانید به احساس خود توجه کنید و افکار منفی ذهنتان را کنترل کنید.

  در ادامه بخوانید: بهترین داروی ضد افسردگی

  نکاتی برای درمان افسردگی که سریعترین نتیجه را بگیریم

   

  1-تا جایی که می توانید درباره افسردگیتون آموزش ببینید

   تعیین اینکه آیا علائم افسردگی شما به دلیل یک بیماری زمینه ای هست یا نه، خیلی مهمه. اگر اینجوریه اول باید اون وضعیت  درمان بشه. شدت افسردگی شما هم مهمه. هر چی افسردگی شما شدیدتر باشه، احتمالاً به درمان بیشتر یا دز داروی بالاتری نیاز دارید.

   

  2-پیدا کردن درمان مناسب افسردگی شما، نیاز به زمان داره

  ممکنه برای پیدا کردن درمان افسردگیتون  و درمانگری که برای شما بهترین روش رو انتخاب کنه، به آزمون و خطا نیاز داشته باشید. به عنوان مثال، اگر تصمیم دارید که راهی برای درمان افسردگیتون پیدا کنید، شاید باید چنیدن راه رو امتحان کنید تا واقعا ببینید که کدوم روش برای شما بهتره.

  شاید داروی ضد افسردگی رو امتحان کنید یا مثلا متوجه بشید که با روزی نیم ساعت پیاده روی نیاز به دارو ندارید. برای همین باید صبور باشید، تغییر پذیر باشید و از امتحان کردن روش های مختلف نترسید و خسته نشید.

  در ادامه بخوانید: چطور افسردگی پس از زایمان درمان می شود؟

  اگه دنبال یه تجربه متفاوت برای درمان افسردگی هستی با متخصصان بوجیکا تماس بگیر 

  هنر ما حال خوب شماست 

  6858 2263 021  –  2006 2262 021

  3- فقط از دارو استفاده نکنید

  شاید دارو علائم افسردگی شما رو کم کنه، اما برای استفاده طولانی مدت مناسب نیست. بقیه روش های درمانی هم مثل ورزش و روانکاوری همزمان هم می تونه به اندازه دارو تاثیر گذاره و عوارض جانبی هم نداره. دوست من یادت باشه دارو زمانی تاثیر داره که شما شیوه زندگیتون هم تغییر بدید و اون رو سالم کنید.

  در ادامه بخوانید: درمان افسردگی با روانکاوی

  4- حمایت اجتماعی دریافت کنید

  شما هرچی بیشتر روابط اجتماعیتون رو تقویت کنید، بیشتر از افسردگی دور می مونید. ار احساس می کنید که دلتون گرفته، خودتون رو از صحبت با اعضای خانواده یا دوستاتون قابل اعتمادتون محروم نکنید.

  یا مثلا عضو گروه هایی هنری و ورزشی بشید تا چیز های جدید یاد بگرید و ارتباطاتتون قوی بشه. کمک خواستن از دیگران نشونه ضعف نیست و به این معنی نیست  که شما سربار دیگران هستید. گاهی اوقات حتی صحبت کوتاه با یه نفر می تونه کمک خیلی بزرگی به درمان افسردگی شما بکنه.

   

  5-درمان، نیاز به زمان و تعهد دارد

  برای نتیجه گیری بهتر همه ی این درمان های افسردگی که گفتم، باید به خودت زمان بدی تا بتونی با شرایط جدید کنار بیای چون وقتی تازه این درمان هارو شروع کردی، شاید به نظرت خسته کننده باشه . بالاخره برای به دست آوردن بهبود کامل سلامت روانت نیاز داری یه کم فراز و نشیب رو تجربه کنی.

  در ادامه بخوانید: درمان بیش فعالی با نوروفیدبک 

  3 750x430 - درمان افسردگی با 19 روش سریع درمان به همرا علائم و تشخیص
  درمان افسردگی

  6-تغییرات سبک زندگی: بخش مهمی از درمان افسردگیه

  تغییر سبک زندگییتون یه بزار ساده اما قدرتمند برای درمان افسردگیه.بعضی وقتا ممکنه همین تغییر سبک زندگی همون چیزی باشه که شما بهش نیاز دارید. حتی اگه به درمان دیگه هم نیاز دارید، ایجاد تغییرات مناسب توی شیوه زندگیتون میتونه، سرعت زیادی به روند درمان افسردگیتون بده و حتی جلوی عود کردن اون رو بگیره

  برای درمان افسردگی سریعترین تغییرات چی میتونه باشه؟

   

  1- ورزش

   ورزش منظم می تونه خیلی به شما کمک کنه چون ورزش نه تنها سروتونین، اندورفین و سایر مواد شیمیایی مغز رو زیاد تقویت میکنه، بلکه باعث رشد سلول ها و ارتباطات جدید مغز می شه، دقیقا مثل داروهای ضد افسردگی.

  حالا فکر نکنید قرار المپیک شرکت کنید و ورزش های سخت بکنید، نه ، روزی نیم ساعت پیاده روی هم میتونه خیلی توی زندگی شما تاثیر بذاره. حالا اگر خواستین نتیجه بهتری بگیرین روز ها 30 تا 60 دقیقه فعالیت هوازی هم داشته باشید.

  2- حمایت اجتماعی

  ارتباط اجتماعی و تا حد زیادی میتونه انزوای شما رو کم کنه. برای همین میتونید به طور منظم به دوستاتون و اعضای خانواده در تماس باشید یا کلاس های هنری و ورزشی که علاقه دارید ثبت نام کنید.

  3- تغذیه

  خوب غذا خوردن، هم برای سلامت جسمی و هم برای سلامت روحی شما مهمه. خوردن وعده های غذایی کوچیک و متعادل، توی طول روز به شما کمک می کنه انرژی خودتون رو حفظ کنید و نوسانات خلقی رو به حداقل برسونید. شاید جذب غذاهای شیرین شده باشید اما سعی کنید بشتر کربوهیدرات مصرف کنید.

  4- خواب

  خواب تاثیر زیادی روی خلق و خوی شما داره. وقتی شما به اندازه کافی نمیخوابید، علائم افسردگیتون بیشتر میشه چون کم خوابی، بدخلقی، غمگینی و خستگی رو زیاد می کنه. پس مطمئن بشید که هر شب به انداه کافی می خوابید. تعداد انگشت شماری از مردم عادت کردن که شبها کمتر از هفت ساعت بخوابن، اما شما  سعی کنید که هرشب بین هفت تا نه ساعت بخوابید.

  5- کاهش استرس

  استرس بیش از حد افسردگی رو تشدید می کنه و شما رو در معرض خطر افسردگی آینده قرار میده. اتفاق هایی توی زندگون هستن که به شما استرس میدن و گاهی متوجه اون اتفاق ها نیستید. مثلا فشار کاری، روابط ناسالم با پارتنرتون و … . پس سعی کنید اون اتفاق هارو پیدا کنید و با راه حل، اون استرس ها رو به حداقل ممکن برسونید.

  4 750x430 - درمان افسردگی با 19 روش سریع درمان به همرا علائم و تشخیص
  درمان افسردگی

   مراجعه به روانشناس 

  افراد افسرده تمام زندگی خود را تیره و تار می بینند، مراجعه به روانشناس به شما کمک می کند که دیدگاه غیر واقعی خود را از بین ببرید و به شما کمک می کند تا به احساسات خود آگاه باشید و علت افسردگی خود را شناسایی کنید و با آگاهی از روشهای درمان، راحت تر بتوانید اقدام کنید و بهتر نتیجه بگیرید.

  در ادامه بخوانید:تغذیه در بارداری 

   درمان افسردگی با دارو

  حتما توجه کنید داروهایی که برای درمان افسردگی تجویز میشن رو حتما باید روانپزشک تجویز کنه. داروهایی مثل : SSRI ها که رایج ترین داروهای ضد افسردگی هستن و معمولاً عوارض جانبی کمی دار. این دارو ها با افزایش سروتونین توی مغز شما، درمان افسردگی رو ممکن می کنن.

  فقط حواستون باشه که خانم های باردار حتما قبل از مصرف با پزشک خودشون مشورت کنن. هر نوع دارویی که برای درمان افسردگی استفاده می شه دارای مزایا و عوارضی هستن. در مواردی که بیمار مبتلا به افسردگی اساسی هست، بهترین گزینه برای درمان، دارو درمانی است و پس از کاهش علائم، با توجه به نظر روانپزشک دارو قطع یا کاهش می یابد.

  باید در نظر داشته باشید که داروها همواره اثرات جانبی بسیاری دارند و بهترین نتیجه از درمان دارویی زمانی بدست می آید که جلسات روان درمانی هم بکارگرفته شود و بیماران نباید انتظار داشته باشند که با درمان دارویی، افسردگی آنها کاملا بهبود یابد.

  در ادامه بخوانید:تکنیک های زوج درمانی 

  depression blood 1 750x430 - درمان افسردگی با 19 روش سریع درمان به همرا علائم و تشخیص
  دارو درمانی

  روان درمانی افسردگی

  صحبت کردن با یک درمانگر می تونه به شما توی یادگیری مهارت های مقابله با احساسات منفی کمک کنه. همپنین شما می تونید از جلسات خانوادگی یا گروه درمانی هم استفاده کنید. روان درمانی که به عنوان «گفتگودرمانی» هم شناخته می شه، یعنی روانشناس حرفه ای که آموزش دیده تا عواملی رو که به وضعیت سلامت روان فرد کمک می کنه، شناسایی کنه تا فرد یاد بگیره که با اونها کنار بیاد.

  استفاده از جلسات روان درمانی و صحبت کردن می تواند تاثیر بسیاری در کاهش افسردگی شما داشته باشد. روان درمانی به شما کمک می کند تا علت و زمینه افسردگی را شناسایی کرده و برای درمان آن راه حل مناسب تری را پیدا کنید. روان درمانی باعث می شود یاد بگیرید که هر لحظه به احساس خود آگاه باشید و بدانید که تجارب گذشته تان چگونه می تواند زندگی حالتان را تحت تاثیر قرار دهد.

  روان درمانی برای درمان افسردگی اغلب در کنار درمان دارویی استفاده می شه چون،  انواع مختلفی از روان درمانی وجود داره و برخی افراد به یک نوع بهتر از نوع دیگر جواب میدن. مثلا توی این موردی که امروز توی کلینیک اتفاق افتاد لازمه که جلساتی با والدین هم گذاشته بشه تا روند درمان بهتر ادامه پیدا کن.

  دوست من، صحبت کردن با یک روان درمانگر حرفه ای رو پشت گوش ننداز. اگر احساس میکنی که افسردگی داره به نزدیک میشه یا افسردگی گرفتی، خودت رو صحبت با یه رواندرمانگر حرفه ای محروم نکن. متخصصین بوجیکا کنارت هستن تا بتونی، توی یک محیط آروم و مطمئن، حرف هاتو بزنی و افسردگیت رو درمان کنی.

  در ادامه بخوانید:علائم افسردگی | تعریف افسردگی

   

  اگه دنبال یه تجربه متفاوت برای درمان افسردگی هستی با متخصصان بوجیکا تماس بگیر 

  هنر ما حال خوب شماست 

  6858 2263 021  –  2006 2262 021

  چند راه حل ساده و سریع تر برای رهایی از افسردگی

   

  1- تغییر سبک زندگی 

  تغییر در سبک زندگی می تواند برای درمان افسردگی بسیار موثر باشد و شاید به تنهایی کارگشا باشد. نکته مهم این است که باید خود را متعهد به تغییر در سبک زندگی کنید. تغییر در سبک زندگی می تواند شامل موارد زیر باشد.

  • فعالیتهای ورزشی روزانه :
   ورزش روزانه و منظم می تواند جایگزین دارو درمانی شود. ورزش باعث ترشح هورمون های سروتونین و اندورفین می شود که باعث نشاط و افزایش ارتباط  سلولهای مغز می شود. این همان کاری است که داروهای ضد افسردگی انجام می دهند.حتی روزانه نیم ساعت پیاده روی یا ایروبیک می تواند تاثیر زیادی داشته باشد.
  • خواب کافی : کمبود خواب باعث بروز علائم افسردگی و خستگی در شما می شود. سعی کنید حداقل 8 ساعت در شبانه روز بخوابید تا در طول روز از نشاط و انرژی کافی برخوردار باشید.
  • تغذیه مناسب : تغذیه منظم و سالم در طول روز و داشتن وعده های کربوهیدرات باعث افزایش انرژی شما می شود و به سلامت فیزیکی و روانی شما کمک بسیار می کند. داشتن رزیم غذایی حاوی اسید فولیک و امگا 3 در کاهش استرس و افسردگی می تواند بسیار موثر باشد.

  افسردگی در برخی افراد باعث پرخوری و در برخی دیگر باعث کاهش اشتها می شود. توجه به الگوی غذایی سالم می تواند به شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید.

  • کاهش استرس : استرس بیش از حد منجر به افسردگی می شود. یکی از دلایل افسردگی، اضطراب افراد می باشد. باید ریشه و علت اضطرابتان را شناسایی کنید و آن را کنترل کنید. اگر انجام کاری باعث افزایش استرس در شما می شود، می توانید آن را از کارهای روزانه خود حذف کنید.

  2- صحبت کردن با یک دوست یا اعضای خانواده

  با کسی که به او اعتماد دارید صحبت کنید. با بیان احساسات خود، علاوه بر داشتن حمایت عاطفی دیگران، راه حل مناسب نیز ممکن است به شما ارائه شود و می توانید از زوایای گوناگون به مسائل نگاه کنید. همچنین می توانید از کمک و یاری دیگران نیز برخوردار شوید.

  در ادامه بخوانید: علائم اعتیاد و درمان آن 

  images 1 1 - درمان افسردگی با 19 روش سریع درمان به همرا علائم و تشخیص
  درمان افسردگی

  3- نوشتن 

  گاهی اوقات نمی توانید تمام افکار و احساسات خود را به دیگران بگوینی، بنابراین بهترین کار این است که احساسات خود را به روی کاغذ بیاورید و بدون توجه به نگارش آن، ناگفته ها و احساسات سرکوب شده خود را بیرون بریزید. بعد از این احساس آرامش بسیاری می کنید. هیچ حرف نگفته ای را در دل نگه ندارید.
  در ادامه بخوانید: روانشناس خوب در تهران 

  60011774 357x210 - درمان افسردگی با 19 روش سریع درمان به همرا علائم و تشخیص
  درمان افسردگی

  4- مراقبه

  مدیتیشن و کنترل فکر می تواند در درمان اضطراب و سایر اختلالات روحی روانی بسیار کمک کند. نیم ساعت از روز خود را به مراقبه اختصاص دهید. در گوشه ای آرام و دور از موبایل و تلویزیون و سرو صدا بنشینید و بر تنفس خود تمرکز کنید یا خودتان را در مکانی آرام و زیبا تصور کنید. مراقبه باعث ایجاد آرامش درشما می شود.

  در ادامه بخوانید: اضطراب سخنرانی

  GettyImages 938890492 becc3fc4757849bea672f148454943f9 750x430 - درمان افسردگی با 19 روش سریع درمان به همرا علائم و تشخیص
  مراقبه

  5- توقف فکر 

  می توانید افکار منفی را کنترل و از ذهنتان خارج کنید. ممکن است دائما به این فکر کنید که فرد پوچی هستید و به خود کشی فکر کنید یا اینکه فکر کنید کسی شما را دوست ندارد. باید یاد بگیرید افکارتان را کنترل کنید و قبل از اینکه از کنترل خارج شوند، آنها را متوقف کنید.

  در ادامه بخوانید: دلریوم

  6- در جمع بودن و پرهیز از تنهایی

  افسردگی باعث منزوی شدن و تمایل افراد به تنهایی می شود. بهتر است خود را مقید کنید که بیش تر از گذشته در جمع دوستان و اعضای خانواده حضور داشته باشید و در بحث های آنها شرکت کنید.

  iStock 000021382724 Medium 357x210 - درمان افسردگی با 19 روش سریع درمان به همرا علائم و تشخیص
  در جمع بودن

  7- هدف دار باشید

  در هنگام افسردگی ممکن است فکر کنید نمی توانید آنچه می خواهید را بدست آورید. بهتر است اهداف تان را در دفترچه ای یادداشت کنید و برای بدست آوردن آنها وظایف و راه های رسیدن به آن را لیست کنید.

  در ادامه بخوانید: ترس از ازدواج

  success 750x430 - درمان افسردگی با 19 روش سریع درمان به همرا علائم و تشخیص
  درمان افسردگی

  8- کار جدید انجام دهید

  وقتی افراد خود را برای انجام کار جدید به چالش می کشند، سطح دوپامین و سروتونین در مغز بالا رفته و باعث نشاط و افزایش لذت یادگیری در آنها می شود. بنابراین بهتر است در مواقع افسردگی، خود را مقید به انجام کاری جدید کنید مثلا آموختن موسیقی، خواندن کتاب جدید و مورد علاقه تان، رفتن به پارک و قدم زدن.

  افسردگی یک از شایع ترین بیماریهای روانی است که به راحتی درمان می شود، اما به شرطی که خود را مقید کنید به طور منظم در در جلسات روان درمانی حضور داشته باشید و برای بهبود خود پیگیری کنید.

  در ادامه بخوانید: ازدواج با فرد اسکیزوفرنی

  5 750x430 - درمان افسردگی با 19 روش سریع درمان به همرا علائم و تشخیص
  نوبت روانشناس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن