299431 gallery 53e1ab51efbdb jpg fa rszd - خجالتی | ویژگی های خجالتی بودن | راه های از بین بردن خجالتی بودن | خجالتی ها چه میکنند

خجالتی | ویژگی های خجالتی بودن | راه های از بین بردن خجالتی بودن | خجالتی ها چه میکنند

 • خجالتی

  خجالتی

  @pattischmidt10 300x300 - خجالتی | ویژگی های خجالتی بودن | راه های از بین بردن خجالتی بودن | خجالتی ها چه میکنند
  خجالتی

  صحبت کردن در جمع برای شخص خجالتی چندان جالب نیست. خجالتی بودن به معنای عصبی بودن و یا محفوظ ماندن درمورد افراد دیگر بخصوص در موقعیت اجتماعی است.

  کسی که بسیار خجالتی است هنگام صحبت با گروهی از افراد ممکن است سرخ و لکنت کند. خجالتی همچنین می تواند به معنای “تمایل به اجتناب” باشد ، مانند وقتی که کسی “دوربین خجالتی” است ، یا اگر “از کمرویی” خجالت بکشد. scēoh ریشه انگلیسی قدیمی ، “به راحتی وحشت زده” ، در اصل فقط به اسب اشاره می شد ، و از ریشه آلمانی گرفته می شد به معنی “ترساندن”.

  افرادی که خجالتی هستند با بسیاری از علائم مشابه کسانی که دچار اختلال اضطراب اجتماعی هستند ، زندگی می کنند اما تا حدی کمتر. اکثر افرادی که خجالتی هستند ، یاد می گیرند با دنیای تحت سلطه خود سازگار شوند و عملکرد خود را انجام دهند. انواع خروجی و برون گرا.

  در عین حال ، اگر خجالتی باشید ، می توانید به راحتی خود را پایین بیاورید. ممکن است به نظر برسد که هر کس دیگری از لحاظ اجتماعی بهتر از شما عمل می کند. در مواقعی مانند این ، مفید است که برخی از مزایا یا مزایای خجالتی بودن را در نظر بگیرید.

  لطفا مطالعه کنید: روانشناسی کودک

  10 چیز خوب در مورد خجالتی بودن

  اینها ممکن است مواردی نباشند که بلافاصله به ذهن خطور کنند ، اما در مورد بسیاری از افراد خجالتی صدق می کنند. اگر بر غلبه بر SAD غلبه کرده اید و هنوز با گرایش های خجالتی دست و پنجه نرم می کنید ، این لیست از 10 چیز خوب در مورد خجالتی بودن نیز ممکن است مفید باشد.

  1. تواضع شما جذاب است

  بسیاری از افراد خجالتی معتدل هستند. شما آخرین کسی هستید که دستاوردهای خود را اعلام می کنید یا به جهانیان اطلاع می دهید که در مورد شما چه چیزی شگفت آور است. احتمالاً از تعارف کم می کنید یا ویژگیهای مثبت خود را پایین می آورید.

  اگرچه تواضع بیش از حد در عزت نفس می تواند از بین برود ، اما برای بسیاری از افراد دوز سالم یک ویژگی جذاب محسوب می شود.

  در عین حال ، باید مراقب باشید که از خط اعتدال تا استهلاک خود عبور نکنید. در اینجا پنج نکته برای ایجاد تواضع برای شما آورده شده است:

  تعارف را بخشنده بپذیرید
  بفهمید که به جای کم کردن این موارد به دلیل “خوشبختی” به چیزی مهم رسیده اید
  اگر احساس می کنید از شما بهره گرفته شده است (در مورد ادعا بودن ادعا کنید) در مقابل خود بایستید.
  ستایش دیگران را ارائه دهید (در ابتدا ممکن است این احساس عجیب و غریب باشد ، به نظر می رسد که “صحیح” ندارید که تصمیم بگیرید چه چیزی خوب یا بد است
  واقع بین باشید و نه اینکه فکر کنید همه چیز خوب است یا همه بد

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در همه زمینه ها و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  2. شما قبل از عمل فکر می کنید

  اگر خجالتی یا مضطرب اجتماعی هستید ، احتمالاً تمایل دارید قبل از جهش به دنبال باشید. این ویژگی هنگام تصمیم گیری در مورد زندگی ، می تواند کمک کننده باشد. فکر کردن با دقت و برنامه ریزی قبل از اقدام برای بسیاری از موانع زندگی از جمله مهم است

  • برنامه ریزی برای غیر منتظره
  • جلوگیری از خطرات غیر ضروری
  • تعیین اهداف بلند مدت

  با حمایت از این تئوری ، یک مطالعه 2011 در مورد مقایسه رفتار کودکان انسان و رفتار میمون ها نشان داد که کودکان انسانی رفتارهای بیشتری را در راستای کمرویی نسبت به میمون ها نشان می دهند (احتمال اینکه آنها به چیزی جدید نزدیک شوند).

  این نشان می دهد که ما به عنوان انسان ممکن است توانایی یادگیری خود را قبل از جهش از این گرایش به سمت کمرویی داشته باشیم.

  در عین حال ، این گرایش به فکر طولانی و سخت قبل از اقدام باید تعدیل شود. اگر ترس از فرصت گرفتن شما را به عقب می اندازد ، گاهی اوقات می توانید یک جهش و اعتماد به نفس داشته باشید که همه چیز به نتیجه خواهد رسید (یا اینکه اگر آنها این کار را نکنید) می توانید بهتر باشید.

  images 2 - خجالتی | ویژگی های خجالتی بودن | راه های از بین بردن خجالتی بودن | خجالتی ها چه میکنند
  خجالتی

  3. شما بیشتر قابل دستیابی به نظر می رسید

  هنگامی که کمرویی شدید نیست ، می تواند شما را به دیگران نزدیک تر نشان دهد. کمرویی ، و فروتنی و طبیعت خودکشی که با آن پیش می رود ، به ندرت برای دیگران تهدیدآمیز است و ممکن است باعث شود افراد احساس راحتی بیشتری نسبت به شما داشته باشند. به عبارت دیگر ، شما هوای برتری ندارید که صحبت با شما را دشوار می کند.

  بیش از حد کمرویی می تواند شما را از بین ببرد یا بی احتیاطی به نظر برسد. اگر این یک مشکل برای شماست ، چیزی ساده مانند لبخند زدن یا گفتن “سلام” به مردم را امتحان کنید تا نشان دهید که گیر نکردید ، فقط خجالتی هستید.

  4. شما یک اثر آرام بخش دارید

  افراد خجالتی بعضی اوقات می توانند بر روی افرادی که دارای جوش بالایی هستند ، آرام بخش باشد. اگرچه ممکن است آشفتگی درونی را به عنوان یک فرد خجالتی تجربه کنید ، اما ظاهر بیرونی شما احتمالاً یکی از آرامش و حتی دلسوز بودن است. این آرامش و توانایی “عدم واکنش” ممکن است تأثیر مثبتی بر اطرافیان داشته باشد.

  با این حال ، اگر شما واقعاً دچار آشفتگی درونی هستید ، درک این نکته ضروری است که گاهی اوقات برای رسیدن به راهنمایی اشکالی ندارد. اگر کمرویی شما به این معنی است که شما باید ماسک بپوشید ، ببینید آیا باز کردن یک شخص در مورد چگونگی احساس شما تغییر می کند.

  5- شما در موقعیت های خدمات انسانی خوب عمل می کنید

  آیا شما در یک موقعیت خدمات انسانی فعالیت می کنید؟ اگر چنین است و اگر خجالتی هستید ، شخصیت شما احتمالاً از نظر شنونده همدلی به شما خدمت می کند ؛ 3 خجالتی بودن باعث می شود افراد دیگر به روی شما باز شوند.

  nkqraegytxtxiaq6onwj 300x240 - خجالتی | ویژگی های خجالتی بودن | راه های از بین بردن خجالتی بودن | خجالتی ها چه میکنند
  خجالتی

  6. شما قابل اعتماد تر ظاهر می شوید

  از آنجا که شما شاخ و برگ خود را لمس نمی کنید و اولین کسی نیستید که در مورد دستاوردهای خود به همه بگویید ، دیگران ممکن است شما را باورپذیرتر و قابل اعتماد تر بدانند. این همچنین می تواند شما را به یک رهبر بهتر تبدیل کند.

  لطفا بخوانید: استعداد یابی کودکان

  7. توانایی غلبه بر شما را دارید

  اگر کل زندگی خود را با کمرویی مبارزه کرده اید ، می دانید معنی جنگ ، تحمل و غلبه بر احساسات دشوار چیست. بدون مبارزه خود با شرمساری ، توانایی مقابله با مشکلات زندگی را نخواهید داشت.

  8- شما روابط دوستانه تری برقرار می کنید

  شانس این است که وقتی شما می توانید به پیشرفت دوستی بپردازید ، آنها عمیق و ماندگار هستند.

  از آنجا که دوست داشتن آسان نیست ، ممکن است ارزش بیشتری را برای دوستانی که در اختیار دارید قرار دهید. بعلاوه ، تمایل شما برای پرهیز از صحبت های کوچک به این معنی است که احتمالاً دوستی های شما سطحی نیست.

  unnamed 1 1 300x225 - خجالتی | ویژگی های خجالتی بودن | راه های از بین بردن خجالتی بودن | خجالتی ها چه میکنند
  خجالتی

  9. شما از کارهای انفرادی لذت می برید

  بسیاری از مشاغل نیاز به توانایی تمرکز و تمرکز در یک محیط انفرادی دارند. اینجاست که بعضی از افراد خجالتی می بینند که شکوفا می شوند. نداشتن پیوندهای اجتماعی زیادی به این معنی است که شما وقفه های کمتری دارید و نیاز به اعتبار خود برای انجام کارهایی که در نظر دیگران دارید اعتبار کمتری دارید.

  10. شما جوایز را کاملاً تجربه می کنید

  تحقیقات نشان می دهد که مغز افراد خجالتی نسبت به محرکهای منفی و مثبت هر چه بیشتر واکنش نشان می دهد.4. این بدان معنی است که در حالی که موقعیت های اجتماعی را تهدیدتر از همتایان خارج از کشور می بینید ، ممکن است موقعیتهای مثبت نیز با ارزش تر ببینید. افزایش حساسیت شما به پاداش ممکن است به این معنا باشد که در تلاش برای رسیدن به اهداف ارزش بیشتری پیدا می کنید.

  shy girl problems 300x168 - خجالتی | ویژگی های خجالتی بودن | راه های از بین بردن خجالتی بودن | خجالتی ها چه میکنند
  خجالتی

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در همه زمینه ها و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

   

  https://www.verywellmind.com/advantages-of-being-shy-3024704

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن