تقویت هوش | تقویت هوش کودکان | بازی تقویت هوش | تقویت هوش تصویری

مانند بیشتر رشد شخصی ، یادگیری چگونگی افزایش هوش شما با خواست شما شروع می شود. هنگامی که تصمیم به افزایش هوش گرفتید ، یادگیری استراتژی های تقویت هوشی ضروری می شود.

 • تقویت هوش

  تقویت هوش

  چه صاحب مشاغل کوچک باشید ، چه شغلی در حال رشد و یا در حال حاضر از بازنشستگی لذت می برید ، نیاز شما به وضوح ذهنی و هوشی هرگز تغییر نمی کند. تفکر شما هرچه واضح تر باشد ، تصمیم گیری صحیح سریع و با اطمینان راحت تر خواهد بود. با این حال ، حتی در یک روز خوب ، گاهی اوقات همه ما با کمبود تمرکز می جنگیم و در فکر خود احساس سردرگمی می کنیم. مانند بیشتر رشد شخصی ، یادگیری چگونگی افزایش هوش شما با خواست شما شروع می شود. هنگامی که تصمیم به افزایش هوش گرفتید ، یادگیری استراتژی های تقویت هوشی ضروری می شود.

  emotional intelligence 1210x642 300x159 - تقویت هوش | تقویت هوش کودکان | بازی تقویت هوش | تقویت هوش تصویری
  تقویت هوش

  منظور از افزایش هوش چیست؟

  برای درک دقیق چگونگی افزایش هوش ، باید درک کنیم که هوش چیست. اما حتی کارشناسان نمی توانند در مورد یک تعریف واحد به توافق برسند. روانشناسی امروز گزارش می دهد از آنجا که هیچ الگوی جهانی هوش وجود ندارد ، عقل مستلزم فعالیت های زیادی از جمله توانایی تفکر ، استدلال و درک ، در مقابل عمل کردن از غریزه است.

  به طور گسترده تر ، ما می توانیم عقل را به عنوان عملکرد ذهنی تصور کنیم که به ما اجازه می دهد در برابر فشارهای محیطی پاسخ دهیم ، با این که اجزای ریزتر و دقیق تر از نظر فرهنگ متفاوت هستند (یعنی مهارتهای تحلیلی ، اجتماعی و عاطفی). هوش هیجانی یک جانور کاملاً متفاوت است که برخی از همان مفاهیم را در خود جای داده است. تسلط بر چگونگی افزایش هوش شما مستلزم تغذیه عقل در تمام پیچیدگی های ظریف آن است. چه چیزی باعث افزایش هوش می شود و چه راهکارهای عملی باعث تقویت شما خواهد شد؟

  لطفا بخوانید: ضمیر ناخودآگاه 

  چگونگی افزایش هوش

  برای افزایش هوش ، باید رویکردی کلی را برای سوخت رسانی به مغز ، بدن و ذهن خود اتخاذ کنید.

  به طور منظم ورزش کنید

  ورزش منظم با تقویت کردن ذهن به حفظ عملکرد شناختی کمک می کند. طبق گفته هافینگتون پست ، محققان از تصویربرداری عصبی برای اثبات تأثیر تمرینات بدنی بر مغز استفاده کردند. ورزش توابع متابولیکی را که بر عملکرد مغز تأثیر می گذارند ضمن افزایش مصرف اکسیژن ، ترشح هورمون و فعالیت انتقال دهنده عصبی ، متعادل می کند. با وارد کردن فعالیت های کششی و هوازی در برنامه روزانه ، بدنتان را تقویت کنید تا هوش خود را تقویت کنید.

  رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید

  رژیم غذایی مغذی

  رژیم غذایی خود را بر روی سبزیجات ارگانیک و گوشتی قرار دهید که ذهن شما را با انرژی طبیعی تغذیه می کند.

  چربی های سالم را مصرف کنید

  چربی های سالم ، که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند ، از مغز و قلب برای تقویت عملکرد شناختی کلی سود می برند. اگر نگران مصرف چربی بیشتر در رژیم غذایی خود هستید ، به جای آن مکمل های امگا 3 را امتحان کنید.

  چای سبز بنوشید

  چای سبز دارای خواص آنتی اکسیدانی قدرتمندی است که در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند ، باعث افزایش سوخت و ساز بدن و تقویت حافظه کار می شود و آن را به ابزاری مؤثر برای افزایش ضریب هوشی عاطفی تبدیل می کند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02126767945-02122636858- 09212773724

  افکار خود را مدیریت کنید

  درک چگونگی افزایش هوش در نهایت تسلط به طرز فکر شما است. یادگیری کنترل کردن فکر شما عملی می شود ، اما این اولین قدم برای افزایش تیزبینی ذهنی شما است. ابزارهای بسیاری برای تسلط بر ذهن شما وجود دارد. از قدرت ترجیح دادن به عنوان ابزاری استفاده کنید تا قصد خود را هر روز تنظیم کنید تا از چالشهای پیش آمده پریشان نشوید. با تمرکز ذهن و بدن ، می توانید به روشنی فکر کنید و برنامه ریزی کنید. هرچه شفافیت پیدا کردید ، می توانید افکار خود را رعایت کنید و هرگونه افکار محدودکننده را که شما را عقب می اندازد ، مورد اشاره قرار دهید.

  هوشیاری خود را در زمان حال نگه دارید 

  وقتی در فکر خود گم شده اید یا حواس پرت شده اید ، تمرکز و کنترل کردن تفکر دشوار است. برای افزایش هوش باید در حال حاضر به فکر لحظه حاضر باشید. از مراقبه ذهن آگاهی در سراسر جهان برای آرامش و تمیز ذهن استفاده می شود. تحقیقات موسسه ملی بهداشت تأثیر مراقبه بر بیماریهای عصبی را تأکید می کند.

  inspiration anger 1 300x225 - تقویت هوش | تقویت هوش کودکان | بازی تقویت هوش | تقویت هوش تصویری
  تقویت هوش

   

  این مطالعه به بررسی تأثیر مراقبه بر حافظه و عملکرد کلی اجرایی در شرکت کنندگان مبتلا به بیماریهای عصبی می پردازد. به طور کلی ، مراقبه تأثیر مثبت بر حافظه ، توجه ، تسلط کلامی و انعطاف پذیری شناختی داشته است. این مزایا چنان آشکار بود که محققان مراقبه را جایگزین بالقوه مناسبی برای درمان دارویی برای برخی از سالمندان دانستند که به دنبال جلوگیری از افت شناختی بودند. شما می توانید فقط با چند دقیقه هر روز یک تمرین مراقبه روزانه را شروع کنید.

  ذهن خود را به چالش بکشید

  نگه داشتن ذهن تیز و فعال برای درک چگونگی افزایش هوش مهم است. ذهن خود را با پازل ها و بازی های تحریک آمیز که واقعاً باعث می شوند فکر کنید ، مثل پازل های متقاطع یا بازی های کلمه ای ، به چالش بکشید. در یک مطالعه ، محققان عملکرد شناختی بزرگسالان را در حالی که افراد بازی های ویدیویی انجام می دادند ، آزمایش کردند. بازی کردن با بازی های ذهنی باعث افزایش حافظه کاری و پردازش ذهنی سریع می شود که هر دو به هوش کلی کمک می کنند.

  8 تا 9 ساعت خواب با کیفیت بالا داشته باشید

  افرادی که به طور مرتب 6 ساعت یا کمتر در شب می خوابند ، نشان داده می شود کارها را کندتر ، ناکارآمدتر و با خطاهای بیشتری نسبت به همسالان خود که به خوبی استراحت می کنند ، انجام می دهند. و بدترین قسمت این است که آنها حتی نمی دانند که عملکرد آنها تحت تأثیر قرار می گیرد! بیشتر افرادی که از کمبود خواب رنج می برند فکر می کنند حالشان خوب است. آنها احساس نمی کنند کمبود خواب بر عملکرد آنها تأثیر می گذارد. اما آنها کاملاً در اشتباه هستند. یک شبانه 7 تا 9 ساعت بخوابید و به معنای واقعی کلمه می توانید خود را باهوش تر کنید.

  Sleep and Brain Banner 300x147 - تقویت هوش | تقویت هوش کودکان | بازی تقویت هوش | تقویت هوش تصویری
  تقویت هوش

  برای به دست آوردن بهترین خواب ممکن ،بهتر است موارد زیر را انجام دهید:

  • روی یک تشک بسیار راحت بخوابید
  • پرده های ضخیم برای پنجره های اتاق خواب خود خریداری کنید
  • تمام وسایل الکترونیکی را از اتاق خود خارج کنید
  • هر شب سر ساعت معین به رختخواب بروید و هر روز در یک ساعت مشخص از خواب بیدار شوید

  یک ساز بنوازید

  خلاقیت ، زبان ، ریاضی و مهارت های تحلیلی می تواند در صورت نواختن یک ساز بهبود یابد. اگر قبلاً ساز می زدید، سعی کنید هر روز آنرا تمرین کنید. اگر ساز نمی زنید به دنبال آموختن یک ساز بروید. در یک برنامه منظم قرار بگیرید. تمرین روزمره خود را روی برنامه انجام دهید. بیشتر سعی کنید آهنگهای جدید چالش برانگیز را یاد بگیرید ،تا آنکه آهنگهایی را اجرا کنید که قبلاً تسلط داشته اید. سعی کنید علاوه بر جلسات تمرین منظم ، همیشه در یادگیری موسیقی جدید تلاش کنید.

  unnamed 3 300x186 - تقویت هوش | تقویت هوش کودکان | بازی تقویت هوش | تقویت هوش تصویری
  تقویت هوش

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02126767945-02122636858- 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: