بیش فعالی جنسی | ازدواج با مرد بیش فعال | بهترین مرکز سکس تراپی در شمال و غرب تهران

 • بیش فعالی جنسی

  بیش فعالی جنسی چیست؟

  بیش فعالی جنسی، تکرار بیش از حد و بیمارگونه به برقراری رابطه جنسی است. این افراد ممکن است در روز بیش از 20 بار رابطه جنسی برقرار کنند اما باز هم کاملا راضی نباشند و با میل جنسی زیاد فرق می کند. این افراد تمایل زیادی به خود ارضایی دارند و گاهی برای فرار از استرس و یا افسردگی دست به این کار می زنند.

  بیش فعالی جنسی همچنین ممکن است به عنوان عوارض جانبی برخی از داروها مانند داروهای مورد استفاده برای درمان بیماری پارکینسون ایجاد شود. بیش فعالی جنسی توسط روان پزشکان و درمانگران به عنوان نوعی اختلال وسواسی-اجباری یا اختلال OCD، اعتیاد یا اختلال تکانشی، تشخیص داده می شود.

  23 1 715x400 300x168 - بیش فعالی جنسی | ازدواج با مرد بیش فعال | بهترین مرکز سکس تراپی در شمال و غرب تهران
  بیش فعالی جنسی

  برای استفاده از خدمات روانشناسی درزمینه مشکلات جنسی و سکس تراپی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 –  09212773724

  علت بیش فعالی جنسی

  برخی تحقیقات نشان می دهد که برخی از موارد بیش فعالی جنسی ممکن است با تغییرات بیوشیمیایی یا فیزیولوژیکی مرتبط با زوال عقل مرتبط باشند. روان پزشکان لوب فرونتال مغز را به عنوان منطقه ای برای تنظیم میل جنسی تشخیص می دهند. افراد مبتلا به آسیب دیدگی در این بخش مغز، در معرض خطر ابتلا به رفتارهای تهاجمی و سایر مشکلات رفتاری، از جمله تغییرات شخصیتی و رفتار جنسی غیراخلاقی هستند.  اعتیاد به مواد مخدر نیز یکی از عوامل موثر در بیش فعالی جنسی شناخته شده است. سایر عوامل مرتبط با آن عبارتند از: اختلالات روانشناختی، اختلالات خلقی و تروماتیک جنسی.

  برخی از افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی (گاهی اوقات به عنوان BPD نامیده می شوند) می توانند بطور قابل توجهی تحریک پذیر، اغوا کننده و بیش فعال جنسی باشند. اختلالات جنسی، وسواس های جنسی و بیش فعالی جنسی از علائم بسیار رایج برای مردان و زنان مبتلا به BPD است.

  افراد مبتلا به اختلال دو قطبی ممکن است اغلب در رابطه جنسی با توجه به خلق و خوی خود تغییرات بزرگی نشان دهند. همانطور که در DSM تعریف شده است، بیش فعالی جنسی می تواند نشانه ای از هیپومانیا یا مانیا در اختلالات دو قطبی یا اختلال اسکیزوفرنی باشند. بیماریهای ویروسی که سبب آسیب به لوب فرونتال مغزی می شوند نیز دچار این اختلال می شوند؛ افراد مبتلا به بیماری ویروس طیفی از رفتارهای نامناسب اجتماعی را نشان می دهند.

   

  ADHD and Your Sex Life 300x169 - بیش فعالی جنسی | ازدواج با مرد بیش فعال | بهترین مرکز سکس تراپی در شمال و غرب تهران
  بیش فعالی جنسی

  چندین بیماری عصبی مانند آلزایمر، اوتیسم، انواع مختلف آسیب مغزی، سندرم کلاین لینو و بسیاری از بیماری های نوروادنرژیک دیگر می تواند باعث بیش فعالی جنسی شود.

  علایم بیش غعالی جنسی

   

  اگر یک دوره حداقل شش ماه، یک فرد با فانتزی های جنسی، خواسته های جنسی نامعقول و رفتار جنسی شدید، در ارتباط با چهار یا بیشتر از پنج معیار زیر را تجربه کند، میتوان گفت وی به بیش فعالی جنسی مبتلا است:

  1. زمان بیش از حد برای فانتزی های جنسی و آرزوها و برنامه ریزی و مشارکت در رفتارهای جنسی صرف  کند.
  2. تکرار درگیر شدن در این فانتزی های جنسی، اصرار به این رفتار در پاسخ به حالتهای خلقی آشفته (مانند اضطراب، افسردگی، خستگی، تحریک پذیری).
  3. تکرار درگیر شدن در فانتزی های جنسی، اصرار و رفتار در پاسخ به رویدادهای زندگی استرس زا.
  4. تلاش های تکراری اما ناموفق برای کنترل و یا کاهش قابل توجه این فانتزی های جنسی.
  5. تکرار رفتارهای جنسی در حالی که بی توجه به خطر آسیب های فیزیکی و عاطفی به خود و دیگران باشد.
  6.  تمایل بیش از حد به خود ارضایی

  افراد با مشکل بیش فعالی جنسی مقدار زیادی از وقت خود را صرف امور جنسی می کنند، در بعضی موارد به 12 ساعت در شبانه روز میرسد. آنها دایما در حال مشاهده  فیلم های پورن یا تعامل با جنس مخالف از طریق چت روم، رسانه های اجتماعی، برنامه های دوست یابی و وبکم هستند و بسیاری از آنها کار خود را از دست می دهند.

  این مردان تقریبا به طور فزاینده ای با اضطراب و افسردگی مواجه هستند و از ترد شدن اجتماعی رنج می برند. مشکل آنها با پورنوگرافی این است که به آن اعتیاد پیدا میکنند، اما آن را برای کاهش استرس، خستگی، خلق و خوی کم و یا به عنوان سرگرمی انجام می دهند.

  فعالی جنسی 300x180 - بیش فعالی جنسی | ازدواج با مرد بیش فعال | بهترین مرکز سکس تراپی در شمال و غرب تهران
  بیش فعالی جنسی

   

  بیش فعالی، ممکن است شامل انواع گوناگون از تجربه های جنسی مسرت بخش باشد. نمونه هایی از جمله خودارضایی، شرکای جنسی متعدد، حتی  استفاده از پورنوگرافی میباشد. زمانی که این رفتارهای جنسی تبدیل به یک  عادت در زندگی شما می شود، کنترل کردن آن سخت می شود و زندگی شما را متلاشی می کند.

  رفتار جنسی غیرقابل تحمل نیز می تواند به عزت نفس، روابط، شغل، سلامتی و دیگر افراد صدمه بزند، اما با درمان کردن و کمک به خود، می توانید رفتارهای جنسی خود را کنترل کنید.

   

  برای استفاده از خدمات روانشناسی درزمینه مشکلات جنسی و سکس تراپی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 –  09212773724

   

  گاهی افراد بیش فعالی جنسی را، تنها به  عنوان راهی برای فرار از مشکلات دیگر مثل تنهایی، افسردگی، اضطراب یا استرس استفاده می کنند.
  کسانی  که دچار بیش فعالی جنسی هستند، عواقب جدی نظیر احتمال مبتلا شدن خود یا دیگران به عفونت های جنسی را دارند. همچنین از دست دادن روابط مهم، مشکل در محل کار، فشار مالی یا مشکلات حقوقی، همه مواردی هستند که باعث تشدید این رفتارها میشود. در این مواقع افراد برای حفظ روابط سالم و پایدار خوددچار مشکل می شوند.
  وقت مناسب برای دیدن دکتر
  اگر احساس می کنید  که کنترل رفتار جنسی خود را از دست داده اید، از یک روان پزشک و روانشناس کمک بگیرید، خصوصا  اگر رفتار شما موجب بروز  مشکلاتی برای شما یا سایر افراد نزدیک شما شده است. بیش فعالی جنسی شما ممکن است با گذشت زمان نیز بیشتر شود. درست در اولین اقدام خود تصمصم بگیرید از فردی که در این زمینه تخصصص دارد کمک بگیرید.

  هنگام مبتلا شدن به رفتارهای جنسی غیر طبیعی، پرسش های زیر را از خود بپرسید:

  • آیا من میتوانم تحریک جنسیتم را مدیریت کنم؟
  • من از رفتارهای جنسیم ناراحت هستم؟
  • آیا رفتار جنسی من به روابط ام صدمه میزند و ایا من تحت تاثیر قرار میگیرم ؟
  • آیا  این رفتار منجر به پیامدهای منفی مثل دستگیری من میشود؟
  • آیا من سعی می کنم رفتار جنسی ام را مخفی نگه دارم ؟

  کمک کردن به اصلاح رفتارهای جنسی افراد، جز مشکل ترین کارها میباشد، زیرا امکان بازگشت به این رفتارها بسیار است. اما باید ترس و خجالت خود را برای بهبود و درمان خود کاملا کنار بگذارید، زیرا این موضوع به شما کمک میکند که روند درمان شما بهتر و با سرعت بیشتری اتفاق بیفتد.
  به یاد داشته باشید که شما تنها نیستید و تعداد زیادی  از مردم با بیش فعالی جنسی  جدال میکنند. روان پزشکان و روان شناسان در زمینه درمان بیش فعالی جنسی آموزش لازم را می بینند اما همه آنها تجربه کافی در این زمینه را ندارند، پس  اطمینان حاصل کنید  که یک درمانگر، تسلط کامل به این موضوع داشته باشد و فراموش نکنید  آنچه را که به روانشناس خود میگویید کاملا محرمانه محسوب میشوید و جای هیچگونه نگرانی نیست.

  جنسی لذت بخش با همسر 3 1 300x206 - بیش فعالی جنسی | ازدواج با مرد بیش فعال | بهترین مرکز سکس تراپی در شمال و غرب تهران
  بیش فعالی جنسی

  داروهایی که میل جنسی را کم می کند:

  1-داروهای آرامبخش از گروه بنزودیازپین ها
  2-داروهای بتابلوکر
  3-داروهای ضدصرع
  4-آنتی هیستامین ها
  5-قرص های ضدبارداری
  6-داروهای ضدافسردگی

  برای استفاده از خدمات روانشناسی درزمینه مشکلات و اختلالات جنسی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 –  09212773724

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: