برنامه ریزی روزانه |برنامه ریزی روزانه کودکان|برنامه ریزی روزانه زندگی|

همه ما اهمیت شروع روز خود را با خوردن یک صبحانه سالم می دانیم.یک وعده صبحانه مناسب سوخت مورد نیاز خود را برای عملکرد خوب بعد از روزه گرفتن شب فراهم می کند.

 • برنامه ریزی روزانه

  برنامه ریزی روزانه

  همه ما اهمیت شروع روز خود را با خوردن یک صبحانه سالم می دانیم.یک وعده صبحانه مناسب سوخت ساز مورد نیاز بدن را برای عملکرد خوب بعد از روزه گرفتن شب فراهم می کند.

  شروع کار روزانه شما درست با شروع جلسه برنامه ریزی روزانه بسیار مهم است. این سوخت شما را برای استفاده بیشتر از روز کاری برای شما فراهم می کند برنامه ریزی روزانه طول نمی کشد یک جلسه برنامه ریزی روزانه فقط در 20 تا 30 دقیقه به شما امکان می دهد تا روی اهداف خود متمرکز شوید و خود را برای روز پیش رو آماده کنید. صرف این زمان برای سازماندهی خود در ابتدای روز باعث صرفه جویی در وقت شما در طول روز می شود.

  0 lnETu0nQi4YMXO8a 300x225 - برنامه ریزی روزانه |برنامه ریزی روزانه کودکان|برنامه ریزی روزانه زندگی|
  برنامه ریزی روزانه

  هدف از برنامه ریزی روزانه

   برنامه ریزی روزانه به شما این شانس را می دهد که:

  • پیشرفت خود را در مورد اهداف خاصی که تعیین کرده اید مرور کنید
  • دستور کار روزانه خود را تنظیم کنید
  • کارهای روز خود را در اولویت قرار دهید
  • سازماندهی روز خود و دانستن این که شما در رسیدن به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید متمرکز شوید

  برخی از الهامات را اضافه کنید

  برای تاثیر گذاری بیشتر به جلسه برنامه ریزی روزانه ، در هر جلسه یک لحظه الهام بخش نیز داشته باشید. به عنوان مثال ، من دوست دارم هر روز یک جمله الهام بخش از یک شخص موفق را بخوانم و راجع به آن فکر کنم. این انگیزه مثبت برای روز پیش رو به من می دهد. چه چیزی به شما الهام می دهد؟ برخی از افراد دوست دارند به یک کارتون یا اثر هنری نگاه کنند ، یک قطعه مذهبی کوتاه بخوانند یا به یک موسیقی گوش دهند.

  نکات برنامه ریزی روزانه

  جلسه برنامه ریزی روزانه شما باید بدون وقفه باشد. در این مدت تماس تلفنی برقرار نکنید و یا برنامه ریزی خود را در مکانی انجام دهید که خلوت و آرام باشد. وقتی برنامه روزانه خود را تنظیم می کنید ، مهم ترین وظایف خود را به کارآمدترین زمان خود اختصاص دهید. به عنوان مثال ، اگر شما یک فرد تیپ صبح هستید ، کارهای مهمی را که باید انجام دهید در صبح انجام دهید نه در اواخر بعد از ظهر وقتی که انرژی ذهنی شما کم است.

  یک راه سریع برای اولویت بندی برجسته کردن سه یا چهار کار مهم روز است. لازم نیست برای اولویت بندی وسواس بیش از حد به خرج دهید. در برابر وسواس تکمیل همه وظایف خود در مورد عملکرد برنامه روزانه مقاومت کنید. اگر تمام وظایفی را که برای آن روز ذکر کرده اید انجام ندهید ، به این معنی نیست که “شما شکست خورده اید”. این بدان معنی است که شما فقط همه چیز را در لیست خود انجام ندادید.

  1 5YzOXu3Usr kVg C0CtFeA 300x210 - برنامه ریزی روزانه |برنامه ریزی روزانه کودکان|برنامه ریزی روزانه زندگی|
  برنامه ریزی روزانه

  تکلیف برای تمرین

  هر روز این هفته را با یک جلسه برنامه ریزی روزانه شروع کنید. با پیدا کردن چیزی که الهام بخش شما باشد ، چه یک تقویم طنز باشد و چه مجموعه ای از نقل قول ها ، آماده سازی های خود را انجام دهید.  در هر جلسه برنامه ریزی روزانه ، اهداف خود را مرور کنید ، به این فکر کنید که چگونه می خواهید در آن روز به سمت اهداف خود بروید ، دستور کار روزانه خود را تعیین کرده و فعالیت های روزانه خود را در اولویت قرار دهید. جلسه برنامه ریزی روزانه خود را با هر آنچه که برای الهام بخشیدن انتخاب کرده اید ببندید. تمرکز و انرژی تجدید شده از جلسه برنامه ریزی روزانه شما هر روز شما را به یک موفقیت می رساند.

  اهمیت برنامه ریزی روزانه و هفتگی

  فهرست مطالب
  1. برنامه خود را هر روز بنویسید

  2. هر روز در زمان معینی برنامه ریزی کنید

  3. تهیه سریع یک لیست اولیه برای انجام کارها

  4- لیست خود را بین کار و زندگی تقسیم کنید

  5- دو کار را که امروز باید انجام شود شناسایی کنید

  6.برخی از کارهای سریع را هم لحاظ کنید

  7. بیشتر به لیست خود مراجعه کنید

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه اختلالات روانی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  content content hero image organize 01 300x212 - برنامه ریزی روزانه |برنامه ریزی روزانه کودکان|برنامه ریزی روزانه زندگی|
  برنامه ریزی روزانه
  1. برنامه خود را هر روز بنویسید

  مهمترین نکته من برای برنامه ریزی روز شما این است که در واقع برنامه خود را بنویسید. نوشتن برنامه روز شما یک روش مدیریت زمان خوب است.

  2. هر روز در زمان معینی برنامه ریزی کنید

  وقتی برنامه خود را در همان ساعت روز انجام می دهید ، عادت ایجاد می کنید. و عادت های خوب قدرت نگه داشتن شما را دارند. می توانید روز خود را شب قبل یا صبح برنامه ریزی کنید. من ترجیح می دهم برنامه ریزی خودم را صبح انجام دهم بعد از اینکه حداقل یک فنجان قهوه مصرف کردم و مغز من تا حدودی عملکردی است. یکی از دلایلی که من برنامه ریزی صبح را ترجیح می دهم این است که اغلب به کارهایی که باید در طول روز انجام دهم فکر می کنم. ا

  3. تهیه یک لیست کلی اولیه برای انجام کارها

  هر کاری را که باید انجام دهید ،یا می خواهید انجام دهید را بنویسید. آیا مهلت های بعدی دارید؟ در مورد کسانی که باید به آنها تماس بگیرید یا فکر کنید. امروز را برای انجام چه کارهایی نیاز دارید؟ آیا از برنامه دیروز چیزی جا مانده؟ ممکن است هر چیزی که در هنگام طوفان مغزی به ذهن شما آمده ، را در برنامه نهایی روز خود قرار ندهید. اما با این روش ، شما این احتمال را به حداقل می رسانید که چیزی را فراموش کنید. حتماً تقویم خود را برای قرار ملاقات ها مرور کنید – نه تنها برای امروز بلکه برای چند روز آینده.

  photo 1506485338023 6ce5f36692df 1000x486 300x146 - برنامه ریزی روزانه |برنامه ریزی روزانه کودکان|برنامه ریزی روزانه زندگی|
  برنامه ریزی روزانه
  4- لیست خود را بین کار و زندگی تقسیم کنید

  لیست برنامه خود را در دو بخش کاری و زندگی شخصی طراحی کنید و بنویسید.

  5- دو کار را که امروز باید انجام شود ، مشخص کنید

  یک مورد را از لیست کار خود و یک مورد از لیست زندگی خود انتخاب کنید که ضروری است. لازم نیست اینها دشوارترین کارها یا کارهایی باشند که خیلی طول می کشد. آنها دو مورد هستند که برای کمک به شما در دستیابی به اهداف بلند مدت خود مهمترین هستند.

  6.برخی از کارهای سریع را هم لحاظ کنید

  همه چیز در برنامه روزانه شما نباید یک پروژه بزرگ باشد. فقط به این دلیل که کاری فقط 10 یا 15 دقیقه طول می کشد ، به این معنی نیست که نباید در لیست شما قرار بگیرد. اگر فقط وظایف بزرگ را در برنامه خود قرار دهید، انجام همه کارها در یک روز واقعاً کار سختی خواهد بود.

  7.بیشتر به لیست خود مراجعه کنید

  یکی دیگر از روشهای کارآمد مدیریت زمان این است که بیشتر به لیست خود مراجعه کنید. این امر به سازماندهی بهتر کمک می کند. لیست خود را در مکانی نگه دارید که می توانید به راحتی در طول روز به آن مراجعه کنید. این ممکن است در لیست برنامه های انجام کار در تلفن هوشمند شما ، در نوت بوکی باشد که روی میز کار خود نگه می دارید ، در یک برنامه ریز و یا در جای دیگری قرار دهید که مورد توجه شما باشد.

  female schedule calendar icons 300x200 - برنامه ریزی روزانه |برنامه ریزی روزانه کودکان|برنامه ریزی روزانه زندگی|

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه اختلالات روانی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

  https://www.thebalancesmb.com/increase-success-with-daily-planning-2947284

  https://solopreneurdiaries.com/how-to-plan-your-day/

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: