چطور بدریخت انگاری بدن روی رابطه جنسی تاثیر می گذارد؟

شیوع اختلال عملکرد جنسی در کشورهای مختلف و در مردان و زنان متفاوت است. این مشکل می تواند باعث کاهش عزت نفس، احساس گناه، ناسازگاری جنسی با همسر، عدم رضایت در امور زناشویی، درگیری ها و طلاق و همچنین پریشانی عاطفی شود.

 • چطور نارضایتی از بدن روی رابطه جنسی تاثیر می گذارد؟

  نارضایتی از بدن در بین مردان و زنان

  تحقیقات قبلی نشان می داد که نگرش منفی در مورد بدن و ظاهر در بین مردان رایج است و نشان داد که نگرش منفی بدن با تجارب منفی جنسی مرتبط است. مطالعه حاضر ارتباط بین نگرش بدن و نارضایتی جنسی و نقش واسطه ای خودآگاهی بدن در هنگام صمیمیت جسمی را بررسی می کند. تجزیه و تحلیل نشان داد که نگرش منفی نسبت به عضله، چربی بدن و اندام تناسلی تأثیرات غیرمستقیم بر عدم رضایت جنسی از طریق خودآگاهی بدن در هنگام صمیمیت جسمی دارد. نگرش منفی نسبت به دستگاه تناسلی علاوه بر این تأثیر مستقیم بر عدم رضایت جنسی داشت. این یافته ها نشان می دهد که مداخلات تصویری بدن متمرکز بر نگرش بدن مردان ممکن است در بهبود تصویر بدن مردان مفید باشد که در نهایت ممکن است رضایت جنسی را افزایش دهد.

  سازمان بهداشت جهانی اختلال عملکرد جنسی را ناتوانی فرد در شرکت در روابط جنسی، آنگونه که وی می خواهد، می داند. اختلال عملکرد جنسی در زندگی زنان به عنوان اختلالات میل جنسی، تحریک، ارگاسم و درد در هنگام مقاربت به نظر می رسد. در حقیقت، اختلال عملکرد جنسی تحت تأثیر انواع اختلالات بیولوژیکی و روانی-اجتماعی است که در مراحل مختلف چرخه جنسی رخ می دهد و در نتیجه ناتوانی در مقاربت یا احساس ناخوشایند در حین رابطه ایجاد می شود.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

  ارضا نشدن مردان در رابطه جنسی - چطور بدریخت انگاری بدن روی رابطه جنسی تاثیر می گذارد؟
  نارضایتی از بدن

  نارضایتی از بدن و اختلال عملکرد جنسی

  شواهدی وجود دارد که شیوع اختلال عملکرد جنسی در کشورهای مختلف و در مردان و زنان متفاوت است. این مشکل می تواند باعث کاهش عزت نفس، احساس گناه، ناسازگاری جنسی با همسر، عدم رضایت در امور زناشویی، درگیری ها و طلاق و همچنین پریشانی عاطفی شود. بنابراین، بررسی این اختلال یک اولویت اصلی تحقیق در قرن حاضر است.

  موارد نارضایتی از بدن

  امروزه، روند چاقی در میان زنان در سراسر جهان با تأثیرات منفی بیشماری بر کیفیت زندگی آنها همراه است و از چندین طریق امکان ایجاد اختلال عملکرد جنسی را دارد. مطالعات زیادی در سراسر جهان در مورد ارتباط بین شاخص توده بدن و اختلال عملکرد جنسی انجام شده است.

  جنبه های مختلفی از تصویر بدن، از جمله نگرانی در مورد وزن، وضعیت جسمی ، جذابیت جنسی و افکار در مورد بدن در هنگام فعالیت جنسی ، رضایت جنسی را در زنان پیش بینی می کند. یافته ها حاکی از آن است که زنانی که رضایت جنسی پایینی دارند ممکن است از درمان هایی بهره مند شوند که این جنبه های خاص تصویر بدن را هدف قرار دهند.
  شیوع رضایت جنسی در بین زنان در ایالات متحده نسبت به سایر کشورها (42٪) نسبتاً زیاد است (85٪). علی رغم شیوع بالای رضایت جنسی در ایالات متحده، بخش قابل توجهی از زنان آمریکایی (43٪) مشکلات جنسی از جمله میل جنسی کم، مشکلات روانکاری یا ارگاسم و رابطه جنسی دردناک یا غیر قابل تحمل را تجربه می کنند [3]. روی هم رفته، این یافته ها نشان می دهد که نارضایتی جنسی و مشکلات جنسی همیشه با هم همخوانی ندارند. دو مطالعه اخیر تمایز بین رضایت جنسی و مشکلات جنسی را برجسته کرده است. نیمی از 81٪ زنان متقاضی خدمات پزشکی عمومی که رضایت جنسی را گزارش کرده اند نیز حداقل یک مشکل جنسی گزارش کرده اند. در همین مطالعه ، جای تعجب نیست که همه زنانی که نارضایتی جنسی را گزارش کرده اند ، مشکلات جنسی را گزارش کرده اند. به نظر می رسد ناراحتی یا نگرانی در مورد مشکلات جنسی ، به جای تجربه یک مشکل جنسی ، یک عامل اساسی در عدم رضایت جنسی است.

  با توجه به داده هایی که قبلاً ذکر شد ، عملکرد جنسی نقش مهمی دارد اما به وضوح تنها عاملی نیست که موجب رضایت جنسی در زنان می شود. تا به امروز، مطالعات متعددی در پزشکی تأثیر متغیرهای درون فردی یا فردی را بر رضایت جنسی در زنان مبتلا به بیماری های مختلف مانند سرطان پستان، سرطان دهانه رحم ، عفونت HIV بررسی کرده اند. ، بی اختیاری ناشی از فیستول وزیکوواژینال  یا سایر مسائل اورولوژی. در میان جمعیت های غیر بالینی، ارتباط قابل توجهی بین رضایت جنسی زنان و عوامل متعدد کیفیت زندگی، از جمله سن، سلامت جسمی  و رفاه و شادی عمومی مشاهده شده است. چندین متغیر رابطه نیز به رضایت جنسی مرتبط شده اند، از جمله رضایت زناشویی، تعهد ، ثبات رابطه و ارتباطات . حجم اندکی از ادبیات در میان جمعیت های غیر بالینی نشان می دهد که یکی از عواملی که جای تامل دارد نیز تصویر بدن است.

  تصویر ضعیف بدن در زنان با موارد متعدد غیر پزشکی مرتبط مانند آسیب بدنی یا آسیب ناشی از تصادفات یا سوختگی، سواستفاده جسمی و یا جنسی و ظاهر فیزیکی پس از سانحه همراه بوده است.

  سرد شده - چطور بدریخت انگاری بدن روی رابطه جنسی تاثیر می گذارد؟
  نارضایتی از بدن

  حتما بخوانید: انواع خیانت

  راه های درمان نارضایتی از بدن


  تمرکز بر فعالیت بدنی و تغذیه سالم به دلیل مزایایی که از لحاظ ارتباط اجتماعی و به طور کلی سلامت روانشناختی فراهم می کنند ، به جای اینکه راهی برای عضله سازی یا کاهش وزن باشد ، همچنین می تواند رویکرد خوبی برای ایجاد تصویر بدن ما باشد. بررسی های انجام شده از رابطه بین فعالیت بدنی و تصویر بدنی مثبت پشتیبانی می کند

  اگر نگرانی های مربوط به تصویر بدن باعث پریشانی قابل توجهی شده است، ممکن است مناسب باشد که به دنبال درمان های بیشتر در قالب روش های روانشناختی باشید. بررسی های انجام شده از مداخلات شناختی و رفتاری مانند درمان پذیرش و تعهد (ACT) و درمان رفتاری دیالکتیک (DBT) در بهبود تصویر بدن پشتیبانی می کند


  برای به حداکثر رساندن
  نتایج، جامعه باید فعالیت های بهداشت عمومی بر روی پیام های تغذیه سالم و ورزش برای همه بزرگسالان، بدون در نظر گرفتن وزن، متمرکز کند و از قرار دادن وزن در کانون اصلی پیام های خود جلوگیری کند. در تبلیغات، شرکت ها باید از نظر سن، جنس ، قومیت و اندازه دربرگیرند تا از این طریق ایده آل بدن متنوع تر را تشویق کنند و از پیام های تبلیغاتی استفاده کنند که سلامت عمومی را در اولویت قرار می دهند نه فقط ظاهر فیزیکی.

   

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

   

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: