honesty at work - 7 ویژگی آشکار افراد صادق

7 ویژگی آشکار افراد صادق

 • افراد صادق

  7 ویژگی آشکار افراد صادق

  ویژگی های بسیاری وجود دارد که در جامعه و به طور کلی در افراد بسیار ارزشمند است. از خود گذشتگی ، استقامت ، احترام ، تعهد ، وفاداری ،اجتماعی بودن . هر یک از این خصوصیات برای پیشرفت جامعه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. اما می توان ادعا کرد که مهمترین و بهترین وپژگی صداقت است.

  ممکن است فکر کنید که افراد صادق را در هر پیچ خیابان می توان یافت و خیلی از افراد صادق هستند، اما مطالعات نشان داده است که 40٪ از بزرگسالان حداقل یک بار در روز دروغ می گویند .و اگرچه اکثر اینها دروغ های کوچک و جزئی را نشان می دهند ، اما بازهم رفتارهای غیر صادقانه محسوب می شود. این باعث می شود افراد صادق بسیار نادر و با ارزش باشند. بنابراین ، در این مقاله ،ما در مورد 7 ویژگی آشکار که افراد صادق دارند صحبت می کنیم.

  1) اعتقادات قوی:

  چقدر با قاطعیت از اعتقادات خود دفاع می کنید ، حتی اگر آنها بخشی از اقلیت باشند؟ ایستادن در کنار اعتقادات خود و عدم ترس از به اشتراک گذاشتن آنها با دیگران از ویژگی هایی است که شما به عنوان یک فرد صادق دارید. شما نمی ترسید که خلاف روند پیش بروید ، و نظر خود را تغییر نمی دهید فقط به این دلیل که افراد دیگر متفاوت فکر می کنند .

  یک نمونه معمول را می توان در مصاحبه ها مشاهده کرد ، جایی که شما می توانید دو نوع افراد را ببینید. نوع اول متشکل از افرادی است که می گویند این شغل برای آنها ایده آل است زیرا با مهارت و تجربه آنها متناسب است ، حتی اگر اینگونه نباشد. نوع دوم افراد صادقی هستند که به نقص خود اعتراف می کنند و چگونگی مطابقت کار با اعتقادات آنها را برطرف نمی کنند. اگر احساس می کنید نوع دوم هستید ، احتمالاً یک فرد صادق هستید.

  2) پوست کلفتی:

  چقدر انتقاد دیگران را تحمل می کنید؟ آیا شما فردی هستید که بعد از یک بار انتقاد از شما احساس ناراحتی می کنید؟ برای این نکته ، تعریف “پوست کلفتی” مهم است. پوست کلفت به شخصی گفته می شود که نسبت به انتقاد ، سرزنش و غیره حساس نباشد  شما به عنوان یک فرد صادق ، غالباً همه چیز را همانطور که هست به مردم می گویید. و مطمئناً ، افرادی که آنچه را می شنوند دوست ندارند ، حالت دفاعی پیدا می کنند و با توهین یا عدم توجه به شما پشت می کنند . به همین دلیل افراد صادق تمایل دارند که پوست کلفت باشند ، تا از تأثیرات دفاعی دیگران تأثیر نپذیرند.

  getty 500616409 117121 - 7 ویژگی آشکار افراد صادق
  افراد صادق

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 –  02122622006

  3) لحن آرام و سازگار:

  آیا تا به حال مشاهده کرده اید که شخصی در طول مکالمه مرتباً صدای خود را افزایش دهد؟ به عنوان یک فرد صادق ، هنگام گفتگو با دیگران ، صدای آرام و سازگار خود را حفظ خواهید کرد . این به این دلیل است که شما از آنچه مردم ممکن است از شما بپرسند ، حتی وقتی که می خواهند شما را متهم کنند ، نمی ترسید. شما با آرامش صدا را حفظ می کنید و تلاش میکنید که صدای تان را ثابت نگه دارید زیرا چیزی برای پنهان کردن ندارید.

  4) بی اهمیتی به محبوبیت :

  چقدر به نظر دیگران درباره خود اهمیت می دهید؟ اگر پاسخ شما زیاد نباشد ، این ممکن است یکی از ویژگی های شخصیتی شما به عنوان یک فرد صادق باشد. شما علاقه ندارید که بعنوان باهوش ترین ، جذاب ترین یا جالب ترین مورد تحسین قرار بگیرید ، زیرا می دانید که این احتمالاً درست نیست و شما نمی خواهید وقت و انرژی خود را صرف متقاعد کردن مردم در مواردی از این دست کنید.

  به همین ترتیب ، هر وقت کارهای خوبی انجام می دهید ، آنها را انجام می دهید زیرا می خواهید کمک کنید و حس خوبی بگیرید. از این گذشته ، انجام کارهای خوب فقط برای محبوبیت بیشتر می تواند جعلی تلقی شود و کاملاً خلاف عقاید شما است.

  5) برخورد صریح :

  آیا شما شخصی هستید که از گفتن حقیقت به مردم نمی ترسد ، حتی اگر به آنها آسیب برساند؟ به عنوان یک فرد صادق ، یکی از ویژگی های اصلی شما این است که ترجیح می دهید یک حقیقت مضر را به کسی بگویید تا یک دروغ خوشایند. به همین دلیل ، و با توجه به اینکه ، بعضی از افراد ، واقعیت برخی مسائل را دوست ندارند ، شما ممکن است به عنوان یک فرد بی ادب بنظر برسید که به احساسات دیگران اهمیت نمی دهد .

  اما در پایان ، حتی وقتی مردم فکر می کنند که شما بی ادب هستید ، به یاد داشته باشید که قصد بدی ندارید ، فقط با آنها صادقانه رفتار می کنید و

  handsome smiling man taking selfie 176420 18045 - 7 ویژگی آشکار افراد صادق
  افراد صادق

  6) روابط نزدیک و معنادار :

  ایجاد روابط معنی دار و محکم را چقدر آسان می دانید؟ به عنوان یک فرد صادق ، خود را در محاصره دوستان صمیمی خواهید دید. به هر حال ، یک رابطه قوی و پایدار اعتماد و صداقت خود را پایه ریزی می کند. بگذارید این را بگویم ، آیا ترجیح می دهید دوست صمیمی کسی باشید که پشت سر شما شایعه پراکنی می کند ، یا کسی که مشکلی دارد با شما روبرو می شود؟ شما به احتمال زیاد کسی را که در مورد مشکلاتو زندگی اش صادق است ترجیح می دهید و اکثر مردم همان ارجحیت را نسبت به افراد صادق دارند. به همین دلیل است که شما قادر به ایجاد روابط نزدیک و معنی دار هستید.

  7) حرکات طبیعی :

  بعضی اوقات بارزترین نشانه هایی که مردم می توانند نشان دهند ، کلامی نیستند. آیا تا به حال با شخصی صحبت کرده اید که حرکت بدن او مطابقت با گفته های او نداشته باشد؟ مشابه نحوه صحبت با لحن صوتی آرام و سازگار ، بدن را نیز به روشی آرام و طبیعی حرکت می دهید. حرکات طبیعی نشانه های آشکاری است که نشان میدهد شما از در معرض قرار گرفتن ترس ندارید یا چیزی برای پنهان کردن ندارید. از طرف دیگر ، کسی که دروغ می گوید ، معمولاً حرکات غیر طبیعی و سخت تری خواهد داشت . بنابراین ، احساس آرامش کامل هنگام صحبت کردن ، و داشتن زبان بدن این را نشان می دهد ، این مورد  یکی از ویژگی های یک فرد صادق است.

  twopeopletablethappydiscussion - 7 ویژگی آشکار افراد صادق
  افراد صادق

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 –  02122622006

  بیشتر بخوانید :

   

  فواید ماساژ کودک

  سندرم مرگ ناگهانی نوزاد 

  درمان پانیک با روانکاوی

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  ۱ دیدگاه دربارهٔ «7 ویژگی آشکار افراد صادق»

  1. بازتاب: هیجانات منفی

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن