اعتیاد - آزمایش اعتیاد | علل منفی شدن آزمایش اعتیاد | تست اعتیاد به شیشه

آزمایش اعتیاد | علل منفی شدن آزمایش اعتیاد | تست اعتیاد به شیشه

 • آزمایش اعتیاد

  آزمایش اعتیاد

  انواع آزمایش های اعتیاد کدامند؟ چگونه می توان آزمایش اعتیاد خود را منفی کرد؟ آزمایش اعتیاد از جمله تست هایی است که در اغلب موارد مانند ازدواج، مهاجرت و استخدام از افراد به عمل می آید. بسیاری از خانواده ها، مشکوک و نگران اعتیاد نوجوانان و اطرافیان خود هستند و به دنبال راهی برای اطمینان از عدم اعتیاد فرزندانشان هستند. در این بین افرادی نیز هستند که اعتیاد دارند، اما درصدد منفی کردن آزمایش اعتیاد خود هستند. روشهای مختلفی نیز وجود دارد که آزمایش اعتیاد را منفی می کند. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با انواع تست های اعتیاد و روشهای منفی کردن آن آشنا شوید.

  download - آزمایش اعتیاد | علل منفی شدن آزمایش اعتیاد | تست اعتیاد به شیشه
  آزمایش اعتیاد

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه ی 
  اعتیاد و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

  آزمایش اعتیاد به چه منظور انجام می شود؟

   

  انواع تست های اعتیاد اغلب برای مهاجرت، استخدام، ازدواج و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. اما باید توجه داشته باشید که هرکز این تست ها را برای مچ گیری افراد بکار نبرید. از آنجا که علت اعتیاد یک ریشه روانی دارد، اغلب افراد برای فرار از مشکلات خود در زندگی رو به مواد مخدر می آورند. از این رو باید ضمن احساس همدردی و پرهیز از سرزنش آنها، علت آن را پیدا کنید و با مراجعه به روانشناس، شرایط ترک را برای آنها فراهم کنید.

  انواع آزمایش اعتیاد

  آزمایش اعتیاد با توجه به نوع ماده مصرفی مخدر، محرک و توهم زا می تواند متفاوت باشد. برای تشخیص مصرف مواد مخدر آزمایشهای مختلفی انجام می شود، این روشها تنها برای تشخیص مصرف مواد بکار می رود نه تشخیص اعتیاد افراد.

  انواع آزمایش هایی که برای تشخیص مصرف مواد بکار می روند عبارتند از: ز

  1- آزمایش خون

  تست خون برای تشخیص اعتیاد فقط تا چند ساعت پس از مصرف ماده مخدر امکان پذیر است و پس از آن قابل ردیابی نمی باشد. همچنین متابولیت های حاصل از  تمام انواع مواد مخدر از طریق آزمایش خون قابل ردیابی است اما با این شرط که فاصله زمانی بین مصرف و نمونه گیری بسیار اندک باشد. نمونه خون معمولا از آرنج، پشت کف دست و یا نوک انگشت گرفته می شود.

  ac image aK1535373978TC 300x169 - آزمایش اعتیاد | علل منفی شدن آزمایش اعتیاد | تست اعتیاد به شیشه
  آزمایش خون

  2- آزمایش ادرار 

  تست ادرار از رایج ترین و آسان ترین و ارزان ترین روشهای تشخیص اعتیاد است که به دو روش نواری و کروماتوگرافی انجام می شود. در روش کروماتوگرافی که بسیار دقیق تر است به تجزیه و انالیز تمام مواد و ترکیبات و متابولیت های حاصل از مواد مخدر موجود در ادرار می پردازد و دقت بسیار بالایی دارد. این کیت ها را میتوان در منزل هم استفاده کرد و نوارهای رنگی ان مانند تست حاملگی است.

  download 2 - آزمایش اعتیاد | علل منفی شدن آزمایش اعتیاد | تست اعتیاد به شیشه
  آزمایش ادرار

  3- آزمایش عرق و بزاق 

  عرق و بزاق هم مانند خون پس از گذشت چند ساعت از مصرف ماده مخدر، قابل شناسایی نمی باشد. یکی از مزایای این روش فاصله کوتاه تشخیص این ماده است که در مواردی که امکان انجام تست خون و ادرار وجود نداشته باشد می توان از این روش استفاده کرد. یکی از رایج ترین استفاده های این تست برای تشخیص الکل است که از طریق تست بزاق توسط پلیس استفاده می شود.

  67 1024x594 1 300x174 - آزمایش اعتیاد | علل منفی شدن آزمایش اعتیاد | تست اعتیاد به شیشه
  آزمایش بزاق

  4- بررسی فولیکول مو 

  یکی از دقیق ترین و گران ترین تست های تشخیص اعتیاد است که تا حدود 3 ماه پس از مصرف، مقدار و نوع ماده مصرفی را با دقت بالایی نشان می دهد. اما به دلیل گران بودن آن امکان انجام این تست در همه جا امکان پذیر نیست. نمونه مو را می توان از هر جایی از بدن تهیه کرد. این تست برای تشخیص کوکائین، آمفتامین، باربیتوراتها، بنزودیازپین ها،متادون، ترامادول، پتیدین و غیره می توان بکار برد.

  اعتیاد از طریق مو 300x157 - آزمایش اعتیاد | علل منفی شدن آزمایش اعتیاد | تست اعتیاد به شیشه
  آزمایش مو

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه ی 
  اعتیاد و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

  تست اعتیاد به شیشه

  قابل ذکر است که از تمام روش های مطرح شده در بالا برای تست اعتیاد به شیشه نیز می توان استفاده کرد. در تست ادرار برای مثبت شدن تست باید مقدار کافی از ماده مورد نظر در نونه ادرار وجود داشته باشد و مدت زمان لازم برای تشخیص شیشه حدود 2 روز است. از تست بزاق هم می شود برای ردیابی سریع شیشه استفاده کرد، اما از معایب آن کوتاه بودن زمان مصرف تا نمونه گیری است. تست مو هم از روشهای دقیق برای تشخیص شیشه است اما بسیار گران و هزینه بر است. تست های آزمایشگاهی تنها روش تشخیصی اعتیاد به شیشه نیستند بلکه روانشناسان با نشانه های رفتاری فرد نیز می توانند به اعتیاد فرد به شیشه پی ببرند.

  300x185 - آزمایش اعتیاد | علل منفی شدن آزمایش اعتیاد | تست اعتیاد به شیشه
  تست اعتیاد به شیشه

  آزمایش تشخیص اعتیاد، یک قدم قبل از آغاز درمان

  برای شروع یک برنامه برای ترک اعتیاد اولین قدم یک ارزیابی دقیق از فرد معتاد است که با روشهای مختلف از جمله آزمایش و مصاحبه بالینی روانشناخی می توان تشخیص اولیه را انجام داد.

  آیا جواب مثبت شدن آزمایش اعتیاد صد در صد به معنای اعتیاد فرد است؟

  خیر! هیچ تست آزمایشگاهی عاری از خطا نیست و ممکن است مواردی از اعتیاد در تست شناسایی نشود و یا مواردی هم به اشتباه مثبت کاذب نشان دهند. به عنوان مثال مصرف ایبوبروفن یا انواعی از آنتی بیوتیک ها با تست کوکائین و هروئین تداخل داشته باشد و مثبت کاذب نشان دهد و یا مصرف برخی از داروهای ضد التهاب و آنتی هیستامین ها باعث مثبت شدن آزمایش متامفتامین شود.

  images 2 - آزمایش اعتیاد | علل منفی شدن آزمایش اعتیاد | تست اعتیاد به شیشه
  آزمایش اعتیاد

   

  روشهای منفی کردن جواب آزمایش اعتیاد

   

  1. آب :

  مصرف آب باعث خروج مواد سمس از بدنتان می شود. هرچقدر آب بیشتری و از یک هفته قبل از آزمایش بنوشید، احتمال منفی شدن جواب آزمایش بیشتر است. این روش می تواند علاوه بر تست ادراری برای تست خون و بزاق نیز موثر باشد.

  2. ورزش :

  ورزش کردن باعث کاهش چربی های بدنتان میشود و از طرفی مواد مخدری که در بافت چربی بدن ذخیره شده با این روش از بدن دفع می شوند. اما ورزش باید منظم و حداقل یک یا دو هفته قبل از آزمایش باشد.

  3. سونا :

  سونا باعث افزایش تعریق بدن می شود بنابراین مواد سمی از بدن شما سریعتر دفع می شود.

  4. ویتامین ب کمپلکس:

  از آنجا که مصرف مایعات و مواد مدر باعث کم رنگ شدن ادرار شما می شود و ممکن است به شما شک کنند، با مصرف یک واحد ویتامین ب چند ساعت قبل از آزمایش، ادرار شما پرزنگ می شود.

  5. منع مصرف نوشیدنی های الکلی:

  مصرف نوشیدنی های الکلی باعث مثبت شدن آزمایش اعتیاد می شود. برای جلوگیری از این اتفاق باید حداقل یک ماه قبل از آزمایش از نوشیدن الکل پرهیز کنید.

  6. چای سرد:

  از آنجا که چای سرد ادرار آور است و همچنین به افزایش متابولیسم بدن کمک می کند، با مصرف منظم و زیاد آن باعث افزایش ادرار و دفع مواد مخدری که در چربی های بدن انباشته شده اند کمک می کند.

  7. آب انگور :

  آب انگور هم ادرار آور است و هم نتی اکسیدانهایی دارد که به افزایش متابولیسم بدن کمک می کند و باعث پاکسازی بدن شما می شود.

  8. رقیق کردن نمونه:

  اگر هیچ کدان از موارد بالا را نتوانستید انجام دهید با رقیق کردن ادرارتان با کمی آب، احتمالا به به منفی شدن آزمایش می توانید کمک کنید.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه ی 
  اعتیاد و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

   

  چه داروهایی جواب آزمایش اعتیاد را مثبت می کند؟

   

  1) آمیتریپتیلین (آمیتریل)
  آمیتریپتیلین یک داروی ضد افسردگی سه حلقه ای است که برای درمان درد مزمن، نوروپاتی و افسردگی و میگرن استفاده می شود. این دارو ممکن است باعث مثبت شدن آزمایش ادرار شود.

  2) بوپروپیون (ولبوترین)
  بوپروپیون دارویی است که برای درمان افسردگی، کاهش وزن و ترک سیگار استفاده می شود، اما ممکن است در آزمایشات غربالگری برای آمفتامین، متامفتامین یا LSD باعث مثبت کاذب شدن نتیجه آزمایش شود.

  3) دکسترومتورفان
  دکسترومتورفان ماده ایست که در داروهای ضد سرفه موجود است. اگر دارویی  مصرف کرده اید که دکسترومتورفان از ترکیبات آن بود، ممکن است تست اعتیاد شما مثبت شود.

  4) دیلتیازم (کاردیزم)

  دیلتیازم دارویی است که از این دارو برای کاهش فشار خون و کاهش ضربان قلب بکار می رود. استفاده ازاین دارو قبل از آزمایش اعتیاد ممکن است باعث مثبت شدن ازمایش شود.

  5) دیفن هیدرامین (بنادریل)

  ترکیباتی نظیر دیفن هیدرامین و آنتی هیستامین که در داروهای ضد آلرژی هستند می تواند باعث مثبت شدن آزمایش اعتیاد شود.

  6) ایبوپروفن ( Advil) و ناپروکسن (Aleve)
  ایبوپروفن و ناپروکسن از داروهای ضد التهاب قوی هستند که باعث مثبت شدن آزمایش اعتیاد می شود.

  7) متفورمین (گلوکوفاژ)

  متفورمین از داروهای رایج برای درمان دیابت است که باعث مثبت شدن آمفتامین یا متامفتامین می شود.

  8) فلوکستین
  فلوکستین از جمله داروهای ضد افسردگی است که باعث تست های مثبت کاذب برای آمفتامین، متامفتامین یا LSD شود.

  9) سودومیدین (سودافد)
  از داروهای ضد احتقان است که می تواند باعث مثبت شدن آزمایش آمفتامین یا متامفتامین باشد.

  10) Labetalol (Trandate)
  Labetalol دارویی است که برای کاهش فشار خون مصرف می شود و آلفا و بتا بلاکر است که میتواند باعث مثبت شدن آزمایش برای آمفتامین، متامفتامین بشود.

  11) متیل فنیدات (ریتالین)
  ریتالین که برای درمان ADHD یا بیش فعالی استفاده می شود، باعث مثبت شدن آزمایش آمفتامین و متامفتامین می شود.

   

  12) سرترالین (Zoloft)
  سرترالین داروی ضد افسردگی است. مصرف سرترالین باعث نتیجه مثبت بنزودیازپین ها یا LSD می شود.

  13) ترامادول (اولترام)
  ترامادول برای درد استفاده می شود. که مصرف آن باعث مثیت شدن، صفحه داروی شما برای PCP می شود.

  14) مهار کننده های پمپ پروتون (امپرازول ، استروژن ، اسانپرازول ، پنتوپرازول)
  مهارکننده های پمپ پروتون (PPI) داروهایی هستند که برای درمان ریفلاکس معده (GERD)  استفاده می شوند. مصرف آنها می تواند باعث مثبت شدن آزمایش ادرار برای THC شود.

  15) آنتی بیوتیک کوینولون (لووفلوکساسین ، افلوکساسین)
  آنتی بیوتیک های کوینولون معمولاً برای موارد عفونت ادراری و عفونت های سینوسی بکار می روند. لووفلوکساسین و افلوکساسین از این آنتی بیوتیک ها هستند که باعث آزمایش ادرار مثبت کاذب برای مواد مخدر می شوند.

   

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه ی 
  اعتیاد و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

   

  آیا سیگاری بودن افراد را می توان با آزمایش اعتیاد تشخیص داد؟

  مصرف سیگار، باعث تولید متابولیت هایی بدن در می شود که پس از دو تا چهار روز پس از مصرف سیگار قابل ردیابی در ادرار هستند و این تشخیص توسط تست هایی انجام می شود که هنوز در کشور ما رایج نیستند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه ی 
  اعتیاد و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

  منبع

  علائم اعتیاد

  ازدواج با فرد اسکیزوفرنی

  ترس از ازدواج 

  دلریوم

  اضطراب سخنرانی 

  تاثیرات تنبیه بدنی

  مشاوره قبل از ازدواج

  درمان افسردگی 

  مشاوره خوب چطوریه ؟

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۶ رای

  ۲ دیدگاه دربارهٔ «آزمایش اعتیاد | علل منفی شدن آزمایش اعتیاد | تست اعتیاد به شیشه»

  1. سلام خسته نباشین آیا دارویی هس که سریع یا تو ۲۴ ساعت بتونه جواب آزمایش شیشه رو منفی نشون بده؟
   ممنون از راهنماییت

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن