7 حقیقت که برای داشتن آرامش بیشتر در زندگی باید بپذیریم

وقتی جوان تریم ، درسی که به ما یاد میدن باعث می شه جهان خیلی ساده و سیاه و سفید به نظر برسه. به ما یاد دادن که همیشه مهربان باشیم،  که صداقت بهترین سیاسته ، که باید همیشه مودب و خوش اخلاق باشیم. اما هر چقدر بزگتر می شیم ، می فهمیم که جهان مکانی بسیار پیچیده تر از اون چیزیه که ما باور کردیم.

 • آرامش

  حقایق زندگی

   

  وقتی جوان تریم ، درسی که به ما یاد میدن باعث می شه جهان خیلی ساده و سیاه و سفید به نظر برسه. به ما یاد دادن که همیشه مهربان باشیم،  که صداقت بهترین سیاسته ، که باید همیشه مودب و خوش اخلاق باشیم. اما هر چقدر بزگتر می شیم ، می فهمیم که جهان مکانی بسیار پیچیده تر از اون چیزیه که ما باور کردیم.

  گاهی اوقات انتخاب درست سخت و گیج کننده ست. گاهی اوقات ما در موقعیت هایی قرار می گیریم که از دست می دیم ،  ضرر می کنیم. گاهی اوقات نمی تونیم واقعیت رو حتی در مقابل خودمون ببینیم چون برای ما خیلی دردناکه که بتونیم به خودمون اعتراف کنیم. اما همونطور که دوست داریم در زندگی دست به انکار برخی حقایق میزنیم و وانمود میکنیم که همه چیز خوبه، تا از خودمون در برابر واقعیت های سخت زندگی محافظت کنیم ، همیشه بعضی موارد وجود داره که می دونیم درسته اما آرزو می کنیم اینطور نباشه. و تا زمانی که یاد نگیریم با این حقایق مقابله کنیم و اونها رو بپذیریم ، همیشه درگیر همون معضل قدیمی خواهیم بود و نمیتونیم طعم آرامش رو بچشیم.

  5 Signs You are Desperate for Love - 7 حقیقت که برای داشتن آرامش بیشتر در زندگی باید بپذیریم
  آرامش

  7 حقیقت که برای داشتن آرامش بیشتر در زندگی باید بپذیریم

   

  در زندگی بعضی حقایق خیلی تلخ و در عین حال مهم وجود داره که برای داشتن آرامش بیشتر باید اونها رو بپذیریم:

  1. فقط شما می تونید خودتون رو تغییر بدید :

  همونطور که شما مسئولیت خوشبختی خودتون رو برعهده دارید ، مسئولیت رشد و پیشرفت شخصی تون رو هم بر عهده دارید. شما ممکنه اشتباهات زیادی کرده باشید اما تا زمانی که خودتون رو به خاطر تمام اشتباهاتی که مرتکب شدید نبخشید ، تفاوت زیادی ایجاد نمیشه. چون تنها شخصی که می تونه در زندگی شما تغییر واقعی و پایدار ایجاد کنه ، شما هستید.

  2. فقط شما می تونید به مشکلات خاتمه بدید :

  شاید شما با کسی در یک رابطه ناسالم قرار داشته باشید ، یا یک تجربه آسیب زا رو تجربه کرده باشید. شاید هنوز در غم از دست دادن یکی از عزیزانتون هستید ، یا سعی دارید از شخصی که شما رو رها کرده بگذرید . هر مشکلی که بوده و هست این مهمه که شما درک کنید  گرچه این ضربه تقصیر شما نیست ، اما بهبودی حالتون به عهده شماست. خاتمه دادن به مشکلات و بستن اونها چیزی نیست که شما از شخص دیگه ای دریافت کنید. این چیزیه که فقط شما می تونید به خودتون بدید. این مورد کاریه که شما برای حرکت به جلو و ادامه کار و زندگی تون انتخاب می کنید، خاتمه دادن به مساله آرامش روحی رو در پی داره که فقط شما می تونید به خودتون ببخشید.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

   

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  لطفا بخوانید : 8 عادت که اعتماد به نفس شمارا از بین میبرد

  3. ریسک نکردن بزرگترین خطره :

  اگرچه ممکنه خودمون رو متقاعد کنیم که زندگی ایمن کار هوشمندانه ایه ، اما حقیقت این نیست. زندگی همراه با ترس دائمی از شکست ، صدمه و ناامیدی به معنای از دست دادن بهترین و شگفت انگیزترین چیزهاییه که میتونیم تجربه کنیم. از این گذشته ، برای موفقیت باید خطر شکست رو داشته باشیم. برای یافتن عشق باید قلبمون شکسته شه. و در آخر اگه می خواهید هر چیز ارزشمندی در زندگی مثل عشق ، دوستی ، اشتیاق و ماجراجویی رو تجربه کنید ، باید خودتون رو اونجا قرار بدید. همه اینها هزینه دارند ، اما قیمت اونها خیلی بالاتر از زندگی با پشیمونیه.

  4. ترک کردن کار برنده هاست :

  از طرف دیگه ، گرچه نباید ترس از خطرپذیری داشته باشیم و باید خودمون رو در اون موقعیت قرار بدیم ، اما باید بدونیم که چطور به جلو بریم. علی رغم چیزی که در طول زندگی به شما گفته شده ، ترک کردن می تونه چیز خوبی باشه. دونستن اینکه چه موقع باید کاری رو متوقف کنید ، مسیرها رو تغییر بدید و یک وضعیت منفی رو ترک کنید ، مشکلات عمده ای رو در زندگی تون از بین می بره. بنابراین خیلی فکر کنید که کدوم دعوا ارزش جنگیدن داره و هر چیز دیگه ای رو که به دردتون نمی خوره رها کنید.

  ترک کنید چون باعث ناراحتی شما می شن ، چون دیگه کار نمی کنن ، چون شما لیاقت شرایط  بهتر رو دارید.

  relationship bad for your health - 7 حقیقت که برای داشتن آرامش بیشتر در زندگی باید بپذیریم
  آرامش

  5. توی روابطی که شمارو نمیخوان نمونید :

  فهمیدن این موضوع  که افرادی که دوستشون داریم و به اونها اهمیت می دیم همیشه درباره ما احساس مشابهی ندارند ، دردناکه. اما ما باید زودتر با این موضوع  کنار بیاییم تا در نهایت وقت خودمونو تلف نکنیم و سعی نکنیم کسانی رو که مارو نمی خوان یا لایق زندگی ما نیستند ، حفظ کنیم. نیازی نیست کسی رو وادار کنید که برای زنده نگه داشتن یک رابطه تلاش کنه. اگرچه پذیرش این موضوع دردناکه ، اما همه ما باید اون شرکا ، دوستان و اعضای خانواده رو که ارزش ما را نمی بینند رها کنیم و در عوض به جایی بریم که ما رو دوست دارند و از ما استقبال می کنند.

  6. خوشبختی همین لحظه ست :

  بسیاری از ما دوست داریم باور کنیم ، روزی در آینده شادی در جایی از جاده منتظر ماست ، این موضوع واقعیت نداره. این چیزی نیست که وقتی سرانجام ازدواج کنیم یا شغل رویایی خودمون رو پیدا کنیم به طرز جادویی پیداش کنیم ، در حقیقت خوشبختی یک سفره ، نه یک مقصد. و اگ نتونید شادی رو در جایی که حالا هستید پیدا کنید ، پس اون رو در هیچ جای دیگه ای پیدا نمیکنید . خوشبختی زندگی فعلی شماست و باید بیشتر سپاسگذار چیزایی که دارید باشید .

  لطفا بخوانید : نقش هورمون سروتونین در اختلالات روانی

  7. تا زمانی که خودتونو دوست نداشته باشید ، نمی تونید شخص دیگه ای رو دوست داشته باشید :

  هرچقدر که کلیشه به نظر برسد ، حقیقت زیادی توی این جمله وجود داره. هر چقدر تلاش کنید ، مهم نیست که رابطه شما یا شریک زندگی شما بی عیب و نقص باشه ، در پایان روز ، هیچ مقدار از محبت و عشق وجود نداره که بتونه خلا فردی رو که خودش رو دوست نداره پر کنه. تا زمانی که رابطه خوبی با خودتون نداشته باشید – پر از صداقت ، دانش ، مقبولیت و دلسوزی – هیچ کدوم از روابط عاشقانه شما پیش نمیره و آرامشی که دنبالش هستید رو پیدا نمیکنید از اون بدتر ، این مورد حتی ممکنه برای شما سازوکارهای ناسازگار به وجود بیاوره و شما رو بیشتر وابسته ، نیازمند و ناامن کنه.

  bad relationship dont want to admit it - 7 حقیقت که برای داشتن آرامش بیشتر در زندگی باید بپذیریم
  آرامش

  بنابراین ، آیا شما به مواردی که اینجا گفتیم ارتباط دارید؟ آیا واقعیت دردناکی یا ناراحت کننده ای وجود داره که در حال حاضر برای کنار اومدن با اون تلاش می کنید؟

  هرمشکلی که باشه ، همیشه بهتره که در مورد احساسات و معنای اون با خودمون صادق باشیم. زندگی در انکار مشکلات و نقص های ما مطمئناً به درد هیچ کس نمی خوره و گیر افتادن در راه های مشکل ساز ما رو به هیچ کجای زندگی نمیرسونه.

  بنابراین در حالی که ممکنه در مواجه با مشکلات احساس ترسناک ، دشوار و طاقت فرسایی داشته باشید با اون روبرو شید. همونطور که می گن ، “تنها راه عبور از مشکلات خود عبور از آنهاست.” و در پایان روز ، یک حقیقت ناراحت کننده بسیار بهتر از یک دروغ راحت است .

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

   

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  بیشتر بخوانید :

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  1 Comment
  1. […] ۷ حقیقت که برای داشتن آرامش بیشتر در زندگی باید بپذیریم […]

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: