10 روش کنترل خشم |راه های کنترل خشم | کنترل خشم چیست

10 روش کنترل خشم

10 روش کنترل خشم همه ما می دانیم که خشم چیست ، و همه ما آن را حس کرده ایم: خواه به عنوان یک دلخوری زودگذر و یا به عنوان یک خشم تمام عیار
خشم یک احساس کاملاً طبیعی ، معمولاً سالم است. اما هنگامی که از کنترل خارج شود و مخرب شود ، می تواند منجر به بروز مشکلات شود –

 • 10 روش کنترل خشم

  10 روش کنترل خشم

  همه ما می دانیم که خشم چیست و همه ما آن را حس کرده ایم: خواه به عنوان یک دلخوری زودگذر و یا به عنوان یک خشم تمام عیار.

  خشم یک احساس کاملاً طبیعی و معمولاً سالم است اما هنگامی که از کنترل خارج شود، مخرب شود و می تواند منجر به بروز مشکلات شود. مشکلاتی در محل کار، روابط شخصی و کیفیت کلی زندگی شما و می توانید خود را به عنوان فردی غیرقابل پیش بینی و خارج از کنترل احساس کنید. این مقاله به منظور کمک به شما در درک و کنترل خشم است.

  anger control methods96091601 300x160 - 10 روش کنترل خشم |راه های کنترل خشم | کنترل خشم چیست
  10 روش کنترل خشم

  کنترل خشم چیست؟

  کنترل خشم طیف وسیعی از مهارت ها را شامل می شود که می تواند به شما در شناخت علائم عصبانیت و برخورد با محرک ها به روشی مثبت کمک کند. این امر نیاز به یک فرد دارد که مراحل اولیه عصبانیت را شناسایی کند و ضمن آرامش و کنترل خود، نیازهای خود را ابراز کند.

  مقابله با خشم یک مهارت اکتسابی است، تقریباً هر کس می تواند یاد بگیرد که احساسات را با زمان، صبر و فداکاری کنترل کند.

  هنگامی که خشم روی یک رابطه تأثیر منفی می گذارد و به خصوص اگر منجر به رفتارهای خشونت آمیز یا حتی خطرناک شود، در این هنگام  فرد نیازمند مشاوره با یک روانشناس یا شرکت در کلاس کنترل خشم است.

  با این حال، تکنیک های اولیه و سریعی برای امتحان کردن وجود دارد. برخی افراد فکر می کنند که بدون درخواست کمک های تخصصی می توانند این مشکلات را برطرف کنند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روان پزشکی در زمینه

  کنترل خشم و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  _02122636858– 09212773724

  لطفا خوانید: درمان استرس

   علائم هشدار دهنده  خشم را تشخیص دهید

  اگر بتوانید احساس عصبانیت را تشخیص دهید، تا قبل از اینکه منجر به پرخاشگری شود، می توانید چند استراتژی زیر را امتحان کنید. برخی از علائم هشدار دهنده خشم عبارتند از:

  • تپش قلب
  • فشار دادن دندان ها
  • تعریق
  • لرزیدن
  • اضطراب
  • بلند شدن تن صدا
  • حالت دفاعی گرفتن
  • به طور موقت حس شوخ طبعی خود را از دست می دهید
  original 300x169 - 10 روش کنترل خشم |راه های کنترل خشم | کنترل خشم چیست
  10 روش کنترل خشم

   

  10 نکته در مورد چگونگی کنترل خشم

   

  1_در مورد احساس خشم خود با فرد مقابل صحبت کنید.

  اگر کسی در حال انجام کاری است که شما را آزار می دهد، در این مورد با آنها صحبت کنید. این امر شما را از پرخاشگری در آینده باز می دارد. می توانید با صحبت کردن زود هنگام در مورد احساستان، از نزاع جلوگیری کنید.

  2_تمرین تنفس

  هنگام خشم، دم و بازدم کنید. این امر کمک می کند تا شما را آرام  نگه دارد. به همین دلیل بعضی افراد یوگا تمرین می کنند تا استرس شان کاهش یابد و به شما امکان می دهد آرامش درونی داشته باشید. هنگام بستن چشمان، سه نفس عمیق بکشید.

  3_قبل از صحبت کردن فکر کنید

  به جای اینکه شخصی که از آن عصبانی هستید را پیدا کنید تا راه حل های این مشکل را جستجو کنید، بهتر است قبل از صحبت کردن فکر کنید. شما باید مراقب سخنان خود باشید. قطعا شما نمی خواهید به همسر یا دوستان خود آسیب بزنید.

  4_با کسی که به او اعتماد دارید صحبت کنید

  دوستان می توانند به شما کمک کنند تا خشم خود را برطرف کنید. به جای اینکه به دیوار بزنید، در مورد آنچه شما را آزار می دهد با یک دوست صحبت کنید. در وضعیت خشم قادر به تفکر منطقی نیستید. شما در لحظه خشم بدترین تصمیم را می گیرید. اگر شما با شریک زندگی خود بجنگید، در واقع دارید به زندگیتان آسیب می زنید و بعداً از رفتارتان پشیمان میشوید. به جای شخصی که از آن عصبانی هستید، با یک دوست صحبت کنید.

  170915 anger screaming stock njs 12p b54ffc85cdc4c9170a757211f51069f2 300x189 - 10 روش کنترل خشم |راه های کنترل خشم | کنترل خشم چیست
  10 روش کنترل خشم

  5_خود را از موقعیت کنونی دور کنید

  اگر همکارتان شما را آزار می دهد به بیرون بروید و هوای تازه تنفس کنید. وقتی خود را از محیط خارج کنید، احساس بسیار بهتری خواهید داشت. قدم بزنید. این کار معمولاً مفید است.

  6_برای آرام کردن خود از طنز استفاده کنید

  می توانید از طنز برای رهایی خشم استفاده کنید. اگر دوستانی دارید که همیشه شما را می خنداند، می توانید مدتی را با آنها بگذرانید. این باعث آرامش شما خواهد شد و فراموش خواهید کرد که حتی عصبانی شده اید. بعضی اوقات از چیزهایی که هفته بعد اهمیتی نخواهد داشت عصبانی می شویم. انرژی خود را هدر ندهید تا از چیزهای بی اهمیت عصبانی نشوید. بیشتر بخندید و خوشحال باشید.

  7_خواب

  این یک روش مدیریتی است شاید برای شما مفید باشد. هر وقت عصبانی می شوید بخوابید، احساس آرامش خواهید کرد.

  8_به موسیقی گوش دهید

  گوش دادن به موسیقی روشی بسیار مؤثر برای کنترل خشم شماست. موسیقی بسیار قدرتمند است و می تواند روحیه شما را تغییر دهد. به موسیقی آرامش بخش گوش دهید تا عصبانیت کمتر شود.

  9_ورزش

  ورزش بدنی می تواند عصبانیت و استرس را کاهش دهد. بدن اندورفین تولید می کند که باعث می شود احساس بهتری داشته باشید. می توانید یوگا را انجام دهید یا به سالن ورزشی بروید.

  10_به دنبال کمک حرفه ای باشید

  اگر هنوز در کنترل خشم خود مشکل دارید، از متخصصین کمک بگیرید. کلاس ها و گروه های کنترل خشم وجود دارد که می توانید به آنها بپیوندید. از درخواست کمک و تبدیل شدن به یک فرد بهتر نترسید.

  How to control anger 1 300x200 - 10 روش کنترل خشم |راه های کنترل خشم | کنترل خشم چیست
  10 روش کنترل خشم

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روان پزشکی در زمینه کنترل خشم
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  _02122636858– 09212773724

  ابراز خشم طبیعی است اما باید آن را تحت کنترل داشته باشید. شما نمی خواهید با از بین بردن مداوم روابط خود با افرادی که دوستشان دارید نابود شوید. شما باید با استفاده از تکنیک های مدیریت خشم، کنترل خود را اعمال کنید.

  در حال حاضر، پی بردن زود هنگام به احساس خشم می تواند دشوار باشد تا در ابتدای کار آن را متوقف کنید. با این حال، تشخیص زودرس احساسات می تواند مهم باشد. این به فرد اجازه می دهد تا روند اندیشه خود را به شیوه ای سازنده تر هدایت کند.

  خشم باعث یک واکنش جسمی در بدن می شود. خشم باعث آزادسازی آدرنالین، هورمون جنگ و گریز می شود که فرد را برای درگیری یا خطر آماده می کند.

  این می تواند اثرات زیر را داشته باشد:

   • تپش قلب
   • افزایش سرعت تنفس
   • بی قراری، قدم زدن و ضربه زدن به پا
   • عرق کردن و لرزیدن

  این اثرات جسمی می توانند پاسخ متناسب به یک وضعیت خشم را نشان دهند.

  لطفا بخوانید: علائم افسردگی

  برخی از تکنیک های کنترل خشم عبارتند از:

  تنفس عمیق و آهسته: به تنفس خود هنگام دم و بازدم تمرکز کنید و سعی کنید وقت بیشتری را برای تنفس بگذارید.

  ذهن آگاهی: مدیتیشن یکی از نمونه های یک تکنیک ذهن آگاهی است و اینها می تواند به شما کمک کند ذهن را از خشم در هنگام ایجاد شرایط عصبانیت دور کنید.

  ورزش: فعالیت بدنی یک روش عالی برای استفاده بیش از حد از آدرنالین است. ورزش سریع یا پیاده روی، مانند بوکس و ورزش های رزمی، می تواند روشهای مفیدی برای رویارویی با احساسات باشد.

  یافتن کانال های جایگزین برای عصبانیت: این روش می تواند به ابراز عصبانیت به روشی کمک کند که آسیب به دیگران را کاهش دهد، مانند پارگی روزنامه، خرد کردن مکعب های یخ روی سینک، یا مشت زدن یا جیغ زدن در بالش.

  ایجاد حواس پرتی: تکنیک های حواس پرتی، مانند رقصیدن به موسیقی پرانرژی، گرفتن یک دوش آرامش بخش، نوشتن یا نقاشی، می تواند حواس شما را پرت کند.

  yelling 36440 300x139 - 10 روش کنترل خشم |راه های کنترل خشم | کنترل خشم چیست
  10 روش کنترل خشم

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روان پزشکی در زمینه کنترل خشم
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

   02122636858– 09212773724

  مطالب پیشنهادی: 

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: