مشاوره طلاق

مشاوره طلاق و 8 سوال مهم که قبل از طلاق باید پاسخ بدید

 • مشاوره طلاق

  مشاوره طلاق چیست؟ متاسفانه گاهی اوقات یک ازدواج برای مدت طولانی دوام نمی آورد و در این وقت مراجعه برای مشاوره طلاق بهترین کاری است که می توانید انجام دهید. هرچند برخی زوج ها طلاق به معنای آسودگی از یک زندگی طاقت فرساست، اما اغلب وضعیت پر استرسی هم هست. یک یا هر دو طرف رابطه، حتی اگر هر دو آنها خواستار جدایی باشند، ممکن است گستره ای از احساسات مختلفی را تجربه کنند؛ از جمله غم و اندوه، خشم، گیجی، ترس، شرم، اضطراب و غیره. اگر پای بچه ها هم وسط باشد، سطح استرس حتی می تواند بسیار شدیدتر شود.

  family therapy Eastchester - مشاوره طلاق و 8 سوال مهم که قبل از طلاق باید پاسخ بدید
  مشاوره طلاق

  بنابراین، مشاوره طلاق نوعی مشاوره است که اغلب برای کاهش استرس حاصل از طلاق استفاده می شود. مشاوره می تواند به شما یا شریک زندگی تان کمک کند تصمیم بگیرید که آیا در پیمان ازدواج باقی بمانید یا اینکه آن را ترک کنید یا حتی اینکه به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه دوباره از زندگی متاهلی به زندگی مجردی بازگردید.

  جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید.

  021-22636858 – 09212773724

  مشاوره طلاق چیست؟

  مشاوره طلاق چیست؟ اگر به طلاق فکر می کنید، در وسط روند طلاق هستید، و یا چالش های بعد از طلاق را تجربه می کنید، بهتر است به یک مشاوره طلاق مراجعه کنید. برای پیدا کردن بهترین مشاور طلاق در سطح شهر خود می توانید کارهای زیادی انجام دهید. گام اول پرس و جو از آشنایان و اطرافیانی است که تجربه ی مشاوره طلاق را داشته اند. از آن ها بخواهید که اگر از مشاورشان راضی بوده اند، او را به شما معرفی کنند.

  چنانچه چنین آشنایی نداشتید، مرحله ی دوم جستجوی اینترنتی است. شما می توانید با جستجو در اینترنت مشاوران طلاق زیادی را در شهر خود پیدا کنید. اما همواره به یاد داشته باشید که به تبلیغات اعتماد نکنید، پیش از تصمیم برای انتخاب یک مشاور بهتر است اول با دفتر او تماس بگیرید و در صورت امکان در اولین جلسه ی مشاوره شرکت کنید، تا از این طریق ارزیابی رو در رو، تصمیم خود را در باره انتخاب آن مشاور بگیرید.

  مرکز مشاوره بوجیکا، با سابقه ی مشاوره طولانی، یکی از معتبر ترین مراکز مشاوره در شهر تهران است. این مرکز که دارای گواهینامه ی رسمی می باشد، به دلیل سابقه اش در مشاوره ی تخصصی طلاق، تجربه ی زیادی در برخورد با موارد مختلف طلاق دارد. شما هم اکنون می توانید برای تعیین نوبت مشاوره اینجا را کلیک کنید با بوجیکا تماس بگیرید.

  در ادامه بهتر است کمی بیشتر با مقوله ی مشاوره طلاق آشنا شویم. با ما همراه باشید.

  چرا مشاوره طلاق؟

   

  مشاوره طلاق مزایای بسیاری دارد، از جمله:

  • یادگیری نحوه حل و فصل مناقشات از طریق یک راه سالم و موثر. یک مشاور طلاق برای کمک به شما برای شناسایی و یادگیری مهارت های ارتباطی آموزش حرفه ای دیده است.
  • یادگیری نحوه پردازش و حل مسائل حل نشده. مشاوره طلاق یک محیط امن برای شماست تا احساسات و احساسات منفی خود را بیان کنید و به رشد شخصی خود بپردازید.
  • درک بهتر نیازهای شریک زندگی و، مهمتر از همه، درک بهتر و برقراری ارتباط با نیازها و خواسته های خود.

  هنگام کار با یک مشاور طلاق، به شما و یا شریک زندگیتان فضایی برای بررسی رابطه تان، اهداف آینده تان و همچنین خواسته هایتان داده می شود. مشاوران مجرب برای شما یک محیط امن ایجاد می کنند تا بتوانید الگوهای رفتاری فردی و رابطه ای خود را کشف کنید و همچنین روش هایی جدیدی برای اقدامات و مکالمات خود در نظر بگیرید. اگر هنوز تصمیم نگرفته اید که طلاق می خواهید یا نه، یک مشاور میتواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام برای شما بهتر است. هنگامی که پس از طلاق، از زندگی متاهلی به زندگی مجردی باز می گردید، یک مشاور می تواند به شما کمک کند تا با شرایط جدید به خوبی کنار بیایید و وفق پیدا کنید.

  جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید.
  021-22636858 – 09212773724

  مشاوره طلاق چیست؟

  مشاوره طلاق، گاهی اوقات مشاوره تشخیصی نیز نامیده می شود، نوعی از روان درمانی که به زوج های در تلاش برای درک اینکه آیا هر دو می خواهند طلاق بگیرند یا فکر می کنند چگونه پس از طلاق به زندگی ادامه خواهند داد،  کمک می کند تا به کشف، تشخیص و حل اختلافات بپردازند. برخی مراکز هستند که مشاوره طلاق آنلاین یا تلفنی انجام می دهند، اما ما توصیه می کنیم برای گرفتن بهترین نتیجه حتما به شکل حضوری به مشاور مراجعه کنید، چراکه تا او شما را از نزدیک نبیند تمی تواند تشخیص درستی از خواسته ها و مشکلات شما داشته باشد.

  چطور می توانم یک مشاور طلاق خوب پیدا کنم؟

  پیدا کردن مشاور خوب طلاق، که به آسانی در دسترس باشد و درک درستی از  وضعیت خاص شما داشته باشد، آسان نیست. به همین دلیل توصیه می شود از خدمات مشاوره آنلاین و تلفنی استفاده کنید. شما از طریق یک مشاوره آنلاین یا تلفنی ساده در ابتدا می توانید آشنایی ابتدایی نسبت به مشاور و مهارت و تجربه ی او در موارد مشابه پیدل کنید. اگر مشاور توانست اعتماد و رضایت شما را در مشاوره آنلاین یا تلفنی به دست بیاورد، او را انتخاب کرده و به او مراجعه کنید. نکته ی مهم دیگر دسترسی آسان و در دسترس بودن اوست. مشاور طلاقی را انتخاب کنید که اولا برای رسیدن پیش او زحمت زیادی را متحمل نشوید، و ثانیا ساعت کاریش به گونه ای باشد که پیدا کردن وقت خالی برایش چندان دشوار نباشد. چرا که مانند همه ی دیگر درمان های مشاوره ای، نیاز خواهید داشت جلسات متععدی پیش او بروید.

  مشاوره طلاق چگونه می تواند به من کمک کند؟

  چنانچه می خواهید با افسردگی، چالش های طلاق، اضطراب رابطه، مسائل روانشناختی فردی، چالش های والد-فرزندی، یا هرچیز دیگری روبرو شوید، می توانید به سرعت و حتی به طور آنلاین به چالش های خود رسیدگی کنید. هر یک از مشاورین طلاق در یکی از حرفه های زیر آموزش دیده و مدرک دارد:

  • مشاوره
  • مربیگری زندگی
  • مشاوره طلاق
  • هیپنوتیزم

  آیا مشاور طلاق باید دارای گواهینامه و اعتبار نامه رسمی باشد؟

  در مراکز معتبر مشاوره طلاق، یک یا همه ی مشاوران آن، همگی دارای مدرک معتبر و مجوز و گواهینامه ی معتبر درمانی می باشند. اگر مرکزی را برای درمان انتخاب کردید، سعی کنید همواره در مورد توانایی ها و مجوز ها و اعتبار نتامه هایش تحقیق کنید.

  گام بعدی چیست؟

  اگر به نظر می رسد مشاوره به گام بعدی برای شما شبیه است، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین درمان را برای شما پیدا کند. پس از انتخاب مشاور مورد نظرتان، سعی کنید آرامش خود را در طول جلسه حفظ کنید و با مشاورتان راحت باشید. از گفتن هیچ چیز خجالت نکشید و خودتان را تخلیه کنید. با او باز باشید.

  Miami Counseling Center Couples Therapy - مشاوره طلاق و 8 سوال مهم که قبل از طلاق باید پاسخ بدید
  مشاوره طلاق

  مشاوره طلاق تلگرام

  برخی از صفحات و کانال های تلگرامی هستند که به ارائه ی مشاوره های طلاق در این بستر می پردازند. چنانچه مشاور حقیقی که انتخاب کرده اید، از بستر این پیام رسان به عنوان مشاوره طلاق خاص شما در غالب چت شخصی استفاده می کند، هیچ مشکلی وجود ندارد، اما مشاوره های عمومی و گروهی تلگرامی زیاد قابل اعتماد نیستند. چراکه شرایط شخصی شما را در نظر نمی گیرند.

  جلسات مشاوره قبل از طلاق

  در جلسات مشاوره قبل از طلاق، مشاور با پرسیدن سوالات تحلیلی به شما و همسرتان کمک می کند تا مشکلات موجود را از زاویه ای جدید و به صورت تحلیلی نگاه کنید تا بتوانید بفهمید آیا طلاق واقعا تنها راه حل موجود برای شماست یا خیر. چنانچه جوابتان همچنان به طلاق مثبت بود، مشاور طلاق به شما برای کنار آمدن با طبعات آن کمک خواهد کرد.

  سوالات مشاوره طلاق

  مشاور طلاق سوالات اساسی و تحلیلی در مورد رابطه تان از شما و همسرتان خواهد پرسید تا در مرحله ی آخر شما را برای بازنگری به تصمیمتان برای طلاق ترغیب کند. اما مشاور آنجا نیست که الزاما به شما کمک کند رابطه تان را حفظ کنید. بلکه در برخی موارد ممکن است برای یک زوج جدایی را سالم تر تشخیص دهد تا ادامه ی رابطه.

  جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید.

  021-22636858 – 09212773724

  بیشتر بدانید

  میانگین امتیازات ۲ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن