مشاوره زناشویی

مشاوره زناشویی بهترین راه برای نجات رابطه | بهترین مرکز مشاوره زناشویی

 • مشاوره زناشویی

  مشاوره زناشویی یا زوج درمان، نوعی روان درمانی است. مشاوره زناشویی به همه زوج ها کمک می کند تا درگیری ها را حل و فصل و روابط خود را بهبود بخشد. از طریق مشاوره زناشویی، می توانید تصمیمات متفکرانه ای در مورد بازسازی و تقویت روابط خود یا راه های جداگانه ای ایجاد کنید. مشاوره زناشویی اغلب توسط روانشناسان مجاز شناخته شده و بعنوان متخصصین خانواده درمانی ارائه می شود. مشاوره زناشویی اغلب کوتاه مدت است و به طور معمول شامل هر دو طرف است، اما گاهی اوقات یک شریک تصمیم می گیرد تا تنها با یک درمانگر کار کند. برنامه درمانی به وضعیت فرد بستگی دارد. (مشاوره خانواده آنلاین )

  چرا مشاوره زناشویی انجام می شود

  مشاوره زناشویی می تواند به زوج ها در تمام انواع روابط و صمیم گیری کمک کند . صرف نظر از گرایش جنسی و یا وضعیت ازدواج. برخی از زوج ها مشاوره زناشویی را برای تقویت روابط خود و به دست آوردن درک بهتر یکدیگرانجام میدهند. مشاوره زناشویی نیز می تواند به زوج هایی که قصد ازدواج دارند کمک کند. مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا درک عمیق تر از یکدیگر داشته و اختلافات قبل از ازدواج را از بین ببرند. در موارد دیگر، زوجین به دنبال مشاوره زناشویی برای بهبود روابط  و مشکلات خود هستند. شما می توانید از مشاورهزناشویی برای کمک به بسیاری از مسائل خاص استفاده کنید، از جمله: مشکلات ارتباطی، مشکلات جنسی تعارض در مورد پرورش کودک یا خانواده های طرفین، سوء مصرف مواد، خشم وفاداری و … . مشاوره ازدواج نیز ممکن است در موارد سوء استفاده و خشونت در منزل مفید باشد. اگر خشونت  همسرتان به حدی باشد که شما می ترسید، مشاوره به تنهایی کافی نیست. برای کمک های اضطراری، با پلیس یا یک پناهگاه محلی یا مرکز بحران تماس بگیرید.

  چگونه برای مشاوره-زناشویی اقدام کنیم

  تنها آماده سازی برای مشاوره زناشویی، یافتن یک درمانگر است. شما می توانید از روانشناس خود برای ارجاع به روانشناس خانواده درخواست کنید. دوستان، برنامه کمک رسانی کارکنان، روحانیت، و یا سازمان های بهداشت روانی دولتی یا محلی می توانند توصیه های خود را ارائه دهند. قبل از تصمیم گیری در مورد یکی از آنها می توانید با چندین درمانگر مصاحبه کنید. قبل از برنامه ریزی جلسات با یک درمانگر خاص، در نظر بگیرید که آیا درمانگر، مناسب شما و شریک زندگی شما خواهد بود. شما ممکن است سوالاتی در مورد: پیشینه آموزش و تجربه شما چیست؟ آیا شما توسط دولت مجوز دارید؟ آیا شما توسط سازمان روانشناسی معتبر هستید؟ تجربه شما با نوع موضوع ما چیست؟ تدارکات و دفتر شما کجاست؟ ساعات اداری شما چیست؟ آیا در موارد اضطراری در دسترس هستید؟ طرح درمان چند جلسه باید داشته باشیم؟ هر جلسه چه مدت است؟ برای هر جلسه چقدر هزینه می کنید؟ چه انتظاری دارید؟ ( مشاوره خانواده )

  جلسات مشاوره-زناشویی چگونه برگزار میشود؟

  مشاوره زناشویی به طور معمول به همراه همسران برای جلسات درمانی مشترک انجام می شود. با همکاری یک درمانگر،مهارتهای خود را برای برقراری رابطه خوب با همسرتان در طی جاسه های مشاوره می آموزید. بحث در مورد اختلافات منطقی است، شما در مورد بخش های خوب و بد روابط خود صحبت می کنید، همانطور که به طور دقیق و مشخص علت درگیری ها و ناراحتی های خود را میدانید. با هم می آموزید که چگونه بدون مشکل، مشکلات و اختلافات را شناسایی کرده و آن را بررسی کنید که چگونه می توانند بهبود پیدا کنند. در مواردی که مشاوره زناشویی دارید، باید موارد ذکر شده در اینجا را به یاد داشته باشید:

  ممکن است دشوار باشد در مورد مشکلات خود با مشاور صحبت کنید.

  جلسات ممکن است در حالت سکوت گذارده شوند،

  همانطور که شما و شریک زندگی، خود را بیش از حد عصبانی کرده اید یا ممکن است در جلسات فریاد بزنید یا بحث کنید. هر دو خوب هستند درمانگر شما می تواند به عنوان یک داور عمل کند و به شما کمک کند تا احساسات ناشی از آن را کنار بگذارید. ( متخصص زوج درمانی )

  شما می توانید تنها به مشاوره بروید اگر شریک شما حاضر به شرکت در جلسات مشاوره نباشد، ممکن است نیامد همسرتان به جلسات مشاوره یک چالش باشد اما می توانید به مهارتهای ارتباطی و حل مسیله و مشکلات رفتاری خودتان آگاه شوید.

  درمان اغلب کوتاه مدت است. بعضی افراد فقط چند جلسه مشاوره نیاز دارند، در حالی که دیگران برای چند ماه نیاز دارند. برنامه درمان خاص به وضعیت شما بستگی دارد. گاهی مشاوره زناشویی به زوج ها کمک می کند کشف کنند که اختلافاتشان واقعا غیرقابل قبول هستند و بهتر است که رابطه را پایان دهند. جلسات پس از آن می توانند بر مهارت ها برای پایان دادن به رابطه در شرایط خوب متمرکز شوند. شما ممکن است مشق شب را داشته باشید مشاور شما ممکن است تمرینات ارتباطی را در خانه برای کمک به تمرین آنچه که در جلسه شما آموخته اید، نشان دهد. برای مثال، صحبت کردن با همسرتان برای چند دقیقه هر روز در مورد چیزهای غیرقابل اعتماد ، بدون وقفه از تلویزیون، تلفن و کودکان. شما یا همسرتان ممکن است نیاز بیشتری به مراقبت داشته باشد. اگر یکی از شما با بیماری روحی، سوء مصرف مواد یا مسائل دیگر مقابله کند، درمانگر شما ممکن است سایر راهکارهای درمانی به شما ارایه کند تا درمان کاملتری داشته باشد.


  مطالب پیشنهادی

  زوج درمانی | بهترین مرکز مشاوره زوجین در تهران | مرکز مشاوره…

  روانپزشک در تهران | بهترین روانپزشک تهران | مرکز مشاوره حالِ…

  مرکز مشاوره و روانشناسی کودک | بهترین روانشناس کودک در تهران…

  مشاوره روانشناسی تهران | بهترین مرکز روانشناسی در تهران

  روانشناس خوب در تهران چگونه پیدا کنیم؟ | بهترین روانشناس…

  بهترین روانشناس کودک چه ویژگی هایی دارد؟

  مرکز مشاوره کودک | بهترین مرکز مشاوره کودک در تهران

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن