مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی بوجیکا
کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره روانشناسی | مشاوره خانواده | مشاوره فردی | مشاوره بزرگسال

مشاوره ازدواج تهران | تست مشاوره ازدواج | مشاور ازدواج خوب در قلهک و سعادت آباد

مشاوره ازدواج ، که به آن زوج درمانی و ازدواج و خانواده درمانی نیز گفته می شود ، نوعی روان درمانی است که بر بهبود مهارت های ارتباطی و حل تعارض شما متمرکز است.

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره ازدواج تهران

 مشاوره ازدواج

مشاوره زناشویی و زوج درمانی چیست؟

 

حقیقت این است که روابط شخصی و خانوادگی می توانند هم عملی و هم چالش برانگیز باشند. بنابراین ، هرچه خود و احساسات و رفتارهای خود را بیشتر درک کنید  بهتر می توانید با عزیزان (از جمله همسر خود) ارتباط برقرار کنید ، استرس خود را مدیریت کنید و در زندگی روزمره خود به طور مؤثر عمل کنید.

حقیقت این است که، ازدواج یکی از مهمترین روابطی است که تا به حال در زندگی خود خواهید داشت. اما، واقع بین بودن مهم است. هر ازدواج “فراز و نشیب” و “اوج و پایین” خواهد داشت این طبیعی است.

درروزهای اوج زندگی، شما و شریک زندگی تان با یکدیگر احساس عشق و علاقه خواهید داشت و نسبت به یکدیگر اشتیاق دارید. با این حال ، در روزهای رکود، ممکن است یک یا هر دو شما نسبت به دیگری احساس سردی، بی تفاوتی، فاصله یا خصومت داشته باشید. ممکن است آنقدر استدلال کنید که فکر کنید جدایی  یا طلاق گرفتن بهترین کار است. از نظر برخی، این مرحله و دوران رکود در زندگی مشترک فقط چند هفته طول می کشد، اما برای برخی دیگر ، ممکن است سالها ادامه داشته باشد.

مشاوره پیش از ازدواج
مشاوره پیش از ازدواج

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه مشاوره ازدواج
و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸- ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

 سوالات متداول در مورد مشاوره ازدواج 

گاهی برای زوجین این سوال پیش می آید که در جلسات مشاوره ازدواج چه سوالاتی مطرح می شود؟ در ادامه به برخی از این سوالات اشاره شده است:

آیا ما باید با هم در مشاوره ازدواج شرکت کنیم؟ بستگی دارد، به طور معمول هر دو همسر در جلسات مشاوره با هم شرکت می کنند، با این حال، ممکن است درمانگر شما درخواست کند گاهی اوقات شما و شریک زندگی خود را بطور جداگانه نیز ببینید.

آیا مشاوره ازدواج به من کمک خواهد کرد؟ بله ، بیش از حد ممکن مشاوره ازدواج به بهبود روابط شما کمک می کند ، با این حال، هر دو زوجین باید کاملاً متعهد به روند درمانی باشند تا بتواند این کار را انجام دهند. به خاطر داشته باشید که برنامه درمانی خاص شما به وضعیت منحصر به فرد شما بستگی دارد. خبر خوب این است که مشاوره ازدواج علاوه بر مشکلات زناشویی مانند فوت یک دوست، یک فاجعه در خانواده و یا یک بیماری مزمن (یعنی سوء مصرف مواد و افسردگی) موارد گسترده ای را شامل می شود.

هدف از مشاوره ازدواج چیست؟

هدف از مشاوره ازدواج کمک به شما در یادگیری ابزارهای مورد نیاز, روش درست در طی زندگی مشترک و برای تقویت ازدواج است.

آیا خانواده درمانی نوعی مشاوره ازدواج است؟

بله ، ازدواج و خانواده درمانی نوعی مشاوره ازدواج است. این نوع روان درمانی بیشتر به نظر می رسد که بیشتر از مشاوره ازدواج درگیر می شود. به طور خاص، ازدواج و خانواده درمانی یک رویکرد جامع تر در مورد مشکلات زناشویی و خانوادگی می گیرد. معنی آن چیست؟ این بدان معناست که تمام اعضای خانواده را در پروسه درمانی شامل می کند.

در جلسه مشاوره ازدواج چه اتفاقی می افتد؟

در یک جلسه مشاوره ازدواج، ممکن است به خانواده وظایف نقش آفرینی برای کار در خانه داده شود. همچنین به شما توصیه می شود تا احساسات واقعی خود را با مشاور و همسر خود به اشتراک بگذارید. مهارتهای ارتباطی و حل و فصل اختلافات تمرکز زیادی بر ازدواج و خانواده درمانی دارد. روانشناس شما انتظار دارد که تمام کارها و تکالیف را انجام دهد. به عنوان مثال در طول یک جلسه، ممکن است شما و همسرتان تمرینات ارتباطی برای تمرین در خانه انجام دهید با این انتظار که در جلسه بعدی تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه مشاوره ازدواج
و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸- ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

مشاوره پیش از ازدواج
مشاوره پیش از ازدواج

مراحل مختلف یک رابطه زناشویی چیست؟

بیشتر زوج ها این مراحل ها را در مواقع مختلف طی کنند. با این حال، مشکلات زندگی می توانند در طول هر یک از این مراحل ظاهر شوند. خبر خوب این است که اگر آنها را درک کنید، می توانید هنگام بروز آنها با مسائل مبارزه کنید.

مراحل مختلف حضور در یک رابطه:

مرحله ۱: شور و اشتیاق

مرحله اول یک رابطه به طور معمول شامل شور و اشتیاق است. اشتیاق ا هنگام ملاقات با شریک زندگی و عاشق شدن است. مرحله شماره ۱ به عنوان “مرحله ماه عسل” نیز شناخته می شود ، زیرا این امر شامل نفس و عاشقانه می شود.

در آغاز رابطه، جرقه ها پرواز می کنند و جهان روشن تر است. در این مدت، شما شروع به برقراری احترام، صمیمیت و یک تحسین واقعی برای یکدیگر می کنید. به خاطر داشته باشید که این مرحله فقط موقت است. سرانجام، شور و اشتیاق فرو می ریزد. هنگامی که این اتفاق می افتد ، مهم است که با اشتیاق دوباره تغییر کنید و چیز جدیدی را امتحان کنید.

مشاوره ازدواج تهران
مشاوره ازدواج تهران

مرحله شماره ۲: تحقق بخشیدن به رابطه پژمرده

هنگامی که اشتیاق اولیه شروع به پژمرده شدن کرد، شما “مجبور” می شوید تا یک دید واقع بینانه تر از آنچه ممکن است زندگی شما مانند یک زوج طولانی مدت باشد را بپذیرید. این همچنین زمانی است که شما و شریک زندگی خود تصمیم می گیرید که آیا ازدواج در آینده شما باشد یا نه. در این مرحله ، شما و شریک زندگی خود شروع به دیدن یکدیگر به عنوان انسان می کنید (با نقص ها و عیوب مختلف).

اما، از آنجا که واقعاً یکدیگر را می بینید، احتمالاً برای اولین بار، شما نیز یک سطح عمیق تر احترام به یکدیگر را آغاز و راحت تر جنبه هایی از خود و شخصیت خود را آشکار می کنید. جنبه هایی که در مرحله “ماه عسل” مخفی نگه داشته اید.

توجه به این نکته مهم است که این مرحله با چالش هایی همراه است که احتمالا ناامیدی و اختلاف نظر را در مورد چندین موضوع در مرحله شماره ۲ تجربه کنید و حلش میکنید.  

حتما بخوانید : مشاوره روانشناسی

مرحله شماره ۳: شورش کردن هر دو طرف

در این مرحله ، تمرکز به منافع شخصی شما باز می گردد. این مانعی است که بسیاری از زوج ها در مرحله شورش با آن روبرو هستند. به جای “همه چیز درباره ما” به “همه چیز درباره من” تبدیل می شود. در نتیجه ،  اگر شما و شریک زندگی تان نمی دانید چگونه با یک روش سالم مقابله کنید.

مطالب پیشنهادی :

مشاوره پیش از ازدواج | مشاور ازدواج چی میپرسه 

Comments are closed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.