فروید | فروید و عشق | نظریه های فروید | زندگی نامه فروید | کتاب های فروید

فروید در سال 1856 در فریبرگ ، موراویا متولد شد ، اما وقتی چهار ساله بود ، خانواده وی به وین رفتند تا در آخرین سالهای زندگی ، در آنجا زندگی و کار کنند. در سال 1938 نازی ها اتریش را ضمیمه کردند و فروید که یهودی بود ، اجازه یافت به انگلستان عزیمت کند.

 • فروید

  فروید

  زیگموند فروید (1919-1946)
  فروید در ابتدا با همکاری نزدیک با جوزف بروئر ، این تئوری را توضیح داد که ذهن یک سیستم پیچیده انرژی است که این تحقیقات ساختاری مناسب برای روانشناسی است. وی مفاهیم ناخودآگاه ، سکشوالیته کودکانه و سرکوب را بیان و تصحیح کرد و گزارشی سه جانبه از ساختار ذهن را ارائه داد – همه به عنوان بخشی از یک قاب مرجع مفهومی و درمانی کاملاً جدید برای درک رشد روانی انسان و معالجه شرایط روانی غیر طبیعی. علیرغم تجلیات متعدد روانکاوی همانطور که امروزه وجود دارد ، تقریباً از همه جنبه های اساسی می توان مستقیماً به کارهای اولیه فروید پی برد.

  برخورد ابتکاری فروید از اقدامات انسانی ، رویاها و در واقع به عنوان آثار فرهنگی همواره دارای اهمیت نمادین تلویحی اثبات شده است که فوق العاده مثمر ثمر است و پیامدهای گسترده ای را برای طیف های مختلفی از جمله روانشناسی ، انسان شناسی ، نشانه شناسی و خلاقیت و تقدیر هنری داشته است. . با این حال ، مهمترین و بارها تکرار ادعای فروید ، که او با روانکاوی او یک علم موفق ذهن را اختراع کرده است ، همچنان موضوع بحث و انتقادهای بسیار انتقادی است.

  methode sundaytimes prod web bin 2cace146 ce31 11e9 8748 e9a1563a9aa9 300x169 - فروید | فروید و عشق | نظریه های فروید | زندگی نامه فروید | کتاب های فروید
  فروید

  فهرست مطالب

  • زندگی
  • پس زمینه اندیشه او
  • تئوری ناخودآگاه
  • تمایلات جنسی کودکانه
  • عصب ها و ساختار ذهن
  • روانکاوی به عنوان یک درمان
  • ارزیابی انتقادی فروید
  • ادعای وضعیت علمی
  • انسجام نظریه
  • کشف فروید
  • اثربخشی درمان روانکاوی

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه روانکاوی
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02126767945 – 02122636858- 09212773724

  mw216425 200x300 - فروید | فروید و عشق | نظریه های فروید | زندگی نامه فروید | کتاب های فروید
  فروید

  1. زندگی

  فروید در سال 1856 در فریبرگ متولد شد ، اما وقتی چهار ساله بود ، خانواده وی به وین رفتند تا در آخرین سالهای عمر، در آنجا زندگی و کار کنند. در سال 1938 نازی ها اتریش را تصرف کردند و فروید که یهودی بود ، اجازه یافت به انگلستان عزیمت کند. در کنار این جا به جایی ها در شهر وین بود که نام فروید عمیقاً در همه جا شنیده شد ، و این کار را انجام داد که او را به نخستین مکتب روانشناسی وین تبدیل کرد که روانکاوی را رواج می داد.

  و همه تحولات بعدی در این زمینه در نتیجه علایق فروید و آموزش های حرفه ای بسیار گسترده او بود. او همواره خود را اول و مهمترین دانشمند می شمرد و تلاش می کرد قطب نمای دانش بشری را گسترش دهد و برای این منظور در سال 1873 در دانشکده پزشکی در دانشگاه وین ثبت نام کرد. او ابتدا در این دانشگاه در رشته زیست شناسی به تحصیل پرداخت.

  انجام تحقیقات در فیزیولوژی به مدت شش سال تحت نظر دانشمند بزرگ آلمانی ارنست بروک ، که مدیر آزمایشگاه فیزیولوژی در دانشگاه بود . پس از آن تخصص در رشته عصب شناسی بود. وی مدرک پزشکی خود را در سال 1881 دریافت کرد ، و در سال 1882 ازدواج کرد. با کار به عنوان پزشک در بیمارستان عمومی وین امنیت بیشتر و پاداش اقتصادی گرفت. اندکی پس از ازدواج وی در سال 1886 ، که بسیار خوشحال بود و دارای 6 فرزند شد – جوانترین آنها ، آنا ، به یک روانکاو برجسته تبدیل شد — فروید یک عمل خصوصی برای درمان اختلالات روانشناختی ترتیب داد ، که بخش عمده ای از کارهای آن را به او داد. مواد بالینی که او تئوری ها و تکنیک های پیشگام خود را بر اساس آن بنا نهاده است.

  2. پشتوانه اندیشه فروید

  اگرچه یک متفکر بسیار اصیل ، فروید نیز به شدت تحت تأثیر تعدادی از عوامل متنوعی قرار گرفته بود که برای شکل دادن به پیشرفت اندیشه خود ، با یکدیگر به هم پیوسته اند. همانطور که گفته شد ، هر دو Charcot و Breuer تأثیر مستقیم و فوری بر او داشتند ، اما برخی دیگر از عوامل ، هرچند که از اینها نیز کم اهمیت تر نیستند ، از ماهیت نسبتاً متفاوتی برخوردار بودند. اول از همه ، خود فروید بسیار فرویدی بود – پدرش از ازدواج قبلی دو پسر داشت ، امانوئل و فیلیپ ، و فروید جوان گاهی با جان پسر فیلیپ که همسن و سال خودش بود بازی می کرد. ت

  جزیه و تحلیل خود فروید ، که هسته اصلی شاهکار او «تفسیر رویاها» را تشکیل می دهد ، در بحران عاطفی ناشی از مرگ پدرش و سلسله رویاهایی که در این امر به وجود آمده سرچشمه گرفته است. این تجزیه و تحلیل به او نشان داد که عشق و تحسینی که او نسبت به پدرش احساس کرده بود با احساسات بسیار متضاد شرم و نفرت آمیخته شده است (او رفتار آمیخته خود را “دوگانگی” خوانده است). خصوصاً آشکار شدن این کشف که او اغلب در جوانی خیال کرده بود که برادر ناتنی خود فیلیپ (که در دوران کودکی با مادرش بود) واقعاً پدرش بود و برخی نشانه های دیگر او را به معنای اساسی این فانتزی متقاعد می کردند – که او آرزو داشت پدر واقعی خود مرده باشد زیرا او در مقابل محبت مادرش رقیب او بود.

  3. تئوری ناخودآگاه

  Sigmund Freud um 1906 c Sigmund Freud Privatstiftung 200x300 - فروید | فروید و عشق | نظریه های فروید | زندگی نامه فروید | کتاب های فروید
  فروید

  تئوری ناخودآگاه فروید کاملاً قطعی است – واقعیتی که با توجه به ماهیت علم قرن نوزدهم ، نباید تعجب آور باشد. فروید مسلماً نخستین متفکری بود که اصول جبرگرایی را بطور منظم در حوزه ذهنی به کار برد و اظهار داشت که طیف گسترده ای از رفتارهای انسان فقط از نظر فرآیندهای ذهنی (معمولاً پنهان) یا حالتهای تعیین کننده آن قابل توجیه است. بنابراین ، بجای اینکه رفتار عصبی را به عنوان غیرقابل توصیف از نظر علت- که قرنها رویکرد غالب آن بوده است- معنا کنیم – برعکس ، فروید اصرار داشت تا با آن به عنوان یک رفتار برخورد کند ، رفتاری که برای آن رلیل وجود دارد و دارای دلیل موجه در شرایط روحی فرد.

  از این رو اهمیتی که وی به لغزش زبان یا قلم ، رفتار وسواسی و رویاها نسبت داده است – او تمام این موارد را علل پنهان در ذهن شخص تعیین می کند ، و بنابراین آنها فاش می کنند که چرا این دلایل برای همه پنهان مانده اند . این دیدگاه را نشان می دهد که آزادی اراده ، اگر کاملاً توهم نباشد ، مطمئناً محکم تر از آن است که معمولاً تصور می شود ، زیرا از این نتیجه بدست می آید که هر وقت ما انتخاب خود را انجام می دهیم ، تحت فرایندهای پنهانی ذهنی اداره می شویم که از آن غافل هستیم و هیچ کنترلی بر آن ها نداریم.

  4- تمایلات جنسی کودکانه

  نظریه فروید درباره تمایلات جنسی کودک باید به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از یک تئوری توسعه گسترده تر از شخصیت انسان تلقی شود. این یک تعمیم عمومی در کشف قبلی بروئر بود که وقایع آسیب زای کودکی می تواند تأثیرات منفی بر فرد بالغ داشته باشد و این فرم را به عنوان تز عمومی ارائه داد که تجربیات جنسی در اوایل کودکی از عوامل مهم در تعیین شخصیت بزرگسالان از نظر او درباره غرایز یا درایوهای بدنبال آن آمده است که از لحظه تولد نوزاد با تمایل به لذت جسمی / جنسی ، در اعمال خود رانده می شود ، جایی که توسط فروید تقریباً از نظر مکانیکی به عنوان تمایل به رهایی انرژی ذهنی دیده می شود.

  مراحل تکامل جنسی

  در ابتدا ، نوزادان چنین رهایی را به دست می آورند و چنین لذتی را از عمل مکیدن به دست می آورند. بر همین اساس ، فروید این مرحله را “مرحله شفاهی” توسعه می نامد. این مرحله پس از آن انجام می شود که در آن جایگاه لذت یا آزاد شدن انرژی مقعد است ، به ویژه در عمل دفع ، و به همین ترتیب مرحله “مقعدی” نامیده می شود. سپس کودک خردسال به اندام جنسی خود به عنوان مکان لذت (مرحله “فلک”) علاقه نشان می دهد و جذابیت جنسی عمیقی نسبت به والدین جنس مخالف ایجاد می کند ، و نفرت والدین هم جنس ( “مجتمع ادیپ”). اما این احساس گناه در کودک ایجاد می شود ، که می داند هرگز نمی تواند والدین قوی تر را تسلیم کند.

  یک کودک پسر نیز خود را در معرض خطر می داند. او می ترسد که اگر در تلاش برای دنبال کردن جذابیت جنسی برای مادر خود باشد ، ممکن است پدر آسیب ببیند. به طور خاص ، او از ترس اینکه ممکن است کاستور شود ، می ترسد. به این حالت “اضطراب کاستراسیون” گفته می شود. هم جذابیت برای مادر و هم نفرت معمولاً سرکوب می شود و کودک معمولاً درگیری ادیپ را با شناسایی والدین هم جنس حل می کند. این اتفاق در سن پنج سالگی رخ می دهد ، پس از آن کودک وارد یک دوره “تأخیر” می شود ، که در آن انگیزه های جنسی بسیار کمتر می شود. این امر تا زمان بلوغ با شروع رشد بلوغ دستگاه تناسلی ادامه می یابد و جریان لذت بخش در ناحیه دستگاه تناسلی مجدداً جابجا می شود.

  5. عصب ها و ساختار ذهن

  فروید سه عنصر ساختاری را در ذهن متمایز می کند ، که او آن را “ایگو” ، “نفس” و “خود” خوانده است. شناسه بخشی از ذهن است که در آن جنبش های جنسی غریزه ای قرار می گیرد که نیاز به رضایت دارند. فوق العاده نفس آن بخشی است که شامل «وجدان» یعنی مکانیسم های کنترل اجتماعی – اجتماعی است که درونی شده اند و معمولاً والدین توسط آنها در مرحله اول منتقل می شوند. در حالی که نفس خود آگاهی است که در اثر تنش ها و تعامل های پویا بین شناسه و فوق العاده خود ایجاد می شود و وظیفه دارد خواسته های متضاد خود را با الزامات واقعیت خارجی آشتی دهد.

  6. روانکاوی به عنوان یک درمان

  اظهارات فروید از پیدایش جنسی و ماهیت نوروزها باعث شد او به طور طبیعی یک درمان بالینی را برای درمان چنین اختلالاتی ایجاد کند. این امر امروزه چنان تأثیر پذیرفته است که وقتی افراد از روانکاوی صحبت می کنند ، اغلب به طور انحصاری به درمان بالینی مراجعه می کنند. با این حال ، این اصطلاح به طور صحیح ، هم معالجه بالینی و هم نظریه ای را که اساس آن است ، تعیین می کند. هدف از این روش ممکن است به صورت عام بیان شود – برقراری مجدد رابطه هماهنگ بین سه عنصر که با حفاری و حل تعارضات سرکوب ناخودآگاه ذهن را تشکیل می دهند.

  روش واقعی درمانی که پیش از این توسط فروید پایه ریزی شد ، از کشف قبلی بروکر جدا شد که وقتی یک بیمار هیستریک تشویق می شد آزادانه درباره اولین وقایع علائم و خیالات خود صحبت کند ، این علائم شروع به تخفیف می کردند و او وادار به یادآوری صدمه اولیه که به وجود آمده بود. فروید که از تلاشهای اولیه خود برای کشف ناخودآگاه از طریق هیپنوتیزم دور شد ، بیشتر این “درمان صحبت کردن” را ایجاد کرد ، با این فرض که درگیری های سرکوب شده در عمیق ترین بسترهای ذهن ناخودآگاه دفن شده است

  7. ارزیابی انتقادی فروید

  از موارد فوق مشخص است که چرا روانکاوی به طور کلی و به طور خاص فروید ، چنین تأثیر شدیدی بر تصورات عامه در جهان غربی داشته اند ، و چرا باید هم نظریه و عمل روانکاوی او همچنان موضوعات بزرگی باشد؟ جنجال – جدال سرسختانه. در حقیقت ، بحث و گفتگو که در رابطه با فروید وجود دارد.

  Sigmund Freud 1926 200x300 - فروید | فروید و عشق | نظریه های فروید | زندگی نامه فروید | کتاب های فروید
  فروید

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه روانکاوی
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02126767945 – 02122636858- 09212773724

  آ. ادعای وضعیت علمی

  این یک مسئله مهم بسیار مهم است زیرا فروید در درجه اول خود را به عنوان یک دانشمند پیشگام می دید و بارها ادعا می کرد که اهمیت روانکاوی این است که یک علم جدید است و شامل یک روش علمی جدید برای مقابله با ذهن و با بیماری روانی است. علاوه بر این ، نمی توان تردید داشت ، زیرا این از آن زمان تاکنون جذابیت اصلی این تئوری برای بسیاری از طرفداران آن بوده است – از نظر چهره ، این یک تئوری علمی نه تنها یک تئوری علمی بلکه یک نظریه فوق العاده قوی است ، با ظرفیت پذیرش و توضیح هر شکل ممکن از رفتار انسان. با این حال ، دقیقاً این دومی است که ، برای بسیاری از مفسران ، ادعای خود را برای وضعیت علمی تضعیف می کند.

  ب. انسجام نظریه

  یک نکته مرتبط (اما شاید جدی تر) این است که حداقل انسجام تئوری مورد سوال است. آنچه در مورد این تئوری حتی برای افراد غیرمذهبی جذاب است این است که به نظر می رسد توضیحات علنی طولانی مدت و مورد نیاز برای شرایطی که منبع بسیاری از بدبختی های بشر بوده است ، به ما ارائه می دهد. این تز که مشکلات عصبی ناشی از درگیری های ناخودآگاه است که در ذهن ناخودآگاه در قالب انرژی لیبرال سرکوب شده ایجاد می شود ، به نظر می رسد که سرانجام ، بینشی از مکانیسم ناشی از این شرایط روانی غیر طبیعی که در رفتار انسان بیان می شود ، باشد.

  ج. کشف فروید چه بود؟

  ادعا می شود که در سطح تئوریک ، اما کم اهمیت تر ، فروید کشف واقعی را انجام داده است که برای جهانیان آماده شده بود. با این حال ، پاسخی که وی با آن روبرو شد ، چنان خصمانه بود که یافته های خود را نقاب زد و نظریه خود را درباره ناخودآگاه به جای آن ارائه داد. آنچه پیدا کرده است ، شیوع شدید سوءاستفاده جنسی در کودکان ، به ویژه دختران جوان (اکثریت زنان هیستریک هستند) که دارای مشکلات و اختلالات روانی بودند است. او در واقع یک “تئوری اغوا” اولیه عصبی را ارائه داد ، که با انتقاد شدید روبرو شد و او به سرعت از بیان و ادامه آن انصراف داد و با نظریه ناخودآگاه آن را جایگزین کرد.

  د. اثربخشی درمان روانکاوی

  sigmund freud 9302400 1 402 300x300 - فروید | فروید و عشق | نظریه های فروید | زندگی نامه فروید | کتاب های فروید
  فروید

  اگر نظریه فروید غیرعلمی یا حتی نادرست باشد ، نمی تواند مبنایی برای درمان مفید بیماری عصبی ایجاد کند زیرا رابطه بین حقیقت یا غلط بودن یک نظریه و ارزش مطلوب آن به دور از یک ایزومورف است. یکی (نظریه ای که استفاده از زالو برای خونریزی بیماران در پزشکی قرن هجدهم پایه گذاری شده بود بسیار فریبنده بود ، اما بیماران گاهی اوقات از درمان سود می بردند!). و البته حتی یک نظریه واقعی ممکن است اعمال شود و منجر به پیامدهای منفی شود.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه روانکاوی
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02126767945 – 02122636858- 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

  https://www.iep.utm.edu/freud/

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: