علائم بارداری ؛ شروع علائم بارداری ؛ علائم بارداری قبل از پریودی

علائم بارداری

علائم بارداری

 • علائم بارداری

  علائم بارداری

  5dded7be79d757002c4cc881 300x225 - علائم بارداری ؛ شروع علائم بارداری ؛ علائم بارداری قبل از پریودی
  علائم بارداری

  بارداری چیست؟

  رحم – رحم:

  رحم زن جایی است که کودک (جنین) رشد و نمو می کند. هنگامی که نوجوان شوید (به بلوغ رسیده اید)، ماهانه یک بار رحم بدنه خود را برای ایجاد حاملگی با ساختن دیواره آن با خون و بافت آماده می کند.

  چرخه قاعدگی – دوره:

  زمانی که رحم بدن را برای بارداری آماده می کند، چرخه قاعدگی نامیده می شود. مواد شیمیایی بدن به نام هورمون ها در طول ماه بالا می روند و سقوط می کنند تا چرخه قاعدگی اتفاق بیفتد. متوسط ​​چرخه قاعدگی 28 روز است. قاعدگی خونریزی ماهانه یک زن است که به عنوان دوره زنانه نیز شناخته می شود. هنگامی که پریود خود را می گذرانید، بدن شما در حال ریختن پوشش رحم است. اگر باردار نیستید، دوره ماهانه خود را خواهید گذراند. رحم دیواره خود را ریخته و خون از رحم جاری می شود و از طریق کانال تولد (واژن) از بدن خارج می شود. بیشتر دوره های قاعدگی از سه تا پنج روز طول می کشد.

  بررسی اجمالی

  حاملگی زمانی اتفاق می افتد که اسپرم پس از آزاد شدن تخمک هنگام تخمک گذاری، آن را بارور کند. تخمک بارور شده سپس به داخل رحم می رود، جایی که کاشت صورت می گیرد. کاشت موفقیت آمیز منجر به حاملگی می شود. به طور متوسط ، یک بارداری مدت 40 هفته طول می کشد. عوامل زیادی وجود دارد که می توانند در بارداری تأثیر بگذارند. زنانی که تشخیص زودرس بارداری و مراقبت های قبل از زایمان را دریافت می کنند ، بیشتر احتمال دارد بارداری سالم را تجربه کرده و یک نوزاد سالم به دنیا بیاورند. دانستن آنچه در طول دوره بارداری کامل انتظار دارید، برای نظارت بر سلامتی مادر و سلامت کودک مهم است. اگر مایل به جلوگیری از بارداری هستید، اشکال مؤثری از کنترل تولد نیز وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

  علائم بارداری

  شما ممکن است قبل از انجام آزمایش بارداری متوجه برخی علائم و نشانه ها شوید. با تغییر سطح هورمون شما، علائم دیگر ظاهر می شوند.

  دوره از دست رفته

  یک دوره از دست رفته یکی از اولین علائم بارداری (و شاید کلاسیک ترین) باشد. با این حال، یک دوره از دست رفته لزوماً به معنای باردار بودن نیست، به خصوص اگر چرخه شما نامنظم باشد. بسیاری از شرایط سلامتی به غیر از بارداری وجود دارد که می تواند یک دوره دیرهنگام یا از دست رفته را ایجاد کند.

  sakit perut saat hamil muda eb6576364d07960dda3908d7f97d8041 300x200 - علائم بارداری ؛ شروع علائم بارداری ؛ علائم بارداری قبل از پریودی
  علائم بارداری

  سردرد

  سردرد در اوایل بارداری شایع است. آنها معمولاً در اثر تغییر سطح هورمون و افزایش حجم خون ایجاد می شوند. اگر سردرد شما از بین نرود یا به خصوص دردناک باشد، با پزشک خود تماس بگیرید.

  جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی، و رزرو وقت از متخصصین مرکز مشاوره بوجیکا می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

  – 02122636858 – 09212773724

  لکه بینی

  بعضی از خانمها ممکن است در اوایل بارداری دچار خونریزی سبک و لکه بینی شوند. این خونریزی اغلب در نتیجه کاشت تخمک است. کاشت معمولاً یک تا دو هفته بعد از لقاح رخ می دهد. خونریزی زودرس حاملگی همچنین می تواند ناشی از شرایط نسبتاً جزئی مانند عفونت یا سوزش باشد. حالت دوم اغلب روی سطح دهانه رحم (که در دوران بارداری بسیار حساس است) تأثیر می گذارد. خونریزی همچنین می تواند علامت یک عارضه جدی حاملگی، مانند سقط جنین، حاملگی خارج رحمی یا جفت جلدی را ایجاد کند. در صورت نگرانی با پزشک خود تماس بگیرید.

  افزایش وزن

  شما می توانید انتظار داشته باشید در چند ماه اول بارداری بین 1 تا 4 پوند افزایش وزن داشته باشید. افزایش وزن نسبت به آغاز سه ماهه دوم شما قابل توجه تر می شود.

  لطفا بخوانید: بیش فعالی چیست؟

  فشار خون بالا ناشی از بارداری

  فشار خون بالا گاهی در دوران بارداری ایجاد می شود. تعدادی از عوامل می توانند خطر شما را افزایش دهند ، از جمله:

  • اضافه وزن یا چاق بودن
  • سیگار کشیدن
  • سابقه قبلی یا سابقه خانوادگی فشار خون بالا ناشی از بارداری

  سوزش سر دل

  هورمون های آزاد شده در دوران بارداری گاهی می توانند دریچه بین معده و مری شما را تحریک کنند. هنگامی که اسید معده نشت می کند، این می تواند منجر به سوزش سر دل شود.

  Signs and Symptoms of Pregnancy before a Missed Period 300x205 - علائم بارداری ؛ شروع علائم بارداری ؛ علائم بارداری قبل از پریودی
  علائم بارداری

  یبوست

  تغییرات هورمون در اوایل بارداری می تواند عملکرد دستگاه گوارش شما را کُند کند. در نتیجه، ممکن است دچار یبوست شوید.

  گرفتگی عضلات

  از آنجا که عضلات داخل رحم شما شروع به کشش و گسترش می کنند ، ممکن است احساس کشش کنید که شبیه گرفتگی قاعدگی است. اگر لکه بینی یا خونریزی در کنار گرفتگی شما رخ دهد ، می تواند سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی را نشان دهد.

  کمردرد

  هورمون ها و استرس روی عضلات بزرگترین علت کمردرد در اوایل بارداری است. بعداً  افزایش وزن و مرکز ثقل تغییر یافته شما ممکن است به کمردرد شما بیفزاید. تقریبا نیمی از زنان باردار در دوران بارداری خود کمر درد را گزارش می کنند.

  کم خونی

  زنان باردار خطر کم خونی را افزایش می دهند که باعث ایجاد علائمی مانند سرگیجه می شود. این بیماری می تواند به تولد زودرس و وزن کم نوزاد منجر شود. مراقبتهای قبل از تولد معمولاً شامل غربالگری برای کم خونی است.

  افسردگی

  بین 14 تا 23 درصد از کل زنان باردار در دوران بارداری دچار افسردگی می شوند. تغییرات بیولوژیکی و عاطفی بسیاری که شما تجربه می کنید می تواند دلایل مهمی باشد. اگر شما مانند حالت معمول خود نیستید حتما به پزشک خود بگویید.

  بیخوابی

  بی خوابی یکی دیگر از علائم شایع بارداری است. استرس ، ناراحتی جسمی و تغییرات هورمونی می توانند دلایلی باشند. یک رژیم متعادل ، عادت خوب خواب و نرمش های یوگا همه می توانند به شما در داشتن یک خواب خوب شبانه کمک کنند.

  تغییرات سینه

  تغییرات پستان یکی از اولین علائم قابل توجه بارداری است. حتی قبل از اینکه یک آزمایش بارداری را انجام دهید، ممکن است سینه های شما احساس سستی، تورم و به طور کلی سنگین یا پر شود. همچنین ممکن است نوک سینه های شما بزرگتر و حساس تر شوند  و ممکن است تیره شوند.

  691210456 H 300x205 - علائم بارداری ؛ شروع علائم بارداری ؛ علائم بارداری قبل از پریودی
  علائم بارداری

  آکنه

  به دلیل افزایش هورمون های آندروژن، بسیاری از خانم ها در اوایل بارداری آکنه را تجربه می کنند. این هورمون ها می توانند باعث پوسته پوسته شدن پوست شما شوند که می توانند منافذ آن را مسدود کنند. آکنه بارداری معمولاً موقتی است و بعد از به دنیا آمدن کودک پاک می شود.

  استفراغ

  استفراغ جزء “بیماری صبحگاهی” است، یک علامت شایع است که معمولاً در طی چهار ماه اول ظاهر می شود. بیماری صبحگاهی اغلب اولین علامت بارداری است. افزایش هورمون ها در دوران اولیه بارداری علت اصلی است.

  درد باسن

  درد لگن در دوران بارداری شایع است و در اواخر بارداری رو به افزایش می رود. این می تواند علل مختلفی داشته باشد ، از جمله:

  • فشار بر رباطهای شما
  • سیاتیک
  • تغییر در وضعیت شما
  • رحم سنگین

  اسهال

  اسهال و سایر مشکلات گوارشی به طور مکرر در دوران بارداری رخ می دهد. تغییرات هورمون، رژیم غذایی متفاوت و استرس اضافه شده همه دلایل احتمالی است. اگر اسهال بیش از چند روز به طول انجامید، با پزشک خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که دچار کمبود آب بدن نمی شوید.

  لطفا بخوانید: تست بیش فعالی

  استرس و بارداری

  در حالی که معمولاً دوران بارداری اوقات خوشی است اما می تواند منبع استرس نیز باشد. کودک جدید به معنای تغییرات بزرگی در بدن، روابط شخصی و حتی مالی شما است. اگر احساس ناراحتی می کنید ، از دکتر خود درخواست کمک کنید.

  How Early Can You Experience Pregnancy Symptoms 300x169 - علائم بارداری ؛ شروع علائم بارداری ؛ علائم بارداری قبل از پریودی
  علائم بارداری

  نتیجه

  اگر فکر می کنید ممکن است باردارید، نباید فقط برای تأیید به این علائم اعتماد کنید. انجام تست حاملگی در منزل یا مراجعه به پزشک برای آزمایش آزمایشگاه می تواند حاملگی احتمالی را تأیید کند. بسیاری از این علائم و نشانه ها همچنین می توانند به دلیل سایر شرایط سلامتی مانند سندرم قبل از قاعدگی (PMS) ایجاد شوند.

  جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی، و رزرو وقت از متخصصین مرکز مشاوره بوجیکا می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

  – 02122636858 – 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: