زوج درمانی

زوج درمانی آنلاین چیست؟ چطور زوج درمانگر با هزینه مناسب پیدا کنم؟

 • زوج درمانی

  زوج درمانی گزینه ی بسیار مناسبی برای رفع مشکلاتی در رابطه است که احساس می کنید در آنها گیر کرده اید و خودتان نمی توانید حلشان کنید. در چنین مواردی راهنمایی تخصصی و حرفه ای یک مشاور می تواند کمک شایانی به شما برای حفظ و تحکیم رابطه تان بکند.

  9b621203 c479 430c 8ddb 4151ea95596d zaeh bustle aug2015 596 - زوج درمانی آنلاین چیست؟ چطور زوج درمانگر با هزینه مناسب پیدا کنم؟
  زوج درمانی
  مرکز مشاوره زوجین بوجیکا، با کادری متشکل از متخصصان در حوزه های مختلف روانی، آماده ی ارائه ی خدمات تخصصی زوج درمانی و مشاوره ازدواج به مراجعین عزیز می باشد. بوجیکا یکی از معدود مراکزی است که مشاوره زوجین را به صورت تخصصی، و به عنوان یک هدف درمانی خاص ارائه می کند. شما هم اکنون می توانید برای تماس با ما و تعیین وقت مشاوره اینجا را کلیک کنید.

  مراجعه برای زوج درمانی به معنی ناامیدی از رابطه نیست. زوج درمانی با مشاوره طلاق تفاوت دارد. اتفاقا زوج هایی که برای حل مشکلشان به مشاور مراجعه می کنند، علائم آن را نشان می دهند که رابطه شان در اساس سالم و صحیح است. چراکه آنقدر برایشان مهم بوده که دست به اصلاح آن، با کمک یه مشاور حرفه ای بزنند. پس وقتی به زوج درمانی رو می آورید، نگران نباشید. رابطه شما تمام شده نیست، قرار است آن را درست کنید.

  اما پیش از آنکه نیاز باشد برای حل مشکلاتتان به مشاور مراجعه کنید، بهتر است از قبل نکات ابتدایی و ساده ای که رعایت آنها می تواند شما از شر بسیاری از مشکلات خلاص کند، بدانید. این نکات که توصیه های ابتدایی و معمولی است که مشاوران خانواده و زوجین، در جلسات زوج درمانی به مراجعین می دهند، نکاتی هستند که می توانید قبل از جلسه با آنها آشنا شوید. آشنایی با سرفصل های این آموزه های کاربردی می تواند راهنمای خوبی برای پرسیدن سوالات درست در جلسه ی زوج درمانی باشد.

  برای آشنایی با این درس ها و آگاهی از این نکات، بهتر است در ادامه همراه ما باشید.

   

  مشکلات رابطه هرگز تقصیر یک نفر نیستند

  در حالی که زوج ها معمولا وسوسه می شوند مشکلات موجود در رابطه را گردن همدیگر بیاندازند، مشاوران معمولا به آنها می گویند که این مشکلات اصولا تقصیر یک نفر نیست. به جای آن،  مشکل اصلی نحوه ی  تعامل و رفتار با هم است، سیستم برخورد و رفتاریست که هر دو نفر در طول زمان با هم ساخته اند.

  به جای سرزنش کردن یکدیگر به خاطر مشکلات به وجود آمده، بهتر است به چرخه ی زندگیتان یا الگوی رفتاریتان نگاهی بیاندازید. معمولا برای دعواهای زوجین، یک محرک وجود دارد که هر دفعه با دفعه ی قبل متفاوت است، اما حس بدی که در طرف مقابل ایجاد می شود همان است. اتفاقی که بعد از آن می افتد آبشاری از کنش هاست، که اگر به دقت بررسی شود، می تواند ماهیت تله ای که زوج ها معمولا در آن می افتند را برملا کند. زیبایی این کار این است که هر دو طرف رابطه توانایی آن را خواهند داشت که در این الگوی دعوایی بد در هر زمان که خواستند مداخله کنند. این چالش و درگیری باعث می شود هر بار چیز جدیدی بخواهید و در الگوی مشابهی از رفتار های آسیب زننده به هم باقی نمانید.(زوج درمانی)

   

  هرچه زودتر دست از تصورات واهی بردارید، بهتر است

  بسیاری از زوج درمانگرها به این نکته اشاره می کنند که در نود درصد مواقع وقتی ما فکر می کنیم که می دانیم همسرمان به چه فکر می کند، معمولا صد در صد در اشتباهیم. و این به خاطر آن است که بسیاری از زوج ها وضعیت های پیش آمده را فقط از نقطه نظر خود نگاه می کنند. بدون برقرار کردن ارتباط کامل با هم، این تصورات باعث می شوند در مورد اینکه طرف مقابلمان به چه فکر می کند، چه احساسی دارد یا چه می کند، شروع به حدس و گمان کنیم. برخی از زوج ها ناشی از این تصورات یکطرفه ی خودشان شروع به کنش می کنند، بدون اینکه از تمام واقعیت اطلاع داشته باشند. با پیش فرض و قضاوت با هم برخورد نکنید.

  به جای نتیجه گیری بر اساس این قضاوت های حدس و گمانی، بسیار بهتر است که از همسرتان سوال کنید. سوال هایتان را بر اساس آنچه می دانید و با واقعیت هماهنگ است، یا با درک کامل طرف مقابل بپرسید. با قضاوت کردن های یک طرفه، تقریبا صد در صد مواقع در مورد همسرتان اشتباه می کنید، چرا که همیشه بدترین ها را درمورد او تصور کرده اید. تنها وقتی که بتوانید از دید او به وضعیت نگاه کنید، می توانید همسرتان را بهتر درک کنید و رابطه ی عمیقتر و کم استرس تری را تجربه نمایید.(زوج درمانی)

  fd6e49da 480d 4736 8119 3b18e2bab1a3 zaeh bustle aug2015 468 - زوج درمانی آنلاین چیست؟ چطور زوج درمانگر با هزینه مناسب پیدا کنم؟
  زوج درمانی

  هیچوقت با قطعیت تمام نظر ندهید

  هنگامی که به هر دلیلی دارید با همسرتان مشاجره می کنید یا درموردی با هم بحث می کنید، تلاش کنید از واژه هایی مانند ” همیشه” و ” هرگز” دوری کنید. اگر به آن فکر کنید می بینید که، هر بار می شنوید کسی به شما می گوید ” تو همیشه….” یا ” تو هرگز…”، به شکل ناخودآگاه وارد فاز دفاعی می شوید. ذهن باهوش شما می داند که آن حقیقت محظ نیست و همسرتان به جای اینکه بخواهد گوش دهد  و از منظر شما به قضیه نگاه کند، وارد حالت دفاعی میشود.

  هیچگاه یک رفتار و کار بد همسرتان را به رفتاری که همیشه از او سر می زند تسری ندهید. اینکار جر و بحث را به شدت بدتر و بی نتیجه تر می کند.

  پس به هم کمی فضا بدهید. اگر از چیزی صد درصد مطمئن نیستید و قطعا نمی دانید که حقیقت دارد، آن را بیان نکنید. اگر قطعیت نظرتان را در مشاجره ها کنار بگذارید خواهید دید که همسرتان بیشتر تمایل به گفتگو و تعامل دارد، تا اینکه بخواهد عصبانی باشد و منتظر نوبتش بماند که به شما ثابت کند اشتباه می کنید.(زوج درمانی)

  چند تکنیک زوج درمانی

  از جمله مهمترین کار هایی که یک زوج درمانگر در طول جلسه ی مشاوره انجام می دهد، آگاه کردن طرفین نسبت به همین موارد است. رابطه های عاشقانه و زناشویی هم به هر صورت جزو روابط اجتماعی محسوب می شوند. آموختن برخی از تکنییک های بهبود روابط اجتماعی، به شکل معجزه آسایی بر بهبود روابط زناشویی هم تاثیر می گذارند.

  سوالات زوج درمانی

  طی جلسه ی زوج درمانی، مشاور بیش از دلیل های جزئی و موردی، روی احساس طرفین در برخورد با آن رفتار های خاص تمرکز می کند و سعی دارد مشکل را ریشه ای بررسی و حل کند. با تحلیل نمونه های مشاجره ی موردی بین طرفین، درمانگر تلاش می کند زوج را به حسی که در آن لحظه از طرف مقابل گرفته اند آگاه کند. تا خود بتوانند از دور به قضایا نگاه کنند و حل مسائل احتمالی در آینده را تمرین نمایند.

  سوالات علاوه بر آن حول خواست ها و آرزوهای شخصی، معیار های احساسی و غیره نیز می گردند.

  مراکز زوج درمانی

  مراکز مشاوره روانشناختی بسیاری هستند که برای زوج درمانی می توانید به آنها مراجعه کنید. عموما پزشکانی که خدمات زوج درمانی ارائه می کنند، در واقع آن را به عنوان بخشی از خدمات روان درمانی انجام می دهند. یا حتی روانشناسی. اما مراکزی هستند که به این مقوله، زوج درمانی، به شکلی تخصصی تر نگاه می کنند. در این مراکز برای رفع مشکل روابط، به یک روانشناس معمولی مراجعه نمی کنید، بلکه پیش پزشکی می روید که تخصصش روابط احساسی و زناشویی است، به همین خاطر تجربه ی زیادی در برخورد با مشکلات مشابه، در بین زوج های دیگر دارد. بنابراین بهتر می تواند به شما کمک کند.

   

  مرکز درمانی بوجیکا

  بیشتر بدانید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن