unburdening - روانشناس خوب رو از کجا بشناسیم؟؟؟ | دکتر روانشناس خوب در تهران

روانشناس خوب رو از کجا بشناسیم؟؟؟ | دکتر روانشناس خوب در تهران

 • روانشناس خوب

  روانشناس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

   

  به چه شخصی روانشناس خوب گفته می شود ؟

  روانشناس خوب شخصی است که پس از گذراندن دورهای تخصصی خود در رشته روانشناسی به بررسی دقیق عملکرد رفتار با مغز میپردازد.  و از طرفی دیگر به ارتباط بین رفتار و محیط انسان می پردازد. همچنین نیز رفتار شغلی ، رفتار تحصیلی ، رفتار شخصی و رفتار اجتماعی افراد را نیز مورد بررسی قرار می دهند. روانشناسان روی احساسات و افکار و انگیزه شان کار می کنند تا بتوانند آنها را کنترل کنند و در زندگی با سختی ها و مشکلات مقابله کنند.

  دکتر روانشناس خوب دارای تخصص های گوناگون و مهارت های متفاوتی است. از جمله حیطه کودک ، خانواده، روانسنجی ، مشاور ازدواج و پیش از ازدواج ، تا بعد از آن و همچنین متخصص تربیت و آسیب های کودکان می باشد. این مهارت ها کاملا متفاوت با رشته ها و تخصص های بالا می باشد! مزایای استفاده از یک مشاور با تخصص دکترا به شما این امکان را می دهد تا براحتی و بصورت کاملا علمی با شما برخورد شود و مشکل شما به سادگی حل شود.

  ویژگی روانشناس خوب

  – روانشناس خوب، بیش از آنکه گوینده است، شنونده خوبی است :

  بخش زیادی از فرآیند روانشناسی به تخلیه فردی و همینطور بیان رازها باز می گردد. یک مشاور خوب و یا یک دکتر روانشناس خوب، شخصی است که به صحبت های مراجع خود به دقت گوش می دهد. همچنین شواهد را در کنار یکدیگر قرار می دهد. در برخی از مواقع، شنیدن صحبت های مراجعه، خود درمان و حل مسئله است.  ممکن است یک مشاور تازه کار این موضوع را نادیده بگیرد.

  تحقیقات علمی و روانشناسی نشان می دهد که بیان مشکلات و فشارهای فردی، تا میزان زیادی از شدت مشکل و بار روانی ناشی از آن می کاهد.

  db4941e49448596b7257d6ff4c5d3c29 300x200 - روانشناس خوب رو از کجا بشناسیم؟؟؟ | دکتر روانشناس خوب در تهران
  روانشناس خوب

  روانشناس خوب با شما رابطه صمیمی برقرار می کند :

  رابطه صمیمی و احساس خوب یکی از مهم ترین رکن های مشاوره و درمان است. در واقع یک دکتر روانشناس خوب و یا یک مشاور خوب ، با شما رابطه ای صمیمی برقرار می کند تا محیطی امن برای بیان مشکلات و همینطور تخلیه هیجانی و عاطفی خود داشته باشید. اگر احساس می کنید صمیمیت و یا احساس امنیت اولیه با روانشناس و مشاور برای شما شکل نگرفت، لازم است در این مورد با درمانگر خود صحبت کنید. به بیانی دیگر شما با دیدن روانشناس یا مشاور خود باید حس خوبی داشته باشید. البته این بدان معنی نیست که همیشه با حال خوب از اتاق او بیرون بروید. برخی اوقات، حرف های یک روانشناس مانند یک دارو تلخ است.

  یک دکتر روانشناس خوب یا یک مشاور خوب، خود انسان کاملی نیست!

  باورهای غلط زیادی در خصوص روانشناسان و مشاوران وجود دارد. این هم یکی دیگر از این باورهاست. اینکه یک دکتر روانشناس خوب و یا یک مشاور خوب، خود باید فردی کامل باشد. این موضوع صحیح نیست. مانند این است که بگوییم یک پزشک قلب، خود نباید دچار ناراحتی قلبی باشد و یا یک متخصص مغز و اعصاب، خود نباید اضطراب و استرس داشته باشد. بهتر است کمالگرایی را کنار بگذاریم و در نظر بگیریم که طرف مقابل ما هم یک انسان است.

  البته قابل ذکر است که یک دکتر روانشناس خوب خود دارای مشاور و درمانگرانی قوی و زبده است و هر از چند گاهی برای تخلیه عاطفی و مشکلات خود به یک درمانگر مراجعه می کند.

  images 6 - روانشناس خوب رو از کجا بشناسیم؟؟؟ | دکتر روانشناس خوب در تهران
  روانشناس کیست

  روانشناس خوب شما را قضاوت نمی کند

  یک روانشناس خوب شما را قضاوت نمی کند. او به طور مکرر در مورد احساسات شما و یا رفتارتان، احساس گناه یا خجالت را ایجاد نمی کند. در واقع وقتی شما مورد قضاوت و یا سرزنش قرار بگیرید، سعی در مخفی کردن مشکل می کنید. همچنین ممکن است احساس اضطراب و ترس پیدا کنید. یک دکتر روانشناس خوب شما را درک می کند و پا به پای شما سعی در رفع مشکل دارد.

  روانشناس خوب شرایط فرهنگی و سطح خانوادگی شما را در نظر می گیرد

  روانشناسی یک رشته وابسته به فرهنگ است. بدین معنی که یک متخصص خوب فرهنگ شما را در نظر می گیرد. چارچوب های خانوادگی در شمال یک کلان شهر با جنوب آن متفاوت است. حتی در بین قومیت های مخنتلف نیز رسم و رسوم های مختلفی وجود دارد. یک دکتر روانشناس خوب و یا یک مشاور خوب در کلینیک روانشناسی ، همواره در حل مسئله، موضوعات فرهنگی و قومیتی را در نظر می گیرد.

  روانشناس خوب رازدار اسرار شماست

  مشکلات بسیاری از افراد، با رازهای سر به مهری گره خورده است که تا درباره آنها صحبت نشود، کلید مشکل حل نخواهد شد. یک متخصص به شما اطمینان می دهد که اسرار شما محفوظ می مامند. به بیانی دیگر رازداری یکی از ویژگی های بسیار ضروری یک متخصص است. این موضوع وقتی اهمیت پیدا می کند که بیش از یک نفر در جلسه درمانی و یا در فرآیند مشاوره نقش داشته باشند. مثلاً فردی که با همسر خود مراجعه کرده است و یا مادری که فرزند نوجوان خود را به مرکز مشاوره و روانشناسی آورده است. در چنین مواقعی یک متخصص زبده، به افراد اطمینان خاطر می دهد که رازهای آنها هرگز فاش نمی شود و تعهد جدی به اصول رازداری و حفظ اسرار خواهد داشت.

  32116633923 6fbb367ceb o 300x200 - روانشناس خوب رو از کجا بشناسیم؟؟؟ | دکتر روانشناس خوب در تهران
  روانشناس خوب

  یک روانشناس خوب، آپدیت و بروز است

  این موضوع بسیار مهم است. یک دکتر روانشناس خوب و یا یک مشاور خوب ، امروزی و آپدیت است. او اطلاعات پایه سایر علوم را می داند. حوادث روز را از نظر فرهنگی، اجتماعی، سیاسی ، اقتصادی ، فلسفه ، هنر و .. را می داند و تحلیل قوی از جامعه و فرهنگ حاضر دارد. همچنین او به طور مداوم باید مطالعه کند و دانش خود را با یافته های جدید در خصوص انسان بروز کند. روانشناسی که چنین اطلاعاتی دارد با مراجعانی از اقشار مختلف جامعه بهتر ارتباط برقرار می کند. و توانایی حل مسئله بالاتری دارد. دنیای امروزه روانشناسی با قدیم متفاوت است. فیلم درمانی، هنر درمانی، تئاتر درمانی، پت درمانی، سکسولوژیست، روانشناسی بر مبنای اخلاق و فلسفه،  و بسیاری از جنبه های دیگر نیازمند متخصصان توانمند است.

  روانشناس خوب شما را نصیحت نمی کند

  یک روانشناس خوب شما را نصیحت نمی کند. هیچ چیز به عنوان نصیحت درمانی وجود ندارد. هر چند میزان زیادی از روانشناسی به وسیله تغییر تفکر فرد و چالش هایی شبیه به این صورت می گیرد ولی برای اینکار از نصیحت و یا صحبت هایی که بارها از مادر و پدر و اقوام خود شنیده اید استفاده نمی شود. پس یک مشاور خوب، نصیحت نمی کند. او به دنبال شناسایی ریشه مشکل و راه حل آن است. به شما کمک می کند تا مشکل را شناسایی کنید و برای حل آن در کنارتان قرار دارد.

  shutterstock 307284413 655x353 300x162 - روانشناس خوب رو از کجا بشناسیم؟؟؟ | دکتر روانشناس خوب در تهران
  روانشناس خوب

  دکتر روانشناس خوب یا مشاور خوب، قضاوت اخلاقی نمی کند

  اگر برای مشکل وسواس یا خیانت خود نزد یک روانشناس رفتید و از مضرات اسراف آب و یا گناه خیانت برایتان صحبت کرد، بدانید که راه را اشتباه آمدید. در واقع یک روانشناس خوب، نقش یک روحانی و یا کشیش را ندارد. او در مورد گناه یا ثواب کارها نظری ندارد و مشکل شما را از نظر علمی و روانشناسی بررسی می کند.

  جایگاه دین یک جایگاه شخصی و فردی است و یک مشاور خوب ، در این موارد نظر مثبت و یا منفی ندارد. در واقع یک روانشناس خوب، شخصی است که در مواجهه با آن شخصیتی علمی را می بینید. هویت مستقلی از مسائل مذهبی دارد و ما بین یک فرد مذهبی و غیر مذهبی، تفاوتی قائل نمی شود. یک دکتر روانشناس یا مشاور خوب، به کارآمدی و ناکارآمدی رفتار یا افکار توجه می کند و نه به ثواب و گناه.

   

   

   

  IMG 20171212 103427 300x300 - روانشناس خوب رو از کجا بشناسیم؟؟؟ | دکتر روانشناس خوب در تهران

  کلینیک روانشناسی بوجیکا، اماده ارائه خدمات مشاوره ای و روانپزشکی در زمینه های مختلف می باشد.
  جهت تعین وقت اینجا کلیک کنید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  ۵ دیدگاه دربارهٔ «روانشناس خوب رو از کجا بشناسیم؟؟؟ | دکتر روانشناس خوب در تهران»

  1. بازتاب: مرکز مشاوره ازدواج و خانواده بوجیکا - مرکز مشاوره کودک و خانواده بوجیکا

  2. بازتاب: 10 ویژگی برتر یه مشاور خوب!! - مرکز مشاوره کودک و خانواده بوجیکا

  3. بازتاب: روانکاوان چه کسانی هستند و چه کمکی به ما می کنند؟ - مرکز مشاوره کودک و خانواده بوجیکا

  4. بازتاب: دکتر روانشناس - آيا می تواند دارو تجویز کند؟؟؟ - مرکز مشاوره کودک و خانواده بوجیکا

  5. بازتاب: روانشناس کودک و خانواده | دکتر آرش رستمی روانشناس کودک و خانواده |

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن