Family Psychology - 5 روش انتخاب دکتر روانشناس خانواده خوب در تهران

5 روش انتخاب دکتر روانشناس خانواده خوب در تهران

 • روانشناس خانواده

  روانشناس خانواده

  couple after therapy session with family psychologist 85574 12196 300x200 - 5 روش انتخاب دکتر روانشناس خانواده خوب در تهران
  روانشناسی خانواده

  روانشناس خانواده کیست؟

  روانشناس خانواده  یک تخصص در روانشناسی حرفه ای است که بر احساسات، افکار و رفتارهای افراد، زوج ها و خانواده ها در روابط و در محیط وسیع تری که عملکرد آنها تمرکز دارد، متمرکز شده است. به طور منحصر به فرد در فهم و مداخله در سیستم های ارتباطی سیستمی (زوج ها، خانواده ها، گروه ها، سازمان ها و به طور کلی جامعه) متمرکز است. تمرکز روی عناصر رفتاری سیستماتیک و رابطه ای منحصر به فرد است.

  دانش تخصصی

  رویکردهای سیستم، مبنایی را برای شناسایی فرایندهای ارتباطی مشترک که در همه خانواده ها وجود دارد ، صرف نظر از فرهنگ یا ساختار، فراهم می کند. یک فرآیند (چگونگی عملکرد سیستمها) در مرزهای سیستم متمرکز می شود، یک روش مراجع محور برای درمان فراهم می کند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه خانواده و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان کلینیک بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 09212773724

  لطفا بخوانید: روانشناسی بالینی

  روانشناس  خانواده به طیف گسترده ای از مشکلات بالینی و همچنین مشکلات مربوط به رابطه می پردازد از جمله: سوء مصرف الکل و مواد مخدر؛ مشکلات رفتاری؛ افسردگی؛ بیش فعالی جوانان؛ درگیری والدین و فرزند؛ اختلالات رشد؛ جنون جوانی؛ اختلالات طیف دو قطبی. روابط خانوادگی؛ سوء استفاده جنسی ، جسمی یا کلامی. مسائل پزشکی؛ خودکشی کردن؛ روابط خانوادگی؛ نارضایتی از رابطه زوج؛ سلامت روان عمومی؛ خشونت شریک زندگی صمیمی. خیانت؛ و خشونت جوانان.

  روانشناسی خانواده یک تخصص در روانشناسی معاصر است که جنبه های اساسی و کاربردی دارد، مداخلات درمانی و پیشگیری را تحت پوشش قرار می دهد و در برنامه های آموزش کارشناسی ارشد ، عموماً در روانشناسی بالینی / کودک یا مشاوره آموزش داده می شود. اگرچه سابقه رسمی و طولانی تری نسبت به تخصصهای شناخته شده و تثبیت شده مانند روانشناسی بالینی ، مشاوره یا روانشناسی مدرسه دارد .

  روانشناسی خانواده با استفاده از دیدگاه سیستمی، تأکید سنتی روانشناسی بر فرد را گسترش می دهد و با اینکه تأکید اصلی بر ازدواج و خانواده را حفظ می کند، از سیستمی برای تمرکز بر ماهیت و نقش افراد در ساختارهای روابط اولیه و همچنین بطور گسترده تر، بوم شناسی اجتماعی خانواده از آن شبکه ها استفاده می کند.

  مهارت ها و رویه های استفاده شده

  روانشناسی زوج و خانواده هم مهارت ها و هم روش های کلی و خاصی دارد. ایده های نظری CFP نیز با پشتیبانی علمی قابل توجهی به برنامه های مداخله روانشناسی و زوج و خانواده مبتنی بر شواهد ترجمه شده است. هر یک از این مدل ها مبتنی بر تفکر سیستمی و مبتنی بر دانش تجربی است که یک ویژگی منحصر به فرد حرفه CFP است. مدل های درمان CFP به طور گسترده در محیط های جامعه مورد استفاده قرار می گیرند و تأثیر مثبت مهمی بر بهزیستی افراد، زوج ها، خانواده ها و اجتماعات داشته اند.

  family health psychology psychologist png favpng uhmQSj1g7s5mJ4C3CSbTSE0q5 300x187 - 5 روش انتخاب دکتر روانشناس خانواده خوب در تهران
  روانشناسی خانواده

  مسئولیت های اولیه یک روانشناس خانواده چیست؟

  روانشناسان خانواده مسئولیت طیف گسترده ای از وظایف و نقش ها را بر عهده دارند. برخی از این موارد شامل ارزیابی خانواده و زوج درمانی، مشاوره با مقامات خارجی، آموزش، حمایت از سیاست هایی که خانواده ها را تحت تأثیر قرار می دهد و انجام تحقیقات مربوط به زوج ها و خانواده ها است. بسیاری از این متخصصان همچنین مداخلات را با افراد و خانواده ها انجام می دهند، آزمایش و ارزیابی، راهنمایی کارگاه ها، شکل گیری سیاست هایی که بر خانواده ها تأثیر می گذارد، آموزش، مشاوره و انجام تحقیقات مربوط به خانواده ها و سایر سیستم های اجتماعی است.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه خانواده و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان کلینیک بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 09212773724

  روانشناسان خانواده به طور معمول در کجا کار می کنند؟

  روانشناسان خانواده را می توان در بیمارستانها ، کلینیکها ، اقدامات خصوصی ، مدارس ، دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی و دولت و سازمانهای دیگر.

  برای تبدیل شدن به یک روانشناس خانواده چه آموزش هایی لازم است؟

  برای اینکه به عنوان یک روانشناس خانواده کارکنید ، باید مدرک دکترا را تکمیل کند و در سطح فوق دکتری نظارت داشته باشد. دانشجویان دارای این مدرکها باید در درک کاملی از تئوری سیستمهای عمومی و همچنین کاربرد این مفاهیم مهم در رفتار و تعامل انسان غوطه ور شوند. این روانشناسان همچنین باید در روانشناسی رشد و نمو ، نظریه شخصیت و روان شناسی رشد، پویایی گروهی و سازمانی، روانشناسی زیست محیطی، نظریه ارتباطات ، مدل های عملکرد خانواده، روش ها و مدل های زوج و خانواده درمانی ، ارزیابی خانواده ، مسائل حقوقی و اخلاقی خانواده و … آموزش ببینند.

  لطفا بخوانید: روانکاو

  آیا برای روانشناسان خانواده سازمان های حرفه ای وجود دارد؟

  تخصص روانشناسی خانواده یک زیر زمینه مهم روانشناسی حرفه ای است. این پزشکان متخصص ماهر برای زوج ها و خانواده های آشفته بسیار مهم هستند. با همکاری با یک روانشناس خانواده ، زوجین و خانواده ها می توانند راه هایی را برای گرفتن الگوهای رفتاری ناسازگار و تبدیل آنها به موارد مثبت پیدا کنند. کار با این متخصصان می تواند به معنای خانواده در کنار هم ماندن باشد.

  woman and man on couch near therapist 300x220 - 5 روش انتخاب دکتر روانشناس خانواده خوب در تهران
  روانشناس خانواده

  آنچه از روانشناس خانواده انتظار دارید

  در خانواده درمانی معمولاً چندین عضو خانواده را برای جلسات درمانی جمع می کند. با این حال، ممکن است یک عضو خانواده به طور جداگانه یک درمانگر خانواده را ببیند.

  جلسات به طور معمول حدود 50 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. خانواده درمانی اغلب کوتاه مدت است – به طور کلی حدود 12 جلسه. با این وجود، هر چند وقت یک بار ملاقات و تعداد جلسات مورد نیاز شما بستگی به وضعیت خاص خانواده شما و توصیه درمانی دارد.

  در طول خانواده درمانی (مشاوره خانواده )، می توانید:

  • توانایی خانواده خود را در حل مشکلات و بیان افکار و احساسات به روشی مولد بررسی کنید
  • نقش های خانوادگی ، قوانین و الگوهای رفتاری را کشف کنید تا موضوعاتی را که منجر به درگیری می شوند و روش های کار از طریق این موضوعات را شناسایی کنید
  • نقاط قوت خانواده خود ، مانند مراقبت از یکدیگر و نقاط ضعف ، مانند دشواریهای زندگی در کنار یکدیگر را مشخص کنید

  در چنین شرایطی، خانواده درمانی می تواند به شما کمک کند:

  • چالش های خاص خود و نحوه برخورد خانواده خود با آنها را مشخص کنید
  • روش های جدیدی را برای تعامل و غلبه بر الگوهای ناسالم مربوط به یکدیگر بیاموزید
  • اهداف فردی و خانوادگی را تعیین کرده و در راه های دستیابی به آنها کار کنید
  family psychologist vector 21473539 300x269 - 5 روش انتخاب دکتر روانشناس خانواده خوب در تهران
  روانشناس خانواده

  نتایج جلسات خانواده درمانی

  خانواده درمانی به طور خودکار تعارضات خانوادگی را برطرف نمی کند و باعث می شود یک وضعیت ناخوشایند از بین برود. اما می تواند به شما و اعضای خانواده تان کمک کند که یکدیگر را بهتر درک کنند و می تواند مهارت هایی را برای مقابله با شرایط چالش برانگیز به روشی مؤثرتر فراهم کند. این همچنین ممکن است خانواده را در دستیابی به حس مشترک بودن کمک کند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه خانواده و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان کلینیک بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن