رواندرمانی

رواندرمانی | انواع رواندرمانی | بهترین مرکز رواندرمانی در شمال و غرب تهران

 • رواندرمانی

  رواندرمانی

  رواندرمانی

  حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده است که احساس کرده اید ؛حرفی سنگین در دلتان مانده اما توانایی ابراز آن را به دیگران ندارید.اصولا در چنین مواقعی بهترین راه حلی که در پیش روی شماست این است که به هر طریقی که می توانید راهی برای بیان و ابراز احساسات خود پیدا کنید.اما واقعا این کار چگونه ممکن خواهد بود ؟آیا راه حل درست و مناسبی برای آن وجود دارد ؟اگر تا به حال عبارت رواندرمانی به گوشتان خورده است،پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را از دست ندهید.چرا که بهترین راه برای ابراز درونی ترین احساسات و تمایلات بشری همین رواندرمانی می باشد.

  09 - رواندرمانی | انواع رواندرمانی | بهترین مرکز رواندرمانی در شمال و غرب تهران
  رواندرمانی

  رواندرمانی چیست؟

  تحلیل روانی، اولین شکل مدرن از رواندرمانی است که در گذشته به آن ” درمان کلامی” گفته می شد، و بسیاری از انواع مشاوره هایی که امروزه هنوز هم به خاطر وابستگی معمولشان به تبادل کلامی بین مشاور و بیمار دسته بندی می شوند، میتوانند به بهبود شرایط روانی فرد کمک کنند. برخی از این مشاوره های روانی که در دسته ی “تبادل کلامی” جای می گیرند عبارتند  از : مشاوره رفتاری – شناختی، مشاوره رفتاری، مشاوره زوجین، مشاوره خانواده، مشاوره یا درمان اندوه، مشاوره گروهی، مشاوره بین فردی، مشاوره ی فرد محور، مشاوره روانشناسی روان سیالی، و مشاوره ی منطقی – احساسی. (هردو ی گروه های حمایت گر و گروه های حمایتی همچنان بر تکنیک بحث پیرامون مسئله، به عنوان ابزار اصلی درمانی، تکیه دارند.)

  جهت استفاده ار خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

  09212773724-02126636858

  درمان افسردگی با رواندرمانی

  بسیار ی از تحقیقات نشان داده اند که  رواندرمانی می توانند در درمان افسردگی موثر باشند. رواندرمانی می تواند به شما کمک کند تا در مورد افسردگی تان بیشتر بدانید و بتوانید راه هایی برای کنترل و مدیریت علائمش پیدا کنید.

  رواندرمانی می تواند به شما  مهارت هایی بیاموزد که از طریق آن ها علائم افسردگی را در خود کنترل کنید . پس برای بسیاری از مردم این درمان تجربه ای بسیار قدرت بخش است. در یک بازه ی زمانی نسبتا طولانی مدت از رواندرمانی، آموختن این مهارت ها تاثیر خودش را می گذارد.

   

  چنانچه دچار یک افسردگی ملایم یا خفیف هستید، رواندرمانی ممکن است همه ی آن چیزی باشد که برای بهبود شرایطتان به آن نیاز دارید. اما چنانچه دچار افسردگی شدید هستید احتمالا در کنار رواندرمانی، مصرف برخی از داروها نیز می تواند به شما کمک کند. در ادامه به نکاتی برای شروع رواندرمانی اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

  چه نوع روندرمانی برای درمان افسردگی مناسب است؟

  انواع مختلفی از رواندرمانی وجود دارند. دوتا از رایج ترین هایشان که برای درمان افسردگی خیلی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از مشاوره ی رفتاری – شناختی (CBT) و مشاوره بین فردی. مشاوره ی رفتاری – شناختی بر این تمرکز دارد که چگونه الگوی افکار منفی ممکن است بر حال روحی شما اثر بگذارند. در این نوع از رواندرمانی مشاور به شما کمک می کند تا یاد بگیرید چگونه تغییرات مثبتی در افکار و رفتارتان به وجود بیاورید.  از آن طرف، مشاوره ی بین فردی بر چگونگی ارتباط گیری شما با دیگران تمرکز می کند و به شما کمک می کند تا تغییرات مثبتی در روابط شخصیتان پدید آورید. هر دو نوع این مشاوره های رواندرمانی برای درمان افسردگی موثر هستند.

  چه نوع گفتار درمانگری برای کمک به رفع افسردگی مناسب است؟

  متخصصان سلامت روانی مختلفی؛ خدمات رواندرمانی را به شما ارائه می دهند. از جمله :

  • روانپزشک . روانپزشک، یک پزشک دارو درمانگر است، که بیماری های روحی و روانی را درمان می کند. در حالی که برخی از روانپزشکان بیماران را تنها برای نوشتن نسخه های دارویی ویزیت می کنند، برخی دیگر ممکن است از رواندرمانی هم استفاده کنند. در بیشتر مراکز، روانپزشکان تنها متخصصان سلامتی هستند که می توانند نسخه ی دارویی صادر کنند.
  • روانشناس. روانشناس می تواند به شما در یادگیری مدیریت افسردگیتان کمک کند و به شما راه های مقابله با آن را آموزش دهد.
  • مددکاران اجتماعی و مشاوران عمومی. این متخصصان بهداشت و سلامت روانی نیز مانند روانشناسان می توانند راه های مدیریت و مقابله با افسردگی را به شما یاد بدهند.
  en donde trabaja un psicologo 1 - رواندرمانی | انواع رواندرمانی | بهترین مرکز رواندرمانی در شمال و غرب تهران
  رواندرمانی

  فارغ از اینکه به چه نوع مشاوری مراجعه می کنید، همواره سعی کنید کسی را پیدا کنید که راحت می توانید با او حرف بزنید. سطح راحتی شما با مشاور یا درمانگر از هرگونه مدرک و اعتباری که او دارد مهم تر است.  اگر شما مشاورتان را دوست داشته باشید و ارتباط خوبی با او برقرار کنید؛این جلسات عموما بسیار موفق تر برگزار خواهند شد.

  جهت استفاده ار خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

  09212773724-02126636858

  بهترین مرکز رواندرمانی

  چنانچه در پیدا کردن یک مشاور روانی به کمک احتیاج دارید، بهتر است به پیشنهادات زیر عمل کنید:

  • از خانواده و دوستان بپرسید. احتمال اینکه برخی از دوستان یا اعضای خانواده یا حتی فامیل شما به یک مشاور مراجعه کرده باشند زیاد است. از آنهایی که بهشان اعتماد دارید بخواهید که در صورت رضایت، مشاوری را که پیش او رفته اند به شما معرفی کنند. اگر مشاوری که آشنایتان به شما معرفی کرد چندان خوب نبود یا شما نتوانستید با او ارتباط بگیرید، از دوستتان بخواهید شخص دیگری را به شما معرفی کند.
  • از پزشکتان بپرسید. چنانچه یک پزشک خانوادگی دارید یا دوست پزشکی دارید که معمولا پیش او می روید، ازش بخواهید که اگر متخصص روانی خوبی را می شناسد، او را به شما معرفی نماید.
  • در اینترنت بگردید. شما امروزه میتوانید با یک جستجوی ساده در اینترنت مراکز مشاوره روانی زیادی را پیدا کنید. اما مراقب باشید که فریب تبلیغات را نخورید. امروزه بسیاری از مراکز با تبلیغات گسترده به جای ارائه ی خدمات درمانی مناسب بیشتر دنبال جلب مشتری هستند. چنانچه هر مرکزی نظر شما را جلب کرد، حتما با آنجا تماس بگیرید و سعی کنید پیش از مراجعه با مشاور فعال در آن مرکز صحبت کنید. این کار باعث می شود شناختی اولیه از جای منتخبتان داشته باشید. چنانچه پای تلفن احساس کردید، آن مرکز جای مناسبی است، معطل نکنید و به آن مراجعه نمایید.
  • از شرکت بخواهید. اگر در یک شرکت بزرگ کار می کنید، احتمالا بخش منابع انسانی یک روانشناس دارد. یا به او مراجعه کنید، یا از شرکت بخواهید روانشناس معتبری را به شما معرفی کند.
  • از شرکت بیمه تان بپرسید. چنانچه بیمه هستید، خوب است بدانید که شرکت های بیمه فهرستی از روان درمانگران معتبر دارند که می توانند آن را در اختیار شما قرار دهند.

  “مرکز مشاوره بوجیکا، با کادری مجرب از پزشکان و مشاوران متخصص و با تجربه، آماده ی ارائه ی خدمات رواندرمانی به مراجین عزیز می باشد. شما هم اکنون می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما، با بوجیکا تماس بگیرید.”

  چه انتظاراتی می تواند از جلسات رواندرمانی داشت؟

  در جلسه ی اول مشاوره، آماده باشید که درمورد افسردگیتان با مشاور صحبت کنید. همچنین آن چیزی که باعث شد برای دریافت کمک پیش مشاور بیایید، را با او مطرح کنید. فکر کردن درمورد اینکه از جلسات مشاوره چه نتیجه ای می خواهید بگیرید، بسیار مفید خواهد بود. برای مثال، به دنبال راه هایی برای بهتر کردن روابط فردی تان هستید، یا امیدوارید برای خود هدف هایی در نظر بگیرید و تغییراتی در زندگیتان ایجاد کنید! صادق بودن در مورد افسردگی و اهدافتان از مشاوره، برایتان مفید خواهد بود.

  GettyImages 554392441 56da51db3df78c5ba03b7d45 1 - رواندرمانی | انواع رواندرمانی | بهترین مرکز رواندرمانی در شمال و غرب تهران
  رواندرمانی

  مشاور  بعد از گوش دادن به شرایط زندگی شما، قادر خواهد بود که به شما بگوید چه درمانی مناسبتان است. سپس یک برنامه ی درمانی برای شما تنظیم می کند.  چنانچه مشاور تشخیص دهد که استفاده از دارو برای شما مفید است، ممکن است شما را پیش یک روانپزشک هم بفرستد.

  بازی های رواندرمانی

  بازی درمانی، یکی از روش های شاخص در مشاوره و درمان مشکلات روحی و روانی کودکان و نوجوانان است. برای مشاوره ی کودکان معمولا، آنها در فضایی ایمن و آزاد گذاشته می شوند تا بتوانند به راحتی بازی کنند و در حین بازی به سادگی و راحتی هرچه تمام تر با مشاور حرف بزنند. طی این بازی ها و تعاملات کلامی ناخود آگاه ، مشاور با وضعیت کودک آشنا می شود و در ضمن بازی مهارت های لازم برای بهبود شرایطش را به شکل ناخود آگاه به او آموزش می دهد.

  برای آشنایی بیشتر با این مطلب، مقاله ی بازی درمانی را بخوانید.

  اما تمایل برای بازی کردن، طبعا در میان نوجوانان کمتر است. بیشتر مشکلات نوجوانان این است که کسی را پیدا نمی کنند تا بتوانند با او حرف بزنند و مطمئن باشند که درک می شوند. این فضایی است که مشاور رواندرمانی آن را برای نوجوان خلق می کند تا بتواند به راحتی از طریق کلام با او تعامل داشته باشد و از طریق برون ریزی و همچنین راهنمایی های مشاور، مشکلاتشان را مدیریت و حل کند.

  جهت استفاده ار خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

  09212773724-02126636858

  منبع مقاله

  روانشناسی زوجین

  مشاوره خانواده آنلاین

  بازی درمانی

  کلینیک روانشناسی

  چگونه یک روانشناس خوب در تهران پیدا کنیم؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن