دکتر روانشناس کرمان | روانکاو خوب در کرمان ( حضوری و آنلاین )

محتوا

 • دو سال پیش یکی از دوستای صمیمیم که ساکن کرمان هم هست متوجه شده بود که همسرش اعتیاد به مواد مخدر پیدا کرده و خیلی مستاصل و ناراحت بود چون اصلا همچین انتظاری از همسرش که ظاهرا نه از نظر مادی و نه از روحی مشکل خاصی نداشته، نداشت و فقط به دلیل معاشرت با یه دوست ناباب توی این دام گرفتار شده بود. چند وقتی گذشت و همسر دوستم تصمیم به ترک گرفت، دو بار اینکار رو انجام داد و هر بار بعد دو سه ماه پاکی دوباره به سراغ مواد میرفت.

  تا که پارسال من ازش خواستم که برای کمک به همسرش برای ترک اعتیاد از کمک‌های یه دکتر روانشناس کرمان استفاده کنه تا شاید بتونه هم از نظر جسمی و هم روحی از شر این بلای خانمان سوز خلاص شه….

  فارغ از این که کجای دنیا زندگی می‌کنیم، هر کسی بنا به هر دلیلی به خاطر برخی موقعیت‌ها و شرایط ممکنه دچار برخی مشکلات روحی و روانی یا مشکل در تصمیم‌گیری بشه و نیاز به یه روانشناس پیدا کنه. دکتر روانشناس کرمان در واقع برای افراد نیازمند به کمک درمان لازم رو ارائه میده و به کسانی که نیاز به راهنمایی حرفه‌ای دارند راهکار  ارئه میده، بعضی از روانشناسان هم کار تحقیقاتی و مطالعات بالینی در مورد رفتارهای خاص انجام میدن.

  روانشناسان هر چند قادر به تجویز نسخه دارویی نیستن ولی در صورتی که نیاز به دارو باشه بیماران رو به روانپزشک ارجاع میدن. شاید واژه روانشناسی رو بشه توی یه کلمه ساده خلاصه کرد ولی بهتره بدونین که این شاخه خیلی گسترده‌ست و دکتر روانشناس کرمان و یا هر جای دیگه میتونه توی خیلی از مشکلات کمک کننده باشه.

  پس برای اینکه بدونیم دکتر روانشناس کرمان توی چه زمینه‌ها و مواردی میتونه به ما کمک کنه بهتره به انواع مختلف روانشناسی و همچنین ویژگی‌هایی که یه روانشناس رو محبوب و معروف میکنه بپردازیم، پس تا انتهای مقاله ما رو همراهی کنین.

  ویژگیهای یه دکتر روانشناس کرمان خوب چیست؟

  بنا به هر دلیلی که بخواین به یه دکتر روانشناس کرمان مراجعه کنین، هر چقدر هم که توی زمینه مورد نظر شما تخصص داشته باشه باز هم داشتن یه سری ویژگی‌ها توی یه روانشناس خوب خیلی ارزشمنده و باعث میشه که مراجعه‌کننده با خیالی راحت به این فرد مراجعه کنه. از جمله ویژگی‌هایی که به یک روانشناس ارزش خاصی میبخشه جدای از تحصیلات عالی که داره میشه به موارد زیر اشاره کرد که برخی از آنها ذاتی هستن و برخی اکتسابی:

  • داشتن حس همدلی و دلسوزی نسبت به مراجعه‌کننده طوری که به مراجعه‌کننده اجازه بده که به راحتی حرفهاش رو با روانشناس در میون بزاره.
  • داشتن مهارت شنیداری خوب
  • دارا بودن مهارت ارتباطی قوی
  • داشتن اشتیاق برای یادگیری رویکردهای جدید
  • داشتن توانایی حل مسئله، چرا که فرد دارای مشکل در زمینه حل مسائل مربوط به خود دچار مشکل شده و به همین دلیل به روانشناس مراجعه کرده است.
  • رعایت حدو مرز و فاصله شخصی با مراجعه کننده
  • رازداری و ایجاد حس اعتماد در بیمار
  • داشتن صبر و شکیبایی
  • هدفش درمان بیمار باشه نه صرفا درآمدزایی

  اگه میخواین توی کرمان درمان متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  yazd dowlatAbad garden iran scaled - دکتر روانشناس کرمان | روانکاو خوب در کرمان ( حضوری و آنلاین )
  دکتر روانشناس کرمان

  حوزههای مختلف فعالیت روانشناسی

  همه ما وقتی اصطلاح روانشناس را میشنویم تنها تصویری که توی ذهنمون میاد اینه که یه آقا یا خانمی پشت یه میزی نشسته و بیمارش هم رو به روش روی صندلی لم داده و خودش خودکار به دست داره یه چیزایی رو یادداشت میکنه. ولی روانشناسی تنها به این روش درمان و این مکانی که ذکر شد محدود نمیشه و انواع مختلفی از رشته‌های روانشناسی وجود داره که هر کدوم در زمینه موارد خاص تحقیق یا کار مشاوره و روانشناسی رو انجام میدن. مثلا آیا شما میدونین که ما روانشناسایی داریم که در مورد نحوه کار و تعامل افراد با ابزارهای موجود در محیط خودشون مطالعه میکنن؟ یا اینکه روانشناسانی داریم که درباره کشف راه‌هایی برای کمک به کاهش گرمایش جهانی تحقیق میکنن؟ در ادامه به انواع رشته‌های روانشناسی میپردازیم.

  روانشناسی رفتاری

  یه دکتر روانشناس کرمان که در زمینه روانشناسی رفتاری فعالیت میکنه هدفش، درک اساسی‌ترین شکل رفتار انسانه. روانشناسان رفتاری تحقیقاتی را انجام میدن تا بفهمن چه چیزی باعث بروز رفتارهای انسان میشه و چگونگی ارتباط ذهن با رفتار رو مورد بررسی قرار میدن. این نوع روانشناسی ممکنه شامل بهبود رفتارهای منفی مثل اعتیاد باشه.

   روانشناسی زیستی

  روانشناسی زیستی مطالعه عوامل بیولوژیکیه که ممکنه بر مغز و رفتار انسان تأثیر بگذارن. یه دکتر روانشناس کرمان که در این زمینه فعالیت میکنه به مطالعه افراد میپردازه و تحقیقاتی را انجام میده تا ببینه آیا عوامل بیولوژیکی وجود دارن که بر احساس، فکر و عمل فرد تأثیر بگذارن. این رشته از روانشناسی همچنین به چگونگی تأثیر آسیب مغزی و بیماری بر رفتار میپردازه. با این اطلاعات، محققان میتونن روی کشف راه‌هایی برای پیشگیری و درمان ضربه مغزی کار کنن.

  روانشناسی بالینی

  یه دکتر روانشناس کرمان که در زمینهروانشناسی بالینی که به آن آسیب شناسی روانی یا روانشناسی غیرطبیعی هم میگن تخصص داره، به مطالعه و درمان بیماری‎های روانی میپردازه. روانشناسان بالینی درمان رو ارائه میدن و برنامه‌های درمانی را برای بیماران ایجاد میکنن.

  روانشناسی بالینی رشته‌ایه که به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیره و پزشکان در بسیاری از محیط‌ها از جمله بیمارستان‌ها، کلینیک‌های سلامت روان و حتی در مطب خصوصی کار میکنن. روانشناسان بالینی ممکنه در یک جمعیت‌شناسی خاص، مانند جانبازان یا سالمندان، یا نوع خاصی از بیماری‌های روانی، مانند بیماری‌های ناشی از سوء مصرف مواد، تخصص داشته باشن.

   روانشناسی شناختی

  روانشناسی شناختی شامل درک نحوه تفکر افراد هست. روانشناسان شناختی ممکنه بررسی کنن که مردم چگونه تصمیم میگیرن و چطور مشکلات رو حل میکنن در  واقع به مطالعه چگونگی پردازش اطلاعات توسط مغز و  چگونگی جمع‌آوری، پردازش و یادآوری اطلاعات میپردازه.

  اما میتونن در مورد موضوعات دیگری مانند رشد زبان، حافظه و ادراک هم تحقیق کنن. روانشناسی شناختی نیز ناتوانی‌های یادگیری را مطالعه میکنه. برخی از فرآیندهای مورد توجه از سوی دکتر روانشناس کرمان فعال در حوزه  روانشناسی شناختی عبارتند از:

  شکلگیری مفهوم: که به نحوه دسته‌بندی اطلاعات و نحوه پیوند اطلاعات جدید با آنچه از قبل میدونستیم، می‌پردازه.

  شکلگیری حافظه: که به بررسی این موضوع میپردازه که چگونه انسان‌ها اطلاعات را به‌عنوان حقایق و مهارت‌ها کسب، ذخیره و بازیابی می‌کنن.

  استدلال: که نحوه استنباط و استنتاج برای دستیابی به استدلال‌های منطقی را پوشش میده.

  تکنیکهای حل مسئله: مثل استفاده از قضاوت خوب، به دستیابی به اهداف کمک میکنه.

  توجه: روانشناسی شناختی به بررسی توجه، تمرکز و چگونگی کارکرد اینها برای بهبود عملکرد میپردازه.

  ادراک: که شامل مطالعه حواس فیزیکی و همچنین نحوه تفسیر محرک‌هایی هست که آنها رو دریافت میکنن.

  نمونه‌هایی از موقعیت‌های عملی که میشه در آنها نظریه‌های روانشناسی شناختی را به کار برد، عبارتند از:

  • کمک به بهبود حافظه و درمان از دست دادن حافظه
  • توسعه برنامه‌های آموزشی
  • درمان اختلالات گفتار و زبان
  • تسهیل کارایی بیشتر در تصمیم‌گیری

  اگه میخواین توی کرمان درمان متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  وکیل کرمان 16 scaled - دکتر روانشناس کرمان | روانکاو خوب در کرمان ( حضوری و آنلاین )
  دکتر روانشناس کرمان

  روانشناسی جامعه

  روانشناسان جامعه برای آموزش جامعه و ایجاد برنامه‌هایی که به جلوگیری از بروز مسائل کمک میکنن، در مورد مسائل بهداشتی تحقیق میکنن. روانشناسان جامعه در مدارس، سازمان‌های اجتماعی، موسسات خیریه و سازمان‌های دولتی یافت میشن. یکی از تمرکزهای اصلی روانشناسی جامعه، بهبود جامعه و افرادیه که در اون زندگی میکنن.

   روانشناسی مصرف کننده

  روانشناسی مصرف کننده یا بازاریابی، مطالعه رفتار مصرف کننده است. روانشناسی مصرف‌کننده میتونه به سازمان‌ها کمک کنه تا مخاطبان هدف خودشون رو شناسایی کنن، چه چیزی بر رفتار خرید آنها تأثیر میگذاره، چگونه تصمیمات خرید میگیرن و نگرش آنها در مورد یک محصول یا خدمات خاص چیه. روانشناسان مصرف‌کننده نظرسنجی‌های تحقیقاتی بازار رو انجام میدن، گروه‌های تمرکز تشکیل میدن و مصرف‌کنندگان را مورد بررسی قرار میدن.

  روانشناسی رشد

  روانشناسی رشد بر طول عمر انسان و رفتارها، زبان‌ها و ناتوانی‌هایی که ممکنه در مراحل مختلف زندگی وجود داشته باشن تمرکز میکنه. برخی از روانشناسان رشد ممکنه بر مرحله خاصی از زندگی انسان مثل دوران کودکی یا نوجوانی تمرکز کنن، بعضی دیگه کل طول عمر انسان رو مطالعه میکنن.

  دکتر روانشناس کرمان که در زمینه روانشناسی رشد فعالیت میکنه وظایف زیادی از تشخیص تاخیر رشد در کودکان تا تحقیق در مورد مسائل مربوط به سالمندی رو انجام میده.

   روانشناسی تربیتی

  اگر که فرزندتون یا کسی از اطرافیانتون مشکل در یادگیری داره میتونین با مراجعه به دکتر روانشناس کرمان فعال در زمینه روانشناسی تربیتی که بر فرآیند یادگیری از جمله هرگونه ناتوانی یادگیری تمرکز داره تا حدودی مشکل رو برطرف کنین.

  کسانی که در روانشناسی آموزشی کار میکنن ممکنه برای گروه های خاصی از دانش آموزان، مانند کسانی که دارای ناتوانی‌های یادگیری دارن و کسانی که در یادگیری برتر از خود نشان میدن، تکنیک‌های آموزشی ارائه بدن. روانشناسان تربیتی تحقیق میکنن که چگونه عناصر شناختی و اجتماعی میتونن بر یادگیری تأثیر بگذارن.

   روانشناسی پزشکی قانونی

  روانشناسان پزشکی قانونی با مجریان قانون و سایر سازمان‌هایی که ممکنه بخشی از سیستم عدالت کیفری باشن، همکاری نزدیک دارن. این زمینه شامل درک بیشتر در مورد مجرمان و رفتار آنها، کار با کودکانی که به عنوان شاهد در یک موقعیت جنایی یا در یک پرونده حضور داشتن و ارزیابی صحنه جرم برای تعیین اینکه چگونه یک جنایتکار ممکنه به این جرم مرتکب شده باشه میشه. یک دکتر روانشناس کرمان فعال در حوزه روانشناس قانونی ممکنه برای قربانیان جرم راهکارهای درمانی ارائه بده.

  روانشناسی مشاوره

  کار یک دکتر روانشناس کرمان متخصص در زمینه روانشناسی مشاوره اینه که به بیماران کمک میکنه تا با مشکلات مختلفی که در خانه، کار یا جامعه دارن مقابله کنن. روانشناسی مشاوره تمرکزش روی کمک به افراد هست تا بتونن از نقاط قوتی که دارن برای مواجهه با چالش‌ها در مراحل مختلف زندگی استفاده کنن.

  روانشناسان مشاوره نحوه تعامل افراد با یکدیگر رو در نظر میگیرن. همه عوامل از جمله عوامل درونی و بیرونی مثل جنسیت، گرایش جنسی و وضعیت روانی در محیط های اجتماعی (خانواده، مدرسه، جامعه، محل کار ) که بر رفتار فرد تأثیر می‌گذارن رو بررسی میکنه.

  این روانشناسان میتونن با بیماران یا مراجعه‌کننده‌های خودشون به صورت انفرادی، زوج و خانواده کار کنن. یه روانشناس مشاوره میتونه در موارد زیر به بیماران کمک کنه:

  • اضطراب
  • افسردگی
  • مشکلاترابطه
  • اختلالاسترس پس از سانحه (PTSD)
  • توسعهآموزشی
  • استرسناشی از کار
  • مشاورهشغلی
  • مشکلاتخواب
  • مشکلاتوالدین
  • اعتیاد

   روانشناسی سلامت

  روانشناسی سلامت در واقع به مطالعه سلامت روان و جسم و نحوه تعامل این دو بر اساس عوامل بسیاری مانند رفتار، زیست شناسی و گروه‌های اجتماعی میپردازه. روانشناسان سلامت ممکنه تحقیق کنن که چطور میشه از این عوامل برای بهبود سلامت و تندرستی کلی فرد یا بیماری خاصی که ممکنه با اون دست و پنجه نرم کنن، استفاده کرد.

  دکتر روانشناس کرمان که در زمینه روانشناسی سلامت کار میکنن به بیماران خود در مورد آنچه که میتونن انجام بدن تا سالم بمونن آموزش‌هایی رو ارائه میدن و بهشون یاد میدن چطور با موقعیت‌های خاص کنار بیان.

  روانشناسی صنعتی  سازمانی

  روانشناسی صنعتی-سازمانی بیشتر در محیط‌های کاری فعالیت میکنن. و به بررسی و مطالعه عواملی میپردازن که روی کارمندان تاثیر مثبت یا منفی میزاره  و اینطوری میان بررسی میکنن که چطور کارفرمایان میتونن بهره‌وری تیم خودشون رو افزایش بدن، روش‌هایی است که شرکت‌ها ممکنه بتوانند کارکنان خودشون رو حفظ کنن و رضایت شغلی آنها را افزایش بدن.

  خیلی از کسب و کارها از روانشناسان صنعتی-سازمانی کمک میگیرن تا یه تست غربالگری برای مثلا شناسایی افراد خاص برای کار در موقعیت‌های خاص توی شرکت انجام بدن.

  عصب روانشناسی یا نوروسایکولوژی

  نوروسایکولوژی مطالعه مغز و چگونگی تأثیر آن بر رفتارها و افکار روانشناختی ماست. یک عصب روانشناس ممکنه با بیمارانی که آسیب یا بیماری مغزی مثل سکته مغزی یا زوال عقل را تجربه کردن کار کنه تا بفهمه که تشخیص آنها چگونه بر رفتارشون تأثیر میگذاره. آنها همچنین ممکنه با سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی برای توسعه برنامه‌های درمانی کار کنن.

  روانشناسی شخصیت

  دکتر روانشناس کرمان متخصص در روانشناسی شخصیت به مطالعه شخصیت افراد و چگونگی تأثیر آن بر رفتار آنها میپردازه. این روانشناسان ممکنه به دنبال درک این باشن که چه عواملی بر شخصیت ما تأثیر میگذارن، چگونه شخصیت ما بر مهارت‌های تصمیم‌گیری ما تأثیر میگذاره و آیا ویژگی‌های شخصیتی مرتبط با اختلالات خاص وجود دارن یا نه.

  اگه میخواین توی کرمان درمان متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  وعمارت شاهزاده ماهان scaled - دکتر روانشناس کرمان | روانکاو خوب در کرمان ( حضوری و آنلاین )
  دکتر روانشناس کرمان

  روانشناسی مدرسه

  روانشناسان مدرسه در محیط‌های مدرسه برای کمک به کودکان کار میکنن. اونها ممکنه مسائل مربوط به محیط‌های اجتماعی، تحصیلی و رفتار دانش‌آموزان رو ارزیابی و درمان کنن. روانشناسان مدرسه در کنار معلمان، والدین و سایر کارکنان اداری برنامه‌هایی رو برای رسیدگی به هر موقعیتی که دانش‌آموز ممکنه با مشکل خاصی مواجه باشه، تدوین میکنن.

  یکی از اهداف روانشناسی مدرسه ایجاد محیط آموزشی ایمن و سازنده برای همه است. این متخصصان همچنین ممکنه با دانش آموزانی ملاقات کنن که از مشاوره و درمان برای مدیریت یک عامل استرس‌زا در مدرسه بهره‌مند میشن.

  روانشناسی اجتماعی

  دکتر روانشناس کرمان فعال در زمینه روان‌شناسی اجتماعی به مطالعه گروه‌های اجتماعی و چگونگی تأثیر آن‌ها بر یکدیگر میپردازه. این رشته روانشناسی همچنین شامل درک نحوه رفتار افراد در موقعیت‌های اجتماعی خاص میشه. یک روانشناس اجتماعی ممکنه نگرش‌ها، سبک‌های ارتباطی و انواع دیگر رفتار مانند پرخاشگری را ارزیابی میکنه.

  چطور میتونیم با یه دکتر روانشناس کرمان جلسه ملاقات بزاریم؟

  برای یافتن دکتر روانشناس کرمان که در حوزه کاری خودش تخصص کافی داشته باشه اولین کار اینه که از اطرافیان، دوستان و آشنایان خودتون پرس‌وجو کنین. در صورت معرفی بهترین روانشناس کرمان میتونین به ایشون مراجعه کنین. یکی دیگه از مسیرهایی رسیدن به یه روانشناس خوب گشتن توی سایت‌های مربوط به کلینیک‌های روانشناسی مثل کلینیک بوجیکاست چرا که اکثر این سایتها رزومه تمامی روانشناسانشون رو توی سایت قرار دادن و شما میتونین با بررسی تک تک اونها روانشناس مورد نظر خودتون رو انتخاب کنین.

  خوشبختانه امروزه شرایط برای داشتن جلسه مشاوره و روانشناسی به لطف پیشرف تکنولوژی فراهمه و شما میتونین به صورت آنلاین از شهرهای دیگه با یه دکتر روانشناس کرمان که شناخته شده و باتجربه باشه ارتباط برقرار کنین.

  خوشبختانه الان به لطف روانشناس خوب از کلینیک بوجیکا چند ماهی هست که همسر دوستم پاک شده و زندگیشون به روال قبل برگشته ولی دوستم همچنان ارتباطش رو با روانشناسشون حفظ کرده تا بتونه از راهنمایی و مشاوره‌های ایشون برای بهتر شدن شرایط همسرش استفاده کنه.

  5 750x430 1 750x430 - دکتر روانشناس کرمان | روانکاو خوب در کرمان ( حضوری و آنلاین )

  منبع اول 

  منبع دوم

  منبع سوم

   

   

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: