خودارضایی در مردان | علل، عوارض و درمان خود ارضایی پسران و مردان

 • خودارضایی در مردان

  خودارضایی در مردان

  خطرات خود ارضایی زیاد چیست؟

  خطرات خودارضایی بیش از حد عبارتند از:

  • بهره وری پایین به دلیل صرف ساعات زمانی زیاد
  • تماشای پورنوگرافی
  • انتظارات جنسی غیر واقعی از طریق پورنو، که منجر به ازدواج های شکست خورده و خانواده های ناراضی شده است
  • کاهش اعتماد به نفس و رفتار ضد اجتماعی
  • التهاب و آسیب به اندام تناسلی

  همانطور که قبلا ذکر شد، خودارضایی وقتی که به صورت کنترل شده انجام می شود، می تواند حتی مزایایی داشته باشد. مثلا مردی که می خواهد اسپرم های خود را اهدا کند می تواند این کار را انجام دهد و هیچ قانون اخلاقی نمی تواند مانع او شود. فرد مجردی که در رابطه جنسی نباشد و یا شریک زندگی جنسی ثابت نداشته باشد، می تواند برای کاهش میل جنسی خود و در عین حال کاهش احتمال بروز بیماری های عفونی و بیماری های منتقل شونده از راه جنسی بعضا خودارضایی کند.

  17 - خودارضایی در مردان | علل، عوارض و درمان خود ارضایی پسران و مردان
  خودارضایی در مردان

  جهت استفاده ار خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

  09212773724-02126636858

  اما هنگامی که خودارضایی بیش از حد انجام شود، به یک مشکل واقعی تبدیل می گردد. خودارضایی بیش از حد از نظر روانشناسی بالینی به عنوان “رفتار جنسی اجباری” شناخته و دسته بندی می شود. این رفتار چندین اثر مختلف دارد، از جمله :

  • می تواند باعث از دست دادن زمان و همچنین بهره وری شود؛ چرا که پس از انجام آن، فرد به جای مشارکت در کاری معنی دار وقت زیادی را صرف خودارضایی می کند.
  • افرادی که معتاد به خودارضایی هستند، می توانند ساعت های زیادی را صرف تماشای کلیپ های پورنوگرافی کنند و در نتیجه کمتر افراد مفیدی خواهند بود.
  • این رفتار ممکن است اثرات متعددی بر خانواده و همچنین روابط بین فردی داشته باشد. خودارضایی موجب رفتارهایی مانند رازآلود بودن بیش از حد، فریب و کاهش اعتماد دیگران نسبت به فرد می شود که می تواند روابط او را تحت تاثیر و فشار قرار دهد. فردی که بیش از حد خوارضایی میکند می تواند انتظارات جنسی غیر واقعی از همسر یا همسر آینده اش داشته باشد. این امر می تواند منجر به ازدواج های شکست خورده، خانواده های ناراضی و در نهایت بی اعتمادی به روابط عاشقانه توسط شریک زندگی شود.
  18 - خودارضایی در مردان | علل، عوارض و درمان خود ارضایی پسران و مردان
  خودارضایی در مردان
  • به لحاظ روحی، در نتیجه ی خودارضایی احساس شرم و گناه وجود دارد که این نوع رفتار را همراهی می کنند. چنین افرادی ممکن است رفتارهایی حاکی از کمبود اعتماد به نفس و یا رفتار ضد اجتماعی از خود بروز دهند ، چرا که احساس می کنند از لحاظ ذهنی – اخلاقی خودخواه و فاسد شده اند. نوجوانان معتاد به خودارضایی ممکن است دچار کاهش وزن شوند و همچنین ممکن است در مدرسه مورد آزار و اذیت قلدرها قرار بگیرند. گاهی اوقات حتی ممکن است در مکان های عمومی اقدام به خود ارضایی کنند تا تنها نیازهای جنسیشان را ساکت کنند. همچنین اعتیاد به خودارضایی می تواند منجر به بحث های جنسی نامناسب حتی در حضور بزرگسالان و مهمانان شود. این اتفاق، به نوبه خود، می تواند شکافی میان والدین و کودک ایجاد کند و در این فرایند منجر به عادت های بدتر دیگری مانند سوء مصرف مواد به منظور مقابله با فشارهای موجود در خانه و مدرسه شود.
  • اعتیاد به خودارضایی همچنین ممکن است منجر به ظهور تمایلات جنسی فاسد شود به این شکل که فرد همواره به دنبال پیدا کردن راه های جدید و هیجان انگیز برای رسیدن به لذت جنسی است. یک مرد ممکن است به عادت های شدید جنسی ، مانند تماشای پورنوگرافی کودکان، نگاه کردن از طریق پنجره ها یا سوراخ های کلید فقط برای شانس دید زندن یک بدن برهنه، و (ناراحت کننده است اما) حتی تجاوز به فرزندان خود فقط برای ارضای خواسته های جنسی؛ دچار شود .
  • ( زنان نیز ممکن است به شکارچیان جنسی تبدیل شوند و چیزهای مختلفی را آزمایش می کنند تا فقط امیال جنسی خود را برآورده کنند.)
  • التهاب آلت جنسی یکی دیگر تاثیرات منفی خودارضایی است. این عارضه ی رایج عموما زمانی رخ می دهد که فرد از چرب کننده های مناسب برای انجام کارش استفاده نمی کند.
  20 - خودارضایی در مردان | علل، عوارض و درمان خود ارضایی پسران و مردان
  خودارضایی در مردان

  تمام این اثرات منفی نتیجه ی اعتیاد و خودارضایی بیش از حد است. رفتار های این چنینی ضد اجتماعی هستند و نیازمند کمک های تخصصی و راهبردی برای رفعشان هستند.

  کلینیک روانشناسی بوجیکا، با کادری متشکل از پزشکان و روانشناسان مجرب، با تجربه ی بالا در زمینه ی مشاوره های روانی برای درمان اعتیاد به خودارضایی در مردان، نوید آن را می دهد که بدون قضاوت و پیش داوری، خدامت مشاوره جنسی برای کسانی که درگیر خودارضایی هستند ارائه می دهد. شما هم اکنون می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما با بوجیکا ارتباط برقرار کنید.

  تفاوت بین خودارضایی در مردان و زنان

  مردان به طور معمول با لمس کردن یا ماساژ دادن آلت تناسلی خود، تا زمانی که ارضاء شوند، خوارضایی می کنند. افرادی هم وجود دارند که از عروسک های جنسی برای تحریک و ارگاسم استفاده می کنند.از طرف دیگر زنان با لمس و تحریک کولیتوریس و مهبل خودارضایی می کنند؛ زیرا این امر موجب تحریک و لذت آنان می شود.

   

  21 - خودارضایی در مردان | علل، عوارض و درمان خود ارضایی پسران و مردان
  خودارضایی در مردان

  درست مثل مردان، بعضی ها از دستان خود را استفاده می کنند در حالی که دیگران ممکن است از اسباب بازی های جنسی مانند ویبراتور استفاده کنند. جالب است که جامعه خودارضایی مردان را نسبت به زنان بیشتر درک می کند. این اتفاق به خاطر آن است که آزادی جنسی در مردان و زنان عموما به طور متفاوتی درک می شود. به همین دلیل، بسیاری از زنان از صحبت کردن در مورد فانتزی های جنسی خود به دلیل اینکه جامعه می تواند آنها را قضاوت کند، خجالت می کشند. از نظر پزشکی، زنان نیز به دلیل خودارضایی هنوزمی توانند دچار عفونت شوند. در کل استفاده از بزاق به عنوان یک روان کننده در طول خودارضایی می تواند با باکتری های موجود فرصت رشد دهد و این می تواند موجب بروز و رشد عفونت مخمر گردد.

  مطالعات نشان می دهد که مردان بیش از زنان خودارضایی می کنند. گروهی از پس از مصاحبه با تقریبا 3000 نفر، محققان گزارش داده اند که متوجه شدند 41.7 درصد از زنان در سال جاری خودارضایی می کنند، در حالی که 63.3 درصد مردان، درگیر خودارضایی هستند.

  در تحقیقی دیگر نشان داده شد که 10 درصد زنانی که در تحقیق شرکت کرده بودند مرتبا خودارضایی می کردند(هفته ای چند بار) در حالی که این رقم برای مردان حدود 25 درصد بود.

  جهت استفاده ار خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

  09212773724-02126636858

  چطور خودارضایی در مردان را درمان کنیم

  فعالیت های مشخصی وجود دارند که می توانند به شما برای جلوگیری و کاهش خودارضایی بیش از حد کمک کنند. از جمله:

  22 - خودارضایی در مردان | علل، عوارض و درمان خود ارضایی پسران و مردان
  خودارضایی در مردان
  • مشارکت در برنامه های داوطلبانه
  • مشارکت در ورزش
  • بررسی استعدادهای خلاق مانند هنر و نوشتن
  • بیدار شدن از خواب در صبح زود
  • اجتناب از تنهایی
  • تعامل با افراد
  • حذف فیلم های پورنو از داخل خانه و کامپیوتر
  • رفتن به جلسه ی مشاوره روانشناسی

  خوارضایی بیش از حد را می توان با انجام ترکیبی برخی از فعالیت های مختلف متوقف کرد. شما می توانید یک مسیر جایگزین برای کانال انرژی خود مانند شرکت در برنامه های داوطلبانه، شرکت در ورزش و کشف استعدادهای خلاقانه خود را از طریق نوشتن و هنر پیدا کنید. اگر قبل از اینکه به سر کار بروید اغلب خودارضایی می کنید، کار دیگری برای انجام دادن پیدا کنید، مانند یک پیاده روی آرام در هر روز صبح. همچنین برای جلوگیری از تنهایی ، برقراری ارتباط با افراد دیگر و دوستان خوب است. در صورتی که از طریق تلفن یا رایانه ای به مواد پورنوگرافی دسترسی دارید، آنها را حذف کنید. این یک گام مهم است. ذهنیت درستی را بسازید و اعتقاد داشته باشید که اعتیاد شما به خودارضایی می تواند محدود شود. همچنین بد نیست که مشکلتان ار با خانواده تان درمیان بگذارید و به مشاوره روانشناسی مراجعه کنید.

  بسیاری از افراد از اعتیاد به خودارضایی رنج می برند اما اغلب نمی دانند که با یک مشکل جدی رو به رو هستند. گام اول در ترک این عادت قبول آن است مشکلی وجود دارد، سپس باید جهت حل این مشکل تلاش و کوشش کرد.

  جهت استفاده ار خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

  09212773724-02126636858

  کلینیک روانشناسی

  خودارضایی در زنان

  راه های مقابله با انحرافات جنسی

  پدوفیلی چیست

  بهترین مرکز مشاوره

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: