افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس | راههای افزایش اعتماد به نفس در زنان و کودکان

 • افزایش اعتماد به نفس

  افزایش اعتماد به نفس

   

  new how to build self esteem tips and techniques to increase self confidence 4 300x225 - افزایش اعتماد به نفس | راههای افزایش اعتماد به نفس در زنان و کودکان
  افزایش اعتماد به نفس

  اعتماد به نفس چیست؟

  هنوز هم سردرگمی باره مفهوم این واژه وجود دارد که دقیقاً اعتماد به نفس چیست. یکی از تعاریف آن به معنای ایمان و اعتماد به خود داشتن است، در تعریفی دیگر، اعتماد به نفس را به عنوان انتظارات یک فرد از عملکرد و ارزیابی خود از توانایی ها و عملکرد قبلی خود تعریف می کند.

  در روانشناسی، اعتماد به نفس را به عنوان اعتماد فرد به توانایی های خود، ظرفیت ها و قضاوت ها یا اعتقاد به اینکه می تواند با موفقیت روز به روز با چالش ها و خواسته های خود روبرو شود. اعتماد به نفس همچنین باعث خوشبختی بیشتری می شود. به طور معمول، هنگامی که به توانایی های خود اطمینان دارید، به دلیل موفقیت های خود شادتر هستید. وقتی نسبت به توانایی های خود احساس بهتری می کنید، نسبت به فعالیت و رسیدن به اهداف خود انرژی و انگیزه بیشتری خواهید داشت.

  بسیاری از روانشناسان تمایل دارند هنگام ارزیابی باورهای شخصی در مورد توانایی های خود در مورد یک کار خاص یا مجموعه ای از وظایف، به خودکارآمدی خود رجوع کنند، در حالی که اعتماد به نفس بیشتر اوقات به عنوان یک صفت گسترده تر و باثبات تر در مورد درک یک فرد از توانایی کلی شناخته می شود.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه افزایش اعتماد به نفس و تعیین نوبت ویزیت با متخصصانمرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  مزایای افزایش اعتماد به نفس

  وقتی به خودتان اعتماد دارید، می خواهید چیزهای جدید را امتحان کنید. این که آیا شما برای ارتقاء یا ثبت نام در کلاس آشپزی اقدام می کنید، اعتماد به خودتان مهم است که بتوانید خود را به آنجا برسانید.

  وقتی به خود اطمینان دارید ، می توانید منابع خود را به وظیفه مورد نظر اختصاص دهید. به جای اتلاف وقت و انرژی نگران کننده بودن که به اندازه کافی خوب نیستید، می توانید انرژی خود را به تلاش های خود اختصاص دهید. بنابراین در نهایت، وقتی احساس اطمینان می کنید بهتر عمل می کنید. خوشبختانه کارهایی وجود دارد که می توانید برای افزایش اعتماد به نفس خود انجام دهید. این که آیا شما در یک زمینه خاص اعتماد به نفس ندارید یا برای اطمینان خاطر در مورد هر چیزی تلاش می کنید، راهکارهای زیر می تواند به شما کمک کند.

  1- از مقایسه خود با دیگران دست بردارید

  محققان دریافتند افرادی که خود را با دیگران مقایسه می کنند، حسادت را تجربه می کنند. و هرچه حسادت بیشتری را تجربه کردند، نسبت به خودشان هم بدتر می شوند. این می تواند یک چرخه معیوب باشد. هنگام مقایسه ثروت، دارایی، مهارت، دستاوردها و ویژگی های خود به زمان هایی توجه کنید. فکر کردن به اینکه افراد دیگر بهتر هستند یا بیشتر از شما دارند، اعتماد به نفس شما را از بین می برد. هنگامی که متوجه می شوید که در حال مقایسه خود با دیگران هستید، به خود یادآوری کنید که انجام این کار به ضرر شماست.

  2- مراقب جسم و سلامت خود باشید

  مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید. وقتی از نظر جسمی خود را در بهترین شرایط احساس می کنید، به طور طبیعی احساس اطمینان بیشتری نسبت به خود خواهید داشت.

  3- آزمایش های رفتاری را انجام دهید

  وقتی مغز شما به شما می گوید که هیچ موضوعی برای صحبت در جلسه ندارید یا اینکه توانایی انجام این کار را ندارید، به خود یادآوری کنید که افکار شما همیشه درست نیستند و گاهی اوقات، بهترین راه برای مقابله با گفتگوی منفی، چالش کشیدن این گفته ها است.

  گاهی اوقات، اعتماد به نفس پایین از یک مسئله بزرگتر ناشی می شود ، مانند یک رویداد آسیب زای در گذشته. در سایر مواقع، ممکن است علامتی از مشکلات سلامت روان باشد و می توان اعتماد به نفس بیش از حد داشت. اگر بیش از حد به توانایی های خود اطمینان دارید، ممکن است اقدامی نکنید. بنابراین داشتن یک سطح سالم از اعتماد به نفس مهم است که به شما کمک می کند تا بهترین عملکرد را داشته باشید.

  self confidence 300x200 - افزایش اعتماد به نفس | راههای افزایش اعتماد به نفس در زنان و کودکان
  افزایش اعتماد به نفس

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه افزایش اعتماد به نفس و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  پرورش یک نگرش خوب

  – افکار منفی خود را مشخص کنید.

  ممکن است افکار منفی شما چنین بنظر برسد : “من نمی توانم این کار را بکنم” ، “مطمئناً شکست خواهم خورد” ، “هیچ کس نمی خواهد آنچه را که باید بگویم بشنوم.” این صدای درونی بدبینانه و بی فایده است و شما را از رسیدن به عزت نفس بالا و اعتماد به نفس بیشتر باز می دارد.

  – افکار منفی خود را به افکار مثبت تبدیل کنید.

  همانطور که به افکار منفی خود توجه می کنید، آنها را به سمت افکار مثبت سوق دهید. این ممکن است به شکل تأییدات مثبتی شکل بگیرد، مانند “من قصد دارم آن را امتحان کنم”، “اگر در آن کار کنم می توانم موفق باشم” یا “مردم به من گوش می دهند.” فقط با چند فکر مثبت در روز شروع کنید.

  – از تمرکز بیشتر روی افکار منفی خودداری کنید. 

  تا افکار مثبت. در نهایت، به افکار مثبت شما باید “فضای مغز” داده شود تا افکار منفی. هر چه بیشتر با مثبت اندیشی با نفس مخالفت مواجه شوید، این امر طبیعی تر خواهد شد.

  – استعدادهای خود را مشخص کنید.

  بنابراین چیزهایی را که در آن تعالی دارید کشف کنید و سپس روی استعدادهای خود تمرکز کنید. به خود اجازه دهید که به آنها افتخار کنید. خود را بیان کنید، خواه از طریق هنر، موسیقی، نوشتن یا رقص باشد. چیزی را که از آن لذت می برید پیدا کنید و یک استعداد پرورش دهید تا با علاقه خود همراه شوید.
  افزودن انواع علاقه ها و سرگرمی ها به زندگی شما نه تنها باعث اطمینان بیشتر شما می شود بلکه شانس دیدار شما با دوستان سازگار را نیز افزایش می دهد. هنگامی که اشتیاق خود را دنبال می کنید، نه تنها تأثیر درمانی خواهد داشت بلکه احساس منحصر به فرد و برجسته ای خواهید کرد، همه این موارد می تواند به ایجاد اعتماد به نفس شما کمک کند.

  – به خودت افتخار کن.

  نه تنها باید به استعدادها یا مهارتهای خود احساس افتخار کنید بلکه باید به چیزهایی هم فکر کنید که شخصیت شما را عالی می کند. این می تواند حس شوخ طبعی، حس دلسوزی، مهارت گوش دادن یا توانایی مقابله با استرس باشد. شاید فکر نکنید که چیزی در مورد شخصیت شما وجود دارد که ارزش تحسینش را دارد، اما اگر عمیق شوید، می فهمید که خصوصیات قابل تحسین زیادی دارید. با نوشتن آنها روی آنها متمرکز شوید.

  – تعریف را با کمال میل بپذیرید.

  بسیاری از افراد با عزت نفس پایین در تعریف  مشکل دارند. آنها فرض می کنند که کسی که از آنها تعریف می کند اشتباه است یا دروغ می گوید. اگر متوجه شدید با چرخیدن چشمان خود به یک تعارف پاسخ می دهید، می گویند “بله ، درست است” یا آن را در آغوش می کشید ، باید پاسخ خود را در مورد تعارف خودداری کنید.
  تعریفات دیگران را بپذیرید و پاسخ مثبت دهید. (گفتن “متشکرم” و لبخند به خوبی کار می کند). بگذارید کسی که تعارف را می داند واقعاً از آن قدردانی می کند و تلاش کنید تا به جایی برسید که بتوانید واقعاً تعریف  را با قلب خود بپذیرید.

  Increased Self Confidence2 300x200 - افزایش اعتماد به نفس | راههای افزایش اعتماد به نفس در زنان و کودکان
  افزایش اعتماد به نفس

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه افزایش اعتماد به نفس و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  برخورد با احساسات در افزایش اعتماد به نفس

  نترسید، ممکن است فکر کنید افرادی که اعتماد به نفس دارند هرگز ترس ندارند. این حقیقتا درست نیست. ترس به این معنی است که شما در آستانه رشد خود هستید. شاید ترس شما صحبت کردن در مقابل گروهی باشد، خود را با کسی که نمی شناسید معرفی کنید یا از رئیس خود درخواست ارتقا کنید.
  وقتی بتوانید با آنچه می ترسید مقابله کنید، اعتماد به نفس خود را به دست خواهید آورد و فوراً احساس قوی بودن خواهید کرد!
  کودک را در هنگام یادگیری راه رفتن تصور کنید. احتمال زیادی در انتظار او است. اما او می ترسد که با اولین قدم ها سقوط کند. وقتی او ترس خود را تسخیر می کند و شروع به راه رفتن می کند، لبخند بزرگی صورتش را می پوشاند! این شما هستید که ترسهای خود را نیز پشت سر می گذارید.

  با خود صبور باشید. بعضی اوقات شما به عقب می روید تا به جلو بروید. به دست آوردن اعتماد به نفس یک شبه اتفاق نمی افتد. ممکن است شما چیز جدیدی را امتحان کنید و هدف خود را برآورده نکنید. در صورت امکان، ببینید چه درسهایی وجود دارد. اولین بار که نیازی به هدف خود ندارید، فرصتی برای یادگیری بیشتر در مورد خودتان است. اعتماد به نفس باید کمی رشد کند.

  برای حفظ تعادل تلاش کنید. ایجاد اعتماد به نفس به معنای حفظ تعادل است. اعتماد به نفس بسیار کم، می تواند شما را از رسیدن به اهداف خود و احساس خوب نسبت به خود باز دارد. از طرف دیگر، واقع گرایانه بودن بسیار مهم است، شما نمی خواهید زمان و تلاش لازم را برای دستیابی به اهداف خود دست کم بگیرید.

  از اشتباهات خود درس بگیرید. به یاد داشته باشید که هیچ کس کامل نیست. حتی مطمئن ترین افراد هم اشتباه می کنند،. ممکن است در بعضی از نقاط زندگی خود احساس کنیم که چیزی نداریم. این یک واقعیت است. بیاموزید که زندگی پر از اتفاقات ناشناخته و ناامن است و اغلب اوقات، این احساسات ناامن بسته به جایی که در آن هستیم، با چه کسی هستیم، حال و هوایی که در آن قرار داریم یا احساس ما چگونه است، می آیند و می روند. به عبارت دیگر، آنها ثابت نیستند. اگر اشتباهی مرتکب شده اید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آن را بشناسید، عذرخواهی کنید و یک برنامه برای جلوگیری از بروز آن در آینده تهیه کنید.

   

  از کمال گرایی خودداری کنید. کمال گرایی شما را فلج می کند و شما را از تحقق اهداف خود باز می دارد. اگر احساس می کنید همه کارها باید به طور کامل انجام شود، دیگر هرگز از خود یا شرایط خود راضی نخواهید بود. درعوض، به جای این که بخواهید همه چیز کاملاً کامل باشد، روی یادگیری کار کنید که یک کار خوب انجام دهید و افتخار کنید. اگر در ذهن یک کمال گرا هستید، پس از آن می توانید به یک نسخه با اعتماد به نفس بیشتر از خود برسید.

  the importance of healthy self esteem in children young people 300x300 - افزایش اعتماد به نفس | راههای افزایش اعتماد به نفس در زنان و کودکان
  افزایش اعتماد به نفس

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه افزایش اعتماد به نفس و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  تمرین مراقبت از خود در افزایش اعتماد به نفس

  1- مراقب خودت باش.

  مراحل کوچک بسیاری برای این کار وجود دارد که شامل حفظ نظافت شخصی شما توسط حمام کردن مرتب، مسواک زدن و نخ دندان کردن، خوردن مقادیر مناسب غذا و خوردن غذای خوشمزه و سالم است. این همچنین به معنای گذراندن وقت برای خودتان است، حتی اگر بسیار شلوغ باشید.

  2- مراقب ظاهر خود باشید.

  پوشیدن لباس هایی که متناسب با شما و نوع بدن شما باشد، از خودتان مراقبت کنید و مطمئن شوید. این بدان معنا نیست که ظاهر یا سبک ظاهری باعث می شود احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید ، اما تلاش برای در نظر گرفتن ظاهر خود به شما می گوید که ارزش مراقبت از آن را دارید.

  3- به طور منظم ورزش کنید.

  بخشی از مراقبت از خود، ورزش کردن است. برای شما، این ممکن است به معنای پیاده روی سریع باشد. برای شخص دیگری ممکن است به معنای دوچرخه سواری باشد. از جایی شروع کنید که اکنون هستید. ورزش لازم نیست پیچیده باشد.

  4- خوب خوابیدن.

  هر شب 7الی9 ساعت خواب مناسب می تواند به شما کمک کند ظاهر بهتری داشته باشید. این می تواند به شما در داشتن نگرش مثبت و انرژی بیشتر کمک کند. خواب فراوان همچنین به شما کمک می کند تا احساسات خود را تعدیل کرده و با استرس به طور مؤثر مقابله کنید.

  Steps to Become Self confident 1 300x200 - افزایش اعتماد به نفس | راههای افزایش اعتماد به نفس در زنان و کودکان
  افزایش اعتماد به نفس

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه های روانشناسی  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

  راهکارهای افزایش اعتماد به نفس در کودکان

  ۷ شیوه بی نظیر افزایش اعتماد به نفس ؛ مرکز مشاوره بوجیکا

  اهمال کاری |انواع اهمال کاری 

  روشهای افزایش اعتماد به نفس | بهترین مرکز روانشناسی در شمال و غرب تهران

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن