اضطراب کرونا | 10 تکنیک کاربردی کنترل اضطراب و استرس کرونا

 • اضطراب کرونا

  اضطراب کرونا

  واکنشهای متداول در مقابل کرونا ویروس COVID-19

  از آنجا که وضعیت مربوط به COVID-19 ، از جمله گزارش های خبری ، محدودیت سفر ، و نگرانی های شما و عزیزانتان در حال گسترش است – افراد می توانند طیف گسترده ای از افکار ، احساسات و واکنش ها را تجربه کنند.

  5e586c36230000ba0bdddaf9 300x200 - اضطراب کرونا | 10 تکنیک کاربردی کنترل اضطراب و استرس کرونا
  اضطراب کرونا

  شما یا شخصی که می شناسید ممکن است دوره هایی را تجربه کنید:

  • احساس استرس یا غرق شدن
  • اضطراب ، نگرانی یا ترس
  • غم و اندوه ، اشک ریختن و یا از دست دادن علاقه به فعالیتهای لذت بخش معمول
  • علائم جسمی مانند افزایش ضربان قلب ، ناراحتی معده ، کم انرژی شدن یا سایر احساسات ناراحت کننده
  • سرخوردگی ، تحریک پذیری یا عصبانیت
  • احساس درماندگی می کنید
  • مشکل در تمرکز یا خوابیدن
  • انزوا یا جدا شدن از دیگران و یا ترس از رفتن به اماکن عمومی
  لطفا بخوانید: درمان های اضطراب 

  راهکارهای مقابله با استرس یا اضطراب کرونا

  احساسات خود را تصدیق کنید.

  در شرایطی که بلاتکلیفی و تحولاتی از این قبیل در حال وقوع است ، احساس استرس ، اضطراب یا ناراحتی از جمله سایر واکنشهای عاطفی قابل درک است. به خودتان فرصت دهید تا آنچه را که احساس می کنید توجه کرده و بیان کند. این می تواند با نوشتن آنها در یک دفتر، صحبت با دیگران ، انجام کاری خلاقانه یا تمرین مراقبه باشد.

  فعالیتهای روزمره خود را در صورت امکان حفظ کنید.

  داشتن روال سالم می تواند تأثیر مثبتی بر افکار و احساسات شما بگذارد. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد: خوردن وعده های غذایی سالم ، ورزش بدنی مانند راه رفتن ، دویدن یا کشش ، خواب کافی و انجام کارهایی که از آن لذت می برید.

  در ارتباط باشید.

  دریافت پشتیبانی و حمایت از دیگران تأثیر قدرتمندی در کمک به ما در کنار آمدن با چالش ها دارد. صحبت کردن با خانواده و دوستان پشتیبان می تواند احساس راحتی و ثبات را به همراه آورد. صحبت کردن در مورد نگرانی ها ، افکار و احساسات خود با دیگران نیز می تواند به ما کمک کند راه های مفیدی برای تفکر یا برخورد با یک موقعیت استرس زا پیدا کنیم.

  5e56cf68fee23d35a15c97e4 300x228 - اضطراب کرونا | 10 تکنیک کاربردی کنترل اضطراب و استرس کرونا
  اضطراب کرونا

  اطلاعات دقیق را جستجو کنید.

  یافتن منابع معتبری که می توانید به آنها اعتماد کنید ، برای جلوگیری از ترس و وحشت ناشی از اطلاعات نادرست مهم است.

  محدودیت های مربوط به اخبار و رسانه های اجتماعی را تعیین کنید.

  این قابل درک است که بخواهید آگاه باشید ، به خصوص اگر شما یا عزیزانتان تحت تأثیر قرار بگیرید. در عین حال ، مدام خواندن ، تماشا یا گوش دادن به پوشش رسانه ای ناراحت کننده می تواند به طور غیر ضروری نگرانی و اضطراب را افزایش دهد. در دیدن اخبار یا رسانه های اجتماعی به خود استراحت دهید، به ویژه اگر اطلاعات جدیدی در دسترس نیست. روی چیزهایی که در زندگی شما مثبت است و عملکردهایی که بر آنها کنترل دارید تمرکز کنید.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه درمان اضطراب و تعیین نوبت ویزیت با مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02126767945 – 02122636858- 09212773724

  توصیه های محافظت و پیشگیری را که توسط متخصصین واجد شرایط بهداشت ارائه می شود ، دنبال کنید.

  وزارت بهداشت اطلاعاتی در مورد COVID-19 و نحوه محافظت از خود دارد آنها را مطالعه و به درستی رعایت کنید.

  لطفا بخوانید: ذهن آگاهی 

  برنامه ریزی کنید تا احساس کنترل بیشتری داشته باشید

  کسانی از ما که مستعد اضطراب هستند ، دوست دارند همه چیز در کنترل آنها باشد. بنابراین ، اگر برای آمادگی برای شیوع بیماری در جامعه خود اقدامات اساسی انجام دهید ، ممکن است احساس تسکین کنید. به عنوان مثال ، از کارفرمای خود در مورد گزینه کار در خانه سؤال کنید. برای اتفاقاتی مانند تعطیلی مدرسه آماده شوید. برای این اتفاقات برنامه های احتمالی داشته باشید. علاوه بر این ، منابع معتبری از اطلاعات را که می توانید در صورت شیوع بیماری به آنها روی آورید ، شناسایی کنید. بلینگ می گوید: “بسیار مهم است که بتوانید بگویید ، خوب ، مهم نیست که چه اتفاقی بیفتد ، من بهترین کاری را که می توانم انجام دهم انجام داده ام.”

  جدا شوید. یاد بگیرید در لحظه باشید

  مهم این است که بدانیم. اما نیازی به وسواس اخبار نیست. استوارت شانکنمن ، روانشناس که به مطالعه اضطراب می پردازد ، می گوید: “نکته ای وجود دارد که می گوید جمع آوری اطلاعات می تواند مشکل ساز شود.” او می گوید این می تواند تأثیر ناخواسته در ترس شما داشته باشد. اگر شما برای محافظت از خود و آگاه ماندن اقدامات اساسی انجام می دهید ، همین کافی است. شانکمن می گوید: “هیچ راهی برای کاهش خطر ابتلا به صفر وجود ندارد.” شما می توانید تمام شب و روز را به خواندن عناوین ، هشدارهای خبری یا توییت ها بگذرانید اما این “خطر ابتلا به کروناویروس را تغییر نمی دهد.”

  هنگامی که کمی از اخبار جدا شدید ، چرا یک برنامه ذهن آگاهی را امتحان نمی کنید تا به شما کمک کند اضطراب پیش بینی شده را رها کنید. شانکمن می گوید: “ما از مطالعات متعدد می دانیم که ذهن آگاهی در کاهش استرس و اضطراب بسیار مؤثر است.”

  خواب خوب را در اولویت قرار دهید

  در حالی که هنوز اطلاعات زیادی در مورد کرونا ویروس جدید وجود ندارد ، تحقیقات قبلی نشان داده است که افرادی که به خوبی استراحت داشته اند در از بین بردن ویروس ها بهتر هستند.به عنوان مثال ، هنگامی که محققان به عنوان بخشی از یک مطالعه ، ویروس سرماخوردگی زنده را در بینی تعداد زیادی از افراد سالم قرار دادند ، همه بیمار نشدند. آریک پراتر ، نویسنده مطالعه ، هنگام انتشار این مطالعه به ما گفت: “افرادی که کمترین ساعات خواب را در بین همه افراد داشتند، احتمالاً سرماخوردگی داشتند.” اگر در خواب مشکل دارید ، تکنیک هایی مانند شناختی رفتاری درمانی توسظ یک روانشناس برای بی خوابی می تواند مفید باشد

  The Nanjinger How to Tackle Fear Anxiety brought on by the Coronavirus 696x417 300x180 - اضطراب کرونا | 10 تکنیک کاربردی کنترل اضطراب و استرس کرونا
  اضطراب کرونا

  ورزش کنید و تغذیه سالم داشته باشید

  این همیشه توصیه خوبی است و ارزش خود را در مواقع عدم امنیت نشان می دهد. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد ورزش روزانه می تواند به تقویت احساس بهزیستی کمک کند – و ایمنی شما را تقویت کند. به عنوان مثال ، این مطالعه نشان داد که فعالیت بدنی از علائم اضطراب کرونا محافظت می کند. و بالا رفتن ضربان قلب شما هر روز ، فقط با پیاده روی ، خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن را کاهش می دهد. (فقط با کسی که ممکن است بیمار باشد ، خیلی نزدیک نباشید!)

  آنچه می خورید همچنین می تواند به بهبود چشم انداز شما کمک کند. یک مطالعه جدید نشان داد که یک رژیم غذایی به سبک مدیترانه ای سرشار از میوه و سبزیجات ، غلات سبوس دار و پروتئین بدون چربی به کاهش علائم افسردگی و اضطراب کرونا در بین گروهی از بزرگسالان جوان کمک می کند. مار هیمان ، پزشک مرکز کلینیک کلولاند برای پزشکی کاربردی می گوید: “خوردن شکر و غذاهای فوق فرآوری شده باعث افزایش التهاب و سرکوب عملکرد سیستم ایمنی می شود.” بنابراین ، اکنون ممکن است زمان خوبی برای کنار گذاشتن شکر و شیرینی باشد.

  coronavirus 300x164 - اضطراب کرونا | 10 تکنیک کاربردی کنترل اضطراب و استرس کرونا
  اضطراب کرونا

  دستان خود را بشویید.

  وقتی یک بیماری عفونی به یک جامعه برخورد می کند ، فقط افراد زیادی می توانند مبتلا شوند. شما نمی توانید کل محیط خود را استریل کنید. اما انجام چند اقدامات پیشگیرانه به کاهش خطر ابتلای شما کمک می کند و امیدواریم اضطراب کرونا را در شما تسکین دهد. کروناویروس از طریق قطرات تنفسی از شخص به فرد دیگر منتقل می شود. هنگامی که فرد آلوده عطسه یا سرفه می کند ، قطرات حاوی ذرات ویروس آزاد می شوند. اگر نزدیک ایستاده باشید می توانید آلوده شوید. دانیل کوریتسکس ، متخصص بیماریهای عفونی ، از بیمارستان بریگام در بوستون می گوید: “قطرات تنفسی قبل از خارج شدن از هوا از حدود یک و نیم متر عبور می کند.” دستورالعملهای پیشگیری فاصله 1.5 تا 2 متر را پیشنهاد می کنند ، بنابراین فاصله خود را حفظ کنید.

  علاوه بر این ، قطرات می توانند روی سطحی مانند دکمه های آسانسور ، میز کار و فضای کار مشترک فرود بیایند. بنابراین ، اگر یک سطح آلوده را لمس کنید ، سپس صورت خود را لمس کنید ، می توانید آلوده شوید. این ویروس می تواند از طریق چشم ، بینی یا دهان وارد بدن شما شود. در حین شیوع ، شستشوی مناسب بهترین دفاع شما در برابر ویروس است. بنابراین ، توصیه های مبتنی بر شواهد را برای شستن به مدت 20 ثانیه یا بیشتر با استفاده از صابون و آب دنبال کنید. یا از ضد عفونی کننده های دستی استفاده کنید که حداقل 60 درصد الکل داشته باشند.

  coronavirus anxiety 300x197 - اضطراب کرونا | 10 تکنیک کاربردی کنترل اضطراب و استرس کرونا
  اضطراب کرونا

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه درمان اضطراب و تعیین نوبت ویزیت با مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02126767945 – 02122636858- 09212773724

  مطالب پیشنهادی: 

  https://services.unimelb.edu.au/counsel/resources/wellbeing/coronavirus-covid-19-managing-stress-and-anxiety

  https://www.npr.org/sections/health-shots/2020/03/03/811656226/pandemic-panic-these-5-tips-can-help-you-regain-your-calm

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: