ارگاسم | ارضای صحیح زن | معنی انزال چیست

گاهی اوقات یا "اوج گرفتن" نامیده می شود. زن و مرد هر دو دارای ارگاسم هستند.

ارگاسم احساس لذت جنسی شدید است که در طول فعالیت جنسی اتفاق می افتد.

 • ارگاسم

  ارگاسم چیست؟

  ارگاسم ها با استفاده از معیارهای مختلف می توانند به روشهای مختلفی تعریف شوند. متخصصان پزشکی از تغییرات فیزیولوژیکی بدن به عنوان پایه ای برای تعریف استفاده کرده اند ، در حالی که روانشناسان و متخصصان بهداشت روان از تغییرات عاطفی و شناختی استفاده کرده اند. ارگاسم احساس لذت شدید است که در طول فعالیت جنسی اتفاق می افتد. گاهی اوج بودن نامیده می شود. بیشتر افراد می توانند این حالت را تجربه کنند.

  d8c5f046a72950d9787ef1c2ba2a6ed7 300x200 - ارگاسم | ارضای صحیح زن | معنی انزال چیست
  ارگاسم

  در هنگام ارگاسم چه اتفاقی می افتد؟

  ضربان قلب شما سریعتر می شود و تنفس شما سریعتر و سنگین تر می شود. در خانمها ، آزاد شدن لذت بخش از تنش جنسی با انقباض عضلات دستگاه تناسلی همراه است. اگر زن همچنان به تحریک خود ادامه دهد ، ممکن است کمی بعد از اولین بار بیش از یک بار ارضا شدن را تجربه کند. یک اقلیت از زنان ممکن است دچار انزال شوند و یک مایع روشن از غدد نزدیک مجرای ادرار در هنگام هیجان جنسی شدید یا هنگام ارضا شدن ایجاد شود. غدد را غدد اسکنه می نامند.

  در مردان ، انقباضات عضلانی باعث می شود که اسپرم از آلت تناسلی مرد (انزال) خارج شود. پس از این ، یک مرد برای مدتی نمی تواند ارگاسم دیگری داشته باشد. این مرحله بهبودی ، که در آن آلت و بیضه ها به اندازه طبیعی خود برمی گردند ، می توانند از چند دقیقه تا چند ساعت دوام بیاورند.

  women e 300x176 - ارگاسم | ارضای صحیح زن | معنی انزال چیست
  ارگاسم

  حقایق سریع

  ارگاسم به دلیل هورمون ها و سایر مواد شیمیایی موجود در بدن در فواید سلامتی بالقوه متعددی دارد.
  ارگاسم فقط در هنگام تحریک جنسی رخ نمی دهد.
  افراد از همه جنسها می توانند اختلالات ارگاسم را تجربه کنند.
  تخمین زده می شود که از هر 3 نفر یک نفر انزال زودرس را تجربه کرده اند.
  افراد ترانس پس از جراحی مجدد جنسیت قادر به ارضا شدن هستند.
  متخصصان پزشکی و متخصصان بهداشت روان ارگاسمها را متفاوت تعریف می کنند.

  مدل های ارگاسم

  محققان جنسی ارگاسمها را در مدلهای مرحله ای پاسخ جنسی تعریف کرده اند. اگرچه فرایند ارگاسم می تواند تا حد زیادی بین افراد متفاوت باشد ، چندین تغییر اساسی فیزیولوژیکی مشخص شده است که در بیشتر موارد بروز می کند. مدل های زیر الگویی هستند که در همه اشکال پاسخ جنسی مشاهده می شوند و فقط به مقاربت آلت تناسلی و واژن محدود نمی شوند.

  مدل چهار مرحله ای مستر و جانسون:

  • هیجان
  • فلات
  • ارگاسم
  • وضوح

  مدل سه مرحله کاپلان:

  مدل کاپلان با اکثر مدلهای پاسخ جنسی تفاوت دارد زیرا شامل تمایل است – اکثر مدل ها تمایل دارند از تغییرات غیر دستگاه تناسلی جلوگیری کنند. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که همه فعالیتهای جنسی مقدم بر میل نیست.

  • میل
  • هیجان
  • ارگاسم
  Female Orgasm RM 722x406 300x169 - ارگاسم | ارضای صحیح زن | معنی انزال چیست
  ارگاسم

  مزایای بالقوه سلامتی ارگاسم

  انزال در مردان ممکن است آنها را در برابر سرطان پروستات محافظت کند. یک مطالعه کوهورت که در سال 1997 منتشر شد ، حاکی از آن است که خطر مرگ و میر در مردان با فرکانس بالای ارگاسم نسبت به مردان با فرکانس پایین آن به طور قابل توجهی کمتر است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد انزال مکرر خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد. تیمی از محققان دریافتند که خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردانی که حداقل 21 بار در ماه انزال کرده اند در مقایسه با مردانی که فقط 4 تا 7 بار در ماه انزال می کنند 20 درصد کمتر است.

  چندین هورمون آزاد شده هنگام ارگاسم شناسایی شده اند ، مانند اکسی توسین و DHEA. برخی مطالعات نشان می دهد که این هورمون ها می توانند از خصوصیات محافظتی در برابر سرطان و بیماری های قلبی برخوردار باشند. همچنین مشخص شده است که اکسی توسین و سایر اندورفینهایی که در طی ارضا شدن مرد و زن آزاد می شوند ، به عنوان آرامش بخش عمل می کنند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه سکستراپی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

  انواع

  با کمال تعجب ، با توجه به اینکه هنوز متخصصان در مورد تعریف ارگاسم به توافق نرسیده اند ، اشکال  مختلفی از طبقه بندی برای آن وجود دارد.

  ترکیبی: انواع مختلفی از تجربیات ارگاسم با هم مخلوط می شوند.
  چندگانه: یک سری ارگاسم در یک دوره کوتاه به جای یک مفرد.
  فشار: ارگاسمهایی که از تحریک غیرمستقیم فشار اعمال می شوند. نوعی از خود تحریک که در کودکان شایع تر است.
  آرامش: ارگاسم ناشی از آرامش عمیق هنگام تحریک جنسی.
  تنشی: یک شکل معمول ارگاسم ، از تحریک مستقیم اغلب در هنگام تنش بدن و ماهیچه ها.
  فانتزی: ارگاسم ناشی از تحریک ذهنی به تنهایی.
  G-spot: ارگاسمهایی که ناشی از تحریک یک منطقه شهوانی در طی مقاربت نفوذناپذیر هستند ، از نظر ارگاسم نسبت به سایر تحریکات تفاوت قابل توجهی دارند.

  woman lying on a bed suffering from orgasmic dysfunction 1 300x200 - ارگاسم | ارضای صحیح زن | معنی انزال چیست
  ارگاسم

  ارگاسم زنانه

  در توضیحات زیر از روند فیزیولوژیکی ارگاسم زنانه در دستگاه تناسلی ، از مدل چهار مرحله ای مسترز و جانسون استفاده شده است.

  هیجان

  هنگامی که یک زن از نظر جسمی یا روانی تحریک می شود ، رگ های خونی درون دستگاه تناسلی او گشاد می شوند. افزایش خون باعث تورم ولو می شود و مایعات از داخل دیواره های واژن عبور می کنند و باعث می شود واژن متورم و مرطوب شود. از نظر داخلی ، قسمت بالای واژن گسترش می یابد. ضربان قلب و تنفس تسریع می شود و فشار خون افزایش می یابد. گشاد شدن رگهای خونی می تواند باعث شود که زن به خصوص در گردن و قفسه سینه احساس گرگرفتگی شود.

  فلات

  هرچه جریان خون به داخل قسمت تحتانی واژن به حد خود برسد ، محکم می شود. سینه ها می توانند به اندازه 25 درصد اندازه بگیرند و افزایش جریان خون به داخل آئولا – ناحیه اطراف نوک پستان – باعث می شود که پستان ها سفت تر شوند. کلیتوریس در مقابل استخوان پوکیک عقب می رود ، به ظاهر ناپدید می شود.

  ارگاسم

  ماهیچه های دستگاه تناسلی ، از جمله رحم و انترویتوس ، انقباضات ریتمیک را در فاصله 0.8 ثانیه از هم تجربه می کنند. به طور متوسط ​​ارگاسم زن به طور متوسط ​​در حدود 13-51 ثانیه از مردان بیشتر است. بر خلاف مردان ، اکثر خانم ها دوره نسوز (بهبودی) ندارند و در صورت تحریک مجدد می توانند ارگاسم بیشتری داشته باشند.

  وضوح

  بدن به تدریج با کاهش تورم و کند شدن نبض و تنفس به حالت سابق خود باز می گردد.

   

  علل

  معمولاً گفته می شود که ارگاسم یک تجربه جنسی است ، که معمولاً به عنوان بخشی از چرخه پاسخ جنسی تجربه می شود. آنها غالباً به دنبال تحریک مداوم مناطقی مانند دستگاه تناسلی ، مقعد ، نوک سینه ها و پرینه اتفاق می افتند.

  اختلالات

  تعدادی از اختلالات با ارگاسم همراه هستند. آنها می توانند به پریشانی ، سرخوردگی و احساس شرم منجر شوند ، هم برای شخصی که علائم را تجربه می کند و هم برای شریک زندگی خود.

  اختلالات ارگاسمی زنانه

  اختلالات ارگاسمی زن در غیاب فقدان یا تأخیر قابل توجه ارضا شدن به دنبال تحریک کافی است. عدم وجود ارگاسم نیز به آنورگاسمی گفته می شود. این اصطلاح را می توان به بی نظمی اولیه تقسیم کرد ، هنگامی که یک زن هرگز ارگاسم را تجربه نکرده است ، و آنورگاسمی ثانویه ، هنگامی که زنی که قبلاً ارگاسم را تجربه کرده بود ، دیگر نمی تواند. این بیماری می تواند به شرایط خاصی محدود شود یا به طور کلی می تواند رخ دهد. اختلال ارگاسمی زنانه می تواند در نتیجه علل جسمی مانند مسائل زنانه و یا استفاده از داروهای خاص و یا علل روانشناختی مانند اضطراب یا افسردگی رخ دهد.

  couple in bed with foreheads pressed together 300x190 - ارگاسم | ارضای صحیح زن | معنی انزال چیست
  ارگاسم

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه سکستراپی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

   

  مطالب پیشنهادی:

  https://www.medicalnewstoday.com/articles/232318.php#common-misconceptions

  https://www.nhs.uk/common-health-questions/sexual-health/what-is-an-orgasm/

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: