اختلاف سنی در ازدواج | اختلاف سنی 10 تا 20 سال در ازدواج

اختلاف سنی در ازدواج

اختلاف سنی در ازدواج. این عبارت “سن فقط یک عدد است” هنگام ازدواج و واقعیت های آن خیلی غیر منطقی به نظر می رسد.

 • اختلاف سنی در ازدواج

  اختلاف سنی در ازدواج

  بهترین تفاوت سنی برای یک ازدواج موفق چیست؟

  این عبارت “سن فقط یک عدد است” هنگام ازدواج و واقعیت های آن خیلی غیر منطقی به نظر می رسد. در کنار سازگاری عواملی مانند اختلاف سنی نیز هنگام فکر کردن در مورد ازدواج مهم است. بسیاری از زوج ها به دلیل اختلاف سنی زیاد بین آنها، با مشکلات مختلفی روبرو هستند.

  ما افراد مشهوری با اختلاف سنی زیاد در یک ازدواج موفق را می بینیم اما فکر می کنید شما می توانید یکی از آنها باشید؟

  تفاوت سنی ایده آل برای یک زوج برای داشتن یک زندگی موفق چیست؟

  اختلاف سنی مختلف بسته به اولویت زوج و آنچه در ازدواج به دنبال آن هستند، برای انواع مختلف زوج ها نتایج متفاوتی بدنبال دارد. این که آیا شما یک زن و شوهر در سن جوان هستید  و عاشق یکدیگر هستید درست، اما اختلاف سنی در زندگی مشترک می تواند مشکل زا باشد… هرچه اختلاف سنی بیشتر باشد ، احتمال جدایی بیشتر می شود.

  547a3d0e69bedd187e49298d 300x200 - اختلاف سنی در ازدواج | اختلاف سنی 10 تا 20 سال در ازدواج
  اختلاف سنی در ازدواج

  آیا سن اهمیت دارد؟

  موفقیت یک رابطه بستگی به میزان مشابه بودن ارزش ها، اعتقادات و اهداف در مورد رابطه آنها دارد. از یکدیگر در دستیابی به اهداف شخصی پشتیبانی کنید. تعهد روابط ، اعتماد و صمیمیت را تقویت کنید؛ و مشکلات را به روشهای سازنده حل کنید. این عوامل ارتباط چندانی با سن افراد ندارند.

  بنابراین واقعیت این است در حالی که یک فاصله سنی ممکن است چالش هایی را برای زوجین به وجود آورد تا زمانی که زوجین در زندگی مشترک خود با یکدیگر ارتباط خوب و سازنده دارند، سن نباید هیچ مانعی باشد.

  Portrait of a senior man and a young woman embracing each other and smiling 660x330 1 - اختلاف سنی در ازدواج | اختلاف سنی 10 تا 20 سال در ازدواج
  اختلاف سنی در ازدواج

  ازدواج با اختلاف سنی 7سال

  در حالی که برخی می گویند هرچه اختلاف سنی بزرگتر باشد شانس جدایی بیشتر است ، بسیاری می گویند اختلاف سنی ایده آل برای ازدواج باید 6-7 سال باشد.  افراد هم سن و سال معمولاً از درگیری با یکدیگررنج می برند و بیشتر زوج هایی که اختلاف سن بیشتری دارند ، دعوا بیشتری دارند. به دلیل تعلق داشتن به دو نسل متفاوت، آنها به همان شیوه رفتار می کنند و انتظار دارند که مقابل تسلیم شود. اینجاست که اختلاف سن برای ازدواج فاکتور مهمی محسوب می شود.

  ازدواج با فرد همسن خودتان، کمبود بلوغ فکری و عاطفی و فرزندآوری زیادی بدنبال دارد. گفته می شود ذهنیت و تفکر هر شخص هر سه سال یکبار تغییر می کند ، به همین دلیل ، زوجین با فاصله سنی 6-7 سال ازدواج های موفق پایدار بیشتری دارند. درک و سازگاری بیشتری در مقایسه با ازدواج با شخصی همسن شما وجود دارد. این احتمالاً بهترین فاصله سنی در ازدواج است.

  لطفا بخوانید: روانکاو

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه مشاوره ازدواج و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

  ازدواج با اختلاف سنی 10 سال

  اختلاف سنی 10 ساله می تواند کمی مشکلات را افزایش دهد، اما گاهی اوقات نیز چنین ازدواج هایی اتفاق می افتد. اختلاف سنی 10 ساله با مجموعه جوانب مثبت و منفی خود همراه است و این که آیا این رابطه در چه شرایطی پیش خواهد رفت، بستگی به سن شریک جوان دارد. فیلم های بالیوود که اختلاف های سنی زیادی را در زوج ها نشان داده اند ، موفقیت آمیز بوده اند، اما برای رسیدن به این کار به بلوغ و شکیبایی زیادی نیاز دارید.

  برای ازدواج یک زن 22 ساله با یک مرد 32 ساله ، ممکن است اختلافات زیادی صورت بگیرد زیرا احتمال وجود دارد که این دو در مراحل مختلف زندگی خود باشند و اولویت های مختلفی دارند. می توان ادعا کرد که یک زن 22 ساله هنوز به اندازه کافی بالغ نشده است تا بتواند مسائلی را که شوهر بسیار بزرگترش با آن روبرو است مقابله کند و احتمالاً به دلیل وسوسه ترسیدن از شریک زندگی خود ازدواج کرده است. از طرف دیگر، از آنجا که شریک زندگی وی بسیار مسن تر است، به احتمال زیاد او بلوغ بیشتری به دست آورده و زندگی را به صورت عملی تر زندگی می کند. در چنین مواردی ، هر دو شریک ایده ها و انتظارات متفاوتی از ازدواج دارند و بعدا با مشکلات عمده عدم سازگاری روبرو می شوند.

  یک مرد سی و پنج ساله که با یک دختر بیست و سه ساله ازدواج کرده است به ما گفت که به دلیل مشکلات شدید ناسازگاری، سرانجام مجبور به جدا شدن شد. خانم میگفت که نمی تواند با دوستان همسرش ارتباط برقرار کند و از طرفی بندرت می توانست با دوستان خود معاشرت کند. وی گفت که این به جایی رسیده  که آنها هیچ دوست مشترک ندارند و هیچ وقت آخر هفته خود را در کنار هم نمی گذرانند.

  در فاصله سنی 10 سال، سازگاری ها کاهش می یابد. اما شما می توانید ازدواج خود را حتی باوجود این تفاوت ها، موفقیت آمیز کنید. بسیاری از افراد بلوغ بیشتری نسبت به افرادی که سن آنها کوچک نشان می دهد، دارند و به همین دلیل آنها به شریک زندگی خود جذب می شوند که بسیار بزرگتر از آنها هستند. در این حالت، ازدواج بین آنها بسیار موفقیت آمیز است زیرا از نظر بلوغ فکری و عاطفی با هم سازگار هستند.

  Hugh Hefner Crystal Hefner Instagram 061015 638x425 e1650705753553 - اختلاف سنی در ازدواج | اختلاف سنی 10 تا 20 سال در ازدواج
  اختلاف سنی در ازدواج

  حقایقی در مورد موفقیت اختلاف در سن ازدواج

  حقایق ازدواج مرتب نشان می دهد که قاعده اختلاف سن یک واقعیت قطعی نیست و هنگامی که هر دو شریک زندگی با یکدیگرسازگار هستند و یک سطح درک مشترک دارند، سن فقط به یک عدد تبدیل می شود. موارد بسیاری مشاهده شده است که ازدواج های با اختلاف سنی زیاد موفقیت آمیز به نظر می رسد. مطالعات نشان می دهد ازدواج زوجین با بیش از 10 سال اختلاف سنی غالباً مورد مخالفت خانواده . جامعه قرار می گیرند. وقتی صحبت از روابط بین فردی می شود، زن و مرد هر دو افراد هم سن خود را ترجیح می دهند . آمار همچنین نشان می دهد ، زوج هایی که موفق به گذراندن دو سال از زندگی خود با موفقیت هستند ، مهم نیست که چقدراختلاف سنی داشته باشد، تقریباً 43٪ کمتر از هم جدا می شوند. بنابراین با حفظ ارتباط سالم موفقیت ازدواج خود را ثابت کرده اند.

  کلید یک ازدواج موفقیت آمیز با فاصله سنی زیاد، مبتنی بر عواملی غیر از سن است از جمله ارتباط خوب و سازنده، احترام، عشق و ثبات.

  اگر به فکر ازدواج با اختلاف سنی بالا هستید، باید سازگاری، درک، سبک های زندگی و سلیقه های فرد مقابلتان را بررسی کنید. سبک زندگی در رابطه با ازدواجهای با اختلاف سنی زیاد نقش اصلی را بازی می کند، زیرا وقتی با سبک زندگی طرف مقابل مشکل دارید، معمولاً تمایل دارید که آن را مقصر بدانید. ازدواج یک امر دائمی است و قبل از ازدواج با کسی که بزرگتر از شما است، اطمینان حاصل کنید که درک می کنید که به چه زندگی وارد می شوید.

  چرا سن برای بعضی ها مهم نیست؟

  تصور می شود ترجیحات مردان برای ازدواج با زنان جوانتر مربوط به آمادگی باروری است. به این معنا که شخص جوان تر دارای جذابیت و انرژی (همچنین به عنوان نشاط) بیشتری است.

  اگرچه زن و مرد به شریک قابل اعتماد اهمیت می دهند، اما زنان به جایگاه  اجتماعی و منابع مالی شریک زندگی خود اهمیت بیشتری می دهند. این امر عمدتاً به این دلیل است که، با توجه به اینکه زنان در آینده صاحب فرزند می شوند (زمان و تلاش در تحمل و پرورش فرزند)، بنابراین آنها به دنبال یافتن شریکی هستند که بتواند منابع خود را برای ایجاد یک رابطه خوب و خانواده سالم سرمایه گذاری کند.

  لطفا بخوانید: علائم افسردگی
  با مرد سن بالا e1650705780283 - اختلاف سنی در ازدواج | اختلاف سنی 10 تا 20 سال در ازدواج
  اختلاف سنی در ازدواج

  نتایج رابطه زوجین با فاصله سنی زیاد 

  بسیاری از افراد تصور می کنند که زوجین با اختلاف سنی زیاد در رابطه با نتایج بدست آمده، رابطه ضعیف دارند. اما برخی از مطالعات دیگر نشان دهنده رضایت رابطه زوجین با اختلاف سن بالاتر است. همچنین به نظر می رسد این زوج ها اعتماد و تعهد و حسادت کمتری را نسبت به زوج های هم سن و سال گزارش می دهند. بیش از سه چهارم از زوجهایی که زنان جوانتر با مردان مسن تر ازدواج می کنند، از روابط عاشقانه و رضایت بخش خود سخن می گویند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و تعیین نوبت ویزیت در زمینه مشاوره ازدواج با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

   

  مطالب پیشنهادی:

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  1 Comment
  1. […] حتما بخوانید: اختلاف سنی در ازدواج […]

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: