۶ زمینه مهم مشاوره روانشناسی آنلاین

ما در دنیایی زندگی می کنیم که با اینکه ممکنه افراد زیادی دور و اطرافمون باشه، اما همچنان احساس تنهایی میکنیم.  بدون اینکه کسی رو داشته باشیم که در وقت های سختی بتونیم باهاش درد دل کنیم.

مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره روانشناسی آنلاین

ما در دنیایی زندگی می کنیم که با اینکه ممکنه افراد زیادی دور و اطرافمون باشه، اما همچنان احساس تنهایی میکنیم.  بدون اینکه کسی رو داشته باشیم که در وقت های سختی بتونیم باهاش درد دل کنیم. اما شنیده شدن بخش مهمی از انسان بودن هست. در شنیدن قدرت خیلی زیادی نهفته ست. اما همه ی آدم ها کسی رو ندارند که بتونند باهاش حرف بزنند.

یک روانشناس در وهله ی اول ممکنه مثل یک دوست صمیمی به نظر برسه. البته این نکته درست هست. یک مشاور روانشناس کارش اینه که مثل یک دوست به حرف ها و درد دل های شما گوش بده. به شما اجازه بده خودتون رو خالی کنید. اما فرق اون با یک دوست اینه که او یک فرد متخصص هست و در این زمینه آموزش دیده که حرف شما رو بشنوه، و به جای دلداری صرف، شما رو به بهترین شیوه راهنمایی کنه.

در دنیای امروز که دوست های صمیمی کم پیدا میشن و از اون طرف مشکلات فردی روز به روز بیشتر میشن،  گاهی از اوقات ضرورت حضور یک مشاور در زندگی کاملا احساس میشه. اما این مشکلات الزاما می تونند فردی نباشند. یک مشاور روانشناس می تونه در رفع مشکلات زناشویی، مشاوره خانواده ، تربیت کودک، ازدواج و طلاق و غیره به شما کمک کنه. زمانی که آدم احساس میکنه کسی نیست که واقعا و از صمیمی قلب به حرف هاش گوش بده، یا درکش کنه، در چنین شرایطی مشاوره گزینه ی خوبی هست.

مشاوره روانشناسی آنلاین

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

 

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

مشاوره روانشناسی آنلاین برای چه مشکلاتی استفاده میشود ؟

درمان آنلاین در واقع کمک هایی هست که به صورت آنلاین و از طریق موبایل یا لپتاپ ارائه میشه. درمان آنلاین می تونه یک روش بسیار موثر برای کمک به بیشتر مردم باشه. با کامپیوتر ، تبلت یا تلفن هوشمند میشه به راحتی بهش دسترسی داشت. درمان آنلاین میتونه به شرایط مختلف سلامت روان کمک کنه از جمله:

برنامه های درمانی فردی و مبتنی بر شواهد
مداخلات خانوادگی و شخصی
مربیگری و رشد مهارت
توسعه مهارت های ایمنی و مقابله
آموزش روانی
مدیریت استرس
مسائل مربوط به تنظیم
مشاوره شخصی
مشاوره زناشویی
مشاوره خانواده
مشاوره کودک و نوجوان
مشاوره والدین

سایر خدمات شامل:

مشاوره در منزل
EAP (برنامه کارمندی)
برنامه های بهداشت روان مدرسه
خط تلفن اضطراری روانپزشکی ۲۴ ساعته
مراکز توان بخشی

یا حتی در زمان هایی که در زمینه ی مسائل و مشکلات خانوادگی یا زناشویی احساس می کنید با پارتنرتون به بن بست خوردید و خودتون نمیتونید مشکلتون رو حل کنید، می تونید روی کمک تاثیر گذار یک مشاور حساب کنید.

اما با همه ی این احوال، شما هم ممکنه مثل خیلی افراد دیگه، به هر دلیلی از رفتن پیش یک مشاوره حس بدی داشته باشید .

مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره آنلاین برای چه افرادی مناسب هست؟

خیلی ها دوست ندارند به راحتی در صندوقچه ی اسرار زندگیشون رو به روی یک غریبه باز کنند. خیلی ها نمی تونند به سادگی به یک مشاور اعتماد کنند و همه ی مسائل مرتبط با مشکلشون رو با اون در میان بذارند.

خیلی ها هم هستند که چون نمی تونند به کیفیت کار یک مشاور اعتماد کنند، دوست ندارند هزینه ای پرداخت کنند، پیش یک مشاور برند و دست آخر ناراضی از وقت و پولی که دادند، از دفتر مشاوره بیرون بیان. کاملا طبیعی و قابل درکه. اما هیچ کدوم از این دلایل، نیاز شما به یک مشاوره رو نفی نمی کنه.

در چنینی شرایطی، بهترین گزینه پیش روی شما، قطعا مشاوره از راه دور هست. امروزه با در دسترس بودن امکانات مختلف تکنولوژی، شما به راحتی می تونید با دسترسی به اینترنت، به سادگی به هر کسی که می خواید وصل شید. اینجاست که مشاوره ی آنلاین به گزینه ی اصلی تبدیل میشه.

اگه به هر دلیلی دوست ندارید هویتتون در جلسه مشاوره مشخص شه، یا از بودن در حضور یک مشاور به هر دلیلی خجالت می کشید، بهترین کار برای شما، مشاوره آنلاینه. همچنین اگه حوصله یا زمان ندارید تا وقت زیادی از روزتون رو صرف رفتن به یک مرکز مشاوره کنید و دردسر رفت و آمد در ترافیک رو به خودتون بدید، یا مثلا زوجی هستید که زیاد سفر می کنید اما همچنان ترجیح می دید در سفر هم از خدمات مشاوره استفاده کنید، باز هم می تونید از مزایای مشاوره آنلاین، به سادگی بهره مند شید.

در مشاوره  آنلاین شما می تونید  حتی به صورت ناشناس با یک روانشناس صحبت کنید و مشکلاتتون رو باهاش در میان بذارید و ازش بخواید شما رو راهنمایی کنه.

مزایای مشاوره روانشناسی آنلاین؟

مشاوره آنلاین به سادگی در دسترس و قطعا تاثیر گذار هست. از طریق مشاوره آنلاین برنامه زمانی مشاوره و صحبت با روانشناس می تونه خیلی  منعطف باشه. این مورد زمانی مهم میشه که شما یا همسرتون در سفر هستید ولی همچنان مایللید از خدمات مشاوره بهره مند شید. از طریق مشاوره آنلاین می تونید از هر جای دنیا با مشاورتون ارتباط برقرار کنید.

مزایای مشاوره روانشناسی آنلاین

  • یکی از مزایای بسیار مهم مشاوره آنلاین میزان تاثیر گذاری و منعطف بودن اون هست.تا وقتی یک دستگاه متصل به اینترنت دارید، شما میتونید جلسه ی مشاوره تون رو در هر جایی که هستید، در هر زمانی شروع کنید.
  • برای بسیاری از افراد که وقت کافی ندارند یا مدام در سفر هستند و نمی تونند مدت زیادی رو در صف های انتظار کلینیک روانشناس منتظر بشینند، مشاوره ی آنلاین یک موهبته .
  • چناچه نگران سوء مصرفتون از هر ماده ای هستید، یا می خواید مشکلات خانوادگی یا با دوستانتان رو حل کنید، می تونید از مشاوره ی آنلاین استفاده کنید.

معایب مشاوره روانشناسی آنلاین

  • بسیاری از مشاوره ها از طریق ایمیل یا چت انجام میشه و ارتباط مکتوب بین دو نفر معمولا می تونه سوء تفاهم ایجاد کنه. چرا که نحوه ی ادای کلمات در بیان منظور خیلی مهمه. از طرف دیگه احساسات فرد هم ممکنه از طریق نوشتن کلمات به درستی منتقل نشه. اگه فکر می کنید نمی تونید به راحتی از طریق کلمات مکتوب با مشاور ارتباط بگیرید، این مسئله رو بهش بگید که بتونید درک متقابلی از نوشته های هم داشته باشید و دچار سوء تفاهم نشید.
  • سرعت نوشتن، یا سرعت پاسخ دادن از مشکلات دیگه ی مشاوره از طریق نوشتن هست که برای افرادی که در تایپ کند هستند ممکنه اذیت کننده باشه .
مشاوره روانشناسی آنلاین

انواع مشاوره های روانشناسی آنلاین

مشاوره آنلاین یکی از مناسب ترین راه ها برای کمک گرفتن هست ، به خصوص اگه در مورد صحبت حضوری با درمانگر خودتون نگرانی دارید.

مشاوره آنلاین روشی شگفت انگیز هست که در اون افرادی که نیاز به مشاوره دارند می تونند به راحتی تماس بگیرند. افراد می توانند در مواردی مانند غم ، نگرانی ، استرس ، افسردگی ، هراس ، مشکلات زناشویی ، مشکلات عزت نفس و بسیاری از مسائل دیگه تا حد زیادی کمک بگیرند و مشکلشون رو رفع کنند. همچنین ، این روش درمانی می تونه برای افراد و خانواده ها خیلی مفید باشه.

درمان فردی:

این یک جلسه گفتگوی یک به یک با یک درمانگر آنلاین هست.

زوج درمانی:

در این نوع مشاوره آنلاین ، یک درمانگر مجاز ازدواج و خانواده به دو فرد درگیر در یک رابطه عاشقانه کمک می کنه تا از روابط خودشون بینش پیدا کنند و تعارضاتشون رو حل کنند.

بازی درمانی:

این روش در درجه اول برای کودکان استفاده میشه.

خانواده درمانی:

این نوع مشاوره آنلاین به اعضای خانواده در بهبود ارتباطات و حل تعارضات کمک می کنه .

مشاوره روانشناسی آنلاین ازدواج

همونطور که قبلا هم اشاره شد، مشاوره آنلاین تنها محدود به روانشناسی فردی نمیشه . بلکه شما می تونید برای رفع موانع و مشکلات ازدواجتون هم، از مزایای مشاوره آنلاین استفاده کنید. مشاوره آنلاین ازدواج مثل جلسات حضوری، ترجیحا به حضور هر دو طرف در جلسه ی آنلاین نیاز داره. مگه اینکه مشاور بنا به صلاحدید، گاهی اوقات ترجیح بده با یکی از شما صحبت کنه.

مرکز مشاوره بوجیکا، با کادری مجرب از روانشناسان و روانپزشکان متخصص، آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره آنلاین، در کنار مشاوره ی حضوری به شماست . شما همین حالا می تونید از طریق راه های ارتباطی ، برای دریافت خدمات مشاوره، با ما ارتباط برقرار کنید.

 

مشاوره روانشناسی آنلاین

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

 

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

لینک منبع

Leave A Reply

Your email address will not be published.

خطیب زاده هستم برای دریافت وقت مشاوره چطور میتونم کمکتون کنم
سوالتون رو بپرسید
در اولین فرصت همکاران ما بهتون پاسخگو هستن