benefits of preschool pupil 1024x681 1024x681 - افزایش تمرکز در کودکان | بازی های افزایش تمرکز در کودکان | تست تمرکز در کودکان

افزایش تمرکز در کودکان | بازی های افزایش تمرکز در کودکان | تست تمرکز در کودکان

 • افزایش تمرکز در کودکان

  افزایش تمرکز در کودکان

  190920172144 kids screen time stock super tease 300x169 - افزایش تمرکز در کودکان | بازی های افزایش تمرکز در کودکان | تست تمرکز در کودکان
  افزایش تمرکز در کودکان

  تمرکز را در کلاس افزایش دهید

  برای افزایش تمرکز ، کودکان را با ADHD دور از حواس پرتی ، مانند درها ، پنجره ها و مناطق پر رفت و آمد قرار دهید.به آنها با همکلاسی های خود خوب رفتار کردن را یاد بدهید. نیمکت ها را طوری قرار دهید تا بتوانید آزادانه گردش کنند و به همه دانش آموزان دسترسی داشته باشند.

  درس ها را مهیج ، خنده دار و اسرارآمیز کنید. چراغ ها را خاموش کنید و از یک چراغ قوه برای روشن کردن اشیاء یا کلمات روی تخته سیاه استفاده کنید. یک مهمان غافلگیرکننده دعوت کنید. برای نشان دادن نکات کلیدی ، چهره های بامزه بکشید ، و دانش آموزان را به پای تابلو دعوت کنید تا همین کار را انجام دهند. هر زمان ممکن باشد ، درسهایی راجع به رویدادهای جاری یا موضوعات مورد علاقه آنها برنامه ریزی کنید.

  لطفا بخوانید : روانکاوی چیست؟

  روش های مختلف تدریس برای افزایش تمرکز متفاوت است. در حالی که دانش آموزان گوش می دهند ، مدت زمانی که صحبت می کنید را محدود کنید. از آنها بخواهید با شما تکرار کنند، یا سؤالاتی را برای شاگردان خود در نظر بگیرید.

  6290961f41caa24b78694aaba0fadefd 300x191 - افزایش تمرکز در کودکان | بازی های افزایش تمرکز در کودکان | تست تمرکز در کودکان
  افزایش تمرکز در کودکان

  در خانه

  دارو را به درستی مصرف کنید. اگر فرزند شما داروهای ADHD مصرف می کند ، مطمئن شوید که داروی مناسب را با دوز مناسب دریافت می کند. هنگامی که با تکنیک های رفتاری هماهنگ شوند ، محرک ها و سایر داروهای افزودنی می توانند توانایی تمرکز کودک را به طرز چشمگیری بهبود بخشند.
  یادگیری را فعال کنید. کودک خود را تشویق کنید تا به طور کامل در کارهای خانه مشارکت کند. از او بخواهید که مطالب خوانده شده را با مدادهای رنگی مشخص کند یا برای نشان دادن معنی واژگان ، نقاشی بکشید. وقتی او روی مشکلات ریاضی کار می کند ، بگذارید از تکه های پاپ کورن استفاده کند تا محاسبات را انجام دهد.
  خود نظارتی را آموزش دهید. به کودک خود کمک کنید تا از چیزهایی که او را منحرف می کند ، آگاه شود. با گذشت زمان و تمرین ، او می فهمد که چه چیزی حواسش را پرت میکند ، و هنگامی که توجه او به هم می ریزد تشخیص خواهد داد. افراد مبتلا به ADHD از تأییدات مثبتی مانند “من می توانم روی این موضوع تمرکز کنم” بهره مند شوند. “به فرزند خود بیاموزید که این موارد را تکرار کند تا خودش را به ادامه کار ترغیب کند.
  بازی های نیازمند به توجه کنید. بسیاری از بازی های کلاسیک کودکان ، نیاز به توجه و مهارت گوش دادن خوب دارند. مثلا در یک بازی ، یک بازیکن روی انجام یک کار تمرکز می کند ، در حالی که دیگری سعی می کند او را منحرف کند. برای برنده شدن در این بازی ، یک بازیکن باید خوب متمرکز باشد و باید بتواند از حواس پرتی جلوگیری کند.
  وقت بیشتری را در بیرون از منزل بگذرانید. مطالعات اخیر ، زمان سپری شده در خارج ، به ویژه در محیط های طبیعی را با میزان کودکان بهبود یافته پیوند می دهد. پیاده روی کنید یا مسیر به مدرسه را طی کنید و به فرزندتان فرصت دهید قبل از اینکه در خانه بنشیند برای انجام کارهای خانه ، در فضای بیرون بازی کند.

  افزایش تمرکز در کودکان چگونه عملی می شود

  آیا تمرکز بچه ها برای کارهایتان دشوار است؟

  برای اکثر بچه ها ، تمرکز بیش از چند لحظه بر روی هر کار دشوار است ، و این به دلیل کنجکاوی ، غرور و انرژی آنها بسیار طبیعی است. با این حال ، تمرکز برای مطالعه ، برای کارهای خانه و برای انجام هر کار ضروری است. افراد بزرگسال می توانند با تمرینات ویژه تمرکز خود را بهبود بخشند ، با این وجود در کودکان باید از راهکارهای متفاوتی استفاده کرد. شما می توانید به کودک خود کمک کنید تا به روش های مختلف تمرکز خود را افزایش دهد. این روشها به کودک عادات و قواعد خاصی را می آموزد که باعث می شود در هنگام انجام تکالیف یا انجام کارها ، تمرکز و آرامش بیشتری داشته باشد.

  AciSRNaDFsfkLrDRdHqazS 1200 80 300x169 - افزایش تمرکز در کودکان | بازی های افزایش تمرکز در کودکان | تست تمرکز در کودکان
  افزایش تمرکز در کودکان

  برای استفاده از خدمات روانشناسی کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

   

  10 نکته برای افزایش تمرکز در کودکان

  1. یک کار بزرگ را به کارهای کوچک تقسیم کنید

  یک کار بزرگ نیاز به تمرکز و نظم بیش از حد دارد ، بنابراین بهتر است که آن را به کارهای کوچکتر تقسیم کنیم. این می تواند برای کارهای خانه و یادگیری مهارت های جدید اعمال شود. انجام پروژه های کوچک ، که منجر به اتمام یک پروژه بزرگ می شوند ، احساس پیشرفت و حرکت را به وجود می آورند و باعث می شوند تمرکز آسانتر شود. یک کار بزرگ که نیاز به وقت ، فداکاری و تمرکز دارد ، ممکن است به نظر برسد که دلهره آور و طاقت فرسا باشد و کودک می تواند تمایلی برای مقابله با آن نداشته باشد. به نظر می رسد انجام یک کار کوچک آسان تر است و مقاومت کمتری نیز دارد.

  2. کاهش حواس پرتی ها

  اگر بچه ها مشغول انجام کارهایی باشند که واقعاً دوست دارند ، غربالگری حواس پرت ها مشکل خواهد بود. شما باید محیطی را که آنها یاد می گیرند ، مطالعه می کنند و یا وظایفی را که انجام می دهند ، حفظ کنید تا آنجا که ممکن است بدون حواس پرتی. به خصوص در تلویزیون ، موسیقی با صدای بلند ، سر و صدا و هر چیز دیگری که ممکن است توجه کودک را به خود جلب کند ، محتاط باشید.

  3. تلویزیون و تلفنهای همراه

  تماشای تلویزیون در حین انجام مشق شب کار خوبی نیست ، زیرا این امر توجه را به خود جلب می کند.  توصیه می شود هنگام مطالعه و انجام مشق شب ، پیام های متنی را نخوانید یا از تلفن های همراه استفاده نکنید.

  در ادامه بخوانید : خلاقیت کودکان

  4- انجام هر روز تکالیف در همان ساعت

  تکرار همان فعالیت هر روز در همان ساعت ، در نهایت ، آن را به یک عادت تبدیل می کند. اگر کودکی هر روز در همان ساعت برای انجام تکالیف خانگی بنشیند ، پس از مدتی که ساعت فرا می رسد ، تلاش کمتری برای تمرکز نیاز دارد. ذهن می داند که زمان انجام تکالیف فرا رسیده است و مایل به انجام درس هستند.

  5- به آنها فعالیت بدنی کافی بدهید

  برخی فعالیت های بدنی ، مانند بازی ، دویدن یا ورزش ، بین مطالعه و وظایف ، راهی را برای تخلیه انرژی اضافی فراهم می کند. این امر به کودک کمک می کند تا آرامش بیشتری داشته باشد ، کسالت را جبران کند و تمرکز را آسانتر کند.

  cover 300x168 - افزایش تمرکز در کودکان | بازی های افزایش تمرکز در کودکان | تست تمرکز در کودکان
  افزایش تمرکز در کودکان

  6. اجازه دهید کودکان بازی و سرگرمی داشته باشند

  دادن بیش از حد کار به کودکان و درگیر کردن آنها در فعالیتهای زیاد ، می تواند برای مغز آنها خسته کننده باشد. به عنوان والدین باید به آنها فرصت کافی برای  تفریح را بدهید تا احساس فشار بیش از حد نکنند.

  7. استراحت کافی

  اطمینان حاصل کنید که کودک شب خواب کافی داشته باشد ، و همچنین برخی اوقات در طول روز استراحت می کند.

  8- برای تکمیل یک هدف زمان تعیین کنید

  زمان انجام یک هدف مانند ده دقیقه ، بیست دقیقه و غیره را تعیین کنید. این ممکن است کودک را مجبور به تمرکز کند ، تا در مدت زمان هدف کار او به پایان برسد. با این حال ، باید مراقب این امر باشید ، زیرا ممکن است محدودیت های زمانی تعیین شده برخی از کودکان را بیش از حد تحت فشار قرار دهند ، و این می تواند باعث اضطراب آنها شود و تمرکز آنها را مختل کند.

  9. اجازه دهید آنها بازی هایی را انجام دهند که نیاز به تمرکز دارند

  شما می توانید با بازی کردن بازی هایی که نیاز به تفکر دارند ، توانایی تمرکز کودک را آموزش داده و تقویت کنید. بازی های زیادی وجود دارد که می توانید در فروشگاه هایی که بازی برای کودکان می فروشند ، پیدا کنید. بازی هایی که نیاز به تمرکز ، برنامه ریزی و استفاده از حافظه دارند ، سرگرمی را با تمرکز ترکیب می کنند.

  10. قبل از شروع یک کار جدید ، مقداری وقت بگذارید

  وقتی فرزند شما مشغول کار است ، به او بگویید که بعد از آن چه کاری باید انجام دهد ، اما چند دقیقه اجازه دهید تا زمانی که او متوقف شود و فعالیت جدید را شروع کند. این توصیه بیشتر زمانی معتبر است که کودک مشغول انجام کاری است که دوست دارد و از انجام آن لذت می برد ، زیرا تمایلی برای متوقف کردن کاری که انجام می دهد ندارد.

  CCDF Family Guide 300x200 - افزایش تمرکز در کودکان | بازی های افزایش تمرکز در کودکان | تست تمرکز در کودکان
  افزایش تمرکز در کودکان

  برای استفاده از خدمات روانشناسی کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

   

  مطالب پیشنهادی:

   

   

  https://www.successconsciousness.com/increase-child-concentration.html

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن