کلینیک روانشناسی بوجیکا | مرکز مشاوره روانشناسی | بهترین کلینیک روانشناسی تهران

کلینیک روانشناسی تهران : مرکز روانشناسی بوجیکا، یکی از بهترین مراکز روانشناسی در سطح شهر تهران می باشد، که با قرار گرفتن در منطقه قلهک و دسترسی آسان برای مراجعین عزیز، اماده ی ارائه ی درمان های تخصصی روانشناسی به بیماران می باشد. شما می توانید هم اکنون برای تعیین نوبت از اینجا با ما تماس بگیرید.

کلینیک روانشناسی

کلینیک روانشناسی تهران

برای شناخت بهترین کلینیک روانشناسی تهران، و داشتن انتخابی مناسب، بهتر است در این مقاله همراه ما باشید تا اولا بیشتر با روانشناسی آشنا شوید و ثانیا معیارهایی برای پیدا کردن کلینیک روانشناسی تهران داشته باشید.

گاهی اوقات در زندگی، هرکدام از ما ممکن است احساس درهم شکستگی داشته باشیم و ممکن است برای حل مسائلمان نیاز به کمک داشته باشیم. بسیاری از مردم برای اینکه بتوانند با احساسات و مشکلاتی که به نظرشان فراتر از کنترل آنها است کنار بیایند، به کمک نیاز دارند. مشکلاتی از قبیل مشکلات مربوط به ازدواج یا رابطه، وضعیت خانوادگی یا مواجهه با از دست دادن شغل، مرگ عزیزان ، افسردگی، استرس، فرسودگی یا سوء مصرف مواد مخدر.( کلینیک روانشناسی تهران )

این تلفات و تنش های زندگی روزمره می تواند به طور قابل توجهی برای فرد ناتوان کننده باشد. گاهی اوقات ما نیاز به کمک خارجی از طرف یک فرد حرفه ای و آموزش دیده داریم تا از طریق راهنمایی او روی حل مشکلات خود کار کنیم. از طریق درمان، روانشناسان به میلیون ها انسان در تمام سنین کمک می کنند تا زندگی سالم تر و سازنده تری داشته باشند.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان کلینیک بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858 – 02122622006

کلینیک روانشناسی
کلینیک روانشناسی

چنانچه دچار مشکلات زیر هستید، بهتر است به روانشناس مراجعه کنید:

 • غم و اندوه زیادی را برای طولانی مدت احساس می کنید، و به نظر نمی رسد که مشکلات شما با وجود تلاش های خود و خانواده و دوستانتان بهبود یابند.
 • انجام فعالیت های روزمره برای شما دشوار است: به عنوان مثال، شما قادر به تمرکز بر تکالیف در محل کار نیستید، و در نتیجه عملکرد شغلی مناسب نیست.
 • بیش از حد نگران هستید، همیشه انتظار بدترین وقایع را دارید یا به طور مداوم در لبه شکست احساسی هستید.
 • کارهایتان به خودتان و دیگران آسیب می رساند: برای مثال، به مصرف الاک اعتیاد دارید، سوء مصرف دارو یا مواد دارید، یا بیش از حد پرخاشگرو عصبی هستید.

روانشناسی چیست و روانشناس کیست؟

روانشناسانی که در زمینه روان درمانی و سایر انواع درمان روانشناختی تخصص دارند، پزشکان آموزش دیده ی حرفه ای با تخصص در زمینه رفتار انسان، ارزیابی سلامت روان، تشخیص و درمان و تغییر رفتار هستند. روانشناسان با بیماران کار می کنند تا احساسات و نگرش های خود را تغییر دهند و به آنها در ایجاد الگوهای سالم تر و موثرتر رفتاری کمک کنند.

روانشناسان از روش های معتبر و علمی برای کمک به افراد جهت تغییر افکار، احساسات و رفتارهایشان استفاده می کنند. روان درمانی یک تلاش مشترک بین بیمار و روانشناس است. رواندرمانگر یک محیط حمایتگر و آرام فراهم می آورد تا فرد بتواند به طور آشکار و محرمانه درباره نگرانی ها و احساسات شخصی اش با او صحبت کند. روانشناسان حفظ محرمانه بودن اسرار شما را بسیار مهم می دانند و به سوالات شما در مورد آن شرایط نادری که اطلاعات محرمانه باید به اشتراک گذاشته شود، پاسخ می دهند.

چگونه یک روانشناس پیدا کنم؟

برای پیدا کردن یک روانشناس خوب، از پزشک خانوادگی خود یا یکی دیگر از متخصصین بهداشتی آشنا کمک بخواهید. از خانواده و دوستان بخواهید که اگر تجربه ی مراجعه به یک روانشناس را دارند و از کار او راضی هستند، او را به شما معرفی کنند. جستجو در اینترنت نیز می تواند کمک شایانی به شما بکند. اما به وعده های زرد هیچ تبلیغی توجه نکنید. پیش از انتخاب نهایی یک روانشناس، بهتر است حتما قبلا با دفتر او تماس بگیرید و در صورت اماکن مکالمه ای کوتاه با او داشته باشید.

وقتی تصمیمتان را گرفتید باید به چه نکاتی توجه داشته باشید؟

روانشناسان و بیماران با هم همکار می کنند. هماهنگی و راحتی بین آنها عنصر بسیار مهمی است. اکثر روانشناسان بر این باورند که یک عامل مهم در تعیین اینکه آیا با یک روانشناس خاص کار کنید یا نه،( البته وقتی که مدارک و اعتبارنامه ی روانشناسی او تایید شده باشد،) میزان راحتی است که شما با آن روانشناس دارید. ارتباط خوب بیمار با روانشناس بسیار مهم است. روانشناسی را انتخاب کنید که با او راحت هستید و در حضور او احساس امنیت می کنید.

سوالاتی که بهتر است از روانشناس بپرسید چیستند؟

 • آیا مدرک مجاز روانشناسی دارید؟ چند سال است که تجربه ی روانشناسی دارید؟
 • من احساساتی مانند (اضطراب، تنش، افسردگی، و غیره) دارم (و با شغلم، ازدواج، خوردن، خوابیدن و غیره) مشکل دارم. چه تجربه ای در کمک به افرادی که این نوع مشکلات را دارند، دارید؟
 • زمینه ی تخصصی شما- به عنوان مثال، کار با کودکان و خانواده ها و غیره – چیست؟
 • شما از چه نوع درماني استفاده مي کنید؟ و آیا این نوع درمان براي مقابله با نوع مشكل يا مسئله من موثر بوده است؟
 • هزینه های جلسات درمانی شما چه قدر است؟ (هزینه ها معمولا بر اساس یک جلسه 45 دقیقه ای تا 50 دقیقه ای است.)
 • چه نوع بیمه ای را قبول
  می کنید؟ آیا طرف قرار داد با سازمان خاصی هستید؟

آیا مراجعه به روانشناس کمکی به من خواهد کرد؟

بر اساس تحقیقات انجام شده، برخی از اشکال روان درمانی می تواند به طور موثر افسردگی، اضطراب و علائم مرتبط با آن، مانند درد، خستگی و حالت تهوع را کاهش دهد. تحقیقات به طور فزاینده ای این ایده را مطرح می کنند که سلامت جسمی و روانی با هم ارتباط دارند و دیدن یک روانشناس می تواند سلامت کلی فرد را ، حتی در زمینه فیزیکی، بهبود بخشد.

شواهد قانع کننده ای وجود دارد که شرایط و حال و روز اکثر افرادی که تجربه ی حداقل چندین جلسه با روانشناس را داشته اند بسیار بهتر از افراد دارای مشکلات عاطفی است که درمان نشده اند. بر اساس مطالعات انجام شده  50 درصد از بیماران پس از هشت جلسه درمان،  به طور قابل ملاحظه ای بهبود یافته اند، در حالی که 75 درصد از افراد در پایان ماه ششم بهبود یافتند.

هرچند شریط هر فرد با دیگری تفاوت می کند، اما معمولا جلسات روانشناسی هر دوهفته یکبار برگزار می شوند.

چگونه بفهمم که در حال بهبودی هستم؟

با شروع درمان، باید اهداف مشخصی را با روانشناس خود تعیین کنید. ممکن است سعی داشته باشید تا بر احساس ناامیدی در ارتباط با افسردگی یا کنترل ترس هایی که زندگی روزمره شما را مختل می کند، غلبه کنید. به یاد داشته باشید، رسیدن به برخی اهداف خاص نیاز به زمان بیشتری نسبت به سایر اهدف درمانی دارند. شما و روانشناستان باید تصمیم بگیرید در چه نقطه ای انتظار خواهید داشت که علائم پیشرفت و بهبودی را مشاهده کنید.

کلینیک روانشناسی

بهترین مرکز روانشناسی تهران

برای پیدا کردن بهترین مرکز روانشناسی تهران بهتر است معیار ها و نکات مذکور را رعایت کنید. ابتدا سعی کنید ترجیحا مرکزی را انتخاب کنید که دسترسی به آن آسان باشد. چرا که قرار است چندین جلسه به انجا مراجعه کنید، پس بهتر است برای رسیدن به آن مرکز دچار دردسر نشوید. ترجیح بر آن است که یک جلسه را به شکل امتحانی به هر مرکزی که انتخاب کرده اید بروید، تا ببینید آیا واقعا بر اسا آنچه که شنیده اید با روانشناس راحت هستید یانه؟ ببینید حس خوبی از او می گیرید؟ آیا می توانید به او اعتماد کنید تا همه اسرار زندگیتان را با او در میان بگذارید؟

مراکز مشاوره روانشناسی بسیاری در تهران وجود دارند. بهتر است با تحقیق و بررسی کامل، مرکز مشاوره ای را که برای شخص شما مناسب است پیدا کنید.( کلینیک روانشناسی تهران )

کلینیک روانشناسی بوجیکا متشکل از اساتید دانشگاه و درمانگران با تجربه می باشد که در این مجموعه با تخصص در زمینه های مختلف روانکاوی، مشاوره بزرگسال، خانواده درمانی ، زوج درمانی، مشاوره کودک و نوروفیدبک مشغول به ارائه خدمت به شما عزیزان می باشند که در حوزه کاری خود بسیار بار تجربه می باشند.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان کلینیک بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858 – 02122622006

مطالب پیشنهادی:

 

Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.