کلینیک روانشناسی کودک

چه خدماتی در کلینیک روانشناسی کودک انجام میشه ؟

 • چه خدماتی در کلینیک روانشناسی کودک انجام میشه ؟

  کلینیک روانشناسی کودک

  با کاراش همه مونو خسته کرده ، همش داد می زنه منو پدرش مدام در حال کنترل هیجانتشیم خجالت می کشیم مهمونی خونه اطرافیانمون بریم از طرفی نمی دونیم فرزندمون بیش فعاله یا نه ، آیا باید دارو مصرف کنه ؟ آیا رفتارهای ما باید اصلاح بشه ؟ اگه بچه مون بیش فعالی داره آیا قابل درمان هست ؟

  اول باید پیش روانشناس بریم یا روانپزشک ؟ همه این سوالا با کلی سوالای دیگه همش ذهنمونو مشغول کرده ولی دیگه وقتشه که به یه کلینیک روانشناسی کودک مراجعه کنیم و فرزندمون رو تحت درمان متخصصان این حوزه قرار بدیم …

  healthpsychology 750x430 - چه خدماتی در کلینیک روانشناسی کودک انجام میشه ؟
  کلینیک روانشناسی کودک

  مسئولیت های اولیه یک روانشناس کودک چیه؟

  روانشناس کودک نوعی روانشناس حرفه ایه که رشد شناختی، اجتماعی و عاطفی کودکان رو مورد بررسی قرار می ده . به طور معمول، روانشناسان کودک به رشد از دوره قبل از تولد تا نوجوانی نگاه می کنن.

  تعدادی از وظایف معمول روانشناس کودک:

  • ارزیابی و درمان ناتوانی ها یا تأخیرهای یادگیری یا رشدی.
  • کار با کودکان و مراقبان آنها برای مدیریت مسائل رفتاری
  • انجام تست های روانشناسی
  • انجام تحقیقات علمی در مورد رشد دوران کودکی
  • کار با یک تیم درمانگر برای ایجاد یک برنامه درمانی منحصر به فرد برای یک مشتری

  در ادامه بخوانید : بهترین مرکز مشاوره کودک کجاست؟

  درمانگران کودک در کلینیک روانشناسی چه مشکلاتی رو مورد بررسی قرار می دن ؟

  برخی از دلایلی که باعث می شن فرزند یا خانواده ها به کلینیک مراجعه کنن :

  • مشکلات تفکر و یادگیری
  • حمایت از والدین
  • مشکلات مهارت های اجتماعی
  • مشکلات رفتاری
  • مشکلات عاطفی مانند اضطراب، نگرانی و ترس
  • مشکلات روابط درون خانواده
  • سازگاری با یک رویداد آسیب زا
  • مشکلات مربوط به توالت، خواب و غذا

  اگه میخواین برای تربیت فرزندتون تجربه درمانی متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  در کلینیک روانشناسی چه کارهایی انجام می شه؟

  انواع مختلفی از خدمات مانند گروه درمانی های والدین، کارگاه های فرزند پروری و مشاوره آنلاین  درکلینیک روانشناسی ارائه میشه همچنین خدمات ارزیابی روانشناسی که اغلب شامل بازی درمانی، تکمیل پازل های مخصوص و یا انجام وظایف خاص توسط کودکانه ، ارائه می شه.

  چگونه یک قرار ملاقات بگذاریم؟

  پزشک عمومی یا سایر متخصصان ممکنه به شما پیشنهاد کنن که در مورد مشکلات فرزندتون با یک روانشناس صحبت کنین.

  شما با کلینیک روانشناسی تماس می گیرین و مختصری از مشکل فرزندتون رو می گین ممکنه بهتون پیشنهاد بشه که در یکی از دوره‌های گروه درمانی کلینیک شرکت کنین و یا بهتون یه دکتر روانشناس کودک معرفی بشه و برای شروع جلسه درمان فرزندتون برنامه ریزی انجام بشه

  being the church four keys to supporting adoptive and foster families 750x430 - چه خدماتی در کلینیک روانشناسی کودک انجام میشه ؟
  چه خدماتی در کلینیک روانشناسی کودک انجام میشه ؟

  در جلسه اول چه انتظاری داریم؟

  اولین باری که جلسه درمان کودک تشکیل می شه گاهی اوقات از کودک خواسته می شه به این جلسه بیاد، گاهی اوقات ابتدا با والدین ملاقات انجام می شه . اگه فرزندتون یا خودتون قبلاً به روان‌شناس مراجعه کردید، بهتره که هر نامه یا گزارشی که از اون روان‌شناس دارید رو همراه داشته باشید. اولین جلسه فرصتی برای روانشناسه تا کمی شما و فرزندتون رو بشناسه.

  قبل از مراجعه به روانشناس به فرزندم چی بگم؟

  کودکان هم مثل بزرگسالان دوست دارن از آنچه انجام می دن و چرا انجام می دن مطلع بشن. سعی کنید تا حد امکان کودکان رو با گفتن نام دکتر روانشناس و زمان قرار ملاقات آماده کنین.

  خدمات روانشناسی کودک در کلینیک

  در کلینیک روانشناسی کودک ، به شما و فرزندتون از تنظیم زندگی گرفته تا اضطراب شدید یا افسردگی کمک می شه.

  برای مثال مشکلات دوران کودکی زیر مورد بررسی قرار می گیره:

  • مشکلات توجه و تمرکز
  • افسردگی یا مشکلات خلقی
  • عزت نفس پایین / اعتماد به نفس پایین
  • قلدری
  • مشکلات رفتاری از جمله مخالفت
  • اضطراب جدایی
  • کنار آمدن با طلاق یا سایر مشکلات خانوادگی از جمله از دست دادن

  اگه میخواین برای تربیت فرزندتون تجربه درمانی متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  همچنین برای کودکان و نوجوانانی که نیاز به تست IQ دارن، و یا مشکل یادگیری داشته باشن و یا استعداد خاصی داشته باشن، ارزیابی ارائه میشه.  ارزیابی‌های کامل ADHD (شامل نظرات والدین، معلمان و پزشکان) در مواقعی که کودک مشکوک به ADHD است و ارزیابی آمادگی مدرسه زمانی که سؤالی در مورد آمادگی فرزند شما برای رفتن به مدرسه وجود داره، ارائه میشه.

  حتما بخوانید : ترس کودکان را چگونه برطرف کنیم ؟

  خدمات روانشناسی نوجوانان در کلینیک روانشناسی

  خدمات ارزیابی، تشخیصی و درمانی برای نوجوان ارائه میشه که بر روی نقاط قوت و علایق او سرمایه گذاری می کنه.

  و مشکلات زیر در نوجوان ها درمان انجام میشه :

  • اضطراب و اهمال کاری
  • مشکلات رفتاری نوجوانان از جمله اختلال سلوک
  • افسردگی نوجوانان (از جمله خودآزاری)
  • قلدری
  • عزت نفس پایین / اعتماد به نفس پایین
  • مشکلات روابط با اعضای خانواده
  • کنار آمدن با طلاق یا سایر مشکلات خانوادگی از جمله از دست دادن
  • مشکلات توجه و تمرکز
  AdobeStock 227238191 750x430 - چه خدماتی در کلینیک روانشناسی کودک انجام میشه ؟
  کلینیک روانشناسی کودک

  روانشناس کودک در کلینیک چه کارهایی انجام میده؟

  روانشناسان رفتارها و فرآیندهای عاطفی، شناختی و اجتماعی رو مطالعه می کنن.

  روانشناسانی هستن که در مطالعه رفتار کودکان تخصص دارن . و به طور مستقیم با کودکان در محیط های مدرسه، سازمانی، بالینی یا درمانی کار می کنن. و انواع مختلفی از اختلالات روانی یا عاطفی رو در کودکان تشخیص میدن.

  برخی از روانشناسان کودک در آزمایش و ارائه ارزیابی کودک تخصص دارن، و برخی دیگر مشاوره و درمان ارائه می دن. به عنوان مثال، کودکی که در مدرسه عملکرد ضعیفی داره ممکنه برای تست شناختی نزد روانشناس کودک فرستاده بشه و روانشناس تست هوش و همچنین ارزیابی های دیگر رو انجام میده تا مشخص کنه آیا کودک دارای ناتوانی شناختی هست یا خیر.

  بیشتر بدانید : از چه سنی کودک را به مهد بفرستیم؟ 

  ارزیابی و ارزیابی

  یکی از مهمترین جنبه های روانشناسی کودک، تشخیص وضعیت یا موضوعیه که بر سلامت عاطفی کودک تأثیر می ذاره. هنگامی که کودک برای درمان به روانشناس کودک ارجاع داده میشه، اولین کار ارزیابی اولیه  ست

  یه روانشناس کودک با ملاقات با کودک و گفتگو برای برقراری ارتباط شروع می کنه. مهمترین نقش روانشناس کودک دیدار با کودک در سطح اونه. این ممکنه شامل نقش آفرینی، کشیدن نقاشی یا استفاده از اسباب بازی ها و وسایل بازی باشه.

  برقراری ارتباط با کودک از طریق استفاده از بازی راهی موثر برای ایجاد اعتماد و کمک به کودک در داشتن احساس راحتیه  آزمون‌های استاندارد هم برای تعیین شرایطی مانند اختلالات یادگیری، ضعف‌های تعامل اجتماعی یا مسائل عاطفی استفاده میشه.

  اغلب، قبل از قرار ملاقات، به والدین پرسشنامه داده می شه تا پر کنن. این پرسشنامه شامل اطلاعات مهمیه که رفتار روزمره و نقاط قوت و ضعف کودک رو توصیف می کنه. گاهی اوقات، برای تعیین مسائل پزشکی مانند اختلالات تشنج، ضربه مغزی، یا سندرم‌های اختلال شناختی که ممکن است بر رفتار و عملکرد شناختی تأثیر بذاره، ارزیابی‌های عصبی روان‌شناختی به کودک داده می‌شه.

  اگر علت پزشکی مشخص بشه، یک روانشناس کودک با یک پزشک برای ایجاد یک برنامه درمانی همکاری می کنن . گام بعدی ایجاد یک استراتژی برای مداخله درمانی است.

  اگه میخواین برای تربیت فرزندتون تجربه درمانی متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  مداخله و رویکردهای درمانی

  یکی از جنبه های مهم شرح شغل روانشناس کودک، مداخله در زمانی است که یک موضوع عاطفی یا رفتاری مانع فعالیت های روزانه کودک می شه مداخله ای که اغلب به عنوان درمان از اون یاد می شه، طراحی شده تا به کودکان کمک کنه تا ، ارتباط برقرار کنن و احساساتشون رو بیان کنن. هنگامی که کودک افسرده ست یا نوعی آسیب رو تجربه کرده ست، هدف اصلی بازگرداندن حالت عادی و تقویت عزت نفسه.

  به عنوان مثال، دمیدن حباب ها، کودک رو تشویق می کنه تا احساسات منفی خودش رو از بین ببره. هنر راهی رو برای کودک فراهم می کنه تا از خلاقیت استفاده کنه. بخش مهمی از کار روانشناس کودک ارائه اطلاعات برای والدین کودک آسیب دیده ست که شامل اطمینان دادن به والدین در مورد مزایای درمانه

  مداخله و درمان ممکنه برای والدین ترسناک به نظر برسه، یک روانشناس کودک به والدین کمک می کنه تا بفهمند که داشتن فراز و نشیب های عاطفی برای کودک طبیعیه و اینکه درمان گامی مثبت و سالمه.

  پیشگیری و آموزش والدین

  علاوه بر کار مستقیم با کودکان، شرح شغل روانشناس کودک شامل کمک به والدین در مورد چگونگی ایجاد یک محیط رشد مثبت در خانه ست. آموزش مدیریت والدین ابزار مؤثری ست که توسط روانشناسان کودک برای آموزش والدین در مورد تغییر رفتار و نظم و انضباط مناسب مورد استفاده قرار می گیره

  برای مثال اگه کودک در خانه رفتار منفی انجام بده ، اصول مدیریت والدین به والدین میگه که این رفتار رو نادیده بگیرن یا از نظم و انضباط غیرتهاجمی استفاده کنن که شامل حذف فرصت بازی های ویدیویی یا فرستادن کودک به اتاقش باشه ،

  یک روانشناس کودک این اصول رو در جلسات مشاوره فردی یا در یک محیط درمانی گروهی در کلینیک به والدین آموزش می ده. جلسات گروهی به والدین این امکان رو می ده که یک شبکه حمایتی ایجاد کنن و درک بهتری از اینکه چگونه مسائل رفتاری عادی هستن، ، به دست بیارن . آموزش والدین و مشارکت اونها در روند درمانی ،کلیدی برای پیشبرد رفاه کودکه.

  ما کودکانمون رو به دنیا آوردیم و مسئول رشد و تربیتشون هستیم ، با دریافت خدمات مناسب در کلینیک روانشناسی کودک آینده خوبی برای فرزندمون رقم بزنیم و همینطور خودمون هم از مشکلات و ناراحتی ها و سر درگمی ها برای رفتار با فرزندمون در امان بمونیم ،

  انجام تست های استعدادیابی و استفاده از تکنیک های درمان  متخصصان درمانگر کودک در کلینیک روانشناسی می تونه کمک خیلی خوبی برای ما پدر مادرا باشه برای ساخت آینده بهتر فرزندمون باشه

  5 750x430 - چه خدماتی در کلینیک روانشناسی کودک انجام میشه ؟
  نوبت روانشناس

   

  مطالب پیشنهادی :

  روانشناسی کودک

  مشاوره خانواده

  زوج درمانی چیست ؟

  کودک لجباز

  مشاوره و درمان آنلاین کودک

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن