ولنتاین | کادوی ولنتاین | تاریخ دقیق ولنتاین | روز ولنتاین | دلیل نامگذاری ولنتاین

روز ولنتاین هر سال 14 فوریه برابر با تاریخ 25 بهمن اتفاق می افتد. در سراسر ایالات متحده و سایر نقاط جهان ، شکلات، گل و هدایا بین عشاق تبادل می شود ، همه به نام سنت ولنتاین.

 • ولنتاین

  ولنتاین

  روز ولنتاین هر سال 14 فوریه برابر با تاریخ 25 بهمن اتفاق می افتد. در سراسر ایالات متحده و سایر نقاط جهان ، شکلات، گل و هدایا بین عشاق تبادل می شود ، همه به نام سنت ولنتاین. در ایران هم چند سالی است که این سنت برگزار می شود و از چند ماه قبل تمام مغزه ها و خیابان ها و مردم در گیر و دار تهیه هدیه برای کسانی هستند که آنها را دوست دارند. اما این قدیس مرموز کیست و این سنت ها از کجا آمده اند؟ در مورد تاریخ روز ولنتاین ، از آیین باستانی روم کمی اطلاعات کسب کنید.

  tips to prevent yeast infections 300x200 - ولنتاین | کادوی ولنتاین | تاریخ دقیق ولنتاین | روز ولنتاین | دلیل نامگذاری ولنتاین
  ولنتاین

  حقیقت روز ولنتاین چیست؟

  روز ولنتاین تجلیل از احساسی به نام عشق است. عشق بین عاشقان شاید مشهورترین نوع باشد. با این حال ، عشق از هر نوعی زیبا است و بنابراین ، باید آن را جشن گرفت. این روز برای ادای احترام به سنت ولنتاین که زندگی خود را به خاطر عشق به خطر انداخت و جان خود را از دست داد، جشن گرفته می شود.

  روز ولنتاین مخفف عشق است. بنابراین ، در این روز، اگر دوست دختر یا دوست پسری ندارید ، احساس ناراحتی نکنید. درعوض ، زندگی خود را جستجو کنید و افرادی را پیدا کنید که واقعاً دوستشان داشته باشید ، به هر شکلی و به هر روشی ، و از آنها بخاطر حضور در کنار شما در هنگام نیاز به آنها تشکر کنید.

  لطفا بخوانید: ضمیر ناخودآگاه

  کشیش ولنتاین مقدس چه کسی بود؟

  تاریخ روز ولنتاین – و داستان پدر مقدس آن – در رمز و راز است. ما می دانیم که ماه فوریه مدت طولانی است که به عنوان یک ماه عاشقانه جشن گرفته می شود ، و روز ولنتاین مقدس ، همانطور که امروز می دانیم ، حاوی آثاری از سنت مسیحی و روم باستان است. اما ولنتاین چه کسی بود و چگونه با این آیین باستانی ارتباط پیدا کرد؟

  کلیسای کاتولیک حداقل سه قدیس مختلف به نام های ولنتاین یا ولنتاینوس را می شناسد که همگی به شهادت رسیده اند. یک افسانه ادعا می کند که ولنتاین کشیشی بود که در رم خدمت می کرد. هنگامی که امپراتور کلودیوس دوم تصمیم گرفت که مردان مجرد سربازان بهتری نسبت به مردانی که دارای همسر و خانواده اند، هستند، ازدواج را برای مردان جوان جرم اعلام کرد. ولنتاین با درک بی عدالتی های فرمان ، از کلودیوس مخالفت کرد و به طور پنهانی به انجام مراسم عقد و ازدواج برای عشاق جوان ادامه داد. هنگامی که اقدامات ولنتاین کشف شد ، کلودیوس دستور داد که او را اعدام کنند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در همه زمینه ها
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02126767945 – 02122636858- 09212773724

  داستانهای دیگر حاکی از آن است که ولنتاین ممکن است به دلیل تلاش برای کمک به مسیحیان در فرار از زندان های سخت رومی ، جایی که اغلب مورد ضرب و شتم قرار می گرفتند ، کشته شده باشد. طبق یک افسانه دیگر ، ولنتاین زندانی پس از اینکه عاشق دختری جوان شد – احتمالاً دختر زندانبان وی – که در حین محاصره او به دیدارش رفته بود ، در واقع اولین ولنتاین را پایه گذاری کرد.

  پیش از مرگ وی ، گفته می شود که او نامه ای را به امضاء “از طرف ولنتاین تو” امضا کرده است ، عبارتی که امروز هنوز در حال استفاده است. اگرچه حقیقت در پشت افسانه های ولنتاین مبهم است ، همه این داستان ها بر جذابیت او به عنوان یک چهره دلسوز ، قهرمان و از همه مهم تر – عاشق تأکید می کنند. تا قرون وسطی ، شاید به لطف این شهرت ، ولنتاین به یکی از محبوب ترین مقدسین انگلیس و فرانسه تبدیل شد.

  St. Valentines Day spillwords 300x159 - ولنتاین | کادوی ولنتاین | تاریخ دقیق ولنتاین | روز ولنتاین | دلیل نامگذاری ولنتاین
  ولنتاین

  چگونه روز ولنتاین رواج یافت؟

  بیش از 200 سال بعد ، 14 فوریه روز سنت ولنتاین اعلام شد. در این زمان ، روم مسیحی شده بود و کلیسای کاتولیک مصمم بود تا هرگونه بت پرستی باقی مانده را از بین ببرد. در ماه فوریه هر سال یک مراسم زاد و ولد بتونی برگزار می شد و پاپ این جشنواره را لغو کرد و 14 فوریه را به عنوان روز ولنتاین اعلام کرد و بدین ترتیب این روز جشن را در تقویم کاتولیک مقدس ثبت کرد.

  شاعر Chaucer در قرون وسطی اولین کسی بود که سنت ولنتاین را با ادبیات عاشقانه پیوند داد. این آغاز سنت عشق ادبی بود ، آیینی برای ابراز عشق و تحسین ، معمولاً به صورت پنهانی. این رسم در سراسر اروپا رواج یافت و داستانها درباره دیوان عالی عشق افزایش یافت که قاضیان زن در 14 فوریه هر سال در مورد موضوعات مربوط به عشق حکمی خواهند کرد. مورخان معتقدند که این جلسات در واقع اجتماعاتی بودند که مردم شعرهای عاشقانه می خواندند.

  لطفا بخوانید: اصول موفقیت 

  نمادهای روز ولنتاین

  ارسال پیام های عاشقانه به افرادی که کارتهای ویژه ارسال می کنند و ابراز محبت به آنها از کارهایی است که افراد در این روز انجام می دهند. کارت ها خلاقیت های زیبایی بودند که توسط فرستنده ساخته شده و به صورت جداگانه طراحی شده اند تا نشان دهند که چقدر عاشق گیرنده هستند. کارت ها معمولاً حاوی پیام احساساتی هستند و زیبایی گیرنده و میزان دوست داشتن آنها را اعلام می کنند. کارتهای روز مقدس ولنتاین با قلب و گل تزئین شده و با توری و روبان تزیین شده است. این تصاویر امروزه هنوز برای نماد عشق مورد استفاده قرار می گیرند و در سراسر جهان شناخته می شوند.

  از نماد های دیگری که این روزها رایج شده شکلات، گل رز، خرس های عروسکی و … است که به عنوان هدیه بین عشاق رد و بدل می شود. همچنین آنها رستوران یا محلی را برای قرار عاشقانه خود انتخاب می کنند و یک دیدار عاشقانه را برنامه ریزی می کنند.

  روز ولنتاین تقریباً در قرن هفدهم با استقبال گسترده مردم روبرو شد. تا اواسط هجدهم ، برای دوستان و عاشقان همه طبقات اجتماعی معمول بود که نشانه های کمی از محبت یا یادداشت های دست نویس را مبادله کنند ، و تا سال 1900 کارت های چاپی به دلیل پیشرفت در فناوری چاپ ، شروع به جایگزینی حروف نوشتاری کردند. کارتهای آماده راهی آسان برای ابراز احساسات خود در زمانی بود که ابراز مستقیم احساسات در افراد زیاد مورد استقبال نبود. نرخ ارزان تر هزینه های پستی نیز به افزایش محبوبیت در ارسال پیام تبریک کمک کرده است.

  n VALENTINES DAY GIFTS FOR HER 628x314 300x150 - ولنتاین | کادوی ولنتاین | تاریخ دقیق ولنتاین | روز ولنتاین | دلیل نامگذاری ولنتاین
  ولنتاین

  روز ولنتاین در روزگار معاصر چگونه است؟

  در حالی که جشن ولنتاین در بیشتر کشورها برگزار می شود ، فرهنگ های مختلف سنت های خاص خود را برای این روز توسعه داده اند. در بعضی از نقاط جهان ،این روز به عنوان روزی برای ابراز عشق بین اعضای خانواده و دوستان ، به جای زوج های عاشق مشاهده می شود. برخی از سنت ها شامل تهیه هدیه برای کودکان و برخی دیگر شامل رد و بدل شدن تبریک و معاشرت بین دوستان است.

  روز ولنتاین معمولاً با عشق عاشقانه همراه است و هر سال میلیون ها کارت فرستاده می شود. هدایای گل یا یک گل رز قرمز تنها با پیام های عاشقانه برای عزیزان ارسال می شود و زوج ها وقت ویژه ای را در کنار هم می گذرانند. بسیاری از زوج ها تصمیم می گیرند این روز را با شام ، پیک نیک یا غذای مخصوص خانگی سپری کنند. بسیاری از رستوران ها تبلیغات شام روز ولنتاین را ارائه می دهند و غذا اغلب با سمبل عشق مانند قلب و گل ارائه می شود.

  valentines day 2 300x200 - ولنتاین | کادوی ولنتاین | تاریخ دقیق ولنتاین | روز ولنتاین | دلیل نامگذاری ولنتاین
  ولنتاین

  یکی دیگر از فعالیت های محبوب این روز ، اقامت در هتل لوکس در یک مکان زیبا است که به زوج ها اجازه می دهد از همه چیز دور شوند و در کنار هم از یک کیفیت خوب لذت ببرند. پیشنهادات ازدواج نیز در روز ولنتاین محبوب است و اغلب برای بیان عشق و تعهد خود به عنوان روز مناسب انتخاب می شود. برخی از پیشنهادات ازدواج بسیار خلاقانه داده می شوند ، مانند بعد از صعود به بالای کوه ، یا ارسال پیام در بیلبورد. به هر روشی ، پیشنهادهای ازدواج در این روز عموماً عاشقانه و به یاد ماندنی است.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در همه زمینه ها
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02126767945 – 02122636858- 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

  https://www.history.com/topics/valentines-day/history-of-valentines-day-2

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: