وقتی دیگران از فرزند شما نگهداری می کنند | جلوگیری از دخالت دیگران در تربیت فرزند

 • وقتی دیگران از فرزند شما نگهداری می کنند

   

  وقتی دیگران از فرزند شما نگهداری می کنند 

  .jpg - وقتي ديگران از فرزند شما نگهداري مي كنند | جلوگیری از دخالت دیگران در تربیت فرزند
  وقتی دیگران از کودک شما نگهداری می کنند

  وقتی دیگران از کودک شما نگهداری می کنند، تعیین روال مشخص روزانه و وضع قواعد معین، بسیار مفید و مثمرخواهد بود. اگر پدربزرگ، مادربزرگ، دیگر نزدیکان و یا پرستار مسئولیت مراقبت از فرزندتان را بر عهده گرفته اند، باید کم و بیش همان روال و قانون شما را در پیش بگیرند. بنابراین پیش از آنکه مراقبت از بچه را به آنان بسپارید، برایشان توضیح دهید که برای کودکتان چه رفتارهایی را مجاز شمرده و چه رفتارهایی را ممنوع کرده اید.

  • اگر بچه های کوچک با قوانین متفاوتی مواجه شوند، بلافاصله گیج و سردرگم میگردند. ممکن است مادربزرگ بسیار ملایم تر از شما با کودک رفتار کند یا حتی شاید سختگیرتر باشد. بنابراین باید برای آنها مشخص کنید؛ چگونه با فرزندتان رفتار کنند تا بچه با قواعد و رفتارهای مشابھی مواجه شود.
  • به پیشنهاد روانشناسان به کسانی که از کودکتان نگهداری می کنند؛ اجازه ندهید، قواعد شما را زیر پا بگذارند یا آنها را بی اعتبار نمایند اما به انان اجازه دهید تا خودشان با فرزند شما ارتباط برقرار کرده و قوانین بیشتری وضع کنند. به هر حال پدربزرگ ها و مادربزرگ ها بیشتر مطابق با خواسته های نوهٔ کوچکشان پیش می روند و از این نقش لذت میبرند. پس این عادلانه نیست اگر آنها را از این نقش منع کنید بلکه کافی است تا آنان را مجاب نمایید که در حفظ روال و قانون تعیین شده، کوشا باشند.
  fotolia 97990059 s 300x200 - وقتي ديگران از فرزند شما نگهداري مي كنند | جلوگیری از دخالت دیگران در تربیت فرزند
  وقتی دیگران از کودک شما نگهداری می کنند

  – اگر شاغل هستید و وقتی دیگران از کودک شما نگهداری می کنند، باید بین شما و آن فرد، درک مشترکی از قوانین و روالی که تنظیم کرده اید به وجود آید.

  والدین بخصوص مادران شاغل وقتی مجبورند نگهداری از کودکشان را به شخص دیگری واگذار کنند، دچار احساس گناه می شوند. از این رو پس از بازگشت به خانه، قوانینی را که تعیین کرده اند، نادیده میگیرند. به خاطر بسپارید؛ اگر برای غلبه بر احساس گناه خود به فرزندتان رشوه بدهید، در واقع به او هیچ کمکی نکرده اید. چرا که بی تردید پس از ورودتان به منزل، بچه به توجه، حوصله و زمانی که برایش صرف می کنید، نیاز دارد نه به لغو قوانین. وقتی فرزند کوچک شما متوجه شود؛ افرادی که از او نگهداری می کنند، رویه و رفتار یکسانی دارند؛ بیشتر احساس امنیت کرده و شاداب تر خواهد بود. علاوه براین، با نادیده گرفتن یا لغو قوانین، فردی را که از کودکتان نگهداری میکند، به دردسر می اندازید زیرا او روز بعد بایستی به سختی تلاش کند تا قوانینی را که شما درهم شکسته اید، دوباره برقرار کند.
  همچنین باید با کسی که از فرزندتان نگهداری میکند؛ دربارهٔ حوادث و اتفاقاتی که در طی روز رخ داده است، صحبت کنید تا به طور کامل از وقایع با خبر شوید.

   IMG 20171212 103427 300x300 - وقتي ديگران از فرزند شما نگهداري مي كنند | جلوگیری از دخالت دیگران در تربیت فرزند

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه کودک، خانواده، مشاوره فردی و اختلالات روانی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 –  09212773724

  مطالب پیشنهادی:

  نقش مادر در تربیت فرزندان | نقش والدین در تربیت فرزندان

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: