سکس با محارم

وسواس جنسی چیست و چگونه درمان می شود؟ بهترین مرکز مشاوره جنسی تهران

 • وسواس جنسی وسواس جنسی وسواس جنسی وسواس جنسی وسواس جنسی

  وسواس جنسی

  وسواس جنسی چیست و چگونه درمان می شود؟

  وسواس جنسی

  ocd darkest day woman feature 1320W JR 1 300x283 - وسواس جنسي چیست و چگونه درمان می شود؟ بهترین مرکز مشاوره جنسی تهران
  وسواس جنسی

  سکس با محارم

  یکی از دردناک ترین وسواس ها، وسواس جنسی می باشد و کسی که دچار وسواس جنسی است بیش از سایر افراد دارای وسواس عذاب می کشند.  چون اگاهی درباره این اختلال معمولا خیلی کم است و فرد واقعا خود را شاید یک منحرف جنسی بداند و دیگری اینکه مسایل جنسی در جامعه ما معمولا یک تابو هستند و افراد به سختی می توانند مسایل جنسی خود را ابراز کنند و یا در صدد کمک بر بیایند در صورتی که اختلال رایجی است و درمان های بسیار تاثیرگذاری برای آن وجود دارد.

  وسواس جنسی شامل افکار یا تصاویر جنسی است که فرد در موقعیت های مختلف تجربه می کند یک نوع از این وسواس شامل تصاویر و یا افکار جنسی در رابطه با محارم است. فرد وقتی یکی از محارم خود مثل پدر، مادر، خواهر و یا برادر و یا سایر آشنایان را می بیند ممکن است افکار یا تصاویر جنسی را درباره آنها را تجربه کند مثل تصویر بوسیدن یا رابطه جنسی.

  substanceinducedpsychosisbyClaudiaBurlottiGetty 56bf5b385f9b5829f866db8b 300x200 - وسواس جنسي چیست و چگونه درمان می شود؟ بهترین مرکز مشاوره جنسی تهران

  گاهی این افکار و تصاویر جنسی راجع به قشرخاصی است مثل کودکان. موضوعات و مکان ها و اشیای مختلفی افکار و تصاویر جنسی را در فرد زنده  می کند از جمله  مثل لباس های زیر، کفش ها و فیلم ها و افراد خاص در خیابان.  راهکار این افراد برای مقابله با افکار وسواس جنسی معمولا اجتناب از موقعیت ها و افرادی است که این فکر را به ذهنشون میاره. همچنین بعضی افراد شروع به گفتن ذکرها و دعاهای مختلف می کنند تا این افکار را ذهن پاک کنند.

  گاهی فرد این افکار جنسی را به صورت افکار مربوط به همجنسگرایی تجربه می کنند این افکار بدین صورت است که فرد فکر می کند نکند همجنسگرا است و وقتی افراد مختلفی مثل آشنایان و اعضای خانواده همجنس را می بیند یهو تصاویر و افکار جنسی در رابطه با انها را تجربه می کند. معمولا این تصاویر و افکار همجنسگرایی محدود به اشنایان نیست و مربوط به افراد در فیلم ها، در خیابان ها و محیط های دیگر مثل دانشگاه و مدرسه هم هست.

  add 1 960x446 300x139 - وسواس جنسي چیست و چگونه درمان می شود؟ بهترین مرکز مشاوره جنسی تهران
  وسواس جنسی
  راه حل این افراد برای مقابله با این افکار و تصاویر جنسی معمولا تحلیل رفتارها جنسی خودشان است ممکن است به کرات گذشته خود را بررسی کنند و ببینند که در فلان رابطه با جنس مخالف من توانستم رابطه داشته باشم پس چنین نیست یا ممکن است برعکس رابطه شان با همجنس را در گذشته بررسی کنند تا سرنخی پیدا کنند یا دلیلی موجه که همجنسگرا نیستند و عمده روز غرق این افکار می شوند و بیشتر به این فکر فرو می روند که همجنسگرا هستند. گاهی افراد شروع به خودارضایی می کنند تا به خود بقبولانند که همجنسگرا نیستند و یا رابطه های مختلف با جنس مخالف را امتحان کنند تا بیشتر مطمئن شوند همجنسگرا نیستند. این افراد معمولا از موضوعات و افرادی که این فکر را به ذهنشون بیاره اجتناب می کننند.
  وجه تمایز اساسی این افکار جنسی وسواسی با انچه خیال پردازی جنسی به شمار می اید در ایجاد لذت است وقتی افراد خیال پردازی جنسی می کنند معمولا احساس لذت می کنند ولی افراد دارای افکار وسواس جنسی بیشتر احساس گناه و شرم می کنند.
  nőafalnál 300x193 - وسواس جنسي چیست و چگونه درمان می شود؟ بهترین مرکز مشاوره جنسی تهران
  وسواس جنسی
  وسواس جنسی بسیار رایج بوده و تقریبا یک چهارم افراد دچار وسواس، دارای وسواس جنسی هستند. آنچه به وضح قابل اطمینان است درصد بالای درمانپذیری این اختلال است. امیدوارم آگاهی درباره این اختلال بالا برود که افراد بتوانند بفهمند که مشکلی در کار است و برای درمان آن اقدام کنند.

  حمید ضرابی
  روانشناس بالینی- متخصص در حوزه های وسواس، افسردگی، اختلالات اضطرابی و شکست های عشقی(جدایی)

  مطالب مرتبط

  وسواس جنسی و مذهبی چیست؟

  وسواس و روش های درمانی

  اختلال وسواس


  یه پیشنهاد خوب

  مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی بوجیکا کادر روانپزشکی و روانشناسی مجربی داره که شما می توانید از خدمات این متخصصین استفاده کنید.

  همین حالا اقدام کن

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  ۲ دیدگاه دربارهٔ «وسواس جنسی چیست و چگونه درمان می شود؟ بهترین مرکز مشاوره جنسی تهران»

  1. سلاممن ۱۶ سال دارم و هیچ تمایلی به روابط جنسی ندارم حتی اگر هم فیلمی هم صحنه داشته باشه اون قسمتش رو نگاه نمیکنم ینی تمایلی ندارم به نگاه کردنش…چند وقت پیش درباره تجاوز پدری به دخترش خوندم و ذهن من رو خیلی درگیر کرد خودم هم نمیخواستم تصورش کنم یعنی اگر هم میخواستم هم نمیتونستم تا اینکه روز بعدش ک بیدار شدم تصویرش در ذهنم اومد…الان یک ماهه که میگذره و من حس خیلی خیلی بدی نسبت به خودم دارم و ارزو مرگ میکنم این افکار اصلن برای من تحریک کننده هم نیستند ولی نمیدونم چرا همش میان تو ذهنم و حالمو بد میکنن تا قبل این موضوع من حتی نمیتونستم تصور کنم ک دارم پسریو میبوسم…لطفا لطفا کمکم کنید

   1. سلام وقتتون بخیر
    کاملا احساستون رو متوجه هستیم
    برای حل این موضوع نیازه که با یک روانشناس بشینید و گفت و گو کنید و احساستون بیان بشه و قدم به قدم بهتون کمک شه
    میتونید تماس بگیرید و با خانم رضاییان وقت بگیرید

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن