والدین کنترل گر | برخورد والدین کنترل گر | فرزندان والدین کنترل گر

والدین کنترل گر

والدین کنترل گر ، تمایل دارند “همه چیز را در جای مناسب خود” ببینند. آنها ساختارهای سفت و سختی را برای شما ایجاد می کنند و اگر دستورالعمل های مربوط به آنها را دنبال نکنید ، اغلب به شما هشدار می دهند یا تنبیه می کنند.

 • والدین کنترل گر

  والدین کنترل گر

  HelicopterparentscolorTHISONE 300x225 - والدین کنترل گر | برخورد والدین کنترل گر | فرزندان والدین کنترل گر
  والدین کنترل گر

  15 نشانه وجود کنترل والدین و نحوه برخورد با آنها

  شما ممکن است بخواهید بدانید که والدین شما واقعا کنترل کننده اند یا فقط نگران شما هستند. چگونه می شود فهمید آنها بیش از حد کنترل می کنند یا فقط محافظ شما هستند؟

  1. کمال گرا بودن

  والدینی که کنترل های زیاد دارند ، تمایل دارند “همه چیز را در جای مناسب خود” ببینند. آنها ساختارهای سفت و سختی را برای شما ایجاد می کنند و اگر دستورالعمل های مربوط به آنها را دنبال نکنید ، اغلب به شما هشدار می دهند یا تنبیه می کنند.

  2. همیشه دانستن چه چیزی بهتر است.

  والدین شما همیشه فرض می کنند که می دانند چه چیزی برای شما مناسب است. آنها از در نظر گرفتن توانایی شما برای تصمیم گیری خودداری می کنند و به شما آزادی تصمیم گیری نمی دهند.

  3. انتظارات غیر منطقی.

  والدین کنترل کننده شما به عنوان کمال گرا ، ممکن است اهداف غیر واقعی را برای شما تعیین کنند. خواسته های آنها ، مانند گرفتن امتیازات عالی ، غیر منطقی است و ممکن است باعث شود شما احساس کنید که از انجام هر کاری ناتوان هستید. برای اطمینان از اینکه کارها را به روش خودشان انجام می دهید ، آنها اغلب انتقادات خود و نظراتشان را ارائه می دهند. ممکن است شما فاقد ابتکار عمل باشید ، زیرا آنها بیش از حد برای شما تصمیم می گیرند.

  لطفا بخوانید:درمان استرس
  Are You A Hovering or Overbearing Grandparent Whats Your Story 227x300 - والدین کنترل گر | برخورد والدین کنترل گر | فرزندان والدین کنترل گر
  والدین کنترل گر

  4-همیشه می خواهند در روابط فرزندانشان حرفی بزنند.

  والدین کنترل کننده شما ممکن است در روابط شما همیشه حرفی برای گفتن داشته باشند. آنها همیشه هنگامی که دوستانتان را به خانه دعوت می کنید و یا با تلفن حرف می زنید به مکالمات شما گوش می دهند ، همیشه در جریان هستند و نظر می دهند.

  5- کنترل والدین باعث شک و تردید شما نسبت به خودتان می شود.

  به عنوان وسیله ای برای وادار کردن شما به انجام امور به روش خود ، والدین شما ممکن است روی هر کاری که بر خلاف میل آنها انجام می دهید بیش از حد حساس شوند و به طور اغراق آمیزی مسئله را برای شما بزرگ و حساس جلوه دهند. آنها ممکن است با بزرگنمایی عواقب ناشی از عدم پیروی از خواسته های خودشان ، باعث ترس و وحشت بیش از حد شما شوند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه ی مشاوره خانواده و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان با شماره های زیر تماس بگیرید

  09212773724- 02122636858- 02126767945

  6.محبت فرزندشان را انحصار می بخشند.

  این والدین ممکن است نسبت به عشق شما خودخواه باشند. در تلاش برای داشتن شما برای خودشان ، آنها سعی می کنند شما را از دوستانتان جدا کنند. آنها حتی ممکن است به زور متوسل شوند تا شما را وادار به اطاعت از خود کنند. با گذشت زمان ، آنها ممکن است حمایت مالی را از شما دریغ کنند.

  7.از طرف بچه خود با افراد ارتباط برقرار می کنند.

  این والدین شما احتمالاً ریزبین هستند. آنها از ترس اینکه شما اشتباه کنید ، وظایف شما را انجام خواهند داد. اقدامات آنها باعث می شود احساس کنید که نمی توانید در قبال خود مسئول باشید.

  8-بدون تصمیم فرزندانشان تصمیم گیری می کنند.

  اگر والدین شما کنترل کننده هستند ، آنها بدون مشورت با شما تصمیم می گیرند. به دیگران می گوید شما به تنهایی قادر به انجام کارها نیستید.

  childcontrol headr 300x163 - والدین کنترل گر | برخورد والدین کنترل گر | فرزندان والدین کنترل گر
  والدین کنترل گر

  9-همیشه با فرزندانشان تماس می گیرد.

  در صورت فشار زیاد ، والدین شما تلفن شما را با تماس بمباران می کنند. آنها می خواهند در مورد دایره دوستان شما و همه جزئیات در مورد محل کار شما بدانند. اگر شما با “افراد اشتباه” دوست شوید ، آنها دخالت می کنند. والدین شما حتی ممکن است از این خط عبور کرده و از روابط جنسی شما سؤال کنند.

  10- این والدین در نبردها به جای فرزندانشان می جنگند.

  ممکن است شما والدین کنترل کننده خود را همیشه در حال نبرد به جای خود ببینید. آنها از ترس اینکه صدمه ببینید ممکن است به شما اجازه ندهند مشکلات خود را حل کنید. آنها غافل هستند که با دخالت بیش از حد در فعالیت های شما ، توانایی شما در معاشرت را فلج می کنند.

  لطفا بخوانید:علائم افسردگی

  11-فرزندان خود را با مسئولیت های غیرضروری مشغول می کند.

  در تلاش برای انحصار زمان، والدین ممکن است شما را با مسئولیت های زیاد مشغول کنند. این ممکن است باعث شود احساس کنید که نمی توانید به زندگی خودتان برسید.

  12. همیشه در اطراف هستند.

  آنها نمی توانند مفهوم تنهایی را درک کنند. آنها همیشه حتی وقتی که خواستار حضورشان نباشید ، نیاز دارند که در کنار شما باشند و از شما محافظت کنند.

  controlling 285x300 - والدین کنترل گر | برخورد والدین کنترل گر | فرزندان والدین کنترل گر
  والدین کنترل گر

  13. بیش از حد در فعالیت های فرزندان خود درگیر هستند.

  آنها در زندگی اجتماعی شما بیش از حد درگیر می شوند و اغلب جزئیات را به دوستان خود می دهند. آنها درک نمی کنند که باید به شما اجازه دهند اشتباه کنید تا رشد کنید.

  14. والدین کنترل کننده منفعل و پرخاشگر هستند.

  غالباً پرخاشگر هستند. آنها تا زمانی که در خط آنها قرار نگیرید ، محبت یا ارتباط را حفظ نمی کنند. “داوری خاموشی” آنها کنترل است.

  15- پدر و مادرهای تحت فشار بی تاب هستند.

  والدین کنترل کننده والدین مضطرب هستند. آنها وقت خود را برای گوش دادن به توضیحات مربوط به اقدامات شما اختصاص نمی دهند. برای آنها روشهای شما اتلاف وقت است. راه های آنها همیشه بهترین هستند

  برخورد با والدین کنترل کننده

  والدین شما ممکن است علائم فوق را نشان دهند. دلسرد نشوید؛ بهره برداری از چند مکانیسم مقابله ای باعث می شود تنظیم رفتارهای کنترل کننده آنها آسان تر شود. ابتدا خود را توانمند کنید. شما ممکن است والدینی داشته باشید که سعی می کنند شما را در یک زندان عاطفی مانند Alcatraz نگه دارند ، اما شما مسئول اقدامات خود هستید. طرحی را برای تعیین مرزها و به دست آوردن کنترل زندگی خود تدوین کنید. تصمیم بگیرید که در برابر آنها بایستید و بیش از حد عصبانی نشوید. در مورد خشنود کردن آنها وسواس نکنید. به یاد داشته باشید که شما زندگی خود را دارید.

  شما نمی توانید والدین خود را تغییر دهید؛ این واقعیتی است که باید بپذیرید. با این حال ، شما می توانید از آنها کمی فاصله بگیرید. اگر شما را به بی توجهی متهم می کنند خیلی تدافعی رفتار نکنید. کمی همدلی باعث می شود که آنها ملایم تر شوند. روابط مالی را قطع کنید و از درخواست کمک مالی خودداری کنید.

  به یاد داشته باشید که آنها والدین شما هستند ، حتی اگر با روشهای پرفشار آنها مخالف باشید. گذشته را فراموش کنید و از اتفاقات گذشته به خاطر خودتان گذشت کنید، نه به خاطر آنها. با احترام با آنها روبرو شوید و به آنها بگویید که چه احساسی دارید. در صورت عبور از خط ، مرزهای خود را تنظیم کرده و دوباره با احترام به آنها اطلاع دهید. اگر آنها هنوز هم برای مدیریت زندگی شما خیلی سخت تلاش می کنند ، به یک درمانگر مراجعه کنید.اگر محدودیت هایی با کمی تدبیر ایجاد کنید ، می توانید رابطه خود را با والدین کنترل کننده خود تنظیم کنید.

  sitycare controlling parent 00 300x188 - والدین کنترل گر | برخورد والدین کنترل گر | فرزندان والدین کنترل گر
  والدین کنترل گر

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه ی مشاوره خانواده و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان با شماره های زیر تماس بگیرید

  09212773724- 02122636858- 02126767945

  مطالب پیشنهادی: 

   

  https://thriveglobal.com/stories/3-ways-adult-children-can-recover-from-controlling-parents/

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: